Nový Panasonic Lumix S5

Nový Panasonic Lumix S5

Hybridný Full-frame s najrýchlejším ostrením, 5-osou stabilizáciou a 4K 4:2:2 10-bit videom  /  Peter Ľahký / 29.09.2020 / 15:00

Panasonic uviedol LUMIX S5 – Perfektne vyvážený Full-Frame

Nová Full-Frame bezzrkadlovka ponúka mimoriadnu vyváženosť kvality perfektných fotografií, výnimočného videa, spracovania, funkcií a celkovej mobility.

Panasonic nedávno predstavil najmladšieho člena svojej full-frame rodiny, ktorý je síce najmenší ale zďaleka nie najslabší. Ide o Panasonic Lumix DC-S5.

Panasonic Lumix DC-S5 (telo) + Darček Sigma 45mm F2.8 DG DN
Panasonic Lumix DC-S5 +Lumix S 20-60mm f/3,5-5,6 Macro OIS + Darček Sigma 45mm F2.8 DG DN

Fotoaparát nám ponúka prekvapivý výkon v pomerne kompaktnom a ľahkom tele. Mal som možnosť sa s ním zoznámiť počas víkendu a musím povedať, že je plnohodnotným členom nekompromisnej rodiny S. Podobne ako starší brat S1H, je S5 zameraný na video a tak nechýba 5-osá stabilizácia, 10-bit v 4K, 4:2:2, V-log a ďalšie chuťovky.

 

Kompaktnosť a funkčnosť

Telo je utesnené, váži iba 714g a skrýva 24 Mpix full-frame snímač.
S rozmermi cca 133x82x97cm je menšie ako vlajkové lode M4/3 formátu GH5 a GH5s. Grip je šikovný a výborne sedí v ruke. Aparát ma slot na dve SD karty, vstup na mikrofón a výstup na slúchadlá, micro HDMI a USB-C s možnosťou nabíjania a napájania.

 

Nový akumulátor

Nový hybridný akumulátor BLK22 má kapacitu 2200mAh a vydrží skoro 2 hodiny nahrávania. Má dva druhy konektorov a tak je spätne kompatibilný aj s prístrojmi, ktoré využívajú BLF19 ako napríklad GH5 a G9. Akumulátor BLF19 sa však v S5 použiť nedá. Nabíjačka na batériu je tiež veľmi šikovná.

 

Ovládacie prvky a voliče sú veľmi podobné s inými modelmi ako napr. S1H, v porovnaní s ktorým však chýba stavový displej, čo je daň za menšie telo. Bajonet je samozrejme L-mount, tak ako pri ostatných S-kách. OLED hľadáčik má rozlíšenie 2360K a plne otočný výklopný dotykový 3“ displej 1840K.

 

5-osá stabilizácia DUAL I.S. 2

Stabilizovaný snímač s DUAL I.S. 2 dosahuje s kompatibilnými objektívmi efekt až 6,5 EV. Lineárny pohyb vpred a vzad zvláda veľmi dobre. Pri natáčaní dynamických záberov z ruky sa však prejaví kombinácia menšieho tela a veľkého snímača. Tu bude mať navrch starší brat S1H alebo video príbuzná z rodiny M4/3 - GH5. S5 je však šikovne kompaktný a tak bude podstatne ľahšie dostať ho aj na menšie stabilizátory.

 

Najrýchlejší AF

V čom však S5 vyniká, je presné a rýchle automatické ostrenie. Momentálne najlepšie z celej rodiny.
Nový systém sa vie hĺbkovo učiť a výborne rozpoznáva objekty. Či už ide o ľudí alebo zvery.

 

VIDEO

S5 dokáže snímať video v 4K interne:
60p, 10-bit, 4:2:0, LongGOP,  H.264, 150mbps,-35mm (max. 30 min.)
30p, 10-bit, 4:2:2, LongGOP,  H.264, 150mbps,-35mm (max. 30 min.)
30p, 8-bit, 4:2:0, LongGOP,  H.264, 100mbps,-35mm (bez limitu)

Taktiež máte možnosť snímania 24fps a výstupu cez HDMI v spomínaných formátoch.
V režime S&Q dokáže snímať spomalené zábery vo FullHD do 180fps. Samozrejme bez zvuku a pri manuálnom ostrení. Okrem toho bude neskôr taktiež dostupné ProRes RAW 5.9K/30p nahrávanie do externého rekordéru.

