Novinky EOS 80D a EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM

Novinky EOS 80D a EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM

Novinky  /  Tlačová Správa / 18.02.2016 / 10:45

Otvorte priestor svojmu tvorivému potenciálu:
EOS 80D a EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM


 

Bratislava, 18. februára 2016 – Spoločnosť Canon predstavuje EOS 80D – výkonnú, plne vybavenú jednookú digitálnu zrkadlovku, ktorá poskytuje všetko, čo potrebujete na ambicióznejšie fotografovanie a nakrúcanie videa. Tento fotoaparát, určený pre nadšencov obľubujúcich experimentovanie s rozličnými žánrami a štýlmi, poskytuje mimoriadne vysokú úroveň konfigurovateľnosti, rýchlosti a jednoduchosti fotografovania. Model EOS 80D je univerzálny fotoaparát, ktorý kombinuje špičkové zobrazovacie technológie – nový 24,2-megapixelový snímač CMOS a procesor DIGIC 6 s novým systémom AF so 45 bodmi krížového typu a rýchlym snímaním 7 snímok za sekundu – a umožňuje zaznamenať úžasné fotografie a videá v rozlíšení Full HD.

EOS 80D s EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM a adaptér Power Zoom Adapter PZ-E1

Spoločnosť Canon predstavuje aj univerzálny objektív EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM s novou technológiou Nano USM a voliteľným adaptérom Power Zoom Adapter PZ-E1 dovoľujúci plynulé ovládanie zoomu pri nakrúcaní videa či vzdialené ovládanie prostredníctvom rozhrania Wi-Fi[1].

Excelentné výsledky vo všetkých oblastiach fotografie a videa

EOS 80D je extrémne rýchly fotoaparát umožňujúci mimoriadne detailné zachytenie sledovaných objektov od športových podujatí, zvierat vo voľnej prírode až po rýchle udalosti.   Nový snímač poskytuje vynikajúcu ostrosť a neobmedzené možnosti orezania; nový systém AF so 45 bodmi krížového typu a rýchlosť snímania 7 sním./s umožňuje zaznamenať akúkoľvek akciu s obdivuhodnou ostrosťou. Body AF, ktoré možno zvoliť jednotlivo alebo zoskupiť do oblastí, zaručujú detailné zaostrenie alebo sledovanie širokej oblasti a poskytujú vyššiu úroveň kontroly nad kompozíciou bez ohľadu na objekt v zábere. Pri použití objektívov s menšími clonami zaručuje 27 bodov AF kompatibilných s f/8 presné zaostrenie aj v najextrémnejších situáciách.

S natívnym rozsahom  ISO 100 – 16 000 s možnosťou rozšírenia až na ISO 25 600 a systémom automatického zaostrovania fotoaparát zvládne snímať v rozličných svetelných podmienkach a dokonca aj za mesačného svitu (-3 EV). Merací snímač RGB + IR s rozlíšením 7560 pixelov deteguje viditeľné svetlo, ako aj neviditeľné infračervené svetlo a poskytuje presné expozičné údaje; funkcia detekcie blikania zaručuje konzistentnú expozíciu aj pri fotografovaní pri blikajúcom umelom osvetlení. Nová funkcia nastavenia priority bielej zas pomáha vylepšiť vzhľad teplejších farebných tónov.

Fotoaparát, ktorý sa vám prispôsobí

Model EOS 80D bol navrhnutý tak, aby fotografom v maximálnej miere poskytoval všetky tvorivé nástroje. Dizajn podporujúci inštinktívne ovládanie fotoaparátu umožňuje jednoduché prispôsobenie podmienkam snímania a prakticky umiestnené ovládacie prvky poskytujú prístup k najpoužívanejším režimom a nastaveniam. Inteligentný hľadáčik zobrazuje 100 % pole záberu aj aktuálne nastavenia.  Rýchlo môžete použiť aj dotykový displej Vari-angle Clear View LCD II veľkosti 7,7 cm (3.0”), ktorý je ideálnou pomôckou pri nakrúcaní videa, používaní režimu Live View alebo rýchlom prístupe k funkciám.

