Nový Panasonic LUMIX GH6

Nový Panasonic LUMIX GH6

Vlajková loď radu LUMIX G významne rozšíri možnosti záznamu videa  /  Tlačová Správa / 01.06.2021 / 12:40

Spoločnosť Panasonic oznamuje, že pracuje na vývoji fotoaparátu LUMIX GH6, ktorý kombinuje nový snímač Micro Four Thirds a nový obrazový procesor. Tento vlajkový fotoaparát radu LUMIX G bude celosvetovo uvedený do konca roka 2021.

Po založení značky LUMIX v roku 2001 predstavila spoločnosť Panasonic v roku 2008 prvú digitálnu bezzrkadlovku typu DSLM na svete*I. Odvtedy priviedla na svet celý rad inovatívnych fotoaparátov a výmenných objektívov, ktoré ťažia z výhod vynikajúcej mobility a špičkových funkcií. Tieto fotoaparáty a objektívy boli pôvodne používané na fotografovanie, ale uplatnili sa aj pri tvorbe filmov.

V súvislosti s rastúcimi potrebami videostreamingu si tvorcovia čoraz viac zakladajú na kvalite a jedinečnosti poskytovaného videa. Vysoké rozlíšenie, široký dynamický rozsah, realistické textúry, pôsobivé efekty, ako je spomalený záber, nedefinovaný uhol záberu umožnený kompaktnými rozmermi – to všetko by mal mať ideálny fotoaparát, ktorý splní očakávania náročných tvorcov.

Na pozadí týchto skutočností teraz prebieha vývoj LUMIX GH6. Ide o vlajkovú loď radu LUMIX G a najnovší model radu GH, ktorý je preslávený svojou úžasnou mobilitou a impozantným video výkonom. Kombináciou vysokorýchlostného snímača a obrazového procesora Venus Engine nový GH6 definuje, ako bude vyzerať videotvorba novej generácie. Novinka bude mať aj možnosť 10-bitového záznamu DCI 4K/60p so vzorkovaním 4 : 2 : 2 *II a v certifikovaných teplotných podmienkach LUMIX GH6 ponúkne neobmedzený čas záznamu*III. Bude dostatočne spoľahlivý, aby mohol nepretržite nahrávať počas akéhokoľvek požadovaného času v akomkoľvek režime. Poskytne tiež vysokú 10-bitovou farebnú hĺbku v 4K 120 fps (HFR) kvalite a aj VFR pre spomalené/zrýchlené zábery vo vysokom rozlíšení. GH6 navyše bude vedieť pripraviť aj 10-bitový záznam v kvalite 5.7 km 60p, pretože plne využije možnosti novovyvinutého snímača MFT. Vďaka rôznym režimom záznamu a asistenčným funkciám pre záznam bude ideálnou voľbou na hybridné použitie – fotografiu aj video vrátane natáčania filmov, hudobných videoklipov, dokumentov a krátkych klipov pre sociálne médiá. Naplno tak vyhovie potrebám všetkých kreatívnych a na techniku ​​náročných tvorcov.

Okrem prístroja GH6 sa ponuka radu G rozšíri aj o nový zoom objektív. Vo vývoji je aj objektív LEICA DG 25-50 mm F1.7. Spolu s už predávaným a recenzentmi odporúčaným objektívom LEICA DG VARIO-SUMMILUX 10-25 mm/F1.7 ASPH (H-X1025) pokrýva rozsah od 10 mm do 50 mm (ekvivalent 35 mm: 20-100 mm). Tieto dva objektívy majú spoločnú svetelnosť, vysoký opisný výkon, tvar, ovládateľnosť a charakter kresby, takže tvorcovia môžu ľahko tvoriť vlastný jedinečný obrazový produkt za pomoci len týchto dvoch objektívov s minimálnym workflow.

Kým sa rad LUMIX G založený na štandarde Micro Four Thirds môže pochváliť vysokou mobilitou, rad LUMIX S ponúka vysoký výkon, ktorý je umocnený Full-Frame snímačom. Týmito dvoma radmi sa spoločnosť Panasonic zaväzuje vyvíjať stále nové riešenia, ktoré ponúknu maximálnu hodnotu produktu pre fotografovanie/video. Vďaka tomu budú používatelia môcť rozvíjať svoju kreativitu a čeliť výzvam neustále sa meniacej foto- a videokultúry v dnešnej novej digitálnej ére.

 

*I Ako systémový fotoaparát s výmennými objektívmi, k 12. septembru 2008. Analýza spoločnosti Panasonic.

*II Zodpovedá rozlíšeniu 4K (4 096 x 2 160) definovanému iniciatívou Digital Cinema Initiative (DCI).

*III Čas nahrávania závisí od kapacity batérie a pamäťovej karty. Pokiaľ teplota prekročí certifikovanú prevádzkovú teplotu, môže prístroj zastaviť záznam v záujme ochrany prístroja.

· Micro Four Thirds, Four Thirds a logá Micro Four Thirds a Four Thirds sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky spoločnosti OLYMPUS CORPORATION v Japonsku, Spojených štátoch, krajinách Európskej únie a ďalších krajinách.

· Dizajn a špecifikácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.

Nový Panasonic LUMIX GH6
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...