 

a ešte raz VIDEO

Predinštalovaný V-Log a V-Gamut poskytujú dynamický rozsah viac ako 14 EV a širokú škálu farieb. CMOS snímač s technológiou Dual Native ISO (640 a 4000) poskytuje výborné výsledky aj pri vyšších citlivostiach. S5 nám ponúka množstvo funkcií zaujímavých pre video ako REC frame orámovanie červenou pri snímaní, frame marker vyznačujúci rôzne pomery strán a podporuje tiež anamorfné snímanie.

 

Záver

Okrem videa je však S5 aj veľmi šikovným fotoaparátom s výborným a presným ostrením. Jeho kompaktnosť, dobrá egonómia a vysoký výkon z neho robia vynikajúci hybridný prístroj pre skĺbnenie potrieb ľudí, ktorí hľadajú kvalitný nástroj na natáčanie videa, poskytujúci zároveň vysokú kvalitu fotografií. Presne takým hybridom je nový S5.

Viac podrobných informácií nájdete nižšie v tlačovej správe a dúfame, že taktiež v našej budúcej video recenzií.

_______________________________________________________________________________________________________________

Tlačová správa:

Bratislava 2. septembra 2020Spoločnosť Panasonic s potešením oznamuje uvedenie na trh novej hybridnej Full-Framebezzrkadlovky LUMIX S5, ktorá ponúka špičkový výkon v režime fotografovania i videa, rovnako ako neuveriteľnú mobilitu, ktorú ocenia ambiciózni fotografi i nároční tvorcovia videí.

Lumix S5 prichádza na trh v tejto kategórii s celým radom významných a výnimočných vlastností vrátane neobvykle kvalitného kitového objektívu R2060. Ide tak o mimoriadne vyvážený prístroj vo všetkých oblastiach fotografie a videotvorby.

Kľúčové vlastnosti:

 • Technológia Dual Native ISO (Auto) pre lepšie výsledky za všetkých svetelných situácií
 • 5-osová duálna stabilizácia s účinkom až 6,5EV optimalizovaná pre foto i video
 • Fotografie z ruky s rozlíšením až 96m v réžii High-Resolution
 • Dynamický rozsah väčší ako +14 EV
 • Predinštalovaný V-Log + LUT assist
 • Interný záznam 4K v 10-bitovej kvalite z celej plochy snímača
 •  Farebné podvzorkovanie 4: 2: 2
 • Rad farebných profilov a úplná personalizácia s identickou reprodukciou pre foto i video
 • Simultánna interná (SD) aj externý záznam (HDMI)
 • HLG foto, HDR video Like2100 a časozberné video 4K/60p
 • Anamorfný záznam videa vrátane Desqueeze zobrazenia
 • V-Gamut farebná reprodukcia
 • Neobmedzená dĺžka záznamu (8-bit) pri 40 °C
 • Zrýchlené a slow-motion video VFR 1-180fps F-HD/1-60fps 4K vrátane AF ostrenia
 • Časový kód
 • Významne zlepšený AF pre foto i video (tvár/oči/hlava/telo/zviera detekcia) so superrýchlym AF-S ostrením 0,08s
 • Extrémna citlivosť AF -6EV
 • X synchronizácia 1/250s
 • Dva sloty pre SD karty (UHS II, UHS I)
 • Konektory 3,5 mic /3,5 head/2,5 remote/HDMI-D/USB-C/podpora XLR mikrofónov
 • Napájanie aj nabíjanie za prevádzky cez USB-C, WiFi 5GHz, Bluetooth
 • Dotykové ovládanie cez selfie LCD displej, nočný režim a diskrétny režim
 • Objektív odolný proti nepriaznivému počasiu a horčíkové telo
 • Profesionálne podporné funkcie, L-Mount bajonet

Rad LUMIX od tvorcu bezzrkadloviek a videokamier ponúka najširší výber modelov schopných interného záznamu 10-bitového videa vo 4K*1 kvalite.

