Nový fullframový vlogovací fotoaparát Sony ZV-E1

Nový fullframový vlogovací fotoaparát Sony ZV-E1

Spoločnosť Sony predstavila nový vlogovací fotoaparát s výmennými objektívmi ZV-E1.  /  Tlačová Správa / 30.03.2023 / 08:15

Spoločnosť Sony dnes predstavila nový vlogovací fotoaparát s výmennými objektívmi ZV-E1 s vysoko výkonným 35 mm plnoformátovým snímačom na dokonalý zážitok z tvorby obsahu. Tento fotoaparát patrí k špičke medzi produktmi Sony na tvorbu videí a môže sa pochváliť bajonetom Sony E-mount , pokročilou technológiou, filmovým obrazom s bohatou gradáciou, nízkou úrovňou šumu a vysokou citlivosťou. Najkompaktnejšie a najľahšie telo na svete ponúka vynikajúcu mobilitu, zatiaľ čo prepracované ovládanie poskytuje vlogerom maximálnu tvorivú slobodu a všestrannosť.

 

 

Hlavné funkcie ZV-E1:

 • Najmenší a najľahší vlogovací fullframový fotoaparát s výmennými objektívmi na svete
 • Plnoformátový snímač CMOS Exmor R™ so zadným osvitom, expozičnou šírkou viac ako 15 krokov a vysokou citlivosťou
 • Bajonet Sony E-mount
 • Obrazový procesor BIONZ XR™
 • Technológia Real-time Recognition AF  založená na umelej inteligencii a technológia Tenacious Real-time Tracking
 • 4K 60p, 4K 120p s možnosťou upgradu
 • Nastavenie Cinematic Vlog  vrátane S-Cinetone
 • 5-osová optická stabilizácia obrazu v tele a funkcia Dynamic active Mode stabilization v
 • Funkcia Auto Framing založená na umelej inteligencii  a Framing Stabiliser viii
 • S-Gamut3.Cine/S-Log3 a S-Gamut3/S-Log3
 • Funkcia Breathing Compensation
 • Nastavenie Product Showcase   a prepínač rozostrenia pozadia jedným stlačením
 • Inteligentný mikrofón s tromi vložkami a premenlivou smerovou charakteristikou
 • Otočný dotykový LCD displej na jednoduché sledovanie
 • Jednoduché a stabilné pripojenie k smartfónu
 • Navrhnuté s ohľadom na trvalú udržateľnosť

 

 

„Model ZV-E1 bol navrhnutý tak, aby poskytoval dokonalý zážitok z tvorby obsahu vlogerom, ktorí chcú zdokonaliť svoj obsah,“ hovorí Yann Salmon Legagneur, vedúci marketingu zobrazovacích produktov a riešení spoločnosti Sony Europe. „Ide o úžasnú kameru pre tvorcov, ktorí túžia po dokonalom vlogovacom fotoaparáte využívajúcom technológiu umelej inteligencie, aby mohli vytvárať ten najlepší obsah.“

Obraz na expresívne vyjadrenie akejkoľvek témy

ZV-E1 je fotoaparát špeciálne navrhnutý na nakrúcanie vlogov. Je vybavený 35 mm fullframovým snímačom CMOS Exmor R™ so zadným osvitom a približne 12,1 efektívnymi megapixelmi. Prináša vysokú citlivosť, nízku hladinu šumu a nádherný bokeh.

Vďaka až osemkrát  vyššiemu výkonu pri spracovaní obrazu v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi zvyšuje procesor BIONZ XR™ výrazne výkon v oblasti vysokej citlivosti, vykresľovania gradácie, reprodukcie farieb, nízkej úrovne šumu a ďalších parametrov. Vysoký objem dát generovaných obrazovým snímačom je možné spracovávať v reálnom čase, a to aj pri nakrúcaní záznamov v rozlíšení 4K (QFHD: 3840 x 2160) pri frekvencii 120p . Procesor BIONZ XR tiež významne prispieva k zvýšeniu rýchlosti a presnosti ostrenia.

Vysoko kvalitné video v rozlíšení 4K (QFHD) je možné zaznamenávať fullframovým snímaním v 10-bitovom formáte 4:2:2 bez priemerovania pixelov. Tento model tak prináša výhody expresívneho výrazu fullframového formátu do oblasti nahrávania videí a zároveň poskytuje záznam vo vysokom rozlíšení 4K bez moiré a trhania.

