Nový full-frame Canon EOS RP a šesť objektívov pre systém EOS R mieri medzi ľudí

Nový full-frame Canon EOS RP a šesť objektívov pre systém EOS R mieri medzi ľudí

Novinky  /  Tlačová Správa / 14.02.2019 / 10:30

Canon uvádza kompaktný full-frame fotoaparát EOS RP

 

BRATISLAVA, 14. februára 2019 – Canon uvádza malú, ľahkú a praktickú full-frame bezzrkadlovku EOS RP. Novinka cieli na pokročilých amatérov, ktorí chcú postúpiť do sveta prevratného systému EOS R. Fotoaparát EOS RP je ideálnym prístrojom ako pre cestovnú, krajinársku a portrétnu fotografiu, tak aj pre filmovú tvorbu. Navyše vďaka výhodám celého systému EOS R, vrátane najrýchlejšieho automatického zaostrovania na svete (1), je prísľubom ešte väčšieho tvorivého potenciálu. Ako najmenší a najľahší (2) full-frame digitálny fotoaparát s výmennými objektívmi v doterajšej histórii značky Canon, ponúka EOS RP jedinečnú kombináciu ľahkého používania spolu s pôsobivou kvalitou obrazu. Fotografi a kameramani môžu s novým EOS RP využívať tiež objektívy EF a EF-S a preskúmať tak všetky možnosti, ktoré toto portfólio Canon ponúka.

 

Spolu s uvedením nového fotoaparátu dnes Canon informuje, že pripravuje objektív RF 24-240mm F4-6.3 IS USM, ktorý bude vďaka svojim rozmerom a výkonu pohotovým a ľahko prenosným spoločníkom na cestách. Pôjde o univerzálny objektív určený pre pokročilých amatérskych fotografov i kameramanov, ktorým ponúkne veľký rozsah ohniskových vzdialeností a umožní im zhotovovať skutočne mimoriadne snímky.

 

 

 

Vstup do full-frame sveta systému EOS R

Nový EOS RP je veľmi pokročilý a cenovo dostupný fotoaparát z produktovej rady full-frame modelov značky Canon. Súčasťou EOS RP je inovatívny bajonet RF s priemerom 54 mm, s 12-pinovým vysokorýchlostným komunikačným systémom a krátkym zadným zaostrovaním – spolu s optickým výkonom typickým pre full-frame prístroje tak novinka ponúka potenciál k maximálnemu využitiu pripravovaných objektívov RF, ako je napríklad už spomínaný RF 24-240mm F4-6.3 IS USM. Canon vyvinul bajonet RF úplne od základov a vďaka tomu môže tento systém ponúknuť doteraz nevídaný optický výkon, citlivosť a funkcionalitu. Fotografi aj kameramani môžu navyše využiť výkon svojich existujúcich objektívov EF a EF-S, a to vďaka trojici dostupných adaptérov EF-EOS R vrátane varianty s ovládacím krúžkom a s podporou zásuvných filtrov.

 

Kreativita, rýchlosť, kvalita aj úplne tichá prevádzka

Srdcom EOS RP je full-frame snímač CMOS s rozlíšením 26,2 megapixelov doplnený najnovším obrazovým procesorom od spoločnosti Canon – DIGIC 8. Táto kombinácia prináša vyššiu kreativitu aj optimálnu rovnováhu medzi úrovňou zaznamenaných detailov, kontrolou nad hĺbkou ostrosti a výborným výkonom pri fotografovaní za zlých svetelných podmienok. Používatelia určite ocenia vysokú maximálnu citlivosť ISO 40 000, ktorá je rozšíriteľná až na 102 400, a výkonný systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS umožňujúci spoľahlivo zaobstarať snímky aj v tých najtmavších prostrediach – expozíciu možno kompenzovať až o -5 EV (3).