LUMIX S5, ako najnovší člen tejto rodiny, vie 10-bitový interný záznam v 4K rýchlosti 60p/50p sn/s s farebným vzorkovaním

4:2:0 a 30p/25p sn/s so vzorkovaním až 4:2:2, tiež v kvalite 4K. Tento model podporuje aj externý záznam v 10-bitovej kvalite 60p/50p sn/s so vzorkovaním 4:2:2 v 4K cez HDMI. Pre 8-bitový záznam v 4K rýchlosťou 30/25 sn/s so vzorkovaním 4: 2: 0 nie je žiadny časový limit.

Srdcom bezzrkadlovky LUMIX S5 je 24 M CMOS Full-Frame snímač, ktorý sa môže pochváliť širokým dynamickým rozsahom a vysokou citlivosťou. Tieto parametre dosahuje vďaka vyššej schopnosti zachytávať svetlo. Technológia Dual Native ISO významne zlepšuje obrazovú kvalitu tak pri jasných scénach, ako aj v prítmí pri použití extrémnej citlivosti až ISO51200.

Výnimočná technológia rozptylu tepla značky Panasonic je zárukou stabilného a dlhého záznamu videa. LUMIX S5 ponúka dynamický rozsah viac ako + 14EV expozičných krokov, t. j. rovnaký, ako majú filmové kamery, a profil V-Log/s farebným nasýtením V-Gamut sú plne kompatibilné s obľúbenou kolorimetriouVariCamLook. K dispozícii je tiež celý rad formátov a režimov záznamu vrátane anamorfného režimu, spomaleného a zrýchleného záberu a časozberného snímania so 4K rýchlosťou 60p a 4K HDR.

Veľkou výhodou modelu LUMIX S5 je tiež inovované rýchle a presné automatické zaostrovanie v režime foto i video. Vďaka pokročilej technológii hlbokého učenia ostrenia s detekciou typu objektu a jeho častí v reálnom čase, ktorý výrazne presnejšie a rýchlejšie sleduje ľudské oko, tvár, hlavu či telo.

Rad LUMIX S je vybavený technológiou stabilizácie obrazu Dual I.S.2, ktorá je kombináciou Body I.S. (päťosová stabilizácia obrazu v tele fotoaparátu) a O.I.S. (dvojosová optická stabilizácia obrazu v objektíve). Táto stabilizácia veľmi účinne kompenzuje rozmazanie obrazu a umožňuje tak pracovať s až o 6,5EV dlhším časom expozície*2. Robustná a utesnená konštrukcia odolná proti striekajúcej vode a prachu je zárukou vysokej spoľahlivosti, čo ocenia najmä nároční fotografi a kameramani.

Pre viac možností fotografovania a záznamu je k dispozícii režim fotenia v rozlíšení 96m HighResolutionMode (JPEG/RAW), funkcia LiveViewComposite a režim HLG Photo.

Vďaka vysokej energetickej účinnosti a novej vysokokapacitnej 2 200 mAh batérii dokáže tento model zachytiť približne 470 snímok (pri aktivovanom režime LVF)/1 500 snímok (v úspornom režime PowerSave LVF). Nechýba ani možnosť nabíjania a napájania za prevádzky cez USB-C konektor. Lumix S5 disponuje dvoma slotmi pre SD karty (UHS-IIx1 a UHS-I x1), podporou Wi-Fi 5GHz/2,4GHz a Bluetooth 4.2.

Kompletná platforma bezzrkadloviek radu LUMIX S je kompatibilná s objektívmi s bajonetom L-Mount. Vďaka tomu môžu používatelia vyberať z pestrej palety produktov Panasonic, LeicaCamera a Sigma s výbornou perspektívou do budúcnosti.

Panasonic teraz ponúka štyri inovatívne modely Full-Framebezzrkadloviek radu LUMIX S - S1R, S1, S1H a teraz aj nový S5.