Používatelia môžu nakrúcať v rozlíšení 4K 60p, ktoré je možné prostredníctvom služby Creators' Cloud rozšíriť až na rozlíšenie 4K 120p s mimoriadne plynulým obrazom pri až 5-násobnom spomalení (max.) . Pri priamom prehrávaní spomaleného alebo zrýchleného videa v režime S&Q  pri použití formátu XAVC S-I pri 60p poskytuje maximálna prenosová rýchlosť 600 Mb/s (4:2:2 10-bit, H.264, All-I)  vynikajúcu kvalitu obrazu. Pri upgradovaní a použití formátu XAVC S je možné použiť až 10x spomalený pohyb s rozlíšením Full HD pri 240 snímkach za sekundu , čo poskytuje nový pohlaď na dynamické športy a ďalšie typy akcií.

Expozičná šírka 15+ krokov  umožňuje zhotovovať prirodzene vyzerajúce snímky v najrôznejších svetelných podmienkach bez straty detailov svetla alebo tieňov.

Štandardný rozsah citlivosti je ISO 80 až 102400 pre fotografie aj videá. Rozšírený rozsah citlivosti pre fotografie je 40 až 409600 a pre videá 80 až 409600.

Premeňte filmové sny na skutočnosť

Model ZV-E1 dokáže vytvárať výnimočný obsah vďaka funkcii Cinematic Vlog Settings – intuitívnemu spôsobu vytvárania scén, ktoré vyzerajú ako celovečerné filmy. Výberom zodpovedajúceho nastavenia Look and Mood , môže každý vytvoriť filmové vlogové zábery, ktoré ideálne zodpovedajú scéne a tvorcovmu zámeru. Nastavenie Cinematic Vlog Setting ponúka voľbu režimu „Looks“ , ktorý prináša prirodzené stredné tóny, mäkké farby a jemné svetlá. Tým pomáha vytvoriť filmový vzhľad a zvýrazní pleťové tóny. Ďalej zahŕňa režim „Moods“ , ktorý zvýrazňuje špecifické farby, a rýchlosť prechodu AF , ktorá určuje, ako rýchlo bude ostrenie prepínať medzi objektmi. Celkový filmový dojem umocňuje snímková frekvencia 24 snímok za sekundu  a širokouhlý pomer strán Cinemascope (2,35:1)  s čiernymi pruhmi nad a pod obrazom.

Model ZV-E1 disponuje profilom obrazu S-Cinetone, ktorý vám umožní dosiahnuť skutočne kinematografické podanie. Technológia S-Cinetone, založená na technológii Cinema Line spoločnosti Sony, poskytuje prirodzené stredné tóny, ktoré sú nevyhnutné pre zdravo vyzerajúcu farbu pleti a zabezpečujú filmovú kvalitu snímky.

Výber nových kreatívnych štýlov (Creative Looks) umožňuje jednoducho vytvárať zaujímavé štýly fotografií a videí priamo vo fotoaparáte. 10 kreatívnych štýlov je k dispozícii vo forme predvolieb, ktoré je možné použiť tak, ako sú, alebo si ich prispôsobiť. Navyše novo pridaný štýl My Image Style  umožňuje fotografovať v režime Intelligent Auto alebo Scene Selection, ikony na dotykovom monitore uľahčujú priame nastavenie bokehu pozadia, jasu a farebného tónu či výber režimu Creative Look.

Umelá inteligencia a špičková technológia prinášajú konzistentné ohromujúce snímky

Funkcia Real-time Recognition AF využíva inovatívny procesor s umelou inteligenciou, ktorý používa dáta o objekte na presné rozpoznanie pohybu – technológia odhadu polohy osoby využíva naučené ľudské podoby a pohyby na presné rozpoznanie nielen očí, ale aj polohy tela a hlavy. To umožňuje zamerať a sledovať objekt, ktorý je otočený smerom od kamery. Jednotka procesora umelej inteligencie dokáže rozlíšiť aj medzi viacerými subjektmi s rôznym držaním tela. Vylepšené bolo aj rozpoznávanie jednotlivých tvárí, takže táto technológia dosahuje spoľahlivosť pri sledovaní aj v náročných situáciách, napríklad keď je tvár subjektu naklonená, v tieni alebo v protisvetle. Okrem ľudí a zvierat teraz procesor umelej inteligencie umožňuje rozpoznávať ďalšie objekty, ako sú vtáky , hmyz, autá/vlaky a lietadlá , čo poskytuje ešte väčšiu flexibilitu a spoľahlivosť pri fotografovaní i nakrúcaní videa.