 

Medzi funkcie EOS RP patrí aj korekcia DLO (Digital Lens Optimiser), ktorá priamo vo fotoaparáte zabezpečuje dosiahnutie optimálnej čistoty obrazu a spolupracuje s objektívmi RF a po ich zaregistrovaní v prístroji až s piatimi objektívmi EF. Široké sú aj možnosti následných úprav urobených snímok – EOS RP využíva najnovšiu generáciu 14-bitového formátu RAW CR3 vrátane úsporného formátu RAW, v ktorom sú súbory až o 40 percent menšie. Výsledkom je celkovo vyšší počet snímok, ktoré je možné na pamäťovú kartu uložiť a súčasne zachovať flexibilitu následných úprav umožnenú formátom RAW. Používatelia môžu zhotovené fotografie editovať priamo vo fotoaparáte, a to pomocou kreatívneho asistenta ponúkajúceho širokú škálu filtrov, efektov i ovládacích prvkov, ktoré uľahčujú získanie požadovaného výstupu umožňujúceho okamžité zdieľanie.

 

Ovládanie známe z EOS

Prenosný a praktický EOS RP je doteraz najľahší a cenovo najdostupnejší full-frame digitálny fotoaparát s výmennými objektívmi v portfóliu spoločnosti Canon. Samotné telo váži iba 485 gramov (4) a je tak perfektnou voľbou na všetky cesty, kedy sú čo najmenšie rozmery a nízka hmotnosť veľmi dôležité. Novinka je priamo navrhnutá pre použitie v širokej škále situácií – základom fotoaparátu je šasi zo zliatiny horčíka doplnené o vysoko presne vyrobené ďalšie časti tela vrátane tesniacich materiálov, ktoré zabezpečujú odolnosť voči prachu a vlhkosti. Univerzálnosť EOS RP zvyšuje aj stabilizácia obrazu s technológiou Dual Sensing IS, ktorá znižuje chvenie fotoaparátu pri fotení z ruky, a scénický režim tichého fotografovania pre diskrétne robenie snímok. K dispozícii je kontinuálne snímanie rýchlosťou až 5 snímok za sekundu alebo 4 snímok za sekundu v režime nepretržitého automatického zaostrovania – takto vysoká rýchlosť prináša v kombinácii s pamäťovou kartou UHS-II neobmedzený buffer (5) na snímky vo formáte JPEG alebo RAW, dostatočný pre pohotové zachytenie snímok na cestách .

 

 

Ovládanie nového fotoaparátu vychádza z tradície modelov systému EOS – je teda jednoduché, komfortné a pre mnohých používateľov dobre známe. Nechýba ani vysoká flexibilita vďaka prispôsobiteľným ovládacím prvkom, scénické režimy alebo grafické rozhranie. Inými slovami EOS RP vyhovie potrebám všetkých používateľov s rôznymi úrovňami zručností a skúseností, navyše bez ohľadu na to, či ide o fotenie alebo natáčanie filmov. Poteší tiež dobre navrhnutá rukoväť, opäť v štýle systému EOS, otočný dotykový displej s vysokým rozlíšením a uhlopriečkou 7,5 centimetrov aj elektronický hľadáčik typu 0,39 s technológiou OLED. Všetky tieto vlastnosti môžu inšpirovať ďalšiu generáciu používateľov k inovatívnemu spôsobu používania vrátane odhalenia nových tvorivých možností alebo pohodlného dotykového ovládania prstami – od položiek ponuky až po výber ostriaceho bodu. Nový fotoaparát je tiež kompatibilný so širokou škálou príslušenstva systému EOS vrátane dnes uvádzaného gripu EG-E1, ktorý zvyšuje komfort úchopu tela EOS RP a blesku Canon Speedlite 470EX-AI, ktorý ako prvý disponuje funkciou AI bounce a bol predstavený vo februári 2018.

