Nový Panasonic Lumix GH6

Nový Panasonic Lumix GH6

Novinky  /  Tlačová Správa / 22.02.2022 / 09:55

Spoločnosť Panasonic predstavuje nový videocentrický LUMIX GH6. Najnovší vlajkový model bezzrkadloviek LUMIX G založenej na štandarde Micro Four Thirds.


V roku 2009 predstavila spoločnosť Panasonic Lumix GH1, prvý model radu LUMIX GH s hybridnou koncepciou fotoaparátu a videokamery. Odvtedy sa rada GH vyvíjala, pridávala inovatívne funkcie a vďaka svojmu výkonu, mobilite a robustnému dizajnu stala obľúbenou medzi tvorcami po celom svete. LUMIX GH6 je najnovším prírastkom tohto radu a opäť prekonáva a posúva hranice možného v nástrojoch pre obrazovú tvorbu.


 Vďaka zvýšeniu efektívneho počtu pixelov o viac ako 20% *1 pri novom 25,2M Live MOS senzore sa môže pochváliť vysokým rozlíšením s extrémne rýchlym vyčítaním signálu a širokým dynamickým rozsahom. Úplne nová generácia procesora Venus Engine bola tiež vylepšená o pokročilé technológie spracovania obrazu, ktoré umožňujú vykresliť obraz vo vysokom rozlíšení s prirodzenou štruktúrou šumu a bohatou reprodukciou farieb, čo je charakteristickým znakom fotoaparátov LUMIX.
LUMIX GH6 ako prvý medzi fotoaparátmi radu LUMIX G obsahuje V-Log/V-Gamut a poskytuje viac ako 12 a dokonca viac ako 13 stupňov širokého dynamického rozsahu pri použití režimu Dynamic Range Boost.*2
Nový model LUMIX GH6 urobil ďalší krok vo vývoji a dosiahol na režimy videa v kvalite C4K/4K 4:2:2 10-bit 60p s neobmedzenou dobou záznamu*3, 4:2:0 10bit 4K120p, 4:2:2 10bit FHD 240p HFR (High Frame Rate) a FHD až 300fps VFR (Variable Frame Rate) na spomalenú reprodukciu dynamického pohybu. Okrem režimu 4:2:0 10bit 5,7K 60p je možné nahrávať 4:3 Anamorfne 4:2:0 10bit 5,8K 30p (4,4K 60p) s využitím celej plochy snímača. Na monitore je možné v reálnom čase zobraziť roztiahnuté zábery (Desqueeze Display).


Záznam videa v režime 5,7K 30p je prvýkrát pri fotoaparátoch LUMIX k dispozícii vo formáte Apple ProRes 422 HQ, čo umožňuje nelineárny strih bez prekódovania.
Lepšou technológiou distribúcie a odvádzania tepla sa predĺžila doba záznamu.
Model LUMIX GH6 sa môže pochváliť 7,5 EV výkonnou stabilizáciou obrazu s technológiou Dual I.S.2 pre neroztrasené snímanie z ruky. Novinka využíva vysoko presný päťosý gyroskopický snímač s novým algoritmom, ktorý umožňuje dosiahnuť 7,5-stupňovú stabilizáciu v systéme Body I.S.*4 a Dual I.S.2*5. Ponúka tiež širokú škálu formátov záznamu, rozlíšenia a snímkových frekvencií, z ktorých si môžete vybrať podľa účelu vrátane stabilizácie anamorfných objektívov.
Model bol navrhnutý a vyvinutý na základe bezprostredných filmárskych skúseností, aby okrem vynikajúceho zobrazovacieho výkonu a mobility umožnil vysoko kvalitné vyjadrenie videa a zvýšil efektivitu pracovného postupu od nastavenia cez snímanie až po postprodukciu.
Spoločne so širokou ponukou objektívov sa spoločnosť Panasonic zaviazala stať sa lídrom v odbore u tvorcov, ktorí hľadajú nový spôsob, ako prekonať obmedzenia, ktoré zväzujú ich tvorivosť.