Fotoaparát ZV-E1 je vybavený funkciou Real-time Tracking iv založenou na umelej inteligencii, ktorú možno aktivovať označením objektu a polovičným stlačením tlačidla spúšte. Fotoaparát potom automaticky sleduje objekt a používateľ sa môže sústrediť na záber a kompozíciu. Nový model je vybavený rýchlym ostrením Hybrid AF na rýchle snímanie a kontinuálne sledovanie i podrobným nastavením ostrenia na maximálnu presnosť a kontrolu.

Kompaktná, presná stabilizačná jednotka a gyroskopické senzory s optimalizovanými algoritmami dosahujú  stabilizáciu s účinnosťou až 5,0 krokov, ktorá pomáha úplne využiť potenciál kvality obrazu fotoaparátu ZV-E1. Chvenie fotoaparátu je detekované a účinne korigované v 5 osiach . Stabilizácia obrazu v tele vlogovacieho fotoaparátu dokáže zabezpečiť účinnú stabilizáciu v kombinácii so širokou škálou objektívov, vrátane objektívov s bajonetom typu E, ktoré vlastnú stabilizáciu nemajú.

Funkcia Dynamic active Mode stabilisation je približne o 30 % účinnejšia ako Active Mode pri predchádzajúcich modeloch. Vďaka tomu je nakrúcanie plynulých a stabilných záberov vlogov v pohybe a s odvážnym dynamickým výrazom jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Ďalšou úžasnou funkciou fotoaparátu ZV-E1 je funkcia Auto Framing využívajúca umelú inteligenciu pre video , ktorá je ideálna na nahrávanie rozhovorov, hudobných vystúpení, varenia a mnoho ďalšieho. Pomocou technológie rozpoznávania objektov založené na umelej inteligencii funkcia Auto Framing automaticky oreže záber tak, aby objekt pri nakrúcaní videa vynikol. Aj bez pohybu fotoaparátu sa kompozícia priebežne upravuje tak, aby plynule sledovala objekt. To oceníte hlavne pri nakrúcaní jedným kameramanom. Sledovaný objekt je možné ľahko vybrať prostredníctvom dotykového displeja fotoaparátu alebo aplikácie Creator v chytrom telefóne.

Funkcia Breathing Compensation  potláča posuny obrazu pri ostrení. Pomáha tak zachovať konzistentný zorný uhol a docieliť plynulé a dramatické efekty ostrenia. Fotoaparát je vybavený funkciou Multiple Face Recognition , ktorá automaticky upravuje bokeh a zaostrenie na viac rozpoznaných tvárí pri zhotovovaní skupinových selfie alebo skupinových portrétov – zabraňuje tak problémom, ako je zaostrenie iba na tváre vpredu, zatiaľ čo tváre ďalej vzadu sú rozostrené.

Model ZV-E1 sa môže pochváliť aj systémom Framing Stabiliser xxxiv, ktorý automaticky udržuje konštantnú polohu objektu v zábere. Pokročilá technológia rozpoznávania objektu založená na umelej inteligencii spolupracuje s funkciou obrazovej stabilizácie fotoaparátu Dynamic active Mode a udržuje objekt plynule a stabilne v zábere presne tak, ako chcete, keď natáčate voľne z ruky – to umožňuje vytvárať plynulé zábery, napríklad pri robení follow-up záberov alebo pri snímaní okolo objektu.

Pri fotoaparáte ZV-E1 sú odtiene pleti nezávisle optimalizované pre fotografie a video, takže pleť je prirodzene a krásne vykreslená, či už zhotovujete selfie alebo vlogy. Fotoaparát je tiež vybavený prepínačom Bokeh Switch na vylepšenie bokehu pozadia jediným dotykom  a efektom jemnej pleti pri nakrúcaní videa .

Model ZV-E1 samozrejme ponúka aj nastavenie Product Showcase  na videá s recenziami produktov, takže používatelia môžu plynule prepínať zaostrenie z tváre prezentujúceho na produkt, ktorý drží pred objektívom, a späť.

