Novinky Canon PowerShot SX520 HS a PowerShot SX400 IS

Novinka  /  Tlačová Správa / 31.07.2014 / 00:00

Bratislava, 29. júla 2014 – Canon dnes predstavuje dva nové ľahké fotoaparáty typu „bridge“ so superzoomom – ideálne na snímanie skrytých detailov zblízka i zďaleka – PowerShot SX520 HS a PowerShot SX400 IS. Tieto modely sa môžu pochváliť optickým zoomom 42x a 30x, prvotriednymi technickými technológiami z dielne Canon a úžasným, mimoriadne kompaktným dizajnom – ideálne nástroje na fotografovanie doslova v akejkoľvek situácii a v špičkovej kvalite.

Priblížte si každý detail

Objektív fotoaparátu PowerShot SX520 HS so 42x optickým zoomom je dostatočne univerzálny na zachytenie akýchkoľvek objektov a situácií – od nezabudnuteľných prázdnin až po každodenné zážitky. Širokouhlý 24 mm objektív umožňuje tvorbu nádherných panoramatických záberov, zatiaľ čo pôsobivá maximálna ohnisková vzdialenosť 1008 mm dovoľuje zaostriť na detaily aj z väčšej vzdialenosti.
PowerShot SX520 HS disponuje zdokonaleným režimom Asistent pri kompozícii so zoomom, ktorý automaticky upraví zoom tak, aby sa snímané objekty dostali do záberu v požadovanej veľkosti. Fotoaparát rozpozná, ak hrozí, že sa pohybujúci objekt dostane mimo záber. V takom prípade opäť automaticky upraví zoom tak, aby bol celý objekt v zábere. Zoom sa tiež môže plynulo zmenšovať (vťahovanie objektívu dovnútra), ak sa snímaná osoba približuje k fotoaparátu, aby sa zachovala nezmenená veľkosť jej tváre.

Súčasťou kompaktného a ľahkého fotoaparátu PowerShot SX400 IS je výkonný 30x optický zoom – ideálny na zvečnenie vzácnych momentov, ktoré si nechcete nechať ujsť. Vďaka kompaktnému dizajnu sa fotoaparát ľahko prenáša, kamkoľvek sa vyberiete, a veľké, pohodlné držadlo spolu s obrovským rozsahom zaostrenia 24 – 720 mm vám ešte uľahčí tvorbu dokonalých záberov. S obomi modelmi ste okamžite pripravení na snímanie rýchlo sa pohybujúcich objektov – minimálne oneskorenie uzávierky, zdokonalené algoritmy a ultra rýchly AF sa postarajú o to, aby ste nikdy nezmeškali ten pravý okamih.

 

Skvelé snímky v každej situácii

Oba fotoaparáty vám pomôžu rozvíjať svoje fotografické zručnosti a uľahčia vám fotografovanie v najrôznejších situáciách – vďaka optickému stabilizátoru obrazu s inteligentným systémom IS od Canon budú vaše snímky vždy ostré a zreteľné. Inteligentný systém IS sa dokáže prispôsobiť ôsmim rôznym typom scén, ktoré analyzuje a automaticky nastaví režim stabilizácie. Zaistí tak tvorbu ostrých fotografií a stabilného videa, aby sa vaše vzácne spomienky uchovali v čo najlepšej kvalite.

PowerShot SX520 HS je vybavený uznávaným systémom HS od spoločnosti Canon, ktorý je kombináciou procesora DIGIC 4+ s vysokocitlivým 16-megapixelovým podsvieteným snímačom CMOS – výsledkom sú ostré a detailné snímky s realistickými farbami dokonca aj v slabom osvetlení. PowerShot SX400 IS je dokonalý nástroj na fotografovanie od rána do večera – disponuje 16-megapixelovým snímačom CCD a procesorom DIGIC 4+, ktoré sa postarajú o vždy presvedčivé výsledky.

 

Buďte tvoriví

S fotoaparátom PowerShot SX520 HS a režimom Kreatívny záber je tvorba kreatívnych fotografií hračkou. Fotoaparát môžete nastaviť tak, aby po každom stlačení spúšte automaticky uplatnil niektorý zo 46 špeciálnych efektov, usporiadaných do štyroch kategórií. Režim Kreatívny záber pridá vašim snímkam nový rozmer: počas fotografovania sa jednoducho vytvorí päť dodatočných súborov, každý s iným kreatívnym efektom. PowerShot SX400 IS je zas vybavený množstvom kreatívnych filtrov, vrátane filtra Rybie oko a Čiernobiele snímky, ktorými môžete ozvláštniť zhotovené snímky.

Špičkové ergonomické vlastnosti

Oba nové modely sú flexibilné a ľahké, aby bolo fotografovanie maximálne jednoduché a pohodlné. Súčasťou fotoaparátov PowerShot SX520 HS a PowerShot SX400 IS je držadlo s novým dizajnom, ktoré bolo vyvinuté s prihliadaním na podrobný prieskum medzi používateľmi aj na už existujúce držadlá modelov EOS. Výsledkom je vyššie pohodlie pri manipulácii a ergonómia v štýle digitálnych zrkadloviek.

 

Základné charakteristiky fotoaparátu PowerShot SX520 HS:

 • Širokouhlé snímky aj fotografovanie vzdialených objektov so 42x zoomom
 • Jednoduché zaostrovanie na vzdialené objekty
 • Užívajte si stabilné zábery a pohodlné ovládanie
 • Špičkové snímky so systémom HS a inteligentným systémom IS
 • Zabávajte sa kreatívne
 • Skvelé video vo Full HD jediným dotykom tlačidla
 • Jednoduché ovládanie v režime Smart Auto
 • Objavte prednosti plne manuálneho ovládania
 • Nepremeškajte žiaden vzácny okamih
 • Základné charakteristiky fotoaparátu PowerShot SX400 IS:
 • Flexibilnosť širokouhlých záberov aj záberov na diaľku s 30x zoomom
 • Fantastické snímky v režime jednoduchého ovládania Smart Auto
 • Špičkové výsledky: 16 MP a Inteligentný systém IS
 • Zabávajte sa s kreatívnymi filtrami
 • Pohodlné a ergonomické držadlo
 • HD video na dosah vašich prstov
 • Viac záberov pri jednom nabití batérie

Galéria k článku


Novinky Canon PowerShot SX520 HS a PowerShot SX400 IS
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Juro Klembara Juro Klembara
  Juro Klembara / 08.08.2014 15:48:00
  To je super, dalsie modely do nekonecneho zastupu navlas rovnakych fotakov!
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...