Napĺňajte svoje filmárske ambície
Vďaka možnosti nakrúcania videa vo formáte Full HD model EOS 80D poskytuje úplnú flexibilitu, či zaznamenávate videodenník z ciest, alebo nakrúcate ambiciózny filmový projekt. Jedinečná technológia Canon Dual Pixel CMOS AF zaručuje presné automatické zaostrenie a jeho plynulé udržiavanie. Rýchlosť aj citlivosť sledovania AF je možné jednoducho upraviť, čo vám dovolí využívať úplnú kontrolu rýchlosti a citlivosti automatického zaostrovania tak, aby vyhovovala požadovanému štýlu videozáznamu.

Ambiciózni filmári sa môžu spoľahnúť na záznamy na profesionálnej úrovni a možnosť nakrúcania snímkovacou frekvenciou 60p vo formáte MP4 – ideálne na spomalenie záznamu pri plnom ovládaní zaostrenia. Model EOS 80D je vybavený konektormi na slúchadlá aj mikrofón umožňujúcimi plne kontrolovateľný záznam zvukovej stopy.

Jednoduché pripojenie, vzdialené ovládanie snímania, zdieľanie záberov

EOS 80D spolu s aplikáciou Canon Camera Connect poskytujú slobodu vzdialeného ovládania prostredníctvom inteligentného telefónu alebo tabletu. Vstavané rozhranie Wi-Fi a funkcia Dynamic NFC uľahčujú pripojenie k inteligentným zariadeniam a zdieľanie snímok s plným rozlíšením vo formáte JPEG. Fotoaparát možno pripojiť aj k počítaču a ovládať ho prostredníctvom počítača bez potreby domáceho smerovača Wi-Fi, ako aj rýchlo a jednoducho ukladať, zobrazovať a zdieľať fotografie a videozáznamy z jediného miesta použitím zariadenia Canon Connect Station CS100.

Zaznamenajte úžasné fotografie a videá s novým objektívom EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM a adaptérom Power Zoom Adapter PZ-E1

Univerzálnosti modelu EOS 80D zodpovedá aj nový objektív Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM, ktorý poskytuje vysokovýkonné automatické zaostrovanie pre nakrúcanie videa a fotografovanie a široký rozsah zaostrenia umožňujúci fotografovanie širokouhlých záberov či makrozáberov, a to všetko jediným objektívom. EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM je prvým objektívom spoločnosti Canon, ktorý využíva technológiu zaostrovania Nano USM zaručujúcu plynulé a tiché automatické zaostrovanie pri nakrúcaní videa a bleskové rýchlosti pri fotografovaní. Nový kompaktný, ľahký adaptér Power Zoom Adapter PZ-E1 navrhnutý pre objektív EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM umožňuje plynulé a ľahko dostupné ovládanie zoomu pri nakrúcaní videa, ktoré môžete využiť pri tvorbe dokumentárneho záznamu v profesionálnej kvalite, ako aj možnosť ovládania prostredníctvom rozhrania Wi-Fi[2].

 

Základné charakteristiky fotoaparátu EOS 80D:

 • Rýchly fotoaparát, ktorý udrží tempo s rýchlymi udalosťami
 • Špičkové fotografie a videá v rozličných podmienkach snímania
 • Všetko, čo potrebujete na fotografovanie na ambicióznejšej úrovni
 • Perfektné možnosti kreatívneho nakrúcania videa
 • Jednoduché pripojenie, snímanie a zdieľanie fotografií a videí
   

Základné charakteristiky objektívu EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM:

 • Univerzálne ohniskové vzdialenosti na zachytenie širokej palety objektov
 • Technológia Nano USM umožňujúca rýchle a tiché automatické zaostrovanie pri fotografovaní aj zázname videa
 • Výnimočne ostré fotografie vďaka 4-krokovému optickému stabilizátoru obrazu
 • Videozáznam s mimoriadnou stabilitou vďaka dynamickému systému stabilizácie obrazu
 • Kompaktný, vysokovýkonný objektív s voliteľným príslušenstvom Power Zoom
   

