Nové zrkadlovky Canon s vysokým rozlíšením *UPDATE

Novinka  /  Tlačová Správa / 06.02.2015 / 00:00

Fotoaparáty Canon EOS 5DS a EOS 5DS R s revolučným rozlíšením

Bratislava, 6. februára 2015 – Spoločnosť Canon dnes obohacuje svoj Systém EOS o modely EOS 5DS a EOS 5DS R – novú generáciu plnoformátových (full-frame) zrkadloviek s ultravysokým rozlíšením. Nové fotoaparáty prelamujú hranice 35 mm snímačov a prinášajú vôbec najvyšší počet megapixelov pre plnoformátový snímač – neuveriteľných 50,6 megapixela. Tieto čo do kvality bezkonkurenčné fotoaparáty predstavujú mimoriadnu kombináciu vysokého rozlíšenia, rýchlej odozvy a skvelej odolnosti, ktoré ocenia profesionálni aj amatérski fotografi krajiny, architektúry, módy či portrétov. Pre situácie, kedy sa vyžaduje ten najostrejší obraz, je model EOS 5DS R vybavený funkciou potlačenia vplyvu dolnopriepustného filtra, aby sa maximálne využilo rozlíšenie snímača a kvalita viditeľného obrazu. Spolu s týmito novými zrkadlovkami Canon predstavuje nový objektív EF 11-24mm f/4L USM – najširokouhlejší zoom typu „rectilinear“ na svetei, ktorý sa stane dokonalým spoločníkom pre fotografov krajiny alebo architektúry.

 

Nový štandard pre plnoformátové zrkadlovky

Modely EOS 5DS a EOS 5DS R predstavujú nový míľnik vo svete plnoformátových zrkadloviek – vďaka kombinácii rýchleho a intuitívneho ovládania s úplne novým 50,6-megapixelovým snímačom CMOS. Fotografi tak získajú flexibilné možnosti pri snímaní širokého spektra scén a objektov určených pre veľkoformátové médiá typu reklamných billboardov alebo titulných strán časopisov, kde záleží na každom obrazovom bode. Pokročilá architektúra snímača ponúka citlivosť ISO 100 – 6400 s možnosťou rozšírenia na 50 – 12800, čo zaručuje vysokokvalitné snímky s nízkym obrazovým šumom, vernými farbami a širokým dynamickým rozsahom. Aby sa dosiahla ešte väčšia flexibilnosť, rozlíšenie fotoaparátu umožňuje tri nové režimy snímania s rôznymi nastaveniami crop faktora – 1,3x, 1,6x a 1:1. Zmeny týchto režimov môžete sledovať v hľadáčiku a prinesú vám vynikajúce výsledky, s možnosťou tvorby 19-megapixelových snímok dokonca aj pri nastavení crop faktora na 1,6x.
Duálne procesory DIGIC 6 modelov EOS 5DS a EOS 5DS R poskytujú skvelý výkon a rýchlu odozvu, ktoré sú nevyhnutné na získanie prvotriednych snímok so špičkovým vykreslením farieb. Oba procesory boli navrhnuté tak, aby si hravo poradili s obrovským objemom obrazových dát získaných z 50,6-megapixelového snímača. Zároveň dokážu znížiť obrazový šum a fotografom dávajú možnosť vytvoriť až päť snímok za sekundu.

Automaticky skvelý

Aby boli všetky detaily vašich výnimočných snímok krajiny či módy vždy správne zaostrené, fotoaparáty EOS 5DS a EOS 5DS R sú vybavené pokročilým 61-bodovým systémom AF. Ten obsahuje 41 bodov krížového typu, čo znamená mimoriadnu úroveň obrazovej ostrosti a presnosti v celej ploche záberu. Oba fotoaparáty dokážu zaistiť ostrosť pohybujúcich sa objektov – pomocou funkcie EOS Intelligent Tracking a Recognition AF (iTR) môžete nastaviť sledovanie tvárí aj farieb. Aby sa znížila pravdepodobnosť rozmazania snímok, systém Mirror Vibration Control z dielne Canon používa vačky na vysúvanie a zasúvanie zrkadla veľmi plynulým pohybom. Tým sa odstránili prudké zastavenia mechanizmu a stíšil sa zvuk uzávierky.
Modely EOS 5DS a EOS 5DS R navyše disponujú 150 000-pixelovým meracím snímačom RGB+IR s rozpoznaním blikania (Flicker Detection), čo zaručuje konzistentnú a presnú expozíciu v rôznych svetelných podmienkach vrátane osvetlenia žiarivkami.

