Nový FUJIFILM X-A5 - najmenší a najľahší digitálny fotoaparát rady X a nový objektív FUJINON

Nový FUJIFILM X-A5 - najmenší a najľahší digitálny fotoaparát rady X a nový objektív FUJINON

Novinky  /  Tlačová Správa / 31.01.2018 / 10:15

FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) s potešením predstavuje novinku - FUJIFILM X-A5. Retro a štýlové telo ponúka množstvo funkcií, vrátane 180° výklopného LCD displeja a zabudovanej technológie Bluetooth® pre jednoduchý a rýchly prenos obrázkov.

V kombinácii s novým vysúvateľným objektívom FUJINON XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ váži X-A5 iba 496g, čo z neho robí najľahší set so zoomom v rade X. Snímač APS-C s rozlíšením 24,2 MP je vybavený systémom fázovej detekcie autofokusu a novým procesorom na spracovanie obrazu, ktorý je 1,5x rýchlejší ako predchádzajúce modely. Kombinujúc vynikajúcu kvalitu obrazu a jedinečnú technológiou reprodukcie farieb je X-A5 ideálny spoločník pre každodennú fotografiu.

(1) Nový snímač a technológia reprodukcie farieb, čerpajúca z 80-ročných skúseností so spracovaním obrazu

odel X-A5 kombinuje nový snímač APS-C s rozlíšením 24,2 megapixelov s rýchlym procesorom na spracovanie obrazu. Rozsah citlivosti ISO bol rozšírený na ISO12800. X-A5 je prvým modelom radu X-A, ktorý disponuje fázovým zaostrovaním. Inteligentný hybridný systém AF zaostruje dvakrát rýchlejšie ako predchádzajúce modely.

(2) Nový kompaktný a ľahký zoom objektív

X-A5 debutuje s novým objektívom FUJINON XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ, prvým objektívom rady X s elektrickým pohonom. Pri konštrukcii bol kladený dôraz najmä na kompaktné rozmery - meria len 44,2mm (pri zasunutom objektíve) a váži 135g.Objektív má minimálnu pracovnú vzdialenosť len 5 cm. Elektricky poháňaný zoomovací mechanizmus začína od širokouhlého ohniska 23 mm (ekvivalent 35 mm filmového formátu) do ktorého sa po zapnutí aparátu vysunie.

Konštrukcia obsahuje 10 šošoviek v 9 skupinách vrátane troch asférických šošoviek a dvoch šošoviek ED. Objektív pokrýva ohniskovú vzdialenosť od širokej polohy 23 mm až po 69 mm (v ekvivalente 35 mm).

Funkcia stabilizácie obrazu umožňuje i fotografovanie z ruky alebo v prostredí s nízkym osvetlením. Na zaostrovanie sa používa krokový motor pre rýchle a tiché automatické zaostrenie. Objektív je k dispozícii v dvoch farbách: strieborná alebo čierna.

(3) Obľúbené režimy filmovej simulácie a novou technológiou Bluetooth® pre rýchly a jednoduchý prenos obrázkov

Model X-A5 ponúka 11 variantov jedinečných režimov filmovej simulácie Fujifilm, čo prináša jednoduchú simuláciu filmov. Fotoaparát tiež má 17 variantov pokročilých filtrov vrátane nových funkcií "Fog Remove" a "HDR Art".

 

Fotoaparát je vybavený veľkým zadným LCD monitorom, ktorý sa dá otáčať o 180 stupňov. Otočenie zadného LCD monitora o 180 stupňov aktivuje Funkciu automatického zaostrenia na oči subjektu.

Zadný LCD monitor využíva nové grafické rozhranie dotykového panelu a umožňuje intuitívnu obsluhu dotykom prstov. Kompenzácia expozície má rozsah rozšírený z ± 3EV na ± 5EV.

 

Technológia Bluetooth® Low Energy sa používa pre rýchly, jednoduchý a automatický prenos statických záberov a videozáznamov do spárovaných smartfónov a zariadení pomocou bezplatnej aplikácie "FUJIFILM Camera Remote". Fotoaparát je kompatibilný s tlačiarňou FUJIFILM Instax SP-3, takže užívatelia si môžu vychutnať zábavu pri tlači a zdieľaní svojich obrázkov viac ako kedykoľvek predtým.

(4) Širší rozsah videozáznamov s možnosťou 4K videa

Novinka X-A5 ponúka funkciu vysokorýchlostného HD videa, ktorá používateľom umožňuje nahrávať HD video až na štvornásobnú rýchlosť pre spomalené klipy. Režim Multi Focus automaticky zaznamenáva zábery s kvalitou 4K, a prispôsobuje scéne nastavenie hĺbky ostrosti. Funkcia 4K Burst sníma 15 záberov za sekundu v kvalite 4K.

 

(5) Zlepšená výdrž batérie

Nový energeticky úsporný režim zabezpečuje že model X-A5 teraz ponúka ešte vyšší počet záberov na jedno nabitie ako predchodcovia. Teraz dokáže urobiť až 450 záberov na jedno nabitie batérie.

 

(6) Plánovaná MOC a dostupnosť

Fujifilm X-A5 + XC15-45mm (brown, pink, silver) 599,- Euro Feb. 2018

Fujnon XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ (silver, black) 299,- Euro Marec 2018

Nový FUJIFILM X-A5 - najmenší a najľahší digitálny fotoaparát rady X a nový objektív FUJINON
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...