Nová bezzrkadlovka Canon EOS M6 Mk. II, zrkadlovka EOS 90D a dva profi RF objektívy

Nová bezzrkadlovka Canon EOS M6 Mk. II, zrkadlovka EOS 90D a dva profi RF objektívy

Novinky  /  Tlačová Správa / 28.08.2019 / 08:00

BRATISLAVA, 28. augusta 2019 – Spoločnosť Canon Europe dnes predstavila dva nové rýchle fotoaparáty s vysokým rozlíšením – jednu digitálnu zrkadlovku a jednu bezzrkadlovku – určené predovšetkým pre pokročilých fotoamatérov, ktorí chcú zdokonaľovať svoje schopnosti. Novinky Canon oslovia fotografov s rôznymi požiadavkami – EOS 90D je rýchly a spoľahlivý prístroj typu DSLR s tradičným robustným telom, vynikajúcim pre športovú a prírodnú fotografiu. Pre každodenné fotografovanie a cestovanie je určený výkonný systémový kompakt EOS M6 Mark II, ktorý poskytuje dokonale ostré snímky. Oba vysoko kvalitné prístroje vychádzajú z obľúbených modelov Canon EOS 80D a EOS M6. Zároveň s novými fotoaparátmi spoločnosť Canon predstavila aj dva nové objektívy RF.


Nenechajte si ujsť žiadny okamih

Nové fotoaparáty EOS 90D a EOS M6 Mark II umožnia fotografom zachytiť a zdieľať najprchavejšie okamihy života. Oba modely sú vybavené najnovším procesorom Canon DIGIC 8, ktorý zabezpečuje rýchle spracovanie obrazu a bleskovú odozvu a ponúka najnovšie funkcie v oblasti fotografie a videa. Mechanickej uzávierke pomáha elektronická s najkratším časom 1/16000 sekundy, ktorá je vynikajúca pre fotografovanie objektov v pohybe a dáva fotografovi istotu ostrej snímky aj vo veľmi dynamickej situácii. Pri krátkom čase možno tiež viac odcloniť a dosiahnuť menšej hĺbky ostrosti aj pri silnejšom okolitom svetle.


Canon EOS 90D ponúka sériové snímanie rýchlosťou 10 snímok za sekundu s automatickým posunom bodu zaostrenia a 11 snímok za sekundu pri živom náhľade. Optický hľadáčik skracuje oneskorenie a umožňuje rýchlo reagovať napríklad pri fotografovaní prírody, napríklad vtákov v lete, zatiaľ čo inteligentné funkcie na displeji zobrazujú úplnú scénu aj s nastavením. Vďaka rýchlemu sériovému snímaniu a vyrovnávacej pamäti na 58 snímok vo formáte JPEG veľkosti L môže pri nepredvídateľných objektoch fotograf snímať nepretržite a následne vyberať z väčšieho počtu záberov. Prístroj EOS 90D má tiež predĺženú výdrž batérie – dokáže zaobstarať až 1300 snímok (podľa štandardu CIPA), takže sa nemusíte nijako obmedzovať ani pri celodennej výprave.


 

Najnovší bezzrkadlový model Canon, EOS M6 Mark II, dokáže priebežne snímať rýchlosťou 14 snímok za sekundu alebo zaobstarať sériu neuveriteľných 30 snímok vo formáte RAW za sekundu, v oboch režimoch s automatickým presúvaním bodu zaostrenia. Tento rýchly kompaktný model dáva fotografovi istotu, že bude môcť pohotovo zachytiť aj neočakávané scény. Schopnosť snímať spontánne akcie podporuje kompatibilita s pamäťovými kartami UHS-II a vyrovnávacia pamäť na 80 snímok formátu JPEG veľkosti L. Funkcia Focus Bracketing s priebežnou zmenou roviny zaostrenia v sérii snímok umožňuje jednoducho predĺžiť hĺbku ostrosti spojením viacerých snímok pomocou softvérového programu.


