Nový Fujifilm X-E2S

Nový Fujifilm X-E2S

Novinky  /  Tlačová Správa / 15.01.2016 / 05:30

Najnovší model radu X v štýle diaľkomeru so zdokonaleným automatickým ostrením a elektronickou uzávierkou.

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (Prezident: Shigehiro Nakajima) s hrdosťou predstavuje najnovší prémiový fotoaparát FUJIFILM X-E2S, ktorý má odolné, kompaktné a ľahké telo s hľadáčikom pracujúcim v reálnom čase. Nový model X.E2S prevzal funkcie a štýlový dizajn diaľkomeru od pôvodného modelu X-E2 a disponuje novými funkciami vrátane zdokonalenej elektronickej uzávierky a intuitívnejšieho grafického rozhrania používateľa (GUI).

Model s hľadáčikom pracujúcim v reálnom čase v štýle diaľkomeru

Organický hľadáčik displej s 2.36 milióna pixelov a ponúka zväčšenie zobrazenia 0.62x. Najkratšia doba oneskorenia na svete - 0.005 sekundy umožňuje fotografovi zachytiť akýkoľvek snímku, zatiaľ čo sa pozerá na živý obraz skrze hľadáčik.

 

Kompaktné a ľahké telo fotoaparátu so zdokonaleným ovládaním a optimalizovanou rukoväťou

O bľúbené funkcie fotoaparátu X-E2 vrátane ovládacích prvkov na hornej strane prístroja a kompaktného a ľahkého tela s hmotnosťou len 350 g boli prenesené aj na model X-E2S. Optimalizovaný tvar rukoväte umožňuje rýchlo meniť nastavenia pri súčasnom držaní fotoaparátu. Sedem funkčných tlačidiel na hornej strane a zadnej strane tela fotoaparátu je možné upraviť podľa potrieb užívateľa. Spínačom Auto Mode Switch je možné zvoliť plne automatickú funkciu Advanced Auto SR, ktorá je schopná automaticky rozpoznať typ fotografovaného prostredia a optimalizovať nastavenia.

Senzor APS-C X-Trans TM3 CMOS II s AF detekcie fázy a procesorom EXR II

Automatické ostrenie pomocou detekcie fázy umožňuje zaostrovanie za iba 0.06 sekundy *4, zapnutie fotoaparátu trvá 0.5 sekundy *5, oneskorenie času uzávierky je 0.05 sekundy a interval medzi snímkami je 0.5 sekundy *6.

 

Nový systém automatického ostrenia na zachytenie pohybujúcich sa objektov

Nový systém automatického ostrenia fotoaparátu X-E2S poskytuje nové možnosti voľby funkcií Zone a Wide / Tracking navyše k existujúcemu režimu jedného bodu Single Point a umožňuje zaostrenie na jeden zo 49 bodov, vďaka čomu je ostrenie rýchle a presné. Nové režimy ponúkajú výrazne zdokonalené zaostrenie pohybujúcich sa objektov v oblasti pokrytej 77 bodmi pre automatické ostrenie.

 

Ponuka 21 kvalitných objektívov FUJINON X-mount

Pri vývoji objektívov X-mount boli využité najnovšie digitálne technológie, ktoré ponúkajú vysoko presné riešenie optickej časti, ktoré zaisťuje najlepšiu možnú kvalitu snímok. Rad XF, vrátane objektívu FUJINON XF100-400mm F4.5-5.6 R LM OIS WR, ktorého uvedenie na trh bolo oznámené dnes, bola rozšírená na 21 objektívov, z ktorých všetky zaisťujú vynikajúce rozlíšenie a kresbu.

Hlavné vlastnosti fotoaparátu FUJIFILM X-E2S

Kompaktné a ľahké telo prístroja v štýle diaľkomeru sa lepšie drží a je vybavené ovládacími prvkami pre ľahšie použitie

・ Obľúbené funkcie fotoaparátu X-E2 vrátane ovládacích prvkov na hornej strane prístroja a kompaktného ľahkého tela fotoaparátu, ktoré váži len 350 g, boli prenesené na model X-E2S. Okrem toho bol vylepšený tvar rukoväte tak, aby mohol užívateľ rýchlo meniť nastavenia a pri tom pevne držať fotoaparát. Model X-E2S je navrhnutý tak, aby bol schopný dokonale napodobniť skúsenosti s fotografovaním s prístrojom typu diaľkomeru. Je možné ľahko fotografovať momentky najmä vďaka takmer nehlučnej závierke.