 

Zaostrené na každý detail

Canon EOS RP využíva na maximum systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS, ktorý sa môže pochváliť najrýchlejším ostrením na svete – 0,05 sekundy (6) – a špičkovou presnosťou s možnosťou výberu z až 4 779 pozícií AF v širokej oblasti záberu až 88 x 100 percent. Súčasťou nového fotoaparátu je elektronický hľadáčik (EVF) s 2,36 miliónov bodov a približne stopercentným pokrytím sledovanej scény – používatelia tak môžu zaobstarať a ihneď si pozrieť skvelé zábery aj v prípade, keď sa pohybujú v prostredí s problémovým osvetlením. Jednou zo štyroch metód ostrenia je automatické zaostrovanie dotykom a pretiahnutím, ktoré umožňuje ľahkú kontrolu nad zaostrenou oblasťou pri kompozícii záberu pomocou hľadáčika alebo jednoduchým dotykom na LCD displej. Užitočné je tiež automatické zaostrovanie na oči, ktoré v spojení s režimom detekcie tváre nepretržite zaostruje na oko fotografovaného objektu a zabezpečuje vždy profesionálnu kvalitu výstupu vrátane dôležitej ostrosti. Canon EOS RP má funkciu nepretržitého sledovania objektov a umožňuje tak, aby kameramani aj fotografi realizujúci snímky pohybujúcich sa predmetov, zvierat alebo ľudí udržali akciu v zamýšľanom zábere. S dosiahnutím ideálnej hĺbky ostrosti a maximálne ostrých výstupov pri makrofotografii pomôže bracketing zaostrovanie – jediným stlačením spúšte je automaticky zhotovených hneď niekoľko snímok s viacerými rovinami zaostrenia. Následne je možné využiť napríklad aplikáciu Digital Photo Professional pre platformy Windows alebo MacOS a vytvoriť výsledný záber, ktorý bude ostrý v celej požadovanej hĺbke ostrosti. Bodové automatické zaostrovanie zabezpečuje perfektnú ostrosť pri makrofotografii, ďalšie režimy vrátane automatického zaostrovania s detekciou tváre, automatického zaostrovania s jednou pozíciou, rozšíreného automatického zaostrovania a zónového zaostrovanie prináša vysokú flexibilitu pri robení snímok širokej škály objektov.

 

Vyfotiť, zdieľať a zostať pripojený

Vďaka Bluetooth a Wi-Fi konektivite je oveľa jednoduchšie robenie aj zdieľanie záberov. Prostredníctvom Wi-Fi a smartfónu alebo tabletu môžu používatelia EOS RP vzdialene fotiť aj natáčať videá. Ide o užitočnú vlastnosť najmä v situáciách, kedy chcete predísť vyrušeniu fotografovaného objektu alebo pri snahe o netradičné kreatívne zábery – napríklad pri fotení zvierat v ich prirodzenom prostredí a počas robenia športových záberov z jedinečných uhlov. Všetko je veľmi jednoduché, stačí si stiahnuť aplikáciu Canon Camera Connect, ktorá umožňuje meniť jednotlivé nastavenia fotoaparátu, pomocou režimu živého náhľadu sledovať dianie pred objektívom, a dokonca aj prostredníctvom technológie Bluetooth vzdialene prebudiť EOS RP z režimu spánku. Ak je fotoaparát pripojený ku kompatibilnému zariadeniu iOS alebo Android, môže EOS RP vkladať do snímok súradnice GPS a uľahčiť tak udržiavanie záznamov o navštívených lokalitách. Fotoaparát tiež dokáže automaticky synchronizovať snímky do smart zariadení – a zjednodušiť tak zdieľanie na cestách – alebo prenášať dáta vo formáte RAW do aplikácie Canon DPP Express pre editáciu priamo v mobilnom zariadení.