LUMIX S1R je ideálny na fotografovanie vo vysokom rozlíšení;

LUMIX S1 je pokročilý hybridný fotoaparát ponúkajúci fotografie a video vo vysokej kvalite;

LUMIX S1H bol navrhnutý a vyvinutý špeciálne pre filmovú produkciu. NovýLUMIX S5 obsahuje tie najdôležitejšie technológie a funkcie všetkých fotoaparátov série S v kompaktnom a ľahkom tele. Vďaka tejto zostave môže Panasonic vychádzať v ústrety požiadavkám tvorcov. Panasonic neustále posúva hranice možností fotografie a predovšetkým videa v súčasnej digitálnej ére.

* 1 V kategórii bezzrkadloviek s vymeniteľnými objektívmi, údaje k 2. septembru 2020.

* 2 Podľa štandardu CIPA [Smer náklonu: ostriaca vzdialenosť f = 200 mm pri S-E70200]. Firmvér musí byť aktualizovaný na najnovšiu verziu.

1. Vysoká kvalita obrazu a videa i vo vyšších pásmach citlivosti

LUMIX S5 je vybavený Full-Frame CMOS snímačom s rozlíšením 24,2 megapixelu (35,6 mm x 23,8 mm). Vďaka svojej schopnosti vyššej kondenzácie svetla sa LUMIX S5 môže pochváliť širokým dynamickým rozsahom a produkuje ostré snímky s mimoriadnou čistotou a minimálnym šumom – a to aj pri maximálnej citlivosti ISO 51200. Je to ideálny fotoaparát na použitie najmä pri zhoršených svetelných podmienkach.

Model LUMIX S5 tiež disponuje technológiou Dual Native ISO, ktorá bola prvýkrát predstavená v rade profesionálnych filmových kamier Panasonic VariCam. Za normálnych okolností sa šum zvyšuje s rastúcou citlivosťou pomocou jedinej natívnej citlivosti ISO obrazového snímača. Keď má snímač jedno natívne ISO, s vyššou citlivosťou rastie i šum. Nový snímač s technológiou Dual Native ISO však šum minimalizuje tak, že vyberá optimálny okruhpodľa citlivosti ešte predtým, než dôjde k spracovaniu gainu. Vďaka tomu je možný záznam aj pri najvyššej citlivosti ISO 51200. Dual Native ISO ponúka filmu viac kreatívnych možností vrátane natáčania v menej osvetlenom prostredí, čo šetrí čas. ISO pre Dual Native ISO pri LUMIX S5 je 640 a 4000*1.

LUMIX S5 plne využíva potenciál svojho snímača a ponúka režim HighResolution, ktorý úplne verne zachytáva aj drobné detaily na fotografiách, ktoré sa ukladajú ako krásne, vysoko realistické snímky vo formáte RAW aj JPEG. Pri pohybe snímača sa vďaka stabilizácii v tele (Body I.S.) automaticky exponuje osem snímok, z ktorých najnovšia verzia procesora VenusEngine, s vysokou rýchlosťou spracovania obrazových dát, skladá výslednú fotografiu veľkosti 96 megapixelov (12 000 x 8 000 pixelov). Tento režim je vhodný na fotografovanie krajiny, makrá, produktové fotografie aj umeleckú fotografiu s jemnými detailmi. Snímky v mimoriadne vysokom rozlíšení vyniknú najmä pri fotografovaní krajiny alebo statických objektov so statívom. S funkciou kompenzácie pohybu možno tento režim použiť pri fotení z ruky a možno ho tiež použiť v situáciách, keď sú v kompozícii aj pohybujúce sa objekty.

LUMIX S5 integruje stabilizáciu v tele fotoaparátu Body I.S. (ImageStabilizer) pre silnú korekciu trasenia a nechcených pohybov ruky. Spoločnosť Panasonic vyvinula algoritmus, ktorý presne odpočíta informácie o chvení získané z gyroskopu, obrazového snímača a akcelerometra. Vďaka tomu je tras lepšie detegovaný a kompenzovaný a je tak možné pracovať s o 6,5 stopy dlhším časom expozície*2. Vďaka kombinácii Body I.S. (5-osová stabilizácia) a optickej stabilizácie obrazu (O.I.S., 2-osová stabilizácia) v objektívoch radu LUMIX S je duálna stabilizácia(Dual I.S. 2) schopná kompenzovať 6,5 stopy*3. To sa veľmi hodí pri práci s teleobjektívom a pri menej ideálnych podmienkach: za horšieho svetla alebo keď držíte prístroj len jednou rukou. Päťosová stabilizácia funguje v režime foto aj video vrátane záznamu v 4K. Body I.S. kompenzuje pohyb prístroja, aj keď je osadený objektívom bez optickej stabilizácie.