 

Neuveriteľné detaily a tvorivosť bez hraníc

S fotoaparátmi EOS 5DS a EOS 5DS R máte neprekonateľnú obrazovú kvalitu na dosah prstov – oba obsahujú viacero konfigurovateľných režimov a nastavení, ktoré vám poskytnú úžasné výsledky v každej situácii. Režim Fine Detail Picture Style maximalizuje úroveň detailov, ktoré je možné získať zo snímača, a umožňuje dodatočné úpravy ostrosti bez potreby editačného softvéru.
Obľúbené kreatívne režimy, vrátane viacnásobnej expozície alebo HDR, vám umožnia kreatívne úpravy priamo vo fotoaparáte. Vstavaný časovač zas dovoľuje dlhodobé snímanie a tvorbu zrýchleného videozáznamu bez nutnosti neustáleho držania fotoaparátu a bez dodatočného softvéru či fotografickej výbavy.

 

Prvotriedna konštrukcia, konfigurovateľné funkcie

Profesionálne navrhnutá konštrukcia modelov EOS 5DS a EOS 5DS R umožňuje rýchle ovládanie bez ohľadu na prostredie, v ktorom sa práve nachádzate. 100 % pokrytie hľadáčika s elektronickým prekrytím zjednodušuje komponovanie záberov a môžete si ho upraviť podľa vlastných požiadaviek. Veľký 8,11 cm (3,2”) displej Clear View II LCD s antireflexnou štruktúrou minimalizuje odlesky aj odrazy počas prezerania záberov. Okrem toho dovoľuje rýchly prístup k najpoužívanejším nastaveniam fotoaparátu. S novým menu na kontrolu používateľských nastavení Custom Quick Control môžete jednoducho upravovať typ, veľkosť a polohu ikon podľa vlastného štýlu fotografovania.
Oba fotoaparáty charakterizuje typický dizajn značky Canon – mimoriadne odolná konštrukcia z najkvalitnejšej zliatiny horčíka chráni prístroj pred nepriazňou počasia. To ocenia najmä krajinári, ktorí sa snažia o dokonalý záber v každom počasí.

 

EOS 5DS R: Zrkadlovka s najvyššou obrazovou kvalitou

Pre situácie, kedy sa vyžaduje maximálne vykreslenie detailov, je model EOS 5DS R vybavený funkciou potlačenia vplyvu dolnopriepustného filtra, aby sa dosiahli čo najostrejšie výsledky. To je ideálne pri fotografovaní krajiny s komplexnými prírodnými štruktúrami – funkcia potlačenia vplyvu dolnopriepustného filtra sa postará o úroveň detailov, ktorá zmení dobrý záber na vynikajúci.

 


Špičkové optické technológie: nový objektív EF 11-24mm f/4L USM

Fotoaparáty EOS 5DS a EOS 5DS R sú kompatibilné s bohatou ponukou objektívov Canon EF, ktorá zahŕňa 71 modelovii. Spoločnosť Canon dnes zároveň predstavuje najširokouhlejší zoom typu „rectilinear“ na svete1 – EF 11-24mm f/4L USM. Objektív EF 11-24mm f/4L USM je ideálnym nástrojom pre fotografov krajiny a architektúry: rozsah ohniskových vzdialeností 11 – 24 mm im otvorí úplne nové kreatívne možnosti. Objektív sa vyznačuje novou optickou štruktúrou. Obsahuje tri asférické optické členy vrátane asférického členu typu „ground“, ktorý maximalizuje obrazovú kvalitu a minimalizuje úroveň skreslenia. Konštrukcia objektívu je pritom dostatočne robustná a odolná, aby odolala aj tým najnepriaznivejším poveternostným podmienkam.