 

 

 

Vysoko kvalitné videá v rozlíšení 4K na cestách

Nový EOS RP prináša slobodu a široké možnosti aj tvorcom video obsahu, ktorí chcú využívať prenosný a ľahko použiteľný prístroj. Vďaka obrazovému procesoru DIGIC 8 možno natáčať videá v rozlíšení 4K rýchlosťou 25 snímok za sekundu a v rozlíšení Full HD rýchlosťou 60 snímok za sekundu. Funkcie ako zhotovovanie časozberných filmov v rozlíšení 4K, intervalové snímanie, priebežné automatické zaostrovanie pri natáčaní filmov alebo filmy s vysokým dynamickým kontrastom HDR umožňujú zachytiť rýchle akcie aj pomalé sekvencie a využiť všetky výhody rozšíreného dynamického rozsahu. Systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS (7) umožňuje presné ostrenie aj detekciu tváre a Movie Digital IS poskytuje stabilizáciu filmov v piatich osiach, čím pri natáčaní z ruky predchádza roztraseným záberom. Pozornosť si zaslúžia aj konektory pre mikrofón a slúchadlá, vďaka ktorým môžu používatelia počúvať okolitý zvuk v reálnom čase. Skvelým pomocníkom je aj otočný dotykový displej zabezpečujúci pohodlie pri fotení a natáčaní z rôznych uhlov. Nechýba ani režim Video Snapshot, ktorý vytvára sumarizačné videá spájajúce 4, 6 alebo 8-sekundové klipy – používatelia tak môžu ľahko získať prehľad o nezabudnuteľných udalostiach a scénach zo svojich ciest. Všeobecne kompatibilný kodek umožňuje pohotovú editáciu aj redukciu objemu ukladaných dát.

 

Nový full-frame fotoaparát už dnes, ďalšie RF objektívy ešte tento rok

Canon dnes konkrétnymi krokmi potvrdil svoje trvalé záväzky ako voči systému EOS R, tak aj bajonetu RF. Pri príležitosti dosiahnutia významného míľnika vo výrobe objektívov EF a RF, ktorých už Canon na trh dodal celkovo 140 miliónov kusov (8), oznámil vývoj šiestich nových full-frame objektívov. Do predaja sa dostanú ešte v priebehu tohto roka a jedným z nich bude dostatočne malý a výkonný RF 24-240mm F4-6.3 IS USM. Tento praktický univerzálny objektív bude skvelým spoločníkom na cestách a pokročilým používateľom ponúkne široký rozsah ohniskových vzdialeností, ktorý im pomôže s obstaraním naozaj úchvatných záberov. Päť ďalších pripravovaných full-frame objektívov pre bajonet RF presne cieli na potreby všetkých typov používateľov, od pokročilých amatérov až po profesionálnych fotografov a kameramanov – Canon chce pomôcť s dosiahnutím perfektných snímok každému z nich. Nové objektívy stavajú na doterajších skúsenostiach spoločnosti Canon a vďaka novej špičkovej optike aj pokročilému spracovaniu obrazu v prípade fotografií a videí posúvajú hranice kreativity významným spôsobom dopredu.

 

Ďalšie informácie o systéme EOS R a plánoch spoločnosti Canon s bajonetom RF sú k dispozícii na https://www.canon.sk/cameras/eos-r/.

 

Hlavné vlastnosti bezzrkadlovky EOS RP:

 • Full-frame snímač CMOS s rozlíšením 26,2 megapixelov
 • Ľahké telo a šasi zo zliatiny horčíka
 • Automatické zaostrovanie s duálnymi pixelmi CMOS
 • Video v rozlíšení 4K
 • Obrazový procesor DIGIC 8
 • Tri voliteľné upevňovacie adaptéry EF-EOS R umožňujúce použitie objektívov EF a EF-S
 • Wi-Fi a Bluetooth konektivita

 

Začiatok predaja: 27.2.2019

 

Predpokladané ceny:

EOS RP BODY + MT ADP EU26 - 1 509,- EUR

EOS RP RF24-105 L + MT ADP EU26 - 2 519,- EUR

EXTENSION GRIP EG-E1 BLACK/RED/BLUE - 79,- EUR

 

 

Novú full-frame bezzrkadlovku EOS RP s MT adaptérom si môžete objednať už teraz v Prolaike.

 

V ponuke Prolaika nájdete aj Canon EOS RP s objektívom Canon RF 24-105/4 L IS USM a MT adaptérom.

