Nikon predstavuje vlajkový fotoaparát Z9

Nikon predstavuje vlajkový fotoaparát Z9

Doteraz najpokročilejší mirrorless fotoaparát Nikon  /  Tlačová Správa / 28.10.2021 / 18:35

Spoločnosť Nikon predstavuje fotoaparát Z9, najpokročilejší vlajkový fotoaparát v histórii značky. Z 9 predstavuje významný krok vpred pre spoločnosť Nikon aj pre profesionálnu obrazovú tvorbu. Tento mirrorless fotoaparát disponuje novým vrstveným full-frame CMOS snímačom s rozlíšením 45,7 Mpx navrhnutým spoločnosťou Nikon a ultrarýchlym procesorom EXPEED 7. Je vybavený doteraz najsofistikovanejším systémom automatického zaostrovania a 3D sledovania od spoločnosti Nikon, špičkovými funkciami na snímanie videosekvencií, výnimočným displejom elektronického hľadáčika, rýchlosťami snímania až do 120 snímok za sekundu s úplným automatickým zaostrovaním a meraním expozície a ďalšími funkciami. 

Spolu s modelom Z9 spoločnosť Nikon predstavuje objektív NIKKOR Z 100 – 400 mm f/4,5 – 5,6 VR S, prvý superteleobjektív so zoomom radu Z, a bajonetový adaptér FTZ II, ktorý prináša lepšiu ergonómiu v porovnaní s existujúcim bajonetovým adaptérom FTZ.

Fotoaparát Z9 je určený pre tých, ktorí posúvajú hranice tvorby fotografií a videa. Je vhodný pre profesionálnych fotografov voľne žijúcich zvierat, športu a fotožurnalistov, ktorí požadujú výnimočný elektronický hľadáčik, automatické zaostrovanie a vynikajúcu ovládateľnosť, spolu s odolnosťou, ktorá prekonáva aj fotoaparát D6. Model Z9 je tiež zaujímavý pre profesionálnych módnych a komerčných fotografov, ktorí potrebujú naplno rozvinúť svoju kreativitu na fotografiách a vo videosekvenciách s vysokým rozlíšením a pre tvorcov videa, ktorí chcú dosiahnuť nekompromisný výstup v najrôznejších prostrediach.

 

„Z 9 je najpokročilejší fotoaparát, aký sme kedy vyrobili. Prekonáva všetko, čo je dnes k dispozícii,“

hovorí  Dirk Jasper, produktový manažér spoločnosti Nikon Europe. „Len málo fotoaparátov skutočne mení „pravidlá hry“ a toto je jeden z nich. Vďaka nadštandardným technológiám spracovania obrazu, využitiu umelej inteligencie, rýchlosti a ergonómii fotoaparátu Z9 môžu fotografi prekonávať výzvy súvisiace so svetlom, objektom či okolitým prostredím tak, ako nikdy doteraz. Profesionáli, ktorí majú k dispozícii technické schopnosti tohto fotoaparátu, budú môcť posunúť svoje možnosti na novú úroveň.“

Vynikajúci výkon automatického zaostrovania a 3D sledovania

493-bodový systém AF obsahuje 405 bodov automatického zaostrovania s automatickým výberom poľa, čo je päťkrát viac ako pri modeli Z 7II, zatiaľ čo 10 režimov automatického zaostrovania umožňuje používateľom optimalizovať automatické zaostrovanie pre akúkoľvek úlohu. Umelá inteligencia s hĺbkovým učením podporuje najpokročilejšiu detekciu až deviatich rôznych typov objektov súčasne. V kombinácii s 3D sledovaním, po prvýkrát medzi mirrorless fotoaparátmi Nikon, vám pomôže zachytiť každý kľúčový okamih. Od ľudí a ich čŕt cez zvieratá až po vozidlá: fotoaparát Z 9 rozumie tomu, čo fotografujete  a okamžite reaguje na zmenu polohy, orientácie či rýchlosti objektu.

Možnosti videa, ktoré menia pravidlá hry

Neuveriteľný obrazový výkon fotoaparátu Z 9 umožňuje používateľom nahrávať nádherné plnoformátové videosekvencie v kvalite 8K 24p – 60p a 4K 24p - 120p a time-lapse videosekvencie priamo vo fotoaparáte. Jednotlivé videosekvencie s rozlíšením 8K a frekvenciou 30p môžu mať dĺžku až približne 125 minút, čo je najdlhší čas medzi mirrorless fotoaparátmi. Taktiež podporuje ProRes 422 HQ formát, ktorý vyžadujú mnohí video producenti až do frekvencie 4K 60p. A blížiaca sa aktualizácia firmvéru umožní nahrávanie videa vo formáte RAW 8K pri mimoriadne plynulej frekvencii 60p. Pri filmovaní je k dispozícii plnohodnotné AF/AE a AF s detekciou očí a nový formát N-RAW od spoločnosti Nikon umožňuje dosahovať únosnú veľkosť súborov.

