Nový Canon prináša malé rozmery a bohatú funkčnú výbavu

Nový Canon prináša malé rozmery a bohatú funkčnú výbavu

Novinky  /  Tlačová Správa / 11.04.2019 / 16:45

BRATISLAVA, 10. apríla 2019 – Spoločnosť Canon uvádza na trh nový digitálny fotoaparát Canon EOS 250D, najľahšiu zrkadlovku na svete s výklopným a otočným displejom (1). Rodine, ktorej nevyhovuje kvalita a možnosti fotografovania mobilnými telefónmi alebo nie je spokojná so svojím súčasným fotografickým vybavením, ponúka malú, ľahkú a špičkovými technológiami vybavenú zrkadlovku EOS 250D, ktorá predstavuje vstup do sveta prístrojov s výmennými objektívmi.

 

Prístroj EOS 250D je nástupcom obľúbeného modelu EOS 200D. Disponuje intuitívnym ovládaním pre každého, veľkým snímačom CMOS formátu APS-C s rozlíšením 24,1 milióna bodov s technológiou Dual Pixel CMOS, podporou videa v rozlíšení 4K, veľmi rýchlym a citlivým automatickým zaostrovaním a vynikajúcimi možnosťami prepojenia so smart zariadeniami. Najnovší procesor spoločnosti Canon DIGIC 8 sa postará o bezproblémový záznam videa v 4K, časozberné video v 4K alebo extrakciu jednotlivých snímok zo 4K videa.

 

 

Vďaka jednoduchému ovládaniu a ľahkému kompaktnému telu ponúka EOS 250D všetkým členom rodiny možnosť užiť si dokumentovanie životných udalostí – kedykoľvek a kdekoľvek. Používateľské prostredie, ktoré fotografa od okamihu zapnutia navádza pomocou rád a tipov, maximálne uľahčuje ovládanie a zabezpečuje, aby skutočne každý mohol využiť všetky možnosti prístroja. S fotoaparátom Canon EOS 250D môže každý ľahko zachytávať svet okolo seba rôznymi kreatívnymi spôsobmi. Funkcia Creative Assist ponúka sadu efektov, filtrov a nástrojov pre úpravu farieb, ktoré možno na snímku aplikovať pri komponovaní záberu aj po nasnímaní.

 

Obrazový procesor Canon DIGIC 8 zlepšuje presnosť ostrenia v živom náhľade (Live view) a pri ostrení na oči. Podporuje funkcie ako automatickú optimalizáciu osvetlenia scény, digitálnu korekciu optických vád objektívov alebo prioritu jasu, vďaka ktorým je možné robiť ostré snímky vo vysokom rozlíšení, ktoré možno zdieľať bez ďalších úprav priamo z fotoaparátu. Snímač s rozlíšením 24,1 megapixelov poskytuje dobré výsledky aj za zhoršených svetelných podmienok a umožňuje dosiahnuť nízku hĺbku ostrosti s nádherným bokehom na vzácnych rodinných portrétoch. Vďaka špičkovým technológiám a jednoduchosti obsluhy je fotoaparát EOS 250D dokonalou digitálnou zrkadlovkou pre tých, ktorí chcú precízne zvečňovať vzácne rodinné okamihy a uchovávať ich pre budúce generácie.

 

 

EOS 250D je fotoaparát pre každú príležitosť. Jeho intuitívne výklopný a otočný dotykový displej umožňuje pohodlne fotografovať z najrôznejších uhlov – zhotovovanie rodinných autoportrétov bude zábava a natáčanie videoblogov hračka. Technológia automatického ostrenia Dual Pixel CMOS AF vyvinutá spoločnosťou Canon zabezpečí dokonale ostré snímky vašich rodinných príslušníkov a priateľov pri fotografovaní a natáčaní videa s náhľadom na dotykovej obrazovke. EOS 250D ponúka tradičný spôsob fotografovania s optickým hľadáčikom a citlivým deväťbodovým automatickým zaostrovaním. Vďaka nemu fotograf pri komponovaní záberu vidí scénu rovnako dobre ako voľným okom.