 

____________________

(1) Medzi digitálnymi systémovými fotoaparátmi s výmennými objektívmi s full-frame snímačom (ekvivalent k 35 mm filmu), s automatickým kontrastným zaostrovaním a automatickým zaostrovaním s detekciou fázového rozdielu vstavanú do obrazového snímača. Na základe výsledkov meraní rýchlosti automatického zaostrovania podľa metodík CIPA (hodnoty sa môžu líšiť podľa podmienok pri snímaní a podľa použitého objektívu). Meranie prebehlo podľa interných metód, za podmienok 12 EV (izbová teplota okolia/citlivosť ISO 100), manuálny režim, objektív RF 24-105mm F4 L IS USM (s nastavenou ohniskovou vzdialenosťou 24 mm) pri nasledujúcich nastaveniach: zhotovením snímky stlačením tlačidla spúšte, jednobodové automatické zaostrovanie s centrálnym bodom, jednosnímkové automatické zaostrovanie. Informácie sú platné ku 13. februáru 2019.

(2) 485 gramov vrátane batérie a pamäťovej karty.

(3) Centrálny bod pri použití objektívov so svetelnosťou f/1,2 v režime Jednoobrázkové automatické zaostrovanie.

(4) Vrátane pamäťovej karty a batérie.

(5) Pri vytváraní snímok na pamäťovú kartu typu UHS-II do okamihu jej zaplnenia.

(6) Medzi digitálnymi systémovými fotoaparátmi s výmennými objektívmi s full-frame snímačom (ekvivalent k 35 mm filmu), s automatickým kontrastným zaostrovaním a automatickým zaostrovaním s detekciou fázového rozdielu vstavanú do obrazového snímača. Na základe výsledkov meraní rýchlosti automatického zaostrovania podľa metodík CIPA (hodnoty sa môžu líšiť podľa podmienok pri nadobudnutie snímok a podľa použitého objektívu). Meranie prebehlo podľa interných metód, za podmienok 12 EV (izbová teplota okolia / citlivosť ISO), manuálny režim, objektív RF 24-105mm F4 L IS USM (s nastavenou ohniskovou vzdialenosťou 24 mm) pri nasledujúcich nastaveniach: zhotovení snímky stlačením tlačidla spúšte, jednobodové automatické zaostrovanie s centrálnym bodom, jednosnímkový automatické zaostrovanie. Informácie sú platné ku 13. februári 2019.

(7) K dispozícii iba v prípade natáčania filmov v rozlíšení Full HD, pre rozlíšenie 4K je využívané kontrastné automatické zaostrovanie.

(8) Míľnik 140 miliónov predstavuje kumulovanú produkciu k 19. decembru 2018. Celkový počet zahŕňa objektívy RF aj filmové objektívy systému EF Cinema. Modré bolo už v origináli.

 

 

Canon pripravuje šesť nových objektívov pre systém EOS R

 

BRATISLAVA, 14. februára 2019 – Canon potvrdzuje svoju podporu nedávno uvedenému systému EOS R aj bajonetu RF a pri príležitosti dosiahnutia míľnika 140 miliónov (1) vyrobených objektívov EF a RF oznamuje vývoj šiestich nových full-frame objektívov, ktoré uvedie na trh v priebehu tohto roka. Inovatívny systém EOS R spoločne s existujúcimi objektívmi RF mení od základov možnosti fotografovania aj natáčania filmov a predstavujú nástroj, pomocou ktorého môžu používatelia neobmedzene zdokonaľovať svoje zručnosti a významne posunúť vpred svoju kreatívnu tvorbu.

 

 

 

Úplne nový bajonet RF

Novo vyvinutý systém EOS R a bajonet RF, ktoré Canon uviedol v septembri 2018, pozdvihuje existujúci systém EOS na novú úroveň. Tento systém predstavoval významný technologický pokrok a počas jeho vývoja Canon zohľadňoval aj spätnú väzbu od používateľov. Výsledkom bol systém, ktorý predbehol technické a kreatívne požiadavky fotografov a kameramanov. Systém EOS R v sebe zahŕňa to najlepšie zo svojho predchodcu a prináša podstatne väčší výkon, väčšiu flexibilitu aj nové možnosti pre vývoj objektívov.

