Nová vlajková loď systému Cinema EOS a ďalšie video novinky

Nová vlajková loď systému Cinema EOS a ďalšie video novinky

Novinky  /  Tlačová Správa / 28.03.2018 / 15:35

Nová vlajková loď systému Cinema EOS: filmová full frame kamera C700 FF


BRATISLAVA, 28. marca 2018 – Canon predstavil najnovší prírastok do rodiny systému Cinema EOS - filmovú full-frame kameru C700 FF. Vďaka CMOS snímaču novej generácie umožňuje robiť zábery v rozlíšení až 5,9K. Canon EOS C700 FF podporuje natáčanie vo viacerých formátoch a je kompatibilný so širokou škálou objektívov systému EF aj PL. Pri použití s objektívmi EF je k dispozícii inovatívny systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS, ktorý udržuje presné zaostrenie na pohybujúce sa objekty.


 

Hlavné vlastnosti filmovej kamery C700 FF:

 • Full-frame CMOS snímač s rozlíšením 5,9K

 • Dynamický rozsah 15 EV

 • Rôzne režimy práce snímača vrátane veľkostí full-frame, Super 35mm a Super 16mm

 • Presný a spoľahlivý systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS

 • Bajonet Canon EF

 • Možnosť natáčania v rade formátov vrátane Canon Cinema RAW, ProRes a XF-AVC

 • Redukcia šumu a modrej

Nová technológia snímania obrazu, nové režimy a nové formáty

Základom kamery C700 FF je úplne nový full-frame CMOS snímač veľkosti 38,1 x 20,1 milimetrov, ktorý Canon navrhol pre podporu tej najlepšej filmovej produkcie. Autori tak môžu robiť zábery s neuveriteľne nízkym šumom, prirodzeným podaním pleťových tónov, malou hĺbkou ostrosti a širokou tonalitou prekračujúcou aj možnosti dynamického rozsahu 15 EV. Tento snímač pritom umožňuje natáčanie hneď v niekoľkých režimoch. Okrem full-frame napríklad aj v Super 35mm a Super 16mm. K tomu navyše podporuje množstvo formátov – od ProRes cez XF-AVC až po nekomprimovaný Cinema RAW. Najnovšia filmová kamera tak výrazne zjednodušuje aj postprodukčné práce.

 

Canon EOS C700 FF je kompatibilný s dokovateľným záznamovým RAW zariadením CODEX CDX-36150, vďaka ktorému je možné natáčať v 12/10-bitovom RAW formáte pri rozlíšení 5,9k, 12-bitovom RAW formáte pri rozlíšení 4K aj 2K a vo formáte ProRes pri rozlíšení 4K. Nová kamera sa môže pochváliť aj snímkovou frekvenciou, kedy pri rozlíšení 5,9K zvláda až 60 snímok za sekundu, pri rozlíšení 4K až 72 snímok za sekundu a pri rozlíšení 2K až 168 snímok za sekundu1.

Prispôsobenie podľa seba

Canon C700 FF je k dispozícii vo variante pre bajonet EF aj PL a je kompatibilná s celou škálou objektívov EF a EF Cinema. Výška snímača 20,1 milimetrov umožňuje používať aj anamorfické objektívy. Jej používateľov určite poteší aj kompatibilita s príslušenstvom pre kameru EOS C700, ako je napríklad elektronický hľadáčik EVF-V70, jednotka diaľkového ovládania OU-700 alebo upevňovacie adaptéry B4: MO-4E (pre bajonet EF) a MO-4P (pre bajonet PL). Nová filmová kamera je teda široko prispôsobiteľným zariadením, vďaka ktorému môžu dať tvorcovia filmov voľný priechod tvorivým nápadom a zužitkovať všetky výhody moderných technológií.

1 Rozlíšenie 4K a 2K sú k dispozícii v režime orezania na snímači.

 

Canon CN-E20mm T1.5 L F – nový filmový objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre bajonet EF

 

BRATISLAVA, 28. marca 2018 – Canon predstavil CN-E20mm T1.5 L F, najnovší prírastok do radu filmových objektívov s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Nový širokouhlý objektív sa môže pochváliť optickými vlastnosťami, ktoré výrazne zjednodušujú natáčanie záberov vo 4K rozlíšení.