Základné charakteristiky fotoaparátov EOS 5DS:

 • 50,6-megapixelový snímač CMOS s duálnym procesorom DIGIC 6
 • 150 000-pixelový snímač merania RGB+IR
 • Až 5 snímok za sekundu
 • 61-bodový Systém AF
 • Snímanie s rôznymi nastaveniami crop faktora

Súčasťou EOS 5DS R je tiež:
Funkcia potlačenia vplyvu dolnopriepustného filtra

Základné charakteristiky objektívu EF 11-24mm f/4L USM:

 • Ultraširokouhlé zábery krajiny
 • Najširokouhlejší zoom typu „rectilinear“ na svete1
 • Minimálne skreslenie – ideálne na snímky architektúry a interiérov
 • Zdokonalená povrchová vrstva bráni zobrazovaniu tieňov a odleskov
 • Rýchly a takmer nepočuteľný AF, plne manuálne doostrovanie
 • Fotografujte aj v tých najnepriaznivejších poveternostných podmienkach

 

 

Canon prichádza s novými modelmi EOS 760D a EOS 750D

Bratislava, 6. februára 2015 – Spoločnosť Canon dnes predstavuje dve pôsobivé zrkadlovky základnej triedy zo série EOS – EOS 760D a EOS 750D – určené pre tvorivých fotografov, ktorí sa opäť chcú posunúť o úroveň vyššie. EOS 750D je ideálna zrkadlovka pre používateľov, ktorí túžia zachytiť vzácne okamihy v podobe špičkových fotografií aj Full HD videa, a v zálohe chcú mať pomoc automatických režimov snímania. Model EOS 760D dáva nadšeným fotografom viac kreatívnej slobody a ponúka im manuálne ovládanie pri spontánnej tvorbe nenapodobiteľných záberov.

 

Každý záber vo vynikajúcej kvalite

S oboma fotoaparátmi je zvečnenie vašich obľúbených momentov v zodpovedajúcej kvalite – so žiarivými farbami, vysokou ostrosťou a bohatými detailmi – jednoduchšie než kedykoľvek predtým. Starajú sa o to nový výkonný 24,2-megapixelový snímač a obrazový procesor Canon DIGIC 6. Vďaka rozsahu citlivosti ISO 100 – 12 800 vám fotoaparáty EOS 760D a EOS 750D poskytnú detailné zábery v akomkoľvek osvetlení, za súmraku aj za úsvitu, dokonca aj v interiéri. Okrem toho je tu technológia rozpoznania blikania Flicker Detection, prvýkrát predstavená vo fotoaparáte EOS 7D Mark II, ktorá zaisťuje dobre exponované snímky aj v umelom osvetlení.
Zachytiť rýchlu akciu vám umožní režim sériového fotografovania – môžete použiť rýchlosť snímania až päť snímok za sekundu. Či fotografujete rýchlo sa pohybujúce zvieratá na safari výprave alebo dynamické športové podujatie, modely EOS 760D aj EOS 750D vám vždy poskytnú precízne zaostrenie – postará sa oň výkonný AF systém s 19 bodmi krížového typu, ktorý sa prispôsobí každej kompozícii.

 

Zachyťte svoj svet na video

Amatérski filmári môžu zvečniť svoje spomienky na videu so špičkovým Full HD rozlíšením vo formáte MP4 – umožňujúcom jednoduché zdieľanie na internete. Správne zaostrenie na snímaný objekt poskytuje pokročilá technológia Hybrid CMOS AF III, ktorá umožňuje zaostrovanie so sledovaním (track) alebo zmenou (swap) snímaného objektu. Vďaka kompatibilite s objektívmi STM s krokovým motorčekom máte k dispozícii tiché a plynulé zaostrovanie, ktoré je navyše mimoriadne presné a rýchle. EOS 760D ponúka nádejným filmárom viacero doplnkových kreatívnych video režimov, ktoré zjednodušujú tvorbu unikátnych videosnímok. Nakrúcajte pôsobivé videá s detailnou kresbou v tmavých aj svetlých oblastiach záberu, používajte režim HDR video alebo Miniatúra, s ktorým okamžite vytvoríte efekt pripomínajúci profesionálne „tilt-shift“ objektívy.