 

Bajonet RF umožňuje pristupovať k návrhu optiky úplne novým spôsobom – veľké optické členy možno umiestniť veľmi tesne ku snímaču a svetelné lúče potom môžu dopadať čo najpriamejšie. Bajonet RF nielen vylepšuje komunikáciu a prenos energie medzi objektívom a telom prístroja, ale umožňuje tiež dosiahnuť najrýchlejšie automatické zaostrovanie medzi full-frame bezzrkadlovkami na svete (2). Priemer bajonetu 54 mm a jeho priblíženie k rovine senzoru prináša vývojárom spoločnosti Canon doposiaľ nevídanú slobodu, vďaka ktorej môžu vytvoriť novú generáciu optiky – bajonet RF zabezpečujúci ideálnu rovnováhu medzi zmenšením celého systému, vysokou kvalitou obrazu a špičkovým výkonom.

 

Pri vývoji nového systému EOS R Canon zohľadnil požiadavky na jednoduché použitie a ovládanie aj na možnosť budúceho rozširovania portfólia objektívov. Nový rad objektívov prináša široké možnosti všetkým používateľom systému EOS R, bez ohľadu na ich primárne zameranie – či už ide o fotografovanie alebo natáčanie filmov, od záberov krajiny až po zábery zo svadieb.

 

 

 

Šesť objektívov a úplná sloboda pri tvorbe záberov

Canon aktuálne pripravuje šesť nových full-frame objektívov RF, ktoré cielia na potreby všetkých typov používateľov – od pokročilých amatérov až po profesionálnych fotografov a kameramanov. Inými slovami na všetkých používateľov, ktorí sa usilujú o dokonalé snímky. Šestica nových objektívov stavia na doterajších skúsenostiach spoločnosti Canon a vďaka špičkovej optike a pokročilému spracovaniu obrazu posúvajú hranice kreatívnej tvorby ako v prípade fotografovania, tak aj pri natáčaní videí.

 

Canon RF 85mm F1.2L USM je stredný teleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a vysokou svetelnosťou, ktorý ponúka skvelý výkon pre pokročilých aj profesionálnych portrétnych fotografov. RF 85mm F1.2L USM DS s funkciou Defocus Smoothing je jedinečný vysoko výkonný objektív, ktorý ponúka kombináciu nádherne hladkého rozostreného bokehu v popredí aj v pozadí s perfektnou svetelnosťou –  novinka je tak ideálnou voľbou pre tvorbu úchvatných portrétov. Štandardný objektív so zoomom určený pre profesionálov i pokročilých používateľov RF 24-70mm F2.8L IS USM sa môže pochváliť vysokou svetelnosťou a je ideálny pre fotenie portrétov na svadbách alebo aj pre krajinársku a dokumentárnu fotografiu. RF 15-35mm F2.8L IS USM je vďaka krátkej ohniskovej vzdialenosti a malej clone ideálny pre rad žánrov vrátane fotenie architektúry, interiérov a krajiny. Piata pripravovaná novinka – objektív RF 70-200mm F2.8L IS USM – je nutnosťou pre všetkých profesionálnych fotografov fotiacich svadby, športové udalosti alebo divokú prírodu. Ide o skvelý univerzálny, vysoko svetelný stredný teleobjektív so zoomom. Posledným prírastkom bude dokonalý spoločník pre cestovanie, ktorý sa môže pochváliť malými rozmermi aj výkonom – RF 24-240mm F4-6.3 IS USM. Ide o univerzálny objektív pre pokročilých amatérov, ktorým pre obstaranie mimoriadnych snímok ponúka široký rozsah ohniskových vzdialeností.