Vďaka novej funkcii LiveViewComposite fotoaparát uvoľní závierku v určených intervaloch expozície a syntetizuje časti s vysokým jasom do jednej snímky. Zatiaľ čo pri fotografovaní v režime B (bulb) sa sčíta celkový jas každej nasledujúcej snímky, v LiveViewComposite fotoaparát deteguje iba cieľový objekt, jasné časti obrazu a používateľ ich môže podľa vlastného uváženia syntetizovať v živom náhľade. To je užitočné pri snímaní záberov ohňostrojov alebo hviezd na nočnej oblohe, kde pozadie nepotrebuje zvýšenie gainu.

* 1 Keď je režim záznamu nastavený na V-Log. Citlivosť sa líši v závislosti od režimu záznamu.

* 2 Podľa štandardu CIPA [Smer náklonu: ostriaca vzdialenosť f = 60 mm pri S-R2060].

* 3 Podľa štandardu CIPA [Smer náklonu: ostriaca vzdialenosť f = 200 mm pri S-E70200].

2. Mimoriadne kvalitný záznam videa

Rad LUMIX, priekopník hybridných bezzrkadlových fotoaparátov a kamier, ponúka najširší výber modelov schopných záznamu 10-bitového videa vo 4K*1. Ako najnovší člen tejto rodiny LUMIX S5 vie spraviť 10-bitový interný záznam v 4K rýchlosťou 60/50 sn/s farebným vzorkovaním 4:2:0 a 30/25 sn/ s farebným vzorkovaním 4:2:2, tiež v 4K kvalite a do dĺžky až 30 minút. Pre 8-bitový záznam v 4K nie je žiadny časový limit.

Dynamický rozsah meria rozsah jasu scény, ktorý prístroj dokáže súčasne zachytiť. LUMIX S5 ponúka dynamický rozsah viac ako + 14EV, teda takmer rovnaký ako filmové kamery Panasonic. Vďaka tomu je schopný verne reprodukovať scény s extrémnym rozsahom jasu a tieňov. Schopnosť zachytiť presné farby a bohaté tóny pleti je pre každého filmára nutnosťou. LUMIX S5 disponuje renomovanou kolorimetriou filmových kamier VariCam a ponúka vysoký dynamický rozsah a široké farebné spektrum. Špeciálny režim V-Log vykresľuje veľmi plochý obraz pri zachovaní všetkých farebných informácií v obraze. To znamená, že v postprodukcii je výrazne väčší priestor pre úpravy. CMOS snímač modelu LUMIX S5 dosahuje širokého farebného gamutuV-Gamut, čo je optimálne farebné pole pre S5, ktoré je širšie ako BT.2020. V-Log má charakteristiky krivky, ktoré pripomínajú negatívny film. V-Gamut ponúka farebné pole ešte širšie, než poznáme z filmu.

K LUMIX S5 je zdarma na stiahnutie 35 farebných máp (LUT) pre filmové kamery VariCam. Je ľahké zladiť farebný tón so zábermi pozorovanými vo V-Logu S1H/S1 a V-Log L u GH5/GH5S. K dispozícii sú tiež praktické nástroje, ako je Waveform Monitor a V-LogViewAssist.

Režim Slow&Quickmotion ponúka impozantné spomalené a zrýchlené zábery v 4K (1-60 sn/s, 30x zrýchlenie až 2,5x spomalenie) či v F-HD (1-180 sn/s, 60x zrýchlenie až 7,5x spomalenie)*2. V tomto režime je tiež možné použiť automatické zaostrovanie (AF)*3.

