Nový objektív Panasonic Lumix S 70-300mm F4,5-5,6 MACRO O.I.S.

Nový objektív Panasonic Lumix S 70-300mm F4,5-5,6 MACRO O.I.S.

Panasonic oznamuje nový Full-Frame zoom objektív s makro pre bajonet L-mount  /  Tlačová Správa / 18.02.2021 / 11:10

Spoločnosť Panasonic predstavuje nový systémový objektív LUMIX S 70-300 mm F4,5-5,6 MACRO O.I.S. založený na bajonetový štandarde L-Mount pre bezzrkadlovky LUMIX S.
Rad LUMIX S zaručuje nekompromisnú kvalitu obrazu a ponúka fotoaparáty a objektívy určené pre náročných tvorcov statického aj pohyblivého obrazu.

Vynikajúca kvalita po celom rozsahu

Nový LUMIX S 70-300mm F4,5-5,6 MACRO O.I.S. sa môže pochváliť vynikajúcou kvalitou obrazu naprieč celým rozsahom, čo umožňuje dokonalé vykreslenie mimoriadne pôsobivých fotografií a videí. Ponúka tiež ultra rýchle a presné automatické zaostrovanie a duálny stabilizáciu obrazu Dual I.S. pre agilitu a mobilitu v širokej škále situácií, vrátane športu, zvierat, portrétov, lietadiel a vozidiel.

Najmodernejšia optika

Objektív nabitý najmodernejšími optickými technológiami sa chváli optimálna konštrukciou 17 optických členov v 11 skupinách, vrátane jednej UED (Ultra Extra-Low Dispersion) šošovky, dvoch ED (Extra-Low Dispersion) šošoviek a jednej UHR (Ultra-High Refractive Index) šošovky. Vďaka tomu účinne potláča ako axiálne chromatickú aberáciu pri snímaní v dlhých teľa ohniskách, tak chromatickú aberáciu a skreslenie na širokouhlom konci. UHR šošovka zaisťuje jednotnú kvalitu obrazu od stredu až k okrajom a zároveň prispieva k optimálnym a kompaktným rozmerom objektívu.

Makro 0,5x

Vďaka malej zaostrovacie vzdialenosti 0,54 m *1 aj pri najväčšom ohnisku, dosahuje LUMIX S 70-300 mm F4,5-5,6 MACRO O.I.S. maximálneho zväčšenia 0,5x (pri 300 mm) a sníma tak na makro v režime foto aj video predmety v polovičnej životnej veľkosti. Kruhová clona s 11 lamelami vytvára nádherne guľatý bokeh v celom rozsahu zoomu.

Duálna stabilizácia DUAL I.S.

Dual I.S. je kombinácia O.I.S. (Optickej stabilizácie obrazu) a stabilizácia v objektíve (Body I.S.) u fotoaparátov radu LUMIX S, ktorá kompenzuje pohyby ruky a umožňuje použiť o 5,5 EV dlhšej expozícii * 2. Ovládanie funkcií ostrenie s vysokorýchlostným snímačom s rýchlosťou až 480 fps je zárukou rýchleho a vysoko presného automatického ostrenia.

Kompaktný, ľahký a odolný

Ale aj napriek tomu je objektív LUMIX S 70-300mm F4,5-5,6 MACRO O.I.S. kompaktný a ľahký, a teda komfortné a mobilné. Robustný dizajn, odolný proti prachu a striekajúcej vode * 3 chráni v drsných podmienkach aj pri -10 ° C pod nulou. Fluorinová povrchová vrstva na prednej šošovke navyše odpudzuje vodu a mastné nečistoty. Priemer filtra je 77 mm.

Skoro hyperfokálny

Všetky objektívy radu LUMIX S vynikajú výkonom pri nahrávaní videa s mechanizmom, ktorý minimalizuje zmenu uhla záberu pri zmene zaostrenia (tzv. Focus breathing); počas zoomovanie je naviac potlačený posun zaostrenie pri zmene clony (tzv. focus shift), takže objekt je vždy zaostrený - pre kvalitu videa na profesionálnej úrovni.

Čo bude ďalej?

Vo vývoji sú aj ďalšie objektívy pre bajonet L, vrátane troch objektívov s nízkym clonovým číslom F1,8, ktoré posilnia rad objektívov pre fotoaparáty LUMIX S a vyjdú v ústrety potrebám našich zákazníkov.

LUMIX PRO

Objektív S-R70300 sa kvalifikuje do programu LUMIX PRO. Program LUMIX PRO je program podpory užívateľov produktov LUMIX v okamihoch, kedy je najviac potrebujú. Ponúka celý rad výhod, ktoré členovia môžu využiť nielen vo svojej vlastnej krajine, ale aj keď pracujú v zahraničí (podrobnosti nájdete na www.lumix-pro.com, rovnako ako detailné podmienky, úrovne podpory, krajiny, kde možno programu využiť a produktov, ktoré program pokrýva).

Cena a dostupnosť:

LUMIX S 70-300 mm F4,5-5,6 MACRO O.I.S.

 

* 1 Na širokouhlom konci spektra.
* 2 Na základe štandardu CIPA [Smer náklonu pitch / yaw: zaostrovacia vzdialenosť f = 300 mm v prípade modelu LUMIX S5.]
* 3 Odolnosť proti prachu a striekajúcej vode nezaručuje, že nedôjde k poškodeniu, ak bude objektív vystavený priamemu kontaktu s prachom a vodou.
• Konštrukcia a technické údaje sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.

 
Nový objektív Panasonic Lumix S 70-300mm F4,5-5,6 MACRO O.I.S.
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...