Plynulý, jednoduchý, všestranný zoom

Používatelia sa pri modeli ZV-E1 môžu tešiť na kreatívne ovládanie zoomu . Páčka zoomu umiestnená na hornej strane gripu umožňuje nielen ovládať kompatibilné zoomové objektívy s motorom, ale aj používať Clear Image Zoom s objektívmi bez motora a pevnými objektívmi s menším zhoršením kvality obrazu. To môže výrazne znížiť počet objektívov potrebných na celý rad projektov.

Funkcia Real-time Recognition AF, Real-time Tracking a nastavenie oblasti ostrenia zostávajú aktívne aj pri digitálnom zoomovaní alebo pri použití funkcie Clear Image Zoom. To zabezpečuje dokonalú presnosť a rýchlosť systému ostrenia s detekciou fázy, a to aj pri použití digitálneho zoomu.

Ovládajte čas a zachyťte nezabudnuteľné okamihy a situácie

Tvorba časozberných (Time-lapse) snímok priamo vo fotoaparáte je skvelou funkciou pre používateľov, ktorí chcú zaznamenávať napríklad pohyb mrakov, ľudí, miest a ďalších pomaly sa meniacich objektov, jedinečným expresívnym spôsobom. Interval expozície  je možné nastaviť od 1 sekundy do 60 sekúnd, čo uľahčuje premenu pomalých dejov do príjemných časozberných sekvencií.

Pokročilý zvuk pre obsah vlogov, ktorý víťazí

Fotoaparát ZV-E1 je vybavený vysoko výkonným mikrofónom s tromi vložkami a premenlivou smerovou charakteristikou, ktorý dokáže zachytiť čistý zvuk vo vonkajších podmienkach, kde môže byť problémom vietor a okolitý hluk. Dodáva sa s veternou clonou, ktorá dokáže výrazne znížiť hluk vetra pri snímaní vo veternom vonkajšom prostredí. K dispozícii sú nastavenia smerovosti Auto , Front , All Directions  a Rear , ktoré zodpovedajú rôznym prostrediam a automaticky sa prepínajú smerom, kde kamera rozpozná tváre, takže používatelia môžu ľahko zhotovovať optimálne záznamy.

Kamera je vybavená päticou Multi Interface (MI) s digitálnym zvukovým rozhraním a konektormi pre mikrofón a slúchadlá, ktoré ponúkajú rozšírené zvukové možnosti.

Rozšírená podpora editácie umožňuje vyjadriť zámer tvorcu

Model ZV-E1 podporuje pokročilé režimy záznamu videa – rýchle čítanie a veľkoobjemové spracovanie dát fullframového obrazového snímača umožňujú čítanie v rozlíšení 4K bez zlučovania pixelov a navyše aj rad formátov záznamu, ktoré prinášajú výrazne lepšiu kvalitu obrazu či flexibilnejšie a efektívnejšie úpravy pri postprodukcii.

Fotoaparát ZV-E1 dokáže interne nahrávať 10-bitové video 4:2:2 pri použití funkcie Long GOP alebo All Intra compression, podporuje interný záznam v rámci snímky (All-I)  a záznam vo formáte XAVC HS  s využitím kodeku MPEG-H HEVC/H.265 poskytuje približne dvojnásobnú účinnosť.

Vlogovací fotoaparát má flexibilnú citlivosť ISO, ktorú je možné nastaviť na AUTO alebo ručne v rozmedzí 640 až 102400 (160 až 409600 v režime rozšírenej citlivosti ISO) a funkciu Picture profile s priraditeľnými tabuľkami LUT, takže používatelia môžu vytvárať špecifický vzhľad pri nakrúcaní v iných režimoch, ako je jeden z prednastavených režimov záznamu.

Navrhnuté na plynulé a jednoduché vlogovanie

Fotoaparát ZV-E1 bol navrhnutý tak, aby sa jednoducho používal. Je vybavený LCD displejom, ktorý sa vyklápa do strany s variabilným uhlom na jednoduché sledovanie. Používateľ má tiež k dispozícii dotykové funkcie počas nahrávania, pohodlné rozloženie ovládacích prvkov a rukoväť optimalizovanú na nakrúcanie vlogov.