 

Špičková obrazová kvalita

Oba nové fotoaparáty produkujú vysoko kvalitné, detailne prekreslené snímky bez známok chvenia a artefaktov. Sú osadené novým snímačom CMOS typu APS-C s rozlíšením 32,5 milióna bodov, teda porovnateľným s plnoformátovými prístrojmi, avšak s výhodami formátu APS-C. Snímač spolupracuje s obrazovým procesorom DIGIC 8, ktorý podporuje najnovšie funkcie radu EOS, čo znamená, že fotograf získava väčší dosah, môže použiť väčší orez a dosiahnuť prekreslenejšie snímky ako kedykoľvek predtým. Procesor ponúka tiež nástroje pre korekciu obrazových vád objektívov, vrátane optimalizácie pre digitálne objektívy a opravy difrakcie, vďaka čomu používateľ získava snímky vynikajúcej kvality priamo z fotoaparátu. Vďaka mimoriadne vysokej kvalite súborov priamo z fotoaparátu a možnosti bezdrôtového pripojenia cez WiFi a Bluetooth môžu tvorcovia obsahu zdieľať atraktívny obrazový materiál naživo na sociálnych sieťach. Spoločnosť Canon vybavila oba prístroje rýchlym a presným systémom automatického ostrenia na oči, ktorý prispieva k tomu, že fotografie verne a ostro zachytávajú prirodzený výraz a pohyb. V prístroji EOS 90D tento systém spolupracuje s meracím snímačom RGB + IR o rozlíšení 220 000 bodov s detekciou blikania svetelného zdroja, ktorý prispieva k spoľahlivej detekcii ľudskej tváre a lepšej kontrole nad expozičnými hodnotami. Tento nový snímač dosahuje vyššie rozlíšenie bez toho, aby to znížilo jeho výkon pri nízkej úrovni osvetlenia, a to vďaka citlivosti v rozsahu ISO 100-25600. Canon EOS M6 Mark II vykazuje lepšie výsledky ostrenia ako jeho predchodca EOS M6. Pri použití objektívu so svetelnosťou f/1.4 alebo vyššej dokáže ostriť už pri EV -5 – teda aj pri zatiahnutej oblohe s mesačným svitom a samozrejme v interiéroch a v tieni.


4K video uchová kvalitu aj do budúcna

EOS 90D a EOS M6 Mark II sú prístroje vhodné nielen pre fotografovanie, ale aj natáčanie videa. Podporujú záznam v rozlíšení 4K s využitím plného uhla záberu nasadeného objektívu a rýchle Full HD so snímkovou frekvenciou až 120 FPS. Poskytujú široké možnosti natáčania vrátane spomaleného záznamu, orezu alebo záznamu v supervysokom rozlíšení. V prípade prístroja EOS 90D je k dispozícii aj režim 4K s orezom, ktorý tvorcom obsahu umožňuje dosiahnuť rovnakú obrazovú kvalitu s väčším dosahom. To znamená, že možno natáčať vysoko kvalitné video z väčšej vzdialenosti a zaobstarať jedinečné zábery aj tam, kde sa používateľ nemôže ku scéne viac priblížiť – napríklad na safari.

Osvedčený ostriaci systém spoločnosti Canon Dual Pixel CMOS AF je k dispozícii v režime Full HD aj 4K. Pokrýva takmer celú plochu obrazu (88 x 100%) a zabezpečuje rýchle a plynulé preostrovanie v štýle profesionálneho videozáznamu. To zabezpečuje ostrosť pohybujúcich sa objektov pri rozostrenom pozadí. Funkcia sledovania očí zaostruje na tvár natáčaného človeka a umožňuje dosiahnuť ostrejšie a pôsobivejšie zábery.

Mikrofónový vstup umožňuje video blogerom používať externý mikrofón pre dosiahnutie čistého a neskresleného zvuku. Canon EOS 90D je vybavený tiež výstupom na slúchadlá, čo tvorcom obsahu poskytuje väčšiu kontrolu nad kvalitou ozvučenia pri natáčaní videa. Tým je možné dosiahnuť kvalitný záznam aj pri vzdialenejšej scéne. Možnosť ovládania úrovne zvuku pri zázname tiež minimalizuje nutnosť ďalších zásahov pri následnom spracovaní. Pre filmovanie za pohybu je EOS M6 Mark II vybavený výklopným displejom, ktorý pomáha zdokonaliť kompozíciu aj pri autoportrétnom štýle nakrúcania.