Základné charakteristiky adaptéra Power Zoom Adapter PZ-E1:

 • Kompaktný a prenosný adaptér Power Zoom Adapter
 • Plynulý, mimoriadne kvalitný zoom pri nakrúcaní videa[3]
 • Ideálna voľba na dramatické spravodajské a dokumentárne zábery
 • Vzdialené ovládanie zoomu cez rozhranie Wi-Fi prostredníctvom aplikácie Canon Camera Connect[4]
 • Jednoducho nastaviteľná rýchlosť zoomu dovoľujúca optimálne ovládanie

 

 

[1] Podrobné informácie o použití s kompatibilnými zariadeniami nájdete v technických údajoch

[2] Podrobné informácie o použití s kompatibilnými zariadeniami nájdete v technických údajoch

[3] Podrobné informácie o použití s kompatibilnými objektívmi, fotoaparátmi a inteligentnými zariadeniami nájdete v technických údajoch

[4] Podrobné informácie o použití s kompatibilnými objektívmi, fotoaparátmi a inteligentnými zariadeniami nájdete v technických údajoch

Novinky EOS 80D a EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

 • Branislav Urban / 19.02.2016 12:09:27
  No tak a je tu nástupca no podobne ako s G7 X ani tu to nevyzerá na nejaké prevratné zmeny. Sranda akým smiešnym a nepraktickým adaptérom sa snažia v Canon nahradiť absenciu objektívov s elektronic zoom pre plynulé zoomovanie vo videu. Mirorlesová konkurencia má už veľa objektívov s elektronic zoomom. Každý kto si skúsi natáčanie videozáberov so zrkadlovkou kde sa plynule manuálne mení zaostrovacia vzdialenosť a zároveň sa plynule manuálne mení zoom a to všetko pri nejakom pohyblivom zábere vie aké je to pri foto objektívoch zložité. Takže tento Power Zoom Adapter PZ-E1 asi bude taká barlička pre všetkých týchto snaživcov.
 • Branislav Urban / 19.02.2016 12:09:27
  No tak a je tu nástupca no podobne ako s G7 X ani tu to nevyzerá na nejaké prevratné zmeny. Sranda akým smiešnym a nepraktickým adaptérom sa snažia v Canon nahradiť absenciu objektívov s elektronic zoom pre plynulé zoomovanie vo videu. Mirorlesová konkurencia má už veľa objektívov s elektronic zoomom. Každý kto si skúsi natáčanie videozáberov so zrkadlovkou kde sa plynule manuálne mení zaostrovacia vzdialenosť a zároveň sa plynule manuálne mení zoom a to všetko pri nejakom pohyblivom zábere vie aké je to pri foto objektívoch zložité. Takže tento Power Zoom Adapter PZ-E1 asi bude taká barlička pre všetkých týchto snaživcov.
  Jozi WhiteBalance / 19.02.2016 17:34:00
  Počkajme si na realitu, môže to byť koniec koncov dobré
 • Michal Lindner / 19.02.2016 20:18:07
  Prevratne zmeny mozno nie, ale ak sa da konecne fotit seriovo aj v RAW, tak to je mozno drobna zmena, ale aspon pre mna zasadne ovplyvnuje pouzitelnost. Mam G1 X mark II a v RAW rezime nie je schopny serioveho snimania (1 fps).
 • Michal Lindner / 19.02.2016 20:22:22
  To predtym bolo ku G7X mark II (necital som pod ktorym clankom reagujem). 80D vyzera ako velmi dobry fotak na cenovo dostupny wildlife fotak (foby AF s f/8 citlivostou na viacerych bodoch) a navyse ma vsetko co teba pre video (AF, vstup pre mikrofon aj vystup na sluchatka).
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...