Funkcia na pohodlné a isté nakrúcanie

Nový vlogovací fotoaparát disponuje neprerušovaným napájaním na dlhšie nahrávanie vďaka vysokokapacitnej batérii Z od spoločnosti Sony a rozhraním USB PD (Power Delivery), ktoré podporuje rýchle nabíjanie . Pre ešte lepší energetický výkon bol procesor spracovania obrazu, obrazový snímač a súvisiace obvody navrhnuté tak, aby optimalizovali úsporu energie za akýchkoľvek podmienok pri nakrúcaní.

Kompaktný a ľahký pre vynikajúcu mobilitu

ZV-E1 je najkompaktnejší a najľahší vlogovací fotoaparát na svete s fullframovým snímačom CMOS a možnosťou výmeny objektívov . Jeho mimoriadna mobilita poskytuje vlogerom nové možnosti kreatívneho vyjadrenia.

Má konštrukciu odolnú voči prachu a vlhkosti . Model ZV-E1 je možné ovládať aj jednou rukou, ak použijete príslušenstvo Shooting Grip s bezdrôtovým diaľkovým ovládačom (GP-VPT2BT) .

Creators' Cloud a jednoduché pripojenie k smartfónu

Tvorcovia sa môžu jednoducho pripojiť a zdieľať obsah vďaka čerstvo predstavenej platforme Creator’s Cloud spoločnosti Sony a jednoduchému pripojeniu k smartfónu. Používatelia môžu rýchlo nahrávať klipy do smartfónu pomocou funkcie Shot Marks  na identifikáciu úsekov nahraného záznamu s 15, 30 a 60 sekundovými klipmi  prenesenými na použitie v aplikáciách sociálnych sietí.

Pomocou softvéru Creator App je možné fotoaparát ZV-E1 ovládať zo smartfónu a prenášať do neho snímky a videá zhotovené fotoaparátom. Zo smartfónu môžete sledovať stav batérie fotoaparátu a médií a podľa potreby upravovať dáta a názvy fotiek. Aplikácia Creator's App tiež poskytuje pohodlný spôsob aktualizácie softvéru fotoaparátu.

Hĺbková editácia

ZV-E1 zaznamenáva metadáta o stabilizácii obrazu a natočení kamery, ktoré môžu byť užitočné pri úpravách v bezplatnej desktopovej aplikácii Catalyst Browse, platenej desktopovej aplikácii Catalyst Prepare  alebo pluginu , preto používatelia môžu počas úprav rýchlo a presne stabilizovať zábery. Pri úpravách je možné použiť funkciu Lens breathing compensation.

Živé streamovanie vo vysokej kvalite

Prenášajte obsah naživo v špičkovej kvalite, pretože po pripojení k osobnému počítaču alebo k smartfónu  cez USB môže ZV-E1 fungovať ako webová kamera s rozlíšením 4K (2160p) a povzniesť online schôdzky, živé udalosti, a dokonca aj obyčajné rozhovory s rodinou a priateľmi na novú úroveň.

Navrhnuté s ohľadom na trvalú udržateľnosť

Okrem záväzku spoločnosti Sony k udržateľnej budúcnosti v rámci globálnych iniciatív, ako je Road to Zero a cieľ obnoviteľnej energie do roku 2030, bol model ZV-E1 špeciálne vyvinutý s ohľadom na udržateľnosť.

Fotoaparát má ochranu proti vetru z vlákien  vyrobených z recyklovaných PET fliaš  , čím spoločnosť Sony znižuje dopad na životné prostredie bez toho, aby to bolo na úkor funkčnosti.

Vonkajší obal modelu ZV-E1 je šetrný k životnému prostrediu, recyklovateľný, neobsahuje žiadny plast a používa „originálnu zmes materiálov“ vyvinutú spoločnosťou Sony – bambus, cukrová trstina a recyklovaný papier. Aj na tašky na produkty sú použité netkané textílie na rastlinnej báze , aby sa minimalizovala ekologická stopa spoločnosti Sony.

Model ZV-E1 disponuje novými funkciami na zjednodušenie prístupu, ktoré uľahčujú ovládanie mnohými spôsobmi, vrátane funkcie čítačky obrazovky pre zrakovo postihnutých . Tieto funkcie umožňujú každému, aby si užil fotografovanie a prehrávanie s modelom ZV-E1.