*1 V porovnaní so snímačom fotoaparátu LUMIX GH5.
*2 K dispozícii iba v režime Kreatívne video, minimálne ISO 800 v štandardnom režime/ISO2000 vo V-Log/HLG.
*3 Za zaručených prevádzkových podmienok. Pri použití batérie. Doba záznamu závisí od kapacity batérie a záznamového média.
*4 Na základe štandardu CIPA [smer Yaw/Pitch: zaostrovacia vzdialenosť f=60 mm (ekvivalent 35 mm filmového fotoaparátu f=120 mm), ak je použitý H-ES12060.
*5 Na základe štandardu CIPA [Smer Yaw/Pitch: zaostrovacia vzdialenosť f=140 mm (ekvivalent 35mm filmového fotoaparátu f=280 mm), pri použití H-FS14140.

1. Najmodernejšie technológie zvyšujú kvalitu videa ešte viac

Spoločnosť Panasonic vyvinula nový 25,2 megapixlový Live MOS snímač bez LPF (Low-pass Filter), ktorý sa môže pochváliť vysokým rozlíšením, vysokorýchlostným vyčítaním signálu s drastickým potlačením problému pohybového skreslenia (rolling shutter) a dosahuje široký dynamický rozsah.
Nový procesor Venus Engine poskytuje približne dvojnásobný výpočtový výkon*1, čo umožňuje vysokorýchlostné spracovanie vyššieho počtu pixelov nového snímača a videa s vyšším rozlíšením a vyššou bitovou rýchlosťou. Na jeho vývoji sa podieľajú tri kľúčové technológie - nové inteligentné spracovanie detailov, nová 2D redukcia šumu a vysoko presná 3D redukcia šumu pre video.
Nové inteligentné spracovanie detailov presnejšie detekuje ploché časti, detailné časti a okrajové časti snímky, aby bol obraz vysoko realistický.
Nová 2D redukcia šumu potláča chromatický šum a zlepšuje štruktúru jasového šumu, aby boli fotografie čisté a prirodzené aj pri snímaní s vysokou citlivosťou.
Vďaka vysoko presnej 3D redukcii šumu pre video bola zdokonalená schopnosť detekcie nehybných a pohyblivých častí, čo umožňuje optimalizovať redukciu šumu pri minimalizácii následných duchov. Výsledkom je zvýšenie kvality obrazu videa s dynamickým pohybom. Vysoko presná funkcia Dual 3D Color Control navyše vylepšuje reprodukciu farieb podľa úrovne jasu, sýtosti a odtieňa pre bohaté a verné farebné podanie.
Kombinácia nového pokročilého snímača s vylepšeným výkonom v sýtosti farieb a novým procesorom umožňuje vykresliť jasnejší obraz aj pri vysokom rozlíšení 25,2 megapixelov a nižšej minimálnej citlivosti ISO 100 [Fotografie: ISO 50(rozšírené) - 25600 12800].
Dynamický rozsah meria rozsah jasu, ktorý je schopný zachytiť v jedinom okamihu. LUMIX GH6 poskytuje viac ako 12EV (expozičných krokov) širokého dynamického rozsahu pre predinštalovanú funkciu záznamu V-Log. Pomocou režimu Zvýšenie dynamického rozsahu je možné dosiahnuť aj viac ako 13 EV*2. V novom režime Dynamic Range Boost sa v každom pixele spája obraz s prioritou sýtosti generovaný z obvodu s nízkou citlivosťou ISO a obraz s nízkym šumom generovaný z obvodu s vysokou citlivosťou ISO. Kompozitný obraz dosahuje nízku úroveň šumu a vysokú sýtosť, takže výsledkom je jasné a plynulé video s dynamickým rozsahom HDR s bohatou gradáciou.