K dispozícii je tiež videozáznam HDR (HighDynamicRange) v rozlíšení 4K, ktorý reprodukuje jasné aj tmavé časti obrazu v kvalite, ktorá je podobná ľudskému zraku. LUMIX S5 zaznamenáva video s určenou krivkou gama kompatibilné s ITU-R BT.2100 a používateľ si teraz môže vybrať v ponuke PhotoStyle možnosť Hybrid Log Gamma (HLG).

Režim HLG*3Photo ponúka širší dynamický rozsah pre reprodukciu svetla a tieňov s prirodzenejším kontrastom. Fotografie v HLG možno okrem JPEG/RAW ukladať tiež vo formáte HSP*4 s kompresiou signálu vysokého jasu v plnom rozlíšení (5 888 x 3 312 v pomere strán 16: 9). Používateľ môže tieto hyperverné obrazy prehrávať cez HDMI kábel na najnovších 4K televízoroch Panasonic, ktoré podporujú HLG, alebo na iných HLG-kompatibilných zariadeniach.

Pre plynulejšie sekvenčné snímanie funkcie 6K FOTO*5 zachytí tie najcennejšie momentky rýchlosťou 30 obr./s tak, že vyberie tú najlepšiu fotografiu z celej série 6K (v pomere strán 4:3 alebo 3:2). Výsledná snímka vo vysokom rozlíšení má veľkosť približne 18 megapixelov.

* 1 V kategórii bezzrkadloviek s vymeniteľnými objektívmi, údaje k 2. septembru 2020.

* 2 Režim AF sa prepne na MF, ak je obnovovacia frekvencia nastavená na 150 obr./s alebo viac. Uhol pohľadu je znížený, keď je obnovovacia frekvencia nastavená na 180 obr./s. Nahrávanie sa zastaví, keď čas nepretržitého nahrávania presiahne 30 minút.

* 3 HLG (Hybrid Log Gamma) je medzinárodný štandard (ITU-R BT.2100) HDR.

* 4 HSP je obrazový formát HDR využívajúci technológiu videa vo formáte HLG.

* 5 6K PHOTO je funkcia vysokorýchlostného sekvenčného snímania, ktorá oreže statickú snímku z videozáznamu v pomere strán 4 : 3 alebo 3 : 2. Výsledná snímka má približne 18 miegapixelov (efektívny počet pixelov približne 6 000 x 3 000), ktorý zvláda 6K.

3. Super rýchle a vysoko presné automatické zaostrovanie vďaka technológii detekcie v reálnom čase

LUMIX S5 sa môže pochváliť super rýchlym a presným AF pri fotografovaní aj nahrávaní videa. Kombinácia technológie Contrast AF s technológiou DFD (DepthFromDefocus) zaostrí na cieľ približne za 0,08 s.*1. Ako fotoaparát, ktorý vyniká pri fotografovaní pri nízkom osvetlení, LUMIX S5 ponúka špičkovú detekciu jasu -6EV*2 a funkciu LowLight AF s vyššou citlivosťou vďaka optimalizovanému vyladeniu senzora. V kombinácii s objektívom radu LUMIX S môžu používatelia plne využívať maximálnu rýchlosť komunikácie medzi snímačom a objektívom 480 sn/s a ​​tešiť sa z výhod super rýchleho a presného automatického ostrenia.

LUMIX S5 tiež v sebe tiež skrýva najmodernejšie technológie hlbokého učenia, ktoré detegujú špecifické objekty – ľudí a rýchlo sa pohybujúce zvieratá vrátane psov, mačiek a vtákov. Okrem ľudského oka, tváre a tela teraz detekcia v reálnom čase vie rozpoznať ľudskú hlavu pre ešte presnejšie zaostrenie. Fotoaparát neustále sleduje človeka, aj keď sa rýchlo pohybuje, otočí sa chrbtom k objektívu, nakloní hlavu alebo sa pohybuje vo väčšej vzdialenosti od objektívu. Zdokonalenie technológie DFD zlepšilo aj výkon AFC, čo tiež umožňuje používateľom sledovať malé alebo rýchlo sa pohybujúce objekty a zachytiť ich ostro, kedykoľvek sa stlačí spúšť.