Cena a dostupnosť

Nový fotoaparát ZV-E1 bude v predaji v polovici apríla za odhadovanú maloobchodnú cenu 2699 EUR.

 

 

1 Je možné ho používať so všetkými objektívmi s bajonetom typu E vrátane špičkového radu G Master s úžasným rozlíšením a prvotriednym bokehom

2 K oznámeniu produktu v marci 2023 na základe prieskumu Sony ohľadom digitálnych fotoaparátov s výmennými objektívmi s 35 mm full-frame obrazovými snímačmi a optickou stabilizáciou obrazu v tele

3 Fotoaparát nemusí presne rozpoznať všetky objekty za všetkých podmienok. K dispozícii sú tieto nastavenia objektu: Human, Animal/Bird, Animal, Bird, Insect, Car/Train a Airplane. Iné, ako uvedené typy objektov môžu byť v niektorých prípadoch chybne rozpoznáné

4 [Tracking] v menu. Na základe pokročilej umelej inteligencie vrátane strojového učenia

5 Bezplatnú licenciu je potrebné stiahnuť z webových stránok spoločnosti Sony na aktualizáciu fotoaparátu a nainštalovať ju do fotoaparátu. V niektorých krajinách a oblastiach nie je k dispozícii. Bude vydaná v júni 2023 alebo neskôr. Podrobnosti nájdete na nasledujúcej adrese URL: https://creatorscloud.sony.net/cameraupgrade/4k120p/

6 K dispozícii v režimoch Film a S&Q. Nie je k dispozícii na záznam XAVC S-I 4K v režime S&Q

7 K dispozícii iba pre filmy. Snímky 4K sú orezané, čo má za následok zmenšenie zorného uhla

8 K dispozícii iba s objektívmi, ktoré podporujú funkciu Breathing Compensation. Zorný uhol a kvalita obrazu se môžu mierne zmeniť. Plná kompenzácia nemusí byť možná pri všetkých objektívoch. Táto funkcia nie je k dispozícii, ak je funkcia Distortion Comp. vypnutá, je využívaný režim S&Q alebo je formát záznamu nastavený na RAW alebo akýkoľvek formát, ktorý obsahuje RAW. http://support.d-imaging.sony.co.jp/support/ilc/breathing/en/

9 Voľba [Subject Recognition in AF] je nastavená na [Off] a voľba [Focus Area] je nastavená na [Zone]

10 V porovnaní s obrazovým procesorom BIONZ X v modeli ZV-E10. Test Sony

11 Bezplatnú licenciu je potrebné stiahnuť z webových stránok spoločnosti Sony na aktualizáciu fotoaparátu a nainštalovať ju do fotoaparátu. V niektorých krajinách a oblastiach nie je k dispozícii. Bude vydaná v júni 2023 alebo neskôr. Podrobnosti nájdete na nasledujúcej adrese URL: https://creatorscloud.sony.net/cameraupgrade/4k120p/

12 Nutné postprodukčné úpravy a nahrávanie v režime S&Q

13 Záznam zvuku nie je k dispozícii v režime S&Q

14 Na záznam XAVC S-I je potrebná pamäťová karta triedy V90

15 Bezplatnú licenciu je potrebné stiahnuť z webových stránok spoločnosti Sony na aktualizáciu fotoaparátu a nainštalovať ju do fotoaparátu. V niektorých krajinách a oblastiach nie je k dispozícii. Bude vydaná v júni 2023 alebo neskôr. Podrobnosti nájdete na nasledujúcej adrese URL: https://creatorscloud.sony.net/cameraupgrade/4k120p/

16 Filmy v režime S-Log3, testy Sony

17 Režim Mood nie je k dispozícii, ak je vybraný [Mono] Look

18 S-CINETONE/ CLEAN / CHIC / FRESH / MONO

19 AUTO / GOLD / OCEAN / FOREST

20 HIGH / MID / LOW

21 Snímkové frekvencie záznamu sú uvedené ako najbližšie celočíselné hodnoty. Skutočné zodpovedajúce snímkové frekvencie sú nasledujúce: 24 p: 23,98 fps, 30 p: 29,97 fps, 60 p: 59,94 snímok za sekundu a 120 p: 119,88 snímok za sekundu

