Nové príslušenstvo pre X Sériu a GFX Systém

Nové príslušenstvo pre X Sériu a GFX Systém

FUJIFILM Systémový blesk, EF-60 FUJIFILM Bezdrôtový transmiter EF-W1  /  PRO.Laika / 31.07.2020 / 16:20

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident Kenji Sukeno) s potešením oznamuje uvedenie nového blesku EF-60 a bezdrôtového transmiteru EF-W1, čím rozširujú sortiment príslušenstva pre digitálne fotoaparáty série X a GFX.

 

Fujifilm EF-60 je prvý rádiom riadený bezdrôtový systémový blesk od spoločnosti Fujifilm, ktorý do svojho kompaktného tela dodáva pôsobivý výstupný výkon a množstvo funkcií.

Fujifilm EF-W1 je bezdrôtový vysielač, ktorý využíva rádiové spojenie na ovládanie bleskov. Môžete tak ovládať výstup viacerých bleskov naraz pre flexibilné osvetlenie scény.

   

Systémový blesk Fujifilm EF-60

 

 

Výkon

・ Blesk má maximálne smerné číslo 60 (ISO100 ma nastavenie záblesku na 200 mm) napriek kompaktnému rozmeru.

・ Hlavu blesku je možné nastaviť o 90° nahor alebo o 180° vľavo alebo vpravo, aby bolo možné svetlo blesku odraziť od steny alebo stropu, čím napodobní prirodzené svetlo a zabráni tvrdým tieňom.

・ Rozsah blesku je v rozsahu od 24mm do 200mm a je možné ho rozšíriť na pribl. 16 mm, ak sa použije vstavaný difúzor. Je tiež vybavený funkciou automatického zoomu hlavy, ktorá upravuje pokrytie podľa uhla pohľadu použitého objektívu.

・EF-60 je vybavený režimom TTL, ktorý automaticky počíta optimálnu expozíciu, ako aj manuálnym režimom, aby si používatelia mohli sami nastaviť výkon.

・ Podporuje tiež vysokorýchlostnú synchronizáciu FP, ktorá umožňuje synchronizáciu blesku s rýchlosťou uzávierky 1/8000 sek. čím poskytuje väčšiu voľnosť pri použití, napríklad pri snímaní za jasného denného svetla s otvorenou clonou.

 

Bezdrôtový

・ EF-60 má vstavaný bezdrôtový prijímač pre komunikačný systém s názvom NAS (Nissin Air System) a v kombinácii s bezdrôtovým transmiterom EF-W1 alebo Nissin Air10s sa môže ovládať na diaľku. Umožní vám to umiestniť tento blesk kdekoľvek, dokonca aj vonku za jasného denného svetla alebo na miesto, kde prekážky bránia priamej komunikácii.

・ EF-60 má tiež optický bezdrôtový režim. Ak používate FUJIFILM EF-X500 ako hlavnú jednotku (master), môžete vytvoriť stabilný bezdrôtový systém.

 

Všestrannosť

・ EF-60 používa xenónové zábleskové trubice a vysoko svietivé biele LED svetlo pre všestranné použitie, napr. slúži ako asistencia pri snímaní videa, poskytuje konštantné svetlo pri snímaní fotografií alebo poskytuje pomocné svetlo AF.

 

Príslušenstvo

 ・ EF-60 používa štyri AA batérie a je dodávaný s difúzorom, mini stojanom a špeciálnym vreckom na prenášanie.

 

 

Bezdrôtová riadiaca jednotka Fujifilm EF-W1

 

 

Transmiter, ktorý podporuje bezdrôtový komunikačný systém NAS

・ Transmiter využíva rádiové ovládanie na bezdrôtovú komunikáciu pre spustenie rôznych funkcií blesku EF-60 vrátane režimu TTL, manuálneho režimu a vysokorýchlostnej synchronizácie FP. Dokáže súčasne ovládať niekoľko vzdialených bleskov pomocou rôznych nastavení až do štyroch skupín.

・ Transmiter a blesky komunikujú pomocou rádiového ovládania. To znamená, že diaľkové záblesky môžu byť umiestnené na pozíciách ďaleko alebo mimo priameho dosahu riadiacej jednotky. Môžu byť dokonca použité v jasnom okolitom svetle, čo poskytuje väčšiu voľnosť ako pri konvenčných optických komunikačných systémoch.

・ EF-W1 používa NAS (Nissin Air System) pre rádiovú bezdrôtovú komunikáciu. To znamená, že transmiter robí z digitálnych fotoaparátov série X a GFX kompatibilný nielen s EF-60, ale aj s rôznymi bleskami založenými na NAS, ktoré ponúka spoločnosť Nissin Japan Ltd.

 

Zdokonalená regulácia výkonu po 1/3EV s minimálnym výstupom 1/256

・Model EF-W1 umožňuje ovládať výstup v krokoch 1/3EV v režimoch TTL aj manuálne. Pri použití manuálneho režimu môže byť úroveň výstupu znížená až na hodnotu 1/256. Táto schopnosť jemného doladenia výkonu blesku poskytuje väčšiu kontrolu a umožňuje fotografovi lepšie vyjadriť svoju kreativitu.

 

 

Kompatibilita

EF-60 a EF-W1 sú kompatibilné s nasledujúcimi modelmi:

GFX100, GFX 50S, GFX 50R,

X-H1, X-Pro2, X-Pro3, X-T1, X-T2, X-T3, X-T4, X-T20, X-T30, X-E3, X100F, X100V

 

 

 

Dostupnosť sa predpokladá na koniec augusta 2020

 

Predobjednať si ich  môžete v našom eshope:

Fujifilm EF-60 za 429,-  €  

Fujifilm EF-W1 Wireless Commander za 219,-  €  

 

 

 

 

Nové príslušenstvo pre X Sériu a GFX Systém
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...