・Horný a predný kryt sú vyrobené z ľahkej a vysoko pevnej horčíkovej zliatiny. Prístroj má špeciálnu povrchovú úpravu a prehľadnejší horný kryt.

・Na hornom kryte prístroja sú ovládacie prvky rýchlosti uzávierky a kompenzácie expozície. Nastavenie ovládacích prvkov a objektívu je možné zistiť jednoduchým pohľadom, aj keď je fotoaparát vypnutý. Ovládacie prvky vyfrézované z hliníka fungujú tak, že je po nastavení počuť kliknutie.

・X-E2S má dva ovládacie kotúčiky a sedem funkčných tlačidiel, ktoré je možné upraviť podľa potrieb užívateľa.

・Fotoaparát je možné prepnúť do plne automatického režimu pomocou spínača Auto Mode. Po zvolení režimu Advanced SR Auto, si fotoaparát automaticky zvolí optimálne nastavenie s ohľadom na fotografovanú scénu.

・Fotoaparát je vybavený trojpalcovým displejom LCD o vysokom rozlíšení 1.040K pixelov, ktorý má povrch odolný proti poškriabaniu a ktorý obmedzuje odrazy.

 

Hľadáčik pracujúci v reálnom čase

Displej zobrazujúci živé zobrazenie možno tiež prepnúť do režimu náhľadu snímky. Má možnosť výberu efektu vzhľadom na podmienky snímania alebo zobrazenia snímky, ktoré je blízke pohľadu obyčajného oka. Očný senzor automaticky otočí informácie na displeji, pokiaľ je fotoaparát vo zvislej polohe.

Senzor X-Trans CMOS II a systém procesora EXR II

Fotoaparát je vybavený snímačom APS-C 16.3 megapixelov X-Trans ™ CMOS II. Jeho jedinečný náhodne usporiadaný farebný filter obmedzuje moiré a falošné farby, bez toho, aby používal optický LP filter, ktorý znižuje kvalitu snímky. Vylúčenie LP filtra zaisťuje, že sa k senzoru dostane viac svetla. V kombinácii so systémom spracovania obrazu na báze procesora EXR II zaisťuje senzor vynikajúce rozlíšenie a nízku hladinu šumu.

・Fotoaparát je vybavený jedinečnou technológiou spracovania na báze optimalizácie modulácie objektívu (Lens Modulation Optimiser) (ZMO) *8, ktorá zabezpečuje najlepšiu možnú kvalitu. Pomocou optických parametrov a ďalších charakteristík každého objektívu LMO koriguje optické chyby ako je difrakcia *9 a zaisťuje tak ostrosť hrán a realistický trojrozmerný efekt.

・Jedinečný systém automatického ostrenia pomocou detekcie fázy, ktorý je súčasťou senzoru, vykonáva rýchle zaostrenie za 0.06 sekundy *8. Vďaka systému spracovania obrazu na báze procesora EXR II dôjde k zapnutiu fotoaparátu do 0.5 sekundy *9, oneskorenie času uzávierky je 0.05 sekundy a interval medzi snímkami je 0.5 sekundy *10.

 

Nový systém, automatického ostrenia s režimami Zone a Wide / Tracking pre jednoduché zachytenie pohybujúcich sa objektov

・Systém automatického ostrenia ponúka štandardný režim Single Point s 49 bodmi pre presné zaostrenie a nové režimy Zone a Wide / Tracking, ktoré využívajú väčšiu plochu so 77 bodmi pre zachytenie pohybujúcich sa objektov.

・Režim Zone umožňuje užívateľovi zvoliť zónu 3x3, 5x3 alebo 5x5 z oblasti 77 bodov pre automatické ostrenie. V priebehu automatického ostrenia AF-C fotoaparát nepretržite sleduje objekt umiestnený v strede zvolenej zóny. V stredu umiestnené zóny 3x3 a 5x3 ponúkajú najrýchlejšie ostrenie vďaka funkcii AF pomocou detekcie fázy, ktorou je vybavený senzor.