22 Čierne pruhy nad a pod obrazom sú zaznamenané ako súčasť obrazu. Oblasť obrazu medzi čiernymi pruhmi má pomer strán Cinemascope, ale pomer strán celej zaznamenanej oblasti obrazu je 16:9

23 Nastavenia sa resetujú pri prepínaní medzi režimami still, movie a S&Q (vrátane REC v režime Still).

24 Novo pridaný režim „Bird“ jednoducho určuje oči rôznych druhov vtákov a rozpoznáva ich hlavy, telá a pózy

25 Fotoaparát nemusí presne rozpoznať všetky zadané objekty za všetkých podmienok. Dostupné nastavenia objektov sú: [Human], [Animal/Bird], [Animal], [Bird], [Insect], [Car/Train] a [Airplane]. Iné ako zadané typy objektov môžu byť v niektorých prípadoch chybne rozpoznané

26 Normy CIPA. Len otrasy v smere náklonu/odklonu. Objektív FE 50 mm F1,2 GM. Pri fotografovaní

27 Najväčší vplyv na kvalitu obrazu má uhlové chvenie (náklon/odklon), ktoré má tendenciu sa zvyšovať pri dlhších ohniskových vzdialenostiach, posun X/Y, který je najviac viditeľný pri makrosnímkach s veľkým zväčšením, a rotačné chvenie (roll), ktoré môže zničiť nočné snímky a videá

28 Režim Dynamic active Mode zmenšuje zorný uhol viac ako režim Active Mode. Pri nakrúcaní videa v rozlíšení 4K v aktívnom režime Dynamic nie je k dispozícii funkcia Clear Image Zoom

29 V porovnaní s aktívnym režimom modelu α7S III. Interné testy spoločnosti Sony

30 K dispozícii iba pre video. Snímky 4K sú orezané, čo má za následok zmenšenie zorného uhla

31 K dispozícii iba so šošovkami, ktoré podporujú funkciu Breathing Compensation. Zorný uhol a kvalita obrazu sa môžu mierne zmeniť. Plná kompenzácia nemusí byť možná pri všetkých objektívoch. Táto funkcia nie je k dispozícii, ak je funkcia Distortion Comp. vypnutá, je používaný režim S&Q alebo je formát záznamu nastavený na RAW alebo akýkoľvek formát, ktorý obsahuje RAW.
http://support.d-imaging.sony.co.jp/support/ilc/breathing/en/

32 K dispozícii v režime videa alebo S&Q, ak je vybraná možnosť Intelligent Auto a položka [AF Subject Recognition] je nastavená na [Human].

33 Pozadie možno rýchlo rozostriť jednoduchým stlačením. Vďaka tejto funkcii je možné ľahko dosiahnuť krásny celoplošný bokeh, ktorý účinne zvýrazní hlavný objekt a zároveň vytvorí hlboké, pôsobivé snímky

34 Efekt Soft Skin vyhladzuje drobné vrásky a škvrny,  dodává pleti jas okolo očí a úst

35 Položka [Subject Recognition in AF] je uzamknutá na [Off] a položka [Focus Area] je nastavená na [Zone]

36 Rýchlosť zoomu: Konce páčky zoomu WIDE a TELE majú dve pracovné polohy, ktorým je možné podľa potreby priradiť ľubovoľnú z ôsmich rýchlostí zoomu. Extrémne pomalé zoomovanie je jednoduché. Rôzne rýchlosti zoomu je možné priradiť aj pohotovostnému režimu a režimu záznamu

Step Zoom: Túto funkciu je možné použiť pri Clear Image Zoom a Digital Zoom a možno ju aktivovať pomocou nového tlačidla Step Zoom alebo na dotykovom displeji na rýchlu voľbu pomeru zväčšenia 1,0x, 1,5x, 2,0x alebo 4,0x*1. Je možné ju tiež použiť v kombinácii s optickým zoomom

Tlačidlo Custom Button Zoom: Funkcie širokouhlého a telezoomu je možné priradiť tlačidlu Custom Button, aby bolo možné ovládať viac rýchlostí zoomu, ako je k dispozícii pomocou samotnej páčky zoomu