Jednoduchšia manipulácia a lepšie ovládanie

Ergonomické prevedenie týchto modelov uľahčuje manipuláciu a prináša známy spôsob ovládania pre ľubovoľný štýl fotografovania. EOS 90D je najnovší DSLR rady EOS. Má telo so štandardným dizajnom, ale menšou hmotnosťou a väčším gripom, ktorý uľahčuje úchop a zlepšuje rovnováhu, najmä s nasadeným objektívom s dlhým ohniskom pri fotografovaní športu alebo voľne žijúcich zvierat. Fotoaparát je vybavený dvomi multifunkčnými kruhovými voličmi – vrátane jedného novo pridaného, ​​aký nájdeme na zadnej strane profesionálnych prístrojov – a ďalšími tlačidlami, ktoré sú štandardné pre prístroje EOS. Nadšenci fotografie, ktorí chcú zdokonaľovať svoje schopnosti, môžu fotografovať inštinktívne a s istotou, s väčším výberom ostriacich bodov a s okamžitým prístupom k užitočným nastaveniam. EOS 90D ponúka aj rad individuálne prispôsobiteľných funkcií, ktoré možno nastaviť tak, aby fotografie a video mali konzistentný vzhľad. Otočný dotykový displej s uhlopriečkou 7,7 cm uľahčuje komponovanie záberu na jasnom svetle aj pri fotografovaní z náročných uhlov.

Kompaktné rozmery prístroja EOS M6 Mark II umožňujú spontánne fotografovanie momentiek v štýle kompaktných prístrojov. Kruhový funkčný volič, hlavný kruhový volič, nastaviteľný prepínač automatického a manuálneho ostrenia a tlačidlo štartu automatického ostrenia sú intuitívne rozmiestnené tak, aby zjednodušili ovládanie v dynamických fotografických podmienkach. Odpojiteľný hľadáčik je vyvýšený a vycentrovaný, aby vznikol priestor pre pohodlné ovládanie, zatiaľ čo výklopný displej nájde využitie pri kreatívnejšom fotografovaní a filmovaní.

Fotoaparáty EOS 90D a EOS M6 Mark II budú v predaji od septembra 2019.


Nové profesionálne RF zoomy pre plnoformátový systém EOS R

 

BRATISLAVA, 28. augusta 2019 – Spoločnosť Canon Europe dnes rozšírila rad objektívov pre systém RF o modely RF 15-35mm F2.8L IS USM a RF 24-70mm F2.8L IS USM. Tieto objektívy, s ktorými mal možnosť fotiť profesionálny fotograf Tomáš Třeštík, budú spoločne s objektívom RF 70-200mm F2.8L IS USM, ktorý sa na trhu objaví ešte tento rok, tvoriť tzv. "svätú trojicu" sa svetelnosťou F2.8 pre bajonet RF. Objektívy nového radu vyhovujú nárokom profesionálnych fotografov. RF 24-70mm F2.8L IS USM je vysoko výkonný štandardný zoom a RF 15-35mm F2.8L IS USM je zatiaľ najširší objektív značky Canon pre systém EOS R. K nim pribudne RF 70-200mm F2.8L IS USM, vysoko svetelný a veľmi kompaktný telezoom. Spoločne budú tvoriť nevyhnutnú základnú výbavu všetkých profesionálov a fotografických nadšencov. Vďaka vynikajúcim optickým vlastnostiam, veľkej svetelnosti a stabilizácii obrazu umožňujú fotografom a kameramanom robiť vysoko kvalitné statické snímky a videá všetkých žánrov – od krajiny a architektúry cez portrétnu a prírodnú fotografiu až po šport a spravodajstvo.

 

Spoločnosť Canon vo februári oznámila vývoj šiestich objektívov pre systém RF a po nedávnom uvedení RF 24-240 mm F4-6.3 IS USM a RF 85 mm F1.2L USM sú RF 15-35mm F2.8L IS USM a RF 24-70mm F2.8L IS USM tretím a štvrtým objektívom RF, ktoré Canon v tomto roku uvádza na trh. Tento rok ešte Canon ponúkne objektívy RF 70-200mm F2.8L IS USM a RF 85mm F1.2L USM DS – posledné dva zo šiestich objektívov RF plánovaných na rok 2019. Rad objektívov RF ponúka špičkovú kvalitu a všestrannosť profesionálnym aj amatérskym fotografom, ktorí sa chcú zdokonaľovať vo svojich zručnostiach a zhotovovať svojím systémom EOS R mimoriadne snímky.