Hlavné vlastnosti objektívu Canon CN-E20mm T1.5 L F:

 • Podpora 4K rozlíšenia a pevná ohnisková vzdialenosť 20 mm

 • Skvelá reálna svetelnosť

 • Hmotnosť len 1,2 kg pri dĺžke 118,4 mm

 • Špičková obrazová kvalita

 • Perfektné opticko-mechanické prevedenie a odolnosť

 

Výnimočná optika

Súčasťou konštrukcie CN-E20mm T1.5 L F je asférický prvok s veľkým priemerom aj optický člen zaisťujúci nízky rozptyl. Najnovší objektív tak eliminuje sférickú aberáciu aj ďalšie typy nežiaduceho skreslenia. Plusom je aj vysoká reálna svetelnosť T 1.5, vďaka ktorej možno zábery vo 4K rozlíšení zhotovovať aj pri zlých svetelných podmienkach. Kreatívni používatelia určite ocenia clonu s 11 lamelami, ktorá umožňuje vytvárať trojrozmerný bokeh s väčšou hĺbkou ostrosti. Canon CN-E20mm T1.5 L F navyše eliminuje aj tzv. Focus breathing, teda zmeny efektívnej ohniskovej vzdialenosti objektívu, ku ktorým dochádza počas zaostrovania.

 

Široká kompatibilita a vysoká odolnosť

Objektív CN-E20mm T1.5 L F dokáže pokryť obrazové pole zodpovedajúce full-frame 35mm snímaču a je kompatibilný ako s najnovšou filmovou kamerou EOS C700 FF, tak aj s multimediálnou zrkadlovkou EOS-1D C a ďalšími full-frame fotoaparátmi. Novinka sa môže pochváliť aj špeciálnym gumovým krúžkom okolo mechanizmu uchytenia objektívu. Krúžok vďaka svojej štruktúre zaisťuje odolnosť voči dažďovým kvapkám a umožňuje tak natáčanie aj vo veľmi náročných poveternostných podmienkach.

 

Ovládanie nového objektívu CN-E20mm T1.5 L F je rovnaké ako v prípade ostatných objektívov rodiny EF Cinema. Novinkou sú fosforeskujúce indikátory na prednom tubuse objektívu, ktoré zlepšujú orientáciu pri zlom okolitom osvetlení. Užitočnou vychytávku ponúka aj zaostrovací krúžok – číselné hodnoty totiž zobrazuje na oboch stranách a kameraman tak môže rýchlo a pohodlne kontrolovať zaostrenú vzdialenosť. Pozornosť si zaslúži tiež prirodzený odpor mechanizmu zaostrovania aj rozsah uhla otáčania zaostrovacieho krúžku, ktorý je celých 300 stupňov.

 

Canon rozširuje rad referenčných monitorov o dva modely s podporou štandardu 12G-SDI: DP-V2421 a DP-V1711

 

BRATISLAVA, 28. marca 2018 – Canon rozširuje rad 4K referenčných monitorov o dva nové modely kompatibilné s rozhraním 12G-SDI: DP-V2421 a DP-V1711. Súčasne prichádza s novým servisným rozšírením technických možností, ktoré aj pri vybraných existujúcich monitoroch významne zlepší kontrolu HDR úprav, zjednoduší produkčný workflow a posilní možnosti spolupráce s produktmi tretích strán. Nový firmvér reaguje na stále rastúci dopyt po špičkovej HDR produkcii v 4K rozlíšení.