* 1 11EV, na najnižšiu clonu S-R24105 (CIPA) s nastavením LVF120 obr./s.

* 2 Pri ISO100, F1.4, AFS.

4. Spoľahlivosť v základných funkciách a viac možností pre kreatívnu slobodu

LUMIX S5 sa môže pochváliť vynikajúcou mobilitou, spoľahlivosťou v základných funkciách a rozšíriteľnosti. Aby obstál aj v tých najťažších podmienkach, je jeho telo vyrobené zo vstrekovanej liatej horčíkovej zliatiny a je odolný proti striekajúcej vode a prachu*1. Vďaka optimálnemu usporiadaniu komponentov vodiacich teplo sa jednotlivé časti neprehrievajú, takže LUMIX S5 môže ponúknuť dlhý záznam videa bez obmedzenia.

LUMIX S5 má veľký hľadáčik LVF (LiveViewFinder) s vysokým pomerom zväčšenia (cca 0,74x). Vysoko presný a rýchly OLED (OrganicLightEmittingDiode) displej s vysokým rozlíšením 2 360-tis. bodov. Vďaka tomu, že je hľadáčik riešený technológiou OLED, dosahuje vysokú rýchlosť odozvy s minimálnym časovým oneskorením (menej ako 0,005 s). S bodom oka 20 mm ponúka používateľom vysokú viditeľnosť a pohodlie pre používateľa okuliarov.

3,0-palcový LCD selfie monitor s uhlopriečkou 3: 2 s vysokým rozlíšením 1 840 000 bodov je dotykovo ovládateľný. Kompozíciu záberu v rôznych populárnych pomeroch strán, napríklad 16:9,4:3,1:1,4:5,5:4 a 9:16, možno kontrolovať aj počas záznamu pomocou maskovacích rámikov. Vďaka výraznej indikácii nahrávania REC FrameIndicator budete vždy vidieť, či záznam prebieha alebo nie.

LUMIX S5 má dva sloty pre pamäťové karty SD – jeden slot pre formát UHS-I a druhý vysokorýchlostné vysokokapacitné UHS-II (Video Class 90).

Batériu s vysokou hustotou energie možno podľa preferencií používateľa dobiť buď zo siete, alebo cez USB.

Kompatibilita s Bluetooth 4.2 (BLE: BluetoothLowEnergy) umožňuje konštantné spojenie so smartfónom či tabletom s minimálnou spotrebou energie. Nastavenie LUMIX S5 možno tiež kopírovať a bezdrôtovo prenášať na iné fotoaparáty S5, ak ich máte viac. Okrem Wi-Fi 5-GHz (IEEE802.11ac)*2 fotoaparát podporuje aj 2,4-GHz (IEEE802.11b/g/n.) A vďaka tomu ponúka bezpečné a stabilné pripojenie kdekoľvek v teréne a na mieste pre plynulé diaľkové ovládanie a vysokorýchlostný prenos dát.

* 1 Odolnosť proti prachu a striekajúcej vode nezaručuje, že nedôjde k poškodeniu, ak bude objektív vystavený priamemu kontaktu s prachom a vodou.

* 2 5GHz Wi-Fi nie je v niektorých krajinách k dispozícii.

5. Voliteľné doplnky, aplikačný softvér

Pre LUMIX S5 je v ponuke rôzne príslušenstvo, ktoré zvyšuje použiteľnosť a pohodlie jeho ovládania. Adaptér pre externé mikrofóny (DMW-XLR1) je zásuvný adaptér pre mikrofóny XLR pre záznam stereofónneho zvuku vo vysokej kvalite. Je ideálny pre synchronizáciu hovoreného slova s ​​videom. Špeciálne prepínače umožňujú priamy a rýchly mix. Integrovaný 3,5 jack pre MIC, LINE a CONDENSER je možné prepínať. S batériovým vertikálnym gripom (DMW-BGS5) vyfotíte približne 940 záberov (v režime LVF)/3000 snímok (v režime PowerSave LVF) vďaka batérii navyše, ktorá sa v ňom skrýva. V ponuke je aj ďalšie príslušenstvo, ako je diaľkové ovládanie spúšte (DMW-RS2), DC coupler (DMW-DCC17) či rúčka/statív (DMW-SHGR1).

