Nové NIKKOR Z objektívy

Nové NIKKOR Z objektívy

Novinky  /  Tlačová Správa / 14.12.2021 / 11:45

Tvorte slobodne s novým objektívom NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8

 

Amsterdam, Holandsko, 14. decembra 2021: Spoločnosť Nikon dnes predstavuje nový štandardný objektív so zoomom pre plnoformátové mirrorless fotoaparáty Nikon Z. Objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 sa môže pochváliť všestranným rozsahom ohniskových vzdialeností od širokouhlého záberu až po krátky teleobjektív, vysokou konštantnou svetelnosťou a presným zaostrovaním. Od pouličných scén cez krajinu až po portréty – je to skvelý objektív na bežné fotografovanie pre používateľov fotoaparátov Nikon Z, ktorí chcú rozvinúť svoju kreativitu.

 

 

Vďaka ľahkej konštrukcii a ostrej optike umožňuje objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 zachytiť vynikajúce snímky všetkého, čo ľudí inšpiruje. Všestranný rozsah zoomu pokrýva množstvo klasických ohniskových vzdialeností, zatiaľ čo konštantná svetelnosť f/2,8 poskytuje väčšiu slobodu pri skúšaní nových nápadov: používatelia môžu jednoducho zachytiť atmosféru v situáciách so slabým svetlom, alebo skúmať kreatívny potenciál malej hĺbky ostrosti. Môžu tiež snímať s kratšími časmi uzávierky s využitím prirodzeného svetla a „zmraziť“ pohyb.

 

Objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 zaostruje rýchlo a presne, dokonca aj pri snímaní zblízka, a vykresľuje nádherný bokeh, ktorý používateľom umožňuje posunúť portréty na vyššiu úroveň. Tento objektív pre plnoformátové fotoaparáty radu Z je tiež vhodný na snímanie videosekvencií: rozsah zoomu možno využiť na snímanie širokých situačných záberov a záberov so stredným priblížením. Výhodou je eliminovanie zmeny uhla záberu pri zaostrovaní (focus breathing).

 

 

Zurab Kiknadze, Product Manager, Nikon Europe hovorí: „Objektívy so svetelnosťou f/2,8 boli tradične vyvíjané pre profesionálov, ale optické výhody bajonetu Nikon Z nám umožňujú ponúknuť objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 za dostupnejšiu cenu. Sme nadšení tým, že stále viac fotografov posúva svoje schopnosti na vyššiu úroveň vďaka využitiu tvorivých možností, ktoré im dokáže poskytnúť objektív s vysokou konštantnou svetelnosťou, ako je tento.”

 

 

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 28-75mm f/2.8

Štandardný rozsah zoomu: zahrňte väčšiu časť scény na 28 mm ohnisku. Vytvárajte pôsobivé portréty so 75 mm ohniskovou vzdialenosťou.

Svetelnosť f/2,8: vysoká konštantná svetelnosť objektívu umožňuje dosiahnuť konzistentnú expozíciu v celom rozsahu zoomu a vytvárať jasné snímky aj v slabom svetle. Používatelia môžu tiež snímať s kratšími časmi uzávierky s využitím prirodzeného svetla.

Nádherný bokeh: veľký bajonet Nikon Z, svetelnosť f/2,8 a clona s 9 lamelami produkujú nádherne jemný a prirodzene vyzerajúci bokeh.

Skvelý pri snímaní zblízka: najkratšia zaostriteľná vzdialenosť je iba 0,19 m na 28 mm ohnisku a 0,39 m pri ohniskovej vzdialenosti 75 mm.

Rýchle a presné zaostrovanie: zaostrovanie je plynulé, tiché a absolútne presné – dokonca aj pri fotografovaní zblízka.

Nádherné videosekvencie: zmena uhla záberu pri zaostrovaní je eliminovaná, takže zaostrenie možno meniť bez viditeľného vplyvu na uhol záberu. Plynulé ovládanie clony umožňuje zachytiť nádherné, prirodzene vyzerajúce zmeny jasu.

Intuitívne ovládanie: ovládací prstenec s plynulým pohybom bez aretovaných polôh možno používať na presné manuálne zaostrovanie alebo na nastavenie citlivosti ISO či korekcie expozície.

Odolnosť proti prachu a vlhkosti: objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 je odolný voči prachu a kvapkajúcej vode¹ a má povrchovú úpravu, ktorá uľahčuje čistenie objektívu.

 

¹ Nie je zaručené, že objektív bude odolný voči prachu a kvapkajúcej vode vo všetkých situáciách a za každých podmienok. 

 

 

Spoločnosť Nikon vyvíja superteleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S pre systém Nikon Z

 

Amsterdam, Holandsko, 14. decembra 2021: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje vývoj superteleobjektívu s pevnou ohniskovou vzdialenosťou NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S pre plnoformátové mirrorless fotoaparáty (formát Nikon FX) využívajúce bajonet Nikon Z.

 

Vzhľad skutočného produktu sa môže od fotografie zobrazenej vyššie líšiť.

 

NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S je objektív radu S-Line*, ktorý prináša nádhernú kresbu s vynikajúcim rozlíšením a zároveň dôsledne redukuje optické aberácie. Použitie Fresnelovej šošovky (PF), prvýkrát v objektíve NIKKOR Z, umožnilo vytvoriť kompaktný a ľahký objektív, ktorý je na superteleobjektív ľahko prenosný. Vďaka nádhernej kresbe a vynikajúcej prenosnosti sa tento objektív stane pre mnohých fotografov spoľahlivou podporou pri obrazovom vyjadrovaní, od pokročilých amatérov až po profesionálov.

Spoločnosť Nikon bude aj naďalej hľadať nové dimenzie optického výkonu pri súčasnom uspokojovaní potrieb používateľov, prispievať k rozvoju kultúry fotografovania a rozširovať možnosti vyjadrovania obrazom.

 

* S-Line je rad objektívov NIKKOR Z, ktoré ponúkajú vynikajúci optický výkon a spĺňajú vysoký štandard konštrukčných princípov a kontroly kvality.

 

 

Rozšírenie sortimentu objektívov NIKKOR Z do roku 2023

Efektívna ohnisková vzdialenosť pri formáte DX

Obsah tohto prehľadu sa môže zmeniť bez upozornenia alebo záväzku na strane výrobcu.

Nové NIKKOR Z objektívy
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...