Pre svižné snímanie z ruky je vo fotoaparáte LUMIX GH6 použitý nový superpresný päťosý gyroskopický snímač s novým algoritmom, ktorý umožňuje dosiahnuť 7,5 EV stabilizáciu obrazu Body I.S.*3 a Dual I.S.2*4. Vďaka tejto výkonnej stabilizácii obrazu je možné v režime Vysoké rozlíšenie zaobstarať aj 100megapixelový snímok s vysokým rozlíšením aj bez statívu, z ruky. V režime vysokého rozlíšenia je osem po sebe idúcich snímok automaticky zhotovených pri posune snímača pomocou mechanizmu Body I.S. (Image Stabilizer) a syntetizované do 100 megapixelového ekvivalentu (11552 x 8672 pixelov), ktorý verne reprodukuje presné detaily a možno ho uložiť ako krásne, vysoko realistické snímky nielen vo formáte RAW, ale aj vo formáte JPEG. Vďaka vysokej mobilite dosiahnutej kompaktnou, ľahkou konštrukciou a výkonnou stabilizáciou Body I.S. umožňuje LUMIX G fotografovanie, ktoré bolo v minulosti nemožné, napríklad snímanie s ultrateleobjektívom z ruky. Päťosová stabilizácia Dual I.S. 2 funguje aj pri nahrávaní videa, vrátane videa v rozlíšení 4K, ktoré umožňuje nahrávať prirodzené videozáznamy, ktoré je radosť sledovať. Aplikuje vhodnú kompenzáciu podľa typu pohybu presným vyhodnotením jeho príčiny - či bol vytvorený posunom, naklonením alebo zatrasením ruky. Funkcia Body I. S. kompenzuje pohyb fotoaparátu aj pri použití výmenného objektívu bez funkcie Optical I. S. (napr. filmový objektív).
*1 V porovnaní s DC-S1H
*2 K dispozícii iba v režime Kreatívne video, minimálne ISO 800 v štandardnom režime/ISO2000 vo V-Log/HLG.
*3 Na základe štandardu CIPA [smer Yaw/Pitch: zaostrovacia vzdialenosť f=60 mm (ekvivalent 35 mm filmového fotoaparátu f=120 mm), ak je použitý H-ES12060.
*4 Na základe štandardu CIPA [Smer Yaw/Pitch: zaostrovacia vzdialenosť f=140 mm (ekvivalent 35mm filmového fotoaparátu f=280 mm), pri použití H-FS14140.