・Režim Wide / Tracking je kombináciou režimu Wide (v priebehu AF-S), kedy fotoaparát automaticky identifikuje a sleduje plochu v ohnisku v oblasti automatického ostrenia so 77 bodmi a prediktívneho režimu sledovania (Tracking) (v priebehu AF-C, ktoré využíva celú oblasť 77 bodov k ďalšiemu sledovanie objektu. Táto funkcia umožňuje trvalé zaostrenie objektu, ktorý sa pohybuje hore a dole, doľava a doprava alebo smerom k a od fotoaparátu.

・Režim jedného bodu (Single Point) rozdeľuje oblasť ostrenia na menšie úseky a presne určuje vzdialenosť k objektu pre väčšiu presnosť ostrenia. Pracovný rozsah AF s pomocou detekcie fázy senzora bol zdokonalený z 2.5EV na 0.5EV, takže AF pomocou detekcie fázy funguje veľmi rýchlo a to aj za nedostatku svetla alebo keď je predmet málo kontrastný.

・Fotoaparát je vybavený funkciou detekcie oka pri automatickom ostrení (Eye Detection AF), ktorá automaticky detekuje ľudské oko a zaostrí na neho. Funkcia umožňuje ľahko zaostriť oči fotografovanej osoby aj v ťažkých podmienkach pri fotografovaní portrétu s veľmi široko otvorenou clonou tak, aby bolo napríklad dosiahnuté silného efektu rozostrenia (bokeh).

・Optimalizovaný algoritmus zaisťuje plynulejšie a prirodzenejšie automatické ostrenie pri nahrávaní videa.

・Vďaka kombinácii dát AF pomocou detekciu fázy a prediktívneho automatického ostrenia pohybu predmetu je fotoaparát schopný nepretržite snímať s automatickým zaostrením až 7.0 snímok za sekundu *10.

Ponuka 21 kvalitných objektívov FUJINON X-mount

Pri vývoji objektívov X-mount sú využívané najnovšie digitálne technológie, ktoré ponúkajú vysoko presné riešenie optickej časti, pre najlepšiu možnú kvalitu snímok. Aktuálna rada 21 objektívov začína ultra širokým objektívom a zahŕňa päť objektívov s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a maximálnu clonou. Voliteľné príslušenstvá, ako sú dodatočné adaptéry a telekonvertor 1.4x ďalej rozširujú fotografický potenciál.

Jedinečné fotografie pomocou režimov simulácie filmov a ďalšie umelecké funkcie

X-E2S je vybavený najnovším režimom simulácie filmu CLASSIC CHROME, ktorý zaisťuje tlmené tóny a hlboké farby. Užívatelia si môžu vybrať z desiatich ďalších režimov, ktoré simulujú efekty tradičnej radu filmov spoločnosti Fujifilm vrátane filmového efektu inverzie farieb (Velvia / PROVIA / ASTIA), profesionálneho farebného negatívneho filmu (PRO Neg.Std / PRO Neg.Hi), ​​jednofarebných filtrov (MONOCHROME , Ye filter, R filter a G filter) a efektu SEPIA.

・Fotoaparát X-E2S je vybavený tichou elektronickou uzávierkou *11, ktorá je schopná dosiahnuť expozičných časov až 1/32000 sekundy. Fotografie s malou hĺbkou ostrosti môžu byť zhotovované s otvorenou clonou a to aj za veľmi jasných podmienok bez toho aby bolo potrebné používať ND filter.

・Je možné si zvoliť pomer strán snímky z možností 3:2, 16:9 a 1:1 (štvorec) tak, aby sa pomer prispôsobil širokej škále fotografických štýlov.

・Fotoaparát má tiež režim ADVANCED SR AUTO, ktorý umožňuje automatické rozpoznanie tváre a scén a ktorý potom optimalizuje ostrenie, expozíciu, ISO a ďalšie nastavenia tak, by sa dosiahlo dokonalého výsledku.

Intervalové snímanie je možné v rozsahu až 999 snímok s intervalom od 1 sekundy do 24 hodín.

・Ďalšími funkciami je digitálne rozdelenie snímky (Digital Split Image), ktorá sa používa k presnému manuálnemu ostreniu alebo funkcia Focus Peaking, ktorá zvýrazňuje kontrastné oblasti obrysov fotografovaného predmetu. Tieto oblasti môžu byť označené bielo, červeno alebo modro a môžu byť vodítkom pri fotografovaní scény, ktorú je ťažké zaostriť.