 

Hlavné vlastnosti referenčného monitoru DP-V2421:

 • Podpora vysokého dynamického rozsahu HDR vrátane širokej škály možností tohto režimu

 • Podpora štandardu 12G-SDI a pokročilé rozhrania

 • Presná a opakovateľná reprodukcia farieb (podpora ITU-R BT.2020)

 • Podpora formátov XYZ, RGB, YCbCr a ICtCp


Hlavné vlastnosti referenčného monitoru DP-V1711:

 • Podpora vysokého dynamického rozsahu HDR vrátane širokej škály možností tohto režimu

 • 17 palcový 4K UHD profesionálny monitor s možnosťou inštalácie do 19-palcového racku

 • Podpora štandardu 12G-SDI a pokročilé rozhrania

 • Presná a opakovateľná reprodukcia farieb (podpora ITU-R BT.2020)

 • Robustný a kompaktný dizajn zabezpečujúci vysokú mobilitu

 

Rozlíšenie 4K

Canon DP-V2421 je 24-palcový 4K HDR referenčný monitor, ktorý sa môže pochváliť vysokou svietivosťou 1 200 cd/m2 aj kvalitným podaním čiernej farby. Ide tak o model, ktorý nájde uplatnenie v rôznorodej HDR produkcii využívajúcej rozlíšenie 4K. Canon DP-V1711 predstavuje profesionálny 17-palcový 4K monitor určený na sledovanie obrazu v štúdiách aj pri vysielaní z prenosových vozov. A rovnako ako DP-V2421 ponúka aj tento menší "braček" širokou škálou funkcií pre prácu s vysokým dynamických rozsahom – používatelia obidvoch modelov majú k dispozícii osciloskop1, podporu zobrazenia nepravých farieb alebo nastavenie rozsahu2. Užitočná je aj funkcia rozdelenia obrazu, ktorá umožňuje priame porovnanie originálneho HDR s falošnými farbami alebo s SDR obrazom.

 

Nové monitory disponujú hneď štyrmi vstupmi 12G-SDI, ktoré umožňujú prenášať dáta v rozlíšení 4K pri snímkovej frekvencii 50p prostredníctvom jediného kábla. Redukcia štyroch samostatných SDI káblov do jedného výrazne zjednodušuje zapojenie a šetrí drahocenný štúdiový priestor. Nové monitory podporujú ako štandardy Hybrid Log-Gamma (HLG) a Perceptual Quantization (PQ) definované v ITU R BT.2100/SMPTE ST 2084, tak aj proprietárnu gama korekciu Canon Log, Log 2 a Log 3.

 

Servisné rozšírenie technických možností pre nové aj existujúce monitory

Produkcia vo vysokom dynamickom rozsahu HDR vyžaduje kontrolu jasu aj nastavenie expozície, napríklad za účelom vytvárania pôsobivých dramatických efektov. Vďaka novému firmvéru možno hodnotu jasu zobraziť na vybrané časti obrazu, a teda aj veľmi ľahko overiť správne nastavenie alebo ho v prípade potreby kedykoľvek upraviť. Používatelia si priamo na monitore môžu zobraziť maximálnu aj priemernú hodnotu svietivosti pre celú scénu a vyhodnocovať zmeny pri prechode medzi jednotlivými snímkami. Novinkou je tiež podpora vzdialeného ovládania, a to z osobného počítača, tabletu alebo ďalších kompatibilných zariadení.
 

Medzi ďalšie prínosy nového firmvéru patrí aj automatické prepínanie kvality obrazu, nastavenie teploty farieb, podpora zoomu pri anamorfickom zobrazení, redukcia zobrazenia vstupu v rozlíšení 8K na 4K obraz alebo možnosť uloženia snímky obrazovky do formátu JPE.

 

Canon bude ponúkať aj platené servisné rozšírenie technických možností, ktoré pri 17-palcových monitoroch DP V1711 a DP-V1710 zvýši maximálnu svietivosť na hodnotu 600 cd/m2. Táto aktualizácia umožní ľahšie sledovanie oblastí s vysokým jasom a ešte viac tak uľahčí HDR produkciu.

1 Osciloskop zobrazuje úrovne svietivosti v PQ a HLG signáloch.

2 Funkcia nastavenia rozsahu HDR umožňuje zobrazenie štandardného HDR alebo LOG signálu (v rámci podporovanej svietivosti). V prípade potreby je možné nastaviť požadované hodnoty.

Nová vlajková loď systému Cinema EOS a ďalšie video novinky
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...