2. Video v profesionálnej kvalite pre neobmedzené vyjadrenie

Rad LUMIX GH vytvoril epochálnu priemyselnú senzáciu tým, že dosiahol vynikajúci výkon pri zázname videa s pokročilými funkciami, ktoré spĺňajú úroveň a štandardy profesionálnej kvality.
Nový LUMIX GH6 sa opäť vyvíja a dosahuje neobmedzený záznam videa v kvalite 4:2:2 10bit C4K/4K 60p *1. K dispozícii je tiež 4:2:0 10-bitový 4K 120p (ekvivalent 5x spomaleného záberu*2) a 4:2:2 10-bitový FHD 240p HFR (High Frame Rate) záznam videa so zvukom, ktorý umožňuje pôsobivé vyjadrenie, ako je napríklad zrýchlenie. FHD až 300 snímok za sekundu (zodpovedá 12,5-násobnému spomaleniu*2) VFR (Variable Frame Rate) umožňuje spomalene reprodukovať dynamický pohyb objektu.
Okrem režimu 4:2:0 10bit 5,7K 60p je možné zaznamenávať aj 4:2:0 10bit 5,8K 30p (4,4K 60p) anamorfné 4:3 video s využitím celej plochy snímača. Na monitore je možné zobraziť zábery vo výslednom pomere v reálnom čase.
Interný záznam videa 5.7K 30p je prvýkrát v rade LUMIX k dispozícii v ProRes 422 HQ a ProRes 422 s použitím karty CFexpress typu B, ktorá umožňuje efektný nelineárny strih bez prekódovania. DCI4K a FHD ProRes 422 HQ a ProRes 422 budú tiež podporované v budúcej aktualizácii firmvéru.
 LUMIX GH6 taktiež umožňuje interný záznam v kvalite 4:2:2 10bit C4K 60p pri súčasnom simultálnom výstupe 4:2:2 10bit C4K 60p cez HDMI.
Keďže je osadený najnovším konektorom HDMI 2.1, bude po budúcej aktualizácii firmvéru podporovať video výstup C4K 120p HDMI. Okrem toho sa pracuje na možnosti výstupu C4K 120p RAW na monitorový rekordér Atomos Ninja V+ cez HDMI 2.0, ktorý bude taktiež k dispozícii v budúcej aktualizácii firmvéru.
LUMIX GH6 využíva snímanie V-Log/V-Gamut, ktoré poskytuje vysoký dynamický rozsah a široké a bohaté farebné pokrytie. Funkcia V-Log vykresľuje veľmi plochý obraz pri zachovaní všetkých farebných informácií v obraze. To znamená, že pri postprodukčných procesoch je väčší priestor na rôzne úpravy snímok. Snímač Live MOS fotoaparátu LUMIX GH6 dosahuje široký farebný gamut známy ako V-Gamut, čo je optimálny farebný priestor, ktorý je širší ako BT.2020. V-Log má charakteristiky logaritmickej krivky, ktoré trochu pripomínajú negatívny film, a V-Gamut poskytuje farebný priestor ešte väčší ako film.
LUMIX GH6 využíva preslávenú kolorimetriu radu filmových kamier VariCam. V predvolenom nastavení je vo fotoaparáte k dispozícii prevodná tabuľka V709 LUT (Look Up Table) so štandardom Rec.709. Videozáznam s aplikovanou LUT je možné zobraziť nielen v živom náhľade, ale aj pri prehrávaní pomocou funkcie V-Log View Assist. Okrem bežného formátu.vlt je možné použiť aj 3D LUT.cube.
LUMIX GH6 ponúka množstvo praktických funkcií. Vo fotografickom režime je k dispozícii množstvo nastavení vrátane rôznych predvolieb gama typu Cinelike. „Cinelike D2“ a „Cinelike V2“ majú podobné charakteristiky nastavenia gama pre filmovú produkciu. V reakcii na požiadavky profesionálnych užívateľov sú k dispozícii asistenčné funkcie videa, ako je Waveform Monitor, Vector Scope, Zebra Pattern, Spot Meter, Frame Marker, anamorfné zobrazenie Desqueeze, indikátor REC záznamu červeným rámčekom a predné/zadné vypínateľné kontrolky Tally. Novinkou pri LUMIX GH6 je funkcia Safety Zone Marker, ktorá zobrazuje vodítko 95%, 90% alebo 80% záznamovej plochy pre zaistenie bezpečnej zóny pre kompozíciu a titulky. Stredová značka teraz umožňuje zvoliť typ značky. V položke Nastavenie teploty farieb je teraz možné na obrazovke záznamu zobraziť hodnoty v Kelvinoch.
Zvuk je možné nahrávať až 4kanálovo v 24-bitovej kvalite so vzorkovaním 48/96kHz s vysokým rozlíšením*3 ako pomocou mikrofónu XLR pripojeného cez mikrofónny adaptér XLR DMW-XLR1 (Ch1 Ch2), tak pomocou vstavaného mikrofónu (Ch3, Ch4). Užívatelia môžu kombinovať niekoľko typov externých mikrofónov, ktoré zodpovedajú situácii, v ktorej sa nahráva, ako sú vonkajšie rozhovory, kde je treba zaznamenať hlas rečníkov aj okolitý zvuk. Kanál, ktorý sa má použiť pre slúchadlá, je možné prepínať počas nahrávania videa a ponuky zvuku je možné priamo otvoriť pomocou tlačidla Fn1 na hornej strane GH6 pre jednoduchú kontrolu úrovne zvuku počas štvorkanálového záznamu zvuku. Pre externý mikrofón je k dispozícii stereofónny konektor 3,5 mm (jack).
Vo fotoaparáte je možné tiež vytvárať časozberné videá 4K 60p. Funkcia vyrovnania expozície automaticky upravuje expozíciu tak, aby nedochádzalo k veľkým zmenám jasu medzi susednými snímkami a vznikali tak vyrovnané časozberné zábery. Časozberné video je možné novo vytvoriť jednoduchou určením doby snímania a prístroj sám skalkuluje potrebný počet zhotovených snímok a intervalov medzi nimi.
V budúcej aktualizácii firmvéru bude pridaná funkcia USB hosť, ktorá umožní zapisovať dáta priamo na SSD.
*1 Za zaručených prevádzkových podmienok. Pri použití batérie. Doba záznamu závisí od kapacity batérie a záznamového média.
*2 V 24p
*3 Štvorkanálový záznam zvuku je k dispozícii vo formátoch ProRes a MOV.