 

„V minulom roku sme uvedením systému EOS R predstavili budúcnosť fotografie a filmu. Samozrejme chceme ponúknuť to najlepšie z nášho systému EOS R a bajonetu RF vrátane kompatibility a vysokej obrazovej kvality,“ hovorí Issei Morimoto, Senior Vice President of Product Management and Marketing v spoločnosti Canon Europe. „Objektívy EF a RF dosiahli monumentálny míľnik 140 miliónov vyrobených kusov a najnovší bajonet RF otvára fotografom aj kameramanom širokú škálu nových kreatívnych možností. Bez ohľadu na to, či ide o používateľa doterajšieho systému EOS, o priaznivcov nového systému EOS R alebo len o tých, ktorí chcú vstúpiť do sveta full-frame snímačov. Dnešné predstavenie našich plánov v oblasti objektívov zohľadňuje doterajšie dedičstvo spoločnosti Canon v oblasti optiky a potvrdzujeme, že to najlepšie prinesieme aj v budúcnosti a používatelia tak budú môcť ťažiť z našich inovácií do sveta plnoformátového snímača. Hlavným cieľom spoločnosti Canon je zabezpečiť pre našich zákazníkov prvotriednu obrazovú kvalitu aj dokonalú optiku a aktuálne novinky sú len jedným z mnohých krokov na našej ceste, kedy si každý používateľ značky Canon môže zaobstarať naozaj perfektné snímky.“

 

Ďalšie informácie o systéme EOS R a plánoch spoločnosti Canon s bajonetom RF sú k dispozícii na https://www.canon.sk/cameras/eos-r/.

____________________

(1) Míľnik 140 miliónov predstavuje kumulovanú produkciu k 19. decembru 2018. Celkový počet zahŕňa objektívy RF aj filmové objektívy systému EF Cinema.

(2) Medzi digitálnymi bezzrkadlovkami s výmennými objektívmi a s full-frame snímačom (ekvivalent k 35 mm filmu), s automatickým kontrastným zaostrovaním a automatickým zaostrovaním s detekciou fázového rozdielu vstavanú do obrazového snímača. Na základe výsledkov meraní rýchlosti automatického zaostrovania podľa metodík CIPA (hodnoty sa môžu líšiť podľa podmienok pri nadobudnutie snímok a podľa použitého objektívu). Meranie prebehlo podľa interných metód, za podmienok 12 EV (pri izbovej teplote/citlivosť ISO 100), manuálny režim, objektív RF 24-105mm F4 L IS USM (s nastavenou ohniskovou vzdialenosťou 24 mm) pri nasledujúcich nastaveniach: zhotovení snímky stlačením tlačidla spúšte, jednobodové automatické zaostrovanie s centrálnym bodom, jednosnímkový automatické zaostrovanie. Informácie sú platné k 13. februáru 2019.

 

Nový full-frame Canon EOS RP a šesť objektívov pre systém EOS R mieri medzi ľudí
5 5 with 2
 
počet hodnotení: 2

Komentáre

 • Michal Lindner / 14.02.2019 13:45:07
  Ta malicka 70-200/2.8 sa mi paci, ale 15-35/2.8 sa mi zda nejaka velka.
 • Michal Lindner / 14.02.2019 13:45:07
  Ta malicka 70-200/2.8 sa mi paci, ale 15-35/2.8 sa mi zda nejaka velka.
  Ján Villím / 18.02.2019 14:26:37
  Hmm a R s er 35mm/1.8 is macro stm: asi dobrá kombinacia tiež!
 • Ján Villím / 18.02.2019 14:26:37
  Hmm a R s er 35mm/1.8 is macro stm: asi dobrá kombinacia tiež!
  Michal Lindner / 18.02.2019 17:58:41
  Ano, objektivy pre R system vyzeraju velmi lakavo a ked pride telo, ktore sa bude dat povazovat za upgrade 5D mark IV, tak to bude asi drahy rok. 15-35/2.8, 35/1.8, 50/1.2, 70-200/2.8
 • Ján Villím / 18.02.2019 21:46:03
  Michal 70-200/2.8 biela a ultrazoom čierna RF 24-240mm F4-6.3 IS USM! No počkam aj ja na R Pro :-) Ale 5D si necham, k tým ostatným aj starším objektívom
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...