 

Vynikajúca optika v celom rade objektívov RF

Objektívy RF 15-35mm F2.8L IS USM a RF 24-70mm F2.8L IS USM sú dôkazom dlhodobého úsilia spoločnosti Canon o špičkovú optickú kvalitu. Sú založené na priekopníckom bajonete RF, ktorý umožňuje nové spôsoby konštrukcie objektívov a využitie potenciálu optických prvkov. Objektív RF 24-70mm F2.8L IS USM disponuje 3 členmi s veľmi nízkym rozptylom (UD) a 3 asférickými členmi z liateho skla. Objektív RF 15-35mm F2.8L IS USM má 2 členy s veľmi nízkym rozptylom a 3 asférické členy z liateho skla. Optická konštrukcia oboch objektívov koriguje aberácie, skreslenie a astigmatizmus a umožňuje v celom rozsahu ohniskových vzdialeností robiť vysoko kontrastné, rovnomerne ostré snímky.

 

Oba objektívy majú vysokú konštantnú svetelnosť f/2.8, takže umožňujú fotografovanie za zlých svetelných podmienok, napríklad za súmraku alebo v interiéri, ale aj precízne pracovať s hĺbkou ostrosti. Vďaka vysokej svetelnosti s nimi možno fotografovať s kratším časom aj pri nízkej úrovni osvetlenia a dosiahnuť dokonale ostré snímky. Fotograf tak získava kreatívnu slobodu v rôznych fotografických situáciách.

RF 24-70mm F2.8L IS USM je univerzálny, mnohostranný štandardný zoom pre profesionálnych fotografov, ktorí potrebujú krajinársky a portrétny objektív pre fotografovanie na cestách. Je ideálny pre portrétnu fotografiu vďaka pôsobivému rozostreniu pozadia, charakteristickému pre objektívy s vysokou svetelnosťou. Pri týchto ohniskových vzdialenostiach fotografovaný objekt pôsobivo vystupuje na mäkkom pozadí, čo dodáva snímkam na podmanivosti. RF 15-35mm F2.8L IS USM je vysoko výkonný, ultra-širokouhlý zoomový objektív, ktorý ponúka flexibilitu pri výbere obľúbených krátkych ohniskových vzdialeností. Je preto ideálny pre tých, ktorí sa venujú fotografovaniu krajiny alebo architektúry. Ide o doposiaľ najširší objektív Canon so svetelnosťou f/2.8. Vďaka týmto vlastnostiam umožní profesionálnym fotografom zachytiť scénu v dramatickej perspektíve. Vysoká svetelnosť f/2.8 tento objektív tiež predurčuje k profesionálnej športovej, reportážnej a astronomickej fotografii.

 

Profesionálne sklá pre špičkovú kvalitu fotografií a videa

Nové objektívy sú prvé širokouhlé objektívy série L vybavené stabilizátorom obrazu založeným na inovatívnej technológii spoločnosti Canon, ktorá sa prvýkrát objavila v objektívoch série EF a umožňuje posun až o päť expozičných hodnôt. Fotografi a kameramani teda nemusia mať obavy z rozostrenia obrazu spôsobeného chvením fotoaparátu. Systém stabilizácie obrazu s duálnou detekciou a kombinovaný systém stabilizácie zlepšujú schopnosť objektívu detekovať chvenie a automaticky rozpoznať, kedy je prístroj umiestnený na statíve a stabilizáciu v takom prípade vypnúť. Profesionálni fotografi sa tak môžu spoľahnúť na to, že ich snímky budú dokonale ostré za všetkých okolností.

 

RF 15-35mm F2.8L IS USM a RF 24-70mm F2.8L IS USM sú prvé svetelné objektívy Canon vybavené technológiou Nano USM. Motorový systém automatického ostrenia Nano USM bol prvýkrát predstavený v objektíve EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM. Vyznačuje sa vysokou rýchlosťou ostrenia pri fotografovaní a hladkým, takmer nehlučným chodom pri zázname videa. Tým, že sa v zázname neobjavujú rušivé zvuky ostrenia, sú nové objektívy ideálnym nástrojom pre kameramanov využívajúcich systém EOS R. Objektív RF 24-70mm F2.8L IS USM je rovnako ako RF 24-105mm F4L IS USM vybavený systémom pre potlačenie efektu zmeny ohniskovej vzdialenosti pri ostrení – výsledkom je prirodzený dojem pri ostrení počas filmovania.