3. Agilná mobilita a inteligentné ovládanie pre profesionálne použitie

Vďaka novému snímaču a novému procesoru na spracovanie obrazu sa zlepšil výkon automatického ostrenia LUMIX GH6. Vďaka rýchlejšiemu spracovaniu signálu novým obrazovým procesorom a vylepšenému algoritmu automatického zaostrovania sa výrazne zvýšil výkon detekcie objektov, čím model dosahuje vyššiu presnosť automatického zaostrovania.
Na podporu vysoko presného ostrenia ponúka LUMIX GH6 praktické možnosti manuálneho zaostrenia. Zatiaľ čo pri nelineárnom nastavení sa zaostrenie posúva o premennú hodnotu podľa rýchlosti otáčania zaostrovacieho krúžku, pri lineárnom nastavení sa posúva o určenú hodnotu podľa uhla otočenia zaostrovacieho krúžku. Citlivosť (veľkosť posunu zaostrenia na jedno rotačné kvantum) je možné zvoliť v rozmedzí 90 až 360 stupňov po 30 stupňoch, aby bolo možné pracovať so zamýšľaným ostrením. Pomôcka na manuálne ostrenie (Asistent MF), ktorá umožňuje zväčšiť zaostrovací bod, je teraz k dispozícii nielen pri fotografovaní, ale aj pri nahrávaní videa*.
LUMIX GH6 je schopný vysokorýchlostného sériového snímania rýchlosťou 14 (AFS) / 8 (AFC) snímok s mechanickou uzávierkou a 75 snímok/s s elektronickou uzávierkou.
LUMIX GH6 je vybavený trojpalcovým dotykovým displejom so širokým pozorovacím uhlom, pomerom strán 3:2 a vysokým rozlíšením 1 840 000 bodov. Konštrukcia monitora a umiestnenie konektorov (HDM, USB, Audio) sa navzájom nerušia a umožňujú voľné nastavenie uhla sklonu/otáčania monitora bez obmedzenia, aj keď sú pripojené káble.
Veľký hľadáčik LVF (Live View Finder) OLED (Organic Light-Emitting Diode) s rozlíšením 3 680 000 bodov má vysoký pomer zväčšenia približne 1,52 x / 0,76 x (ekvivalent 35 mm fotoaparátu).
*Do 60p. Nefunguje v režime premenlivej snímkovej frekvencie.

