Nový akčný hrdina: Canon predstavuje fotoaparát EOS-1D X Mark III

Nový akčný hrdina: Canon predstavuje fotoaparát EOS-1D X Mark III

Novinky  /  Tlačová Správa / 24.10.2019 / 11:35

BRATISLAVA, 24. októbra 2019 – Spoločnosť Canon dnes oznamuje prípravu vysoko očakávaného modelu EOS-1D X Mark III – nástupcu svetovo uznávaného modelu EOS-1D X Mark II. Vlajková loď medzi digitálnymi zrkadlovkami, ktorá je ideálna pre fotenie športu a divokej prírody, je vyvinutá na základe spätnej väzby od celosvetovej komunity fotografov používajúcich EOS-1D X a EOS-1D X Mark II a na základe rozsiahleho testovania profesionálnych fotografov po celom svete. Model EOS-1D X Mark III nadväzuje na bohaté dedičstvo spoločnosti Canon vo vytváraní opticky vynikajúcich produktov. Ponúka výnimočnú zmenu automatického zaostrovania s výrazne vylepšenou kvalitou obrazu, videom a komunikáciou. Vďaka tomuto modelu majú profesionálni fotografi istotu, že odfotia potrebný záber a dokážu ho doručiť konkurencieschopnou rýchlosťou – rýchlejšie ako kedykoľvek predtým – čo je ideálne pre stále rýchlejšie životné tempo.


 

Digitálne zrkadlovky spoločnosti Canon naďalej dominujú v profesionálnej fotografii. Rýchlosť, automatické zaostrovanie a vysokorýchlostná komunikácia sú jadrom EOS-1D X Mark III. Vďaka týmto vlastnostiam je tento model ideálny pre profesionálov (najmä pri fotografovaní športu alebo divokej prírody), ktorí pracujú pod tlakom, aby zachytili a dosiahli opticky vynikajúce snímky situácií, ktoré trvajú len zlomok sekundy.

 

Bezkonkurenčný: pokroková zmena v automatickom ostrení

Fotoaparát EOS-1D X Mark III je bezprecedentne rýchly – ponúka výnimočnú presnosť, spoľahlivosť, vysoko výkonné automatické zaostrovanie a sledovanie objektu – dáva fotografom väčšie možnosti, pokiaľ ide o zaobstaranie dokonalého záberu. Nový algoritmus automatického zaostrovania fotoaparátu vylepšuje stabilitu a sledovanie objektov ako s optickým hľadáčikom, tak aj v režime Live View, pomocou technológie hĺbkovej memorizácie na zabezpečenie presného zaostrenia pre každú snímku. Pri použití optického hľadáčika používa fotoaparát EOS-1D X Mark III nový senzor automatického zaostrenia. Ten ponúka približne 28x vyššie rozlíšenie v strede senzora, než je tomu v prípade fotoaparátu EOS-1D X Mark II – aktuálneho modelu pre profesionálnych fotografov.

 

Profesionálny športové fotograf Getty Images Richard Heathcote hovorí: „Nový algoritmus automatického zaostrenia v modeli EOS-1D X Mark III posúva možnosti sledovania objektu na novú úroveň. Disponuje intuitívnym ovládačom a presnými výsledkami. Poskytuje to, čo by ste očakávali od špičkového profesionálneho športového fotoaparátu.“


 

Fotoaparát EOS-1D X Mark III poskytuje rozšírený rozsah jasu pri automatickom zaostrovaní s väčšou presnosťou a ponúka rad funkcií automatického zaostrovania, vďaka ktorým môžu fotografi dosiahnuť požadovaného záberu. V režime Live View môžu používatelia využiť 525 oblastí AF pomocou systému Dual Pixel CMOS AF, ktorý pokrýva približne 90x100 (horizontálne x vertikálne) percent obrazového senzora. Pri použití rovnakého algoritmu automatického zaostrovania ako pri fotografovaní s optickým hľadáčikom zabezpečuje zvýšenú flexibilitu pri sledovaní objektov, či už ide o pretekárske auto na trati alebo vtáka v lete. Fotoaparát EOS-1D X Mark III zvláda výrazne rýchlejšiu snímkovú sériu snímok s plným AF a AE, a to buď pomocou optického hľadáčika (až cca 16 snímok za sekundu s mechanickou uzávierkou) alebo v režime Live View (až cca 20 snímok za sekundu s mechanickou alebo elektronickou uzávierkou). Sloty pre karty CFexpress navyše umožňujú päťnásobnú hĺbku v režime RAW burst oproti svojmu predchodcovi.