 

 

 

 

Vysoká rýchlosť

Zachyťte viac ako 1 000 snímok vo formáte RAW v jednej sérii pri plnom rozlíšení rýchlosťou 20 snímok za sekundu. Je možné snímať až 120 snímok za sekundu v 11 MPix rozlíšení v JPEG s plnohodnotným AF/AE v novom režime C+. Najvyššia rýchlosť načítania dát zo snímača na svete prakticky eliminuje tzv. „rolling-shutter” efekt až do takej miery, že bolo možné úplne odstrániť mechanickú uzávierku. Časy uzávierky až 1/32 000 s v kombinácii so schopnosťou fotoaparátu snímať pri citlivosti ISO 64, umožňujú dosiahnuť neuveriteľnú hĺbku ostrosti aj pri fotografovaní v extrémne jasných svetelných podmienkach.

Neprerušený obraz v reálnom čase

Fotoaparát Z 9 je vybavený najjasnejším (3 000 nitov) displejom elektronického hľadáčika s technológiou dual-stream, ktorá zaisťuje fotografovanie so živým a neprerušeným obrazom, vďaka čomu fotograf nikdy nepremešká žiadny okamih. Displej fotoaparátu Z 9 poskytuje skutočne nepretržité zobrazovanie v reálnom čase, čo znamená, že ak sa objekt pohne, alebo dôjde k čo i len najmenšej zmene fotografovanej scény, používateľ to okamžite uvidí.

Ergonómia a robustnosť

Medzi ďalšie prvenstvá spoločnosti Nikon pri fotoaparáte Z 9 patrí monitor vyklápateľný v štyroch osiach (zvislo a vodorovne), ktorý umožňuje fotografom prispôsobiť sa okamihu a vytvoriť kompozíciu rýchlo a flexibilne. Je to profesionálny nástroj každým kúskom – ergonómia fotoaparátu, ako napríklad rozloženie tlačidiel, bola prepracovaná a vylepšená na základe podnetov profesionálnych fotografov. Jeho odolnosť prekonáva aj fotoaparát D6, takže používatelia môžu zachytiť všetko potrebné aj v náročných podmienkach. Nové tlačidlo režimu AF umožňuje používateľom prepínať režim AF a režim činnosti AF aj počas snímania pomocou hľadáčika, zatiaľ čo horný a zadný kontrolný LCD displej a tlačidlá možno rozsvietiť jediným pohybom prepínača. A vy tak môžete jednoducho meniť nastavenia fotoaparátu aj v tme.

Ďalšie funkcie fotoaparátu Z 9

  • Kompaktné telo: o 20 % menšie ako fotoaparát D6, s hlbokým gripom umožňujúcim bezpečné držanie pri horizontálnom aj vertikálnom snímaní
  • Skelet fotoaparátu vykovaný zo zliatiny horčíka, zaisťuje dokonalú rovnováhu medzi pevnosťou a nízkou hmotnosťou
  • Vďaka rozsiahlemu utesneniu proti poveternostným vplyvom zostanú fotoaparát, objektívy radu Z a bajonetové adaptéry v bezpečí bez ohľadu na okolité podmienky
  • Vodivá povrchová úprava vytvára magnetické pole, ktoré aktívne odpudzuje prachové častice zo snímača
  • Natívny rozsah citlivostí ISO od 64 do 25 600 (rozšíriteľný na ekvivalentnú hodnotu 32 – 102 400) sa spája s pokročilým algoritmom redukcie šumu a funkciou redukcie blikania vo fotoaparáte

Nikon Z9 je dostupný na predobjednávku v cene: 5 599 €

Objektív NIKKOR Z 100 – 400 mm f/4,5 – 5,6 VR S

Rýchly, ostrý a všestranný spoločník pre fotoaparáty Nikon Z. Objektív NIKKOR Z 100 – 400 mm f/4,5 – 5,6 VR S zaostruje rýchlo a ticho, vďaka čomu umožňuje sledovať rýchlo sa pohybujúce objekty s absolútnou presnosťou, aj keď sa pohybujú nepravidelne. Jeho rozsah zoomu 100 – 400 mm a vynikajúci optický výkon poskytujú výnimočné výsledky v širokej škále situácií, či je objekt relatívne blízko alebo v diaľke. Výkonný systém VR ekvivalentný až 5,5 EV fotografom navyše umožňuje snímať z ruky s dlhšími časmi uzávierky bez zníženia ostrosti. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť je iba 0,75 m na najkratšom ohnisku zoomu a 0,98 m pri plnom priblížení.

NIKKOR Z 100 – 400 mm f/4,5 – 5,6 VR S je dostupný na predobjednávku v cene 2 799 € 

Bajonetový adaptér FTZ II

Bajonetový adaptér FTZ II prináša vďaka prepracovanému dizajnu ešte lepšiu použiteľnosť oproti existujúcemu bajonetovému adaptéru FTZ. Podporuje približne 360 objektívov NIKKOR F od typu AI a umožňuje používanie existujúcich objektívov NIKKOR F s fotoaparátmi radu Z. Bajonetový adaptér FTZ II je možné použiť spolu s vertikálnym gripom a rôznym príslušenstvom na snímanie videosekvencií a umožňuje výmenu objektívov aj bez demontáže fotoaparátu zo statívu.

Bajonetový adaptér FTZ II je dostupný na predobjednávku v cene 269 €

Nikon predstavuje vlajkový fotoaparát Z9
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...