 

Dobré ovládanie a kreatívne možnosti na dosah vašich prstov

Výkonné funkcie fotoaparátov EOS 760D a EOS 750D sú ukryté v kompaktnom tele s ergonomickým gripom a výklopným displejom, čo umožňuje jednoduché ovládanie v každej situácii. Tieto funkcie môžete naplno využiť v režime plne manuálneho ovládania, aby výsledné snímky čo najlepšie odrážali váš tvorivý zámer. Praktické rozmiestnenie ovládacích prvkov modelu EOS 760D umožňuje ešte lepší prístup k nastaveniam fotoaparátu spôsobom, ktorý je obvyklý pre modely Canon EOS – vrátane zadného kruhového ovládača, horného LCD panela a inteligentného hľadáčika dovoľujúceho rýchlu kontrolu nastavení pre snímanú scénu.
Ihneď po zapnutí ktoréhokoľvek z oboch fotoaparátov môžete začať fotografovať s istotou – stačí nastaviť niektorý z režimov automatického snímania a získate výborné výsledky v každej situácii. Aby vaše snímky vyzerali čo najoriginálnejšie, môžete si vybrať z množstva jednoducho použiteľných režimov a kreatívnych filtrov na jeden dotyk.

 

Zdieľanie snímok s priateľmi na rôznych mobilných zariadeniach

Hneď ako zhotovíte ten správny záber, môžete ho cez rozhranie Wi-Fi alebo NFC rýchlo a pohodlne zdieľať s priateľmi na rôznych zariadeniach. Zverejňujte svoje najlepšie výtvory na sociálnych sieťach alebo ich ukladajte prostredníctvom cloudových služieb, ako je Canon irista, pomocou priameho Wi-Fi uploadu. Ak sa chystáte snímky zálohovať alebo prezerať, technológia NFC vám umožní jednoduchý a rýchly prenos do stanice Canon Connect Station či do inteligentného zariadenia s podporou NFC.

 

Základné charakteristiky fotoaparátu EOS 760D:

 • Výkonná zrkadlovka predstavujúca novú úroveň fotografovania
 • Nádherné videá rovnako jednoducho ako statické snímky
 • Kontrola nad každým aspektom záberu
 • Jednoduché pripojenie a zdieľanie vašich výtvorov prostredníctvom Wi-Fi a NFC
 • Pokročilé ovládacie prvky a režimy snímania dávajú priestor kreativite

 

Základné charakteristiky fotoaparátu EOS 750D:

 • Posuňte sa na novú úroveň s fotoaparátom EOS 750D
 • Bezproblémová tvorba detailných snímok v každej situácii
 • Nakrúcanie videa rovnako jednoduché ako fotografovanie
 • Jednoduché pripojenie a zdieľanie vašich snímok s priateľmi kdekoľvek na svete

 

Videá

 

Fotografie v plnom rozlíšení

Canon EOS 5DS + EF70-200mm F2.8L IS II USM | 170mm F8 1/125 ISO100

 

Canon EOS 5DS + EF24-70mm F4L IS USM | 28mm F4 1/125 ISO800

 

Canon EOS 5DS + EF24-70mm F2.8L II USM | 38mm F5.6 1/6 ISO200

 

Canon EOS 5DS + EF200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4x | 329mm F4 1/250 ISO200