 

Akonáhle sú fotografie a videá pripravená na zdieľanie, EOS 250D sa jednoducho bezdrôtovo spojí so smart zariadením (2) cez Bluetooth® (3) alebo Wi-Fi prostredníctvom bezplatnej aplikácie Canon Camera Connect pre systémy iOS a Android. Pomocou aplikácie je možné snímky a videá stiahnuť do mobilného zariadenia, prezerať a publikovať na sociálnych sieťach alebo zdieľať s priateľmi a rodinou.

 

Aplikácia Canon Camera Connect pre smart zariadenia navyše slúži aj ako diaľková spúšť – ideálnou pre rodinné a iné skupinové fotografie alebo autoportréty s voľnými rukami. Fotografie je možné okamžite zaslať do pripojeného smart zariadenia pomocou funkcie automatického prenosu snímok a mať istotu, že ste túto jedinečnú spomienku bezpečne zálohovali.

 

 

EOS 250D bude v ponuke v troch elegantných prevedeniach: čiernej, bielej a striebornej. Je súčasťou ekosystému Canon EOS, ktorý zahŕňa vyše 80 objektívov svetovej triedy, bleskov a ďalších doplnkov, z ktorých si každý môže vybrať a postupne budovať optimálnu zostavu podľa svojich potrieb.

 

Funkcia so sprievodcom a kreatívne nástroje fotoaparátu EOS 250D spolu so špičkovými technológiami Canon pomáhajú pútavo rozprávať rodinné príbehy a zaznamenávať nádherné spomienky jednoduchým stlačením spúšte.

 

Fotoaparát Canon EOS 250D bude dostupný od 25. apríla 2019 v rôznych setoch tiel a objektívov u oficiálnych predajcov značky Canon.

 

 

 

Hlavné vlastnosti digitálnej zrkadlovky EOS 250D

 

 • Snímač APS-C 24,1 megapixelov a procesor DIGIC 8 pre špičkovú obrazovú kvalitu aj za zhoršených svetelných podmienok
   
 • Optický hľadáčik cez ktorý uvidíte veci také, aké v skutočnosti sú - jasne, zreteľne a v reálnom čase
   
 • Video v 4K rozlíšení
   
 • Automatické ostrenie pomocou technológie Dual Pixel CMOS
   
 • V režime živého náhľadu je ostrenie u statických snímok rýchle a pri videu plynulé
   
 • Otočný a výklopný dotykový displej – fotografujte z ľubovoľného uhla a ovládajte zariadenie známymi gestami ako na dotykovej obrazovke
   
 • Používateľsky prívetivé rozhranie s tipmi vám pomôže naučiť sa robiť snímky podľa vašich predstáv
   
 • Bluetooth® a Wi-Fi – neustále spojenie medzi fotoaparátom a smart zariadením umožňuje jednoduché, automatické zdieľanie
   
 • Kreatívny asistent

 

___________

(1) Canon EOS 250D (čierna/strieborná) je najľahšia digitálna zrkadlovka so snímačom formátu APS-C a výklopným a otočným displejom na trhu. Vrátane batérie a pamäťovej karty podľa smerníc asociácie CIPA. Údaj k 9. aprílu 2019 (výskum spoločnosti Canon).

(2) Vyžaduje, aby smart zariadenie bolo vybavené technológiou Bluetooth verzie 4.0 (alebo vyššou). Smart zariadenie musí využívať operačný systém iOS 8.4 (alebo novší) alebo Android 5.0 (alebo novší).

(3) Názov Bluetooth® a logo sú ochranné známky spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. a spoločnosť Canon Inc. ich smie používať na základe licencie. Iné ochranné známky a obchodné názvy patria ich príslušným vlastníkom.

Nový Canon prináša malé rozmery a bohatú funkčnú výbavu
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...