Aplikačný softvér LUMIX Tether umožňuje tethering, teda snímanie v režime, keď cez USB prepojený počítač ovláda fotoaparát. Tethering tiež umožňuje okamžite zobraziť snímku na veľkej obrazovke počítača. Ak chcete vysielať naživo, môžete použiť LUMIX Tether aj nastreamovanie (zatiaľ vo verzii Beta) v kombinácii s funkciou LIVE VIEW.

Aplikácia LUMIX Sync pre zariadenia iOS*2/Android*3 umožňuje prenos fotografií do smartfónualebo tabletu pomocou jednoduchého bezdrôtového pripojenia. Umožňuje tiež plnohodnotné diaľkové ovládanie prístroja pomocou týchto zariadení.

• L-Mount je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti LeicaCamera AG.

• Wi-Fi® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Wi-FiAlliance®.

• Slovné značky a logá Bluetooth® sú registrované ochranné známky vlastnené spoločnosťou Bluetooth SIG, Inc., a akékoľvek použitie takýchto značiek spoločnosťou Panasonic Corporation podlieha licencii. Ostatné ochranné známky a obchodné názvy sú ochranné známky príslušných vlastníkov.

• Konštrukcia a technické údaje sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.

6. Budúce aktualizácie firmvéru

Výkonové parametre LUMIX S5 budú do konca roka 2020 posilnené prostredníctvom nadchádzajúcej aktualizácie firmvéru. Okrem záznamu videa v C4K LUMIX S5 získa podporu pre výstup videosignálu vo formáte RAW do rekordéra Atomos NINJA V cez HDMI v rozlíšení 5,9 K (5888 x 3312) 29,97/25 sn/s, 4K (4 128x2176) 59,94/50 sn/ a Anamorphic 3.5km (3 536x2656)/50 sn/s. K dispozícii bude aj rad pomocných funkcií pre záznam videa, napríklad VectorScope Display, MasterPedestalAdjustment a SS/GainOperation (SEC/ISO, ANGLE/ISO, SEC/dB). Režim PhotoStyle sa rozšíri o dve nové voľby: L.MonochromeS a L.ClassicNeo.

Panasonic LUMIX S5 bude v predaji od septembra 2020 ako telo alebo v kite s objektívom LUMIX S 20-60 mm F3,5-5,6 (S-R2060).

Cena pre lokálny trh nie je v čase uvedenia stanovená.

Zákaznícka podpora LUMIX PRO

LUMIX S5 je produkt spôsobilý pre registráciu v programe LUMIX PRO, ktorý je navrhnutý tak, aby podporoval používateľov produktov LUMIX v okamihoch, keď sa na ne musia najviac spoliehať a keď ich najviac potrebujú. Služba funguje ako komplexný systém globálnej podpory pre filmárov a fotografov využívajúcich produkty značky LUMIX po celom svete a ponúka svojim členom celý rad výhod.

Viac informácií nájdete na https://www.panasonic.com/sk/.

Mimoriadna a časovo obmedzená promo ponuka LUMIX S5 & Sigma 45mm F2.8 DG DN

Zákazníci, ktorí si zakúpia LUMIX S5 do 30. septembra 2020, môžu získať ZADARMO objektív Sigma (45mm F2.8 DG DN v hodnote až 549 eur. Viac informácií nájdete tu:https://bit.ly/3gR4ULk.

• L-Mount je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti LeicaCamera AG.

• Wi-Fi® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Wi-FiAlliance®.

• Slovné značka a logá Bluetooth® sú registrované ochranné známky vlastnené spoločnosťou Bluetooth SIG, Inc., a akékoľvek použitie takýchto značiek spoločnosťou Panasonic Corporation podlieha licencii. Ostatné ochranné známky a obchodné názvy sú ochranné známky príslušných vlastníkov.

• Konštrukcia a technické údaje sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.

Nový Panasonic Lumix S5
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...