Výkonný EOS s menšími rozmermi – EOS M3

Bratislava, 6. februára 2015 – Spoločnosť Canon dnes predstavuje EOS M3 – výkonný kompaktný fotoaparát pre nadšených fotografov, ktorí požadujú špičkový výkon. Kombinácia neprekonateľnej obrazovej kvality produktov Canon a úroveň ovládania DSLR v kompaktnom tele: EOS M3 ponúka možnosť zachytiť svet okolo vás
v mimoriadnych detailoch. Srdcom fotoaparátu EOS M3 je prvý 24,2-megapixelový snímač APS-C CMOS spoločnosti Canon a pokročilý obrazový procesor DIGIC 6, ktorý poskytuje špičkové fotografie aj Full HD video. Superrýchle automatické zaostrovanie (AF) v súčinnosti s novým hybridným CMOS AF III so 49-bodovým systémom AF sú skvelými pomocníkmi pri zachytení krásy pohybu. Pokročilí fotografi si tu nájdu všetko „na dosah prstov“. Intuitívne ovládacie prvky ako na DSLR a možnosť výmeny objektívov, to všetko je schované v kompaktnom, ergonomickom prístroji, ktorý si so sebou môžete vziať kamkoľvek.

Krása a výkon vo vašej dlani

Fotoaparát EOS M3 vás poteší ostrosťou, bohatými farbami a zreteľnými detailmi na každej snímke zachytenej jeho 24,2 MP snímačom. EOS M3 exceluje aj za súmraku – vďaka obrovskému rozsahu citlivosti ISO od 100 do 12 800 získate realistické zábery s nízkym obrazovým šumom aj v tých najnáročnejších svetelných situáciách.
Či už fotografujete rýchlo sa pohybujúcu zver na safari alebo pouličné predstavenie
v meste, na predmet vášho záujmu bude vždy správne zaostrené. 49-bodový systém AF a inovačná hybridná technológia CMOS AF III robia z modelu EOS M3 mimoriadne rýchly fotoaparát; dokáže zaostriť až 6,1x rýchlejšie než pôvodný EOS M.

Nastavenia pod kontrolou – originálny dizajn a ovládacie prvky EOS

EOS M3 charakterizuje originálny EOS dizajn a vďaka oválnym kontúram gripu vám veľmi dobre padne do dlane. Priamy prístup k množstvu ovládacích prvkov, vrátane korekcie expozície, hlavného kruhového ovládača a konfigurovateľných tlačidiel, vám umožní prispôsobiť si nastavenia fotoaparátu podľa vlastných požiadaviek.
Aby sa dosiahla maximálna flexibilita pri tvorbe kompozície, veľký 7,5 cm (3,0”) dotykový LCD displej možno vyklopiť o 180° nahor a 45° nadol, čo vám pomôže snímať zo všetkých uhlov. Zároveň môžete používať aj multidotykové gestá. Displej tiež umožňuje prístup k intuitívnemu dotykovému menu z dielne Canon, ktorý možno nájsť na zrkadlovkách EOS.
EOS M3 je fotoaparát, ktorý si ľahko osvojíte – obsahuje konfigurovateľné ovládacie prvky, sánky pre blesky Canon Speedlite a voliteľný výklopný elektronický hľadáčik. Kompatibilita s objektívmi EF-M, vrátane objektívov so zoomom a objektívov typu „pancake“, znamená, že môžete fotografovať v akejkoľvek situácii. Navyše s nástrojom Creative Assist môžete EOS M3 ovládať z dotykového displeja a efekty sa dajú zobrazovať v náhľade v reálnom čase. Nastavenia jasu, rozostrenia pozadia, sýtosti farieb, kontrastu, teploty alebo efekty (filtre) môžete rôzne upravovať a ich kombinácie si môžete uložiť do pamäte. Neskôr sa v prípade potreby dajú znovu vyvolať, aby každý váš záber vyzeral ako od profesionála.

