Nový Fujifilm GFX50S II

Nový Fujifilm GFX50S II

Novinky  /  Tlačová Správa / 03.09.2021 / 16:05

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Teiichi Goto) s potešením oznamuje novinku „FUJIFILM GFX50S II“ (GFX50S II) ako najnovší prírastok do série bezzrkadlových digitálnych fotoaparátov GFX vybavených stredoformátovým snímačom. 

GFX50S II má 51,4MP stredoformátový snímač, ktorý sa môže pochváliť neuveriteľným rozlíšením obrazu a zachytí každý detail s ostrosťou v celom zábere. Svetlo sa zaznamenáva na snímač, ktorý je 1,7-krát väčší ako pri plnoformátovom snímači*2, aby sa dosiahol široký dynamický rozsah a vysoký pomer signálu k šumu. Výsledný obraz reprodukuje hlbokú tonalitu od tieňov po svetlé miesta a prináša čistotu obrazu s minimálnym šumom, aj keď je nasnímaný pri slabom osvetlení. Ďalšou z výhod veľkoformátového snímača je jeho schopnosť vytvárať veľmi malú hĺbku ostrosti. Je doplnená ostrosťou objektívov GF od okraja po okraj, aby sa zvýraznil hlavný objekt na rozmazanom pozadí a pridal sa 3D look. Fotoaparát integruje vysokorýchlostný procesor na spracovanie obrazu „X-Processor 4“ a najnovší algoritmus so systémom automatického zaostrovania so zlepšenou obnovovacou frekvenciou. Ďalšou vlastnosťou je 5-osý mechanizmus stabilizácie obrazu v tele (IBIS), ktorý poskytuje účinnosť až 6,5 EV proti otrasom*3, čo je aktuálne maximum radu GFX. Napriek tomu, že je vybavený množstvom technológií, má fotoaparát kompaktné rozmery s hmotnosťou približne 900g.

51,4MP stredoformátový snímač

 • GFX50S II je vybavený 51,4MP snímačom, ktorý v kombinácii s objektívom GF prináša neuveriteľné rozlíšenie obrazu
 • Fotoaparát používa špecializovaný dizajn, ktorý na senzore používa menšie mikrošošovky na zachytávanie svetla, aby sa vytvorila širšia medzera medzi susednými pixelmi, čím sa zvýši rozlíšenie svetla na pixel a zvýši sa ostrosť obrazu
 • Väčšia plocha prijímajúca svetlo na pixel má za následok vynikajúcu citlivosť ISO, dynamický rozsah a tonalitu a presnú reprodukciu textúry objektu

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rozmanitosť filmových simulácií

 • GFX50S II disponuje až 19 filmovými simuláciami, vrátane „Nostalgic Neg.“

 

Kompaktná 5-osá stabilizácia v tele s účinnosťou až o 6,5EV

 • GFX50S II je vybavený päť-osým mechanizmom stabilizácie obrazu, ktorý poskytuje až 6,5 EV*3. To je možné pomocou vysoko výkonného gyroskopu a akcelerometra, ktoré dokážu detegovať pohyby s vysokou presnosťou.

Rýchle a vysoko presné AF vďaka vysokorýchlostnému procesoru a najnovšiemu algoritmu

 • GFX50S II používa procesor X-Processor 4 a najnovší algoritmus, ktorý zlepšuje obnovovaciu frekvenciu AF. Výsledkom je presnejšie automatické zaostrovanie pri detekcii tváre / očí v porovnaní s predchádzajúcim modelom.

 

Inovatívne kompaktné a ľahké telo pre pokročilú mobilitu

 • Použitím nového výkonného mechanizmu stabilizácie obrazu v tele (IBIS) sa dosiahlo kompaktné telo s hmotnosťou približne 900 g a rozmermi 104,2mm x 87,2mm.
 • Grip je tvarovaný tak, aby fotoaparát pohodlne sedel v ruke a zaisťuje  lepšie pohodlie pri použití veľkého objektívu so zoomom.
 • Telo je vyrobené z tuhej zliatiny horčíka. Vďaka zvýšenej hrúbke okolo základne bajonetu objektívu, ktorá je vystavená predovšetkým vyššiemu zaťaženiu, je fotoaparát pevný a robustný. GFX50S II je utesnený voči poveternostným vplyvom na 60 miestach, aby odolal voči prachu a vlhkosti a schopnosť pracovať pri teplotách až -10 °C.

Jednoduchá obsluha pre zážitok zo snímania

 • Horný panel je vybavený voličom režimov, ktorý sa bežne používa v mnohých digitálnych fotoaparátoch, takže užívatelia môžu s fotoaparátom zaobchádzať známym spôsobom. Ponúka šesť prispôsobiteľných polôh C1 - C6, čo umožňuje zaregistrovať si výber funkcií pre každú z pozícií a rýchlo ich aktivovať pre plynulé fotografovanie.
 • Na hornom paneli je prepínač pre väčšie pohodlie na prepínanie medzi režimami foto a video.
 • 1,8-palcový horný LCD monitor s vynikajúcou viditeľnosťou zobrazuje kľúčové nastavenia ako rýchlosť závierky, clonu, citlivosť ISO a expozíciu. Samozrejme je možné displej aj prispôsobiť.
 • Na zadnom paneli je 3,2-palcový hlavný LCD monitor so 100% pokrytím. Je možné ho nakloniť v troch smeroch, aby bolo možné snímanie pod vysokým aj nízkym uhlom, pre ktoré elektronický hľadáčik (EVF) nie je možné použiť.

Funkcia „Pixel Shift Multi-Shot“ na zachytenie a generovanie 200 MP snímok bez falošných farieb

 • GFX50S II je vybavený funkciou Pixel Shift Multi-Shot, ktorá je schopná vytvárať fotografie s rozlíšením 200MP bez falošných farieb. Vďaka schopnosti reprodukovať farby, textúru a dokonca aj atmosféru fotografovaného objektu do najmenších detailov je fotoaparát ideálnou voľbou na archiváciu. Veľké umelecké diela a historické artefakty, ktoré sa kvôli svojej veľkosti predtým ťažko podrobne fotografovali, je možné zachytiť v presných detailoch a jasnosti od okraja k okraju.
 • Táto funkcia používa IBIS stabilizáciu na posunutie obrazového snímača o 0,5 pixelu na postupné zaznamenávanie 16 snímok vo formáte RAW a ich kombináciu do jedného súboru Digital Negative (DNG) RAW v softvéri „Pixel Shift Combiner“, ktorý produkuje 200 MP fotografie.
 • Obrazový snímač je posunutý s vysokou presnosťou, aby sa zabezpečilo, že každý pixel zaznamenáva obrazové údaje v červenej, zelenej a modrej farbe, úplne eliminuje falošné farby a zaznamenáva subjekt s presnými informáciami o farbách.

Telo FUJIFILM GFX50S II

Dostupnosť: Okt. 2021

Cena: 3.999 €

 

Set FUJIFILM GFX50S II + GF35-70mmF4.5-5.6 WR

Dostupnosť: Okt. 2021

Cena: 4.499 €

Nový Fujifilm GFX50S II
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...