Výzva kreativite – zachyťte všetko

Model EOS-1D X Mark III predstavuje jasný príklad prísľubu spoločnosti Canon posúvať hranice inovatívneho zobrazovania pomocou opticky vynikajúcej technológie. Model podporuje všetky nové senzory CMOS a procesor DIGIC vyvinuté spoločnosťou Canon a poskytuje vyššiu kvalitu obrazu pri ešte vyšších hodnotách ISO, so schopnosťou zachytiť fotografie na 10 bitoch pomocou formátu HEIF. Sila rozlíšenia 4K oživuje príbehy vďaka možnostiam filmového natáčania s filmami 4K vrátane 4K60p s 10-bitovým interným záznamom Canon Log. Fotoaparát EOS-1D X Mark III znižuje množstvo potrebného vybavenia pre profesionálov v akomkoľvek danom projekte a natáča aj vo formáte RAW pre film aj fotografie.


 

Doručenie obsahu rýchlejšie ako kedykoľvek predtým

Pre profesionálov je zdieľanie obsahu rovnako dôležité ako robenie snímok – model EOS-1D X Mark III im to uľahčuje, pretože okrem vstavané GPS obsahuje Wi-Fi pripojenie a Bluetooth s nízkou spotrebou energie. Pre udržanie kroku s neustále sa skracujúcimi lehotami prenáša kamera dáta dvojnásobnou rýchlosťou ako v prípade modelu EOS-1D X Mark II vďaka vstavanému ethernetu alebo novému voliteľnému bezdrôtovému prenášačmi súborov WFT-E9, ktorý je kompatibilný aj s nedávno predstavenou filmovou kamerou Canon Cinema EOS C500 Mark II. Spolu s jednoduchším nastavením siete výrazne zvyšuje model EOS-1D X Mark III produktivitu práce.


Rozšírenie o profesionálne funkcie

Pre súčasných používateľov rady EOS-1D bude ovládanie modelu EOS-1D X Mark III pohodlné a intuitívne. To umožňuje bezproblémovú navigáciu s dôveryhodnou ergonómiou, zatiaľ čo telo z horčíkovej zliatiny ponúka odolnosť očakávanú od fotoaparátov Canon EOS-1D. Profesionálni fotografi sa môžu spoľahnúť na rovnako pôsobivú kvalitu ako v prípade modelu EOS-1D X Mark II – fenomenálne tesnenie umožňuje fotoaparátu odolávať drsným podmienkam, vrátane vetra, dažďa a vlhkosti. Osvetlené tlačidlá modelu EOS-1D X Mark III spolu s neuveriteľnými možnosťami fotografovania pri nízkom osvetlení umožňujú precíznu prevádzku v náročných a zle osvetlených podmienkach. Fotoaparát ponúka aj nový prídavný ovládací prvok pre výber AF bodov zabudovaný do tlačidla AF-ON, ktorý fotografom umožňuje meniť AF body za prevádzky pre najlepšiu kompozíciu – ďalšie zjednodušenie ich práce. Výrazne vylepšená životnosť batérií s rovnakým akumulátorom LP-E19 tiež umožňuje profesionálom fotografovať dlhšiu dobu bez toho, aby museli batérie vymieňať, čím sa znižuje šanca, že by im nejaký záber unikol.

Nový akčný hrdina: Canon predstavuje fotoaparát EOS-1D X Mark III
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...