Video s vysokým rozlíšením so senzorom X-TransTM CMOS II

・Pomocou fotoaparátu X-E2S je možné natáčať plynulé video 60 snímkov za sekundu s vysokým rozlíšením. K dispozícii sú tiež rýchlosti 50, 30, 25 a 24 snímok za sekundu.

・Možné sú tiež režimy simulácie filmu vrátane najnovšie funkcie CLASSIC CHROME a presné nastavenie vyváženia bielej.

・Pri natáčaní videa je možné expozíciu nastaviť ručne. Clonu, rýchlosť uzávierky *12 a citlivosť ISO je možné meniť, čo umožňuje natáčanie filmov s expozíciou, ktorú si užívateľ sám zvolí.

・Vysokorýchlostné a presné ostrenie je možné pomocou inteligentného hybridného automatického zaostrovania (Intelligent Hybrid AF), ktoré automaticky prepína medzi AF pomocou detekcie fázy a kontrastným automatickým zaostrovaním podľa charakteru scény a to aj v priebehu natáčania filmu. Možné je aj ručné ostrenie.

・Vysoká prenosová rýchlosť 36 Mbps umožňuje zachytiť jemné pohyby s vysokým rozlíšením.

 

Vstavané Wi-Fi pre natáčanie pomocou inteligentného telefónu alebo tabletu *13.

・Ak si užívateľ stiahne bezplatnú aplikáciu FUJIFILM Camera Remote do svojho inteligentného telefónu alebo tabletu, môže využiť funkciu diaľkového ovládania (Remote Control), ktorá poskytuje obrovské možnosti diaľkového ovládania prístroja.

・Fotografie a videá môžu byť odosielané do smartfónu alebo tabletu jediným stlačením ovládacieho prvku. Obrázky a videá je možné si vo fotoaparáte prezerať, vyberať a importovať ich pomocou inteligentného telefónu a to všetko bez nutnosti zadávať identifikačné číslo alebo heslo. Je tiež možné pridať na snímku informáciu o mieste, ktorá bola získaná inteligentným telefónom alebo tabletom.

・Fotografie môžu byť odoslané priamo z fotoaparátu do tlačiarne Instax SHARE pre okamžitú tlač fotografií z inteligentného telefónu.

・Prenosová funkcia Wi-Fi Transfer *14 umožňuje bezdrôtové zálohovanie dát do počítača *15.

 

*1: Najlepší pomer zväčšenia hľadáčika na trhu. Zväčšenie cca 0.62x, 50 mm (ekvivalent formátu 35 mm) pri nekonečnom a dioptrickom nastavení na -1.0 m-1.

*2: Výskum spol. Fujifilm k januáru 2016.

*3: X-Trans je ochranná známka spoločnosti FUJIFILM Corporation.

*4: Výskum spol. Fujifilm podľa smerníc CIPA s použitím fotoaparátu X-E2S vybaveného objektívom XF16-55mmF2.8 R LM WR v režime vysokej výkonnosti, január 2016.

*5: Vybavený objektívom XF27mmF2.8 v režime vysokej výkonnosti.

*6: Režim ručného ostrenia.

*7: Zvýšená citlivosť výstupu.

*8: Jedinečná technológia spracovania signálu, ktorá reprodukuje ostrosť snímok rozostrených difrakciou atď.

*9: Keď je jemný, ktorý by mal byť ostrý, rozostrený pri použití zastavenej clony.

*10: V režime CH je oblasť ohniska obmedzená vnútri stredných 3x3 v režime Single point a 5x3 v režime Zone a Wide / Tracking.

*11: Elektronická uzávierka nemusí vyhovovať pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich objektov. Nie je možné použiť blesk.

*12: Clonu a rýchlosť uzávierky je možné meniť v priebehu fotografovania. Je množné nastaviť len rýchlosti uzávierky väčšej ako nastavená rýchlosť na robenie snímok.

*13 Android ™, inteligentné telefóny a tablety, iPhone / iPad.

*14 Wi-Fi® je ochranná známka spol. Wi-Fi Alliance®.

*15 Vyžaduje inštaláciu bezplatného špecializovaného SW FUJIFILM PC AutoSave do vášho počítača.

 

Predpokladaná cena: X-E2s telo - 699€, X-E2s telo + XF 18-55 - 999€

Predpokladaná dostupnosť: priebeh februára 2016

 

Nový Fujifilm X-E2S
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...