Filmy, na ktoré sa nezabúda

Nádejní filmári môžu zachytiť vzácne okamihy v kvalite Full HD a na výber majú snímkovacie frekvencie 24p, 25p a 30p. O jednoduché zdieľanie sa potom postará formát MP4. Môžete si byť istí, že snímaní ľudia a miesta budú vždy dobre zaostrení – vďaka pokročilej technológii Hybrid CMOS AF III a súvislému AF. Skúsenejším fotografom dáva funkcia Touch AF voľnosť výberu bodov AF na LCD displeji – dokonca aj v prípade pohybujúcich sa objektov – a možnosť experimentovať s efektmi postupného približovania na profesionálnej úrovni. Ak chcete získať úplnú kontrolu nad prístrojom, funkcia Manual Movie vás posadí do režisérskeho kresla: manuálne môžete nastavovať clonu, čas aj ISO a získať tak úžasné kreatívne výsledky.

Diaľkové ovládanie a zdieľanie

Spolu s tvorbou nádherných záberov prichádza možnosť diaľkového ovládania fotoaparátu a prenosu snímok pomocou integrovaných rozhraní Wi-Fi a NFC. Nová aplikácia Camera Connect je ideálna na snímanie v neobvyklých situáciách a polohách či pri tvorbe unikátnych perspektív – hlavné funkcie fotoaparátu môžete ovládať diaľkovo. Technológia Dynamic NFC umožňuje prenos snímok do mobilných zariadení jediným dotykom displeja. S funkciou automatickej synchronizácie zas môžete nahrať všetky svoje snímky na cloudové úložisko Canon irista, takže budete mať ich okamžitú zálohu a nemusíte sa báť, že o ne prídete.

Hlavné prednosti fotoaparátu EOS M3:

 • Výkonný a kreatívny EOS, ktorý si môžete vziať so sebou kamkoľvek
 • Buďte spontánni. Užívajte si rýchle zaostrovanie s okamžitou odozvou
 • Získajte kontrolu nad výslednými zábermi a rozvíjajte svoju tvorivosť
 • Fantáziu zapojte nielen pri fotografovaní, ale aj pri filmovaní
 • Diaľkové ovládanie a zdieľanie snímok cez Wi-Fi

 