Zoom Ring Direction (Smer krúžku): Určuje, ktorý smer otáčania krúžku zoomu je priradený širokoúhlému zoomu a telezoomu (len kompatibilné objektívy so zoomom). Pri východiskovom nastavení sa otáčaním proti smeru hodinových ručiček nastaví širokouhlý zoom (oddialenie) a otáčaním v smere hodinových ručiček sa nastaví telezoom (priblíženie)

Remote Zoom: Podporuje diaľkové ovládanie zoomu z aplikácie Creator alebo voliteľnej jednotky diaľkového ovládania. Podľa potreby možno nastaviť pevnú alebo premenlivú rýchlosť zoomu. Rýchlosť zoomu pri diaľkovom ovládaní je možné zadať nezávisle a v prípade potreby je možné ľahko vytvárať extrémne pomalé, plynulé a emotívne zoomy

37 Maximálny interval expozície je 6 sekúnd pri snímaní 4K

38 Smerovosť [Front] alebo [All Directions] je automaticky vybraná podľa aktuálneho stavu rozpoznávania a sledovania objektu

39 Zvuk je snímaný z prednej časti kamery (zo smeru, ktorým je namierený objektív)

40 Zvuk je snímaný zo všetkých smerov

41 Zvuk je snímaný spoza kamery

42 Ak je v menu formátu súboru vybraný formát XAVC S-I 4K alebo HD

43 Na editáciu je vyžadovaný softvér Catalyst Browse™ verzia 2022.1 alebo novšia alebo iný editačný softvér kompatibilný s XAVC HS

44 Nabíjanie a napájanie cez USB sú podporované iba cez konektor USB typu C®. Pri napájaní cez USB musí byť vo fotoaparáte vložená batéria. Interná batéria sa môže vybiť aj pri napájaní cez USB, a to v závislosti od použitého adaptéra a prevádzkových podmienkach fotoaparátu

45 Na základe prieskumu digitálnych fotoaparátov s výmennými objektívmi s 35 mm fullframovým snímačom a optickou stabilizáciou obrazu v tele, ktorý spoločnosť Sony uskutočnila v marci 2023

46 Nie je zaručená 100% odolnosť proti prachu a vlhkosti

47 Predáva sa samostatne

48 Platforma Creator's Cloud spoločnosti Sony spája najnovšie technológie fotoaparátov s cloudovou technológiou umelej inteligencie a podporuje tak celý pracovný postup tvorcov, od nakrúcania až po produkciu

49 Ak bolo použitých viac Shot Marks, budú klipy extrahované a prenesené pre všetky Shot Marks v rámci zaznamenaného segmentu. Na prenos do chytrého telefónu je vyžadovaná aplikácia Creator's App

50 Extrahované klipy môžu byť kratšie ako zadaný čas v závislosti od polohy vybranej Shot Mark

51 Podporované vo verzii Catalyst Browse/Prepare 2020.1 alebo novšej. Metadáta stabilizácie obrazu, ktoré je možné použiť v aplikácii Catalyst, sa generujú pri použití objektívu Sony s bajonetom E a s optickou stabilizáciou obrazu fotoaparátu nastavenou na [OFF] alebo [Active]

52 Tieto funkcie nemusia byť v niektorých krajinách alebo oblastiach použiteľné. Podrobnosti nájdete v časti Dostupnosť služby podľa krajiny/regiónu tu: https://support.d-imaging.sony.co.jp/app/cpplugin/

53 Pri streamovaní cez USB je maximálne rozlíšenie obrazu 3840 x 2160 a maximálna snímková frekvencia 30 fps. Operačný systém použitého počítača alebo chytrého telefónu musí byť kompatibilný s UVC/UAC. Používajte najnovší operačný systém dostupný pre vaše zariadenie. Na pripojenie k zariadeniu s portom USB typu C možno použiť komerčne dostupný kábel USB a/alebo terminálový adaptér. Pri pripojení cez USB2.0. je maximálne rozlíšenie obrazu HD (720p) a maximálna snímková frekvencia 30p.

54 Textília a vlas

55 V závislosti od doby výroby nemusí byť recyklovaný materiál k dispozícii

56 Nezahŕňa materiály používané v náterových hmotách a lepidlách. Prírodná netkaná textília nemusí byť v niektorých výrobných obdobiach k dispozícii

57 Predvolené nastavenie čítačky je angličtina a v ponuke je možná zmena do 10 rôznych jazykov

Nový fullframový vlogovací fotoaparát Sony ZV-E1
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...