4. Spoľahlivá kvalita a výkon na profesionálne použitie a konektivitu

Pre nepretržitý záznam videa je fatálnym problémom prehrievanie, najmä pri vysokom rozlíšení a snímkovej frekvencii. LUMIX GH6 však dosahuje neobmedzenú dobu záznamu videa*1 v kvalite C4K 60p 4:2:2 10-bit vďaka optimalizácii cesty odvádzania tepla a pomocou mechanizmu núteného chladenia a umožňuje dlhodobý záznam videa VFR/HFR, ProRes a záznamu vo vysokom rozlíšení presahujúcom 4K.
Aby bol LUMIX GH6 dostatočne odolný aj pri náročnom používaní v teréne, má predný/zadný rám vyrobený z horčíkovej zliatiny a je nielen odolný proti striekajúcej vode*2 ale aj proti prachu a mrazu až do -10 stupňov Celzia. Závierka má životnosť približne 200 000 cyklov. Tlačidlo Rec je umiestnené na hornej aj prednej strane fotoaparátu, čo uľahčuje spustenie a zastavenie záznamu aj pri snímaní pod nízkym uhlom alebo, použitím v klietke.
LUMIX GH6 je vybavený dvoma slotmi na pamäťové karty. Karta CFexpress (typ B) podporuje interný záznam videa s vysokým dátovým tokom 800 Mb/s alebo vyšším, vrátane 5,7K 30p ProRes 422 HQ a C4K 60p ALL-I. Pamäťová karta SD UHS II V90 podporuje interný záznam videa s rýchlosťou 600 Mb/s alebo nižšou. Pri zázname na obe karty je možné tiež zvoliť metódu záznamu s možnosťou režimu Štafetový záznam, Záložný záznam, Alokačný záznam (Relay Recording, Backup Recording, Allocation Recording).
Pre obrazový výstup je k dispozícii plnohodnotný terminál HDMI typu A. Navyše je pribalený držiak káblového zámku pre kábel HDMI/USB, ktorý zabraňuje problémom, ako je odpojenie pri natáčaní. LUMIX GH6 podporuje rozhranie USB 3.2 Gen 2 pre vysokorýchlostný zápis a čítanie. Batériu s vysokou hustotou energie 2200 mAh je možné dobíjať cez sieťový zdroj alebo priamo cez USB podľa toho, čo používateľom viac vyhovuje. Vyhovuje tiež štandardu USB PD (Power Delivery) pre súčasné napájanie aj nabíjanie pri použití zodpovedajúcej nabíjačky batérií DMW-BTC15 (predáva sa samostatne). LUMIX GH6 je tiež kompatibilný so T/C synchronizáciou s časovým kódom IN/OUT prostredníctvom synchronizačného konektora a pribaleného prevodného kábla BNC. To uľahčuje nelineárny strih záznamov zhotovených viacerými kamerami.


Wi-Fi v pásme 5 GHz (IEEE802.11ac)*3 je k dispozícii rovnako ako v pásme 2.4 GHz (IEEE802.11b/g/n). To zaisťuje bezpečné a stabilné spojenie nielen so smartfónom alebo tabletom, ale aj s ďalšími zariadeniami na mieste natáčania, ktoré umožňujú bezproblémové diaľkové ovládanie. Rýchlosť prenosu foto/video dát sa zvyšuje pri použití pásma 5 GHz. Kompatibilita s nízkoenergetickým Bluetooth 5.0 (tzv. BLE: Bluetooth Low Energy) umožňuje neustále spojenie so smartfónom alebo tabletom s minimálnou spotrebou energie. Nastavenie fotoaparátu LUMIX GH6 je možné tiež kopírovať a bezdrôtovo prenášať do ostatných fotoaparátov GH6 pri použití viacerých fotoaparátov GH6. Aplikácia LUMIX Sync pre zariadenie iOS/Android umožňuje diaľkové ovládanie fotoaparátu pomocou smartfónu alebo tabletu cez jednoduché bezdrôtové pripojenie. Okrem bezdrôtového ovládania pomocou diaľkovej spúšte DMW-RS2 (predáva sa samostatne) umožňuje aplikačný softvér LUMIX Tether fotografovanie a nahrávanie s pripojením cez USB. Používatelia môžu súčasne ovládať až 12 zariadení pripojením k počítaču. Umožňuje im zobraziť obraz na veľkej obrazovke počítača aj počas záznamu.
*1 Za zaručených prevádzkových podmienok. Pri použití batérie. Doba záznamu závisí od kapacity batérie a záznamového média.
*2 Odolnosť proti striekajúcej vode je termín, ktorý označuje dodatočnú úroveň ochrany tohto fotoaparátu proti pôsobeniu minimálneho množstva vlhkosti, vody alebo prachu. Odolnosť voči striekajúcej vode nezaručuje, že nedôjde k poškodeniu, ak je tento fotoaparát vystavený priamemu kontaktu s vodou.
*3 5GHz Wi-Fi nie je v niektorých krajinách k dispozícii.