Galéria k článku


Nové zrkadlovky Canon s vysokým rozlíšením *UPDATE
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Duro Sladek Duro Sladek
  Duro Sladek / 06.02.2015 14:23:00
  Som zvedavy, ze kolko objektivov bude schopnych rozlisit tolko megapixlov. :) Ale ved v pohode, bude dovod vyrobit a predavat nove a drahsie objektivy. Uz sa nechal pocut aj Pentax, ze bude mat koncom roku Full Frame a oni teda svojho casu dost tlacili na rozlisenie. Hura, megapixlova vojna sa moze opat zacat. Osobne si myslim, ze tak ako spocitam na prstoch jednej ruky objektivy vhodne pre tento stroj, podobne na prstoch ruky zratam fotografov, ktori maju tak dobry stativ a techniku fotenia, aby 50Mpx vyuzili...
 • Drsnak Jake Drsnak Jake
  Drsnak Jake / 06.02.2015 14:42:00
  Jezkovi voci, to super fotak, mozem menit svoju 5D MkI, len neviem ci sa MkIII alebo tento. Ak za tento, isto budem musiet vymenit aj svoje 5 rocne PC. :) Tie ukazkove fotky vyzeraju ale super. Som zvedavy. Kedy by mal byt v predaji?
 • Martin Žigo Martin Žigo
  Martin Žigo / 06.02.2015 14:55:00
  ku každému fotoaparátu by mala byť 128gb karta a 6TB disk zdarma ... ani radšej nechcem vedieť koľko bude mať raw súbor MB
 • Dušan Grúň Dušan Grúň
  Dušan Grúň / 06.02.2015 15:46:00
  Na začiatok, treba povedať, že mi vadí ten kostrbatý preklad tlačovej správy, miestami je až smiešny. Ale teraz k novinkám. Sú určite zaujímavé, ale predstavené EOS 5DS a EOS 5DS R mi prídu v dnešnej dobe ako nevyvážené foťáky, ktoré len odďalujú uvedenie očakávaného EOS 5D Mk.IV. Možno si Canon testuje akým smerom sa má vydať. Rozlíšenie 50MPix je už naozaj skôr stredoformátovy parameter a tie fotky čo ste pripojili k tlačovej správe ukazujú naozaj fantastickú obrazovú kvalitu. Tá je však iste niečim vykúpená. Budúci majitelia iste budú musieť pouvažovať o zakúpení veľkého dátového uložiska (2TB už asi stačiť nebudú) ak nie rovno nového a podstatne výkonnejšieho PC. Tieto megapixelové monštrá už asi nenakŕmi každý objektív Canon z ponuky. Preto by bolo dobré ak by sa k tomu vyjadril aj výrobca a odporučil ktoré objektívy tak veľké rozlíšenie zvládajú. Pre mňa osobne je to len modifikovaná EOS 5D Mk.III, ktorá sa nedá považovať za plnohodnotného nástupcu tohoto modelu. Jasné EOS 5DS a EOS 5DS R prichádzajú s novou jednotkou spracovania obrazu - dvojicou DIGIC6 a namiesto USB 2.0 tam dali USB 3.0 ale to sú len úpravy starého modelu tak aby sa dalo s 50MB RAW fotkami pohodlne pracovať. A prišlo aj k zlepšeniu systému merania expozície, ktorý má teraz 150 000Pix snímač. No systém automatického zaostrovania ostal rovnaký ako v EOS 5D Mk.III, rýchlosť sekvenčného fotografovania klesla z 5 na 4 obr./s. a rovnako klesla aj natívna citlivosť snímača z ISO 25 600 na ISO 6 400. Hm čo od toho očakávať? Dúfam že fotky na ISO 1600 a ISO 3200 nebudú zašumené. A aký vlastne budú mať novinky dynamický rozsah, keď sa veľkosť snímacích diod snímača rádovo zmenšila?? Štúdivé fotky vyzerajú sľubne no realita býva často iná. Takže si asi počkáme a možno ma tieto mašinky nakoniec aj presvedčia že sú plnohodnotné foťáky a nie iba predčasne uvedené nevykvasené pokusy Canon.
 • Drsnak Jake Drsnak Jake
  Drsnak Jake / 06.02.2015 16:13:00
  No Ty vole, Ty si tomu dal! EOS 5Ds budu viac ako plnohodnotne fotaky na to, na co maju byt. To znamena na spickovu pracu pre krajinara a do studia na obrovske printy. Nema to byt fotak na reportaz ani dokument a urcite ani nie pre kazdeho cloveka, ktoy ma objektiv s bajonetom Canon, najlepsie este z filmoveho EOS 300. Nechapem tento vyplod dusan grun... Je to spickova technologia pre spickovy vysledok, ktory ponukne kvalitu dostupnu doteraz len u stredoformatu za niekolko nasobne vyssiu cenu. Takze ja hovorim len bravo Canon, akurat ostava pravdou to, co som napisal uz pred tym - tento upgrade si vyziada upgrade celeho PC a systemu archivacie...
 • Marian Homeoffice Marian Homeoffice
  Marian Homeoffice / 10.02.2015 01:30:00
  myslim, ze vsetky kecy o zmyselnosti alebo nezmyselnosti by mali ist bokom, ked si otvori ukazkove fotky v plnom rozliseni, ved je to ako zo stredneho formatu!
 • Juro Klembara Juro Klembara
  Juro Klembara / 10.02.2015 13:40:00
  Canon po rokoch opat jednoznacne na vrchole rozlisenia :D
 • Adam Húšek Adam Húšek
  Adam Húšek / 16.02.2015 21:01:00
  tieto fotaky chapat ako doplnenie rady 5D a nie ako nahradu 5DIII, su uplne ineho zamerania a hlavne pre ludi co potrebuju nieco do studia a pod, toto nebude moc na svadby a sport. kazdopadne mna ako majitela dvoch 5D3 nechavaju chladnym, co sa o 760D povedat neda :D na ten sa tesim velmi
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...