Profesionálne ovládanie všetkých modelov ako u rady L

Všetky objektívy RF 15-35mm F2.8L IS USM a RF 24-70mm F2.8L IS USM sú okrem plne manuálneho ostriaceho prstenca vybavené programovateľným ovládacím prstencom, ktorému možno priradiť funkciu clony, času, citlivosti alebo kompenzácie expozície. Používateľ si tak môže objektívy prispôsobiť úplne podľa svojich preferencií. Nové objektívy sú maximálne odolné a ľahko ovládateľné, ako sa očakáva od rady L. Disponujú zvýšenou odolnosťou proti prachu a vlhkosti a majú na prednom a zadnom optickom člene nanesený fluoridový povlak odpudzujúci mastnotu a vodu – pre pokoj v duši pri fotografovaní v drsných a náročných podmienkach.

 

Oba rozsahy ohnísk pokrývajú v podstate 90% mojej práce. Ide možno o drobnosť, ale 15 mm je predsa len menej ako 16 mm, a tak beriem širší uhol záberu ako plus. To druhé a väčšie plus je stabilizátor vnútri oboch nových eLkových objektívov," hovorí o práci s objektívmi RF 15-35mm F2.8L IS USM a RF 24-70mm F2.8L IS USM profesionálny fotograf Tomáš Třeštík.

 

Aktualizácia firmvéru

Súčasne s uvedením nových objektívov na trh vydáva Canon aktualizácie firmvéru pre prístroje EOS R a EOS RP, ktoré zdokonaľujú automatické ostrenie na oči. Aktualizácia umožní obom prístrojom detekovať oči a zaostriť na nich z výrazne väčšej vzdialenosti než pri predchádzajúcej verzii firmvéru. Zároveň je ostrenie rýchlejšie a presnejšie, rovnako ako automatické sledovanie. Na základe podnetov od zákazníkov vývojári spoločnosti Canon tiež zjednodušili indikátory automatického sledovania očí a zvýšili obnovovaciu frekvenciu týchto indikátorov pri prístrojoch EOS R aj EOS RP. Profesionálni aj amatérski používatelia vďaka tomu môžu ľahšie sledovať dynamickú scénu a s istotou ju fotografovať. Aktualizácia bude k dispozícii voľne k stiahnutiu pred koncom septembra.

 

Technické špecifikácie

 

 

RF 15-35mm F2.8L IS USM

 • Profesionálny ultraširokouhlý zoom objektív
 • Rozsah ohniskových vzdialeností 15-35 mm
 • Motor Nano USM pre rýchle, plynulé a tiché zaostrovanie
 • stabilizácia obrazu 5 EV (expozičných hodnôt) 
 • Konštantná svetelnosť f/2.8 pre použitie v dostupnom svetle
 • Optická konštrukcia zo 16 prvkov v 12 skupinách, 3 asférické členy a 2 členy s veľmi nízkym rozptylom svetla (UD)
 • Programovateľný ovládací prstenec - nastavenie času závierky, clony alebo citlivosti
 • Najkratšia vzdialenosť zaostrenia len 0,28 m (zväčšenie 0,22 x)
 • Nano štruktúrovaná povrchová úprava SWC a antireflexná úprava ASC (Air Sphere Coating) pre čistý obraz bez odleskov a závojov

 

RF 24-70mm F2.8L IS USM

 • Profesionálny štandardný zoom objektív
 • Rozsah ohniskových vzdialeností 24-70 mm
 • Motor Nano USM pre rýchle, plynulé a tiché zaostrovanie
 • stabilizácia obrazu 5 EV (expozičných hodnôt) 
 • Konštantná svetelnosť f/2.8 pre použitie v dostupnom svetle
 • Optická konštrukcia zo 21 prvkov v 15 skupinách, 3 asférické členy a 3 členy s veľmi nízkym rozptylom svetla (UD)
 • Programovateľný ovládací prstenec - nastavenie času závierky, clony alebo citlivosti
 • Najkratšia vzdialenosť zaostrenia len 0,21 m (zväčšenie 0,3 x)
 • Nano štruktúrovaná povrchová úprava SWC a antireflexná úprava ASC (Air Sphere Coating) pre čistý obraz bez odleskov a závojov
Nová bezzrkadlovka Canon EOS M6 Mk. II, zrkadlovka EOS 90D a dva profi RF objektívy
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...