5. Široká škála objektívov LUMIX G – Exkluzívne navrhnutá pre fotoaparát M4/3

Rad Panasonic LUMIX G sa môže pochváliť celkom 30 objektívmi Micro Four Thirds, z ktorých si môžete vybrať podľa účelu použitia. Môžete použiť aj objektívy LEICA DG VARIO-SUMMILUX 10-25 mm/F1,7 ASPH. (X-H1025) a LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50 mm/F1,7 ASPH. (H-X2550) so zoomom a vysokou svetelnosťou F1,7, ktorý je obľúbený u profesionálnych filmových tvorcov, rovnako ako ďalšie objektívy s konštantnou svetelnosťou F1,7 alebo F2,8. Okrem toho si LUMIX GH6 pamätá názov a ohniskovú vzdialenosť analógových objektívov, ako sú anamorfné objektívy alebo staré objektívy, aby pri použití týchto objektívov automaticky zaistil vhodné nastavenie stabilizátora obrazu v tele fotoaparátu.
Spoločnosť Panasonic preskúmala a aktualizovala firmware objektívov, aby zohľadnila ich použitie s fotoaparátom LUMIX GH6. Pri použití objektívov H-E08018/H-X1025/H-X2550/H-ES12060/H-ES50200/H-RS100400/H-XA025/H-ES200/H-HSA12035/H-FS12060/H-HSA3 /H-FSA100300 je možné ovládať činnosť automatického nastavenia (AF) stlačením tlačidla spúšte do polovice alebo stlačením tlačidla AF-ON, pokiaľ je v režime videa s vysokou snímkovou frekvenciou nastavené [200.00p]. Po tejto aktualizácii budú nasledovať objektívy H-NS043/H-X012/H-X015, ktoré budú mať aj ovládanie zaostrovacieho krúžku a vylepšený výkon AF v režime 24,00p/23,98p. Aktualizácia firmvéru objektívov H-NS043/H-X012/H-X015 je naplánovaná na 1. marca, 2022.

* Ďalšie informácie o aktualizácii firmvéru objektívu nájdete na adrese https://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/sk/dsc/download/index.html.

6. Budúce aktualizácie firmvéru

Pre zvýšenie výkonu GH6 budú nižšie uvedené funkcie k dispozícii s budúcou aktualizáciou firmvéru podľa potrieb zákazníkov.
・DCI4K ProRes 422 HQ / ProRes 422
・DCI4K ProRes 422 HQ / ProRes 422
・Priame nahrávanie na USB-SSD
・Výstup videa 4K 120p HDMI počas živého náhľadu
・DCI 4K 120p HDMI RAW Video Data Output to ATOMOS Ninja V+

– Značky Micro Four Thirds™ a Micro Four Thirds Logo sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky spoločnosti OM Digital Solutions Corporation v Japonsku, Spojených štátoch, Európskej únii a ďalších krajinách.
– Apple a ProRes sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky spoločnosti Apple Inc. v Spojených štátoch a/alebo ďalších krajinách.
– ATOMOS / Ninja V sú registrované ochranné známky spoločnosti ATOMOS Limited.
– Android a Google Play sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky spoločnosti Google Inc.
– iOS je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti Cisco v USA a iných krajinách a používa sa na základe licencie.
– Slovná značka a logá Bluetooth® sú registrované ochranné známky vlastnené spoločnosťou Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek použitie takýchto značiek spoločnosťou Panasonic Corporation podlieha licencii.Ostatné ochranné známky a obchodné názvy sú ochranné známky príslušných vlastníkov.
– "Wi-Fi®" je registrovaná ochranná známka spoločnosti Wi-Fi Alliance®.
– CFexpress Ver2.0 typ B je ochranná známka licencovaná spoločnosťou CompactFlash Association.
– Logo SDXC je ochranná známka spoločnosti SD-3C, LLC.
– Termíny HDMI a HDMI High-Definition Multimedia Interface a logo HDMI sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky spoločnosti HDMI Licensing, LLC v Spojených štátoch a ďalších krajinách.
– Logá USB-IF sú ochranné známky spoločnosti USB Implementers Forum, Inc.
– Ostatné názvy, názvy spoločností a názvy produktov uvedené v tomto dokumente sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky príslušných spoločností.
– Špecifikácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.

Odkaz na produkty:

Panasonic Lumix DC-GH6, telo

Nový Panasonic Lumix GH6
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...