Nikon dnes oslavuje 100. narodeniny a oznamuje vývoj fotoaparátu D850

Nikon dnes oslavuje 100. narodeniny a oznamuje vývoj fotoaparátu D850

Novinky  /  Tlačová Správa / 25.07.2017 / 11:00

Amsterdam, Holandsko, 25. júla 2017 – Spoločnosť Nikon s radosťou oznamuje vývoj novej generácie plnoformátových vysokorýchlostných digitálnych jednookých zrkadloviek s vysokým rozlíšením a pripravuje uvedenie netrpezlivo očakávaného fotoaparátu Nikon D850.

Fotoaparát D850 bude impozantný nástroj pre ľudí, ktorí nebudú robiť kompromisy s výnimočnou kvalitou snímok a všestrannosťou, vrátane začínajúcich a profesionálnych fotografov i nadšencov snímajúcich krajiny, komerčné športy, módu a svadby, ako aj tvorcov multimediálneho obsahu.

Fotoaparát D850 je nástupcom fotoaparátu D810, ktorý bol vysoko uznávaný pre jeho extrémne ostrú a čistú kresbu a bohaté tóny. Táto výkonná nová digitálna jednooká zrkadlovka formátu FX je skonštruovaná s využitím rozličných nových technológií, funkcií a zlepšení výkonu, ktoré sú priamym výsledkom viacročnej odozvy od používateľov, ktorí od svojej fotografickej výbavy požadujú len to najlepšie.

Fotoaparát D850 prekoná očakávania širokého okruhu fotografov požadujúcich vysoké rozlíšenie a vysokú rýchlosť, ktoré dokáže ponúknuť len fotoaparát Nikon tohto kalibru doplnený o objektívy NIKKOR.

* Informácie o uvedení tohto produktu budú oznámené neskôr.

 

Nikon si pripomína 100. výročie prostredníctvom exkluzívneho obsahu na webe

Amsterdam, Holandsko, 25. júla 2017 – Pri príležitosti osláv 100. výročia založenia spoločnosti Nikon, ktoré sa spája s dátumom 25. júla 2017, spúšťa spoločnosť sériu exkluzívneho obsahu dostupného na výročných stránkach spoločnosti Nikon. Tento obsah bude zverejnený počas celého leta a môžete v ňom nájsť ikonické snímky, príbehy a rady od fotografov z celého sveta, ktorí pomáhali formovať storočie predstavivosti a bohatej histórie firmy. Webová stránka ponúkne tiež virtuálnu prehliadku zákulisia múzea spoločnosti Nikon v Tokiu.

Spoločnosť Nikon už od svojho založenia pod názvom Nippon Kogaku K.K. v roku 1917 ponúka svetu jedinečné produkty a odborné vedomosti, ktoré posúvajú hranice možností optických a presných technológií. Obsah webovej stránky bol navrhnutý tak, aby inšpiroval fotografov i priaznivcov značky Nikon, návštevník bude môcť nahliadnuť do technologickej oblasti, ale zoznámi sa i s hviezdnymi fanúšikmi značky Nikon. Obsah série bude uvedený v rámci piatich hlavných kategórií:

100 rokov príbehov

Za posledných sto rokov sa značka Nikon stala jedným s kľúčových hráčov pri utváraní sveta fotografie. Nikon na svojom webe zdieľa najdôležitejšie, najosobnejšie a najsilnejšie príbehy z Európy i zo sveta – od ikonických míľnikov, uvedenia fotoaparátov a inovácií výrobkov až po individuálne inšpiratívne počiny profesionálnych fotografov, amatérov a priaznivcov značky.

Virtuálne múzeum Nikon

Na webe je vytvorená 360° virtuálna prehliadka múzea Nikon v Tokiu, kde spoločnosť Nikon predstavuje svoju históriu a svoje začiatky. Vstupom do sveta značky Nikon sa návštevníci zoznámia s technológiami spoločnosti a jej výrobkami, s kľúčovými míľnikmi v histórii firmy – vrátane toho, ako sa spoločnosť Nikon podieľala na výskume v oblasti biológie, medicíny i vesmíru.

Icons with Nikons

Fotoaparáty a objektívy Nikon používajú ľudia zo všetkých oblastí života. Táto séria snímok ukazuje známe osobnosti zo sveta hudby, televízie, filmu a športu s Nikonom v ruke.

100 rokov pomáhania

Spoločnosť Nikon už od roku 1917 podporuje fotografov v ich vybranej disciplíne, zdieľa svoje skúsenosti a poskytuje rady, aby užívatelia tejto značky mohli neustále posúvať hranice možností v tomto odbore, a pomáha aj amatérom a priaznivcom značky. Tento prístup pripomína výber tipov podložených storočím skúseností od fotografov z celého sveta.

#LookBackAtNikon

Nikon tiež spúšťa v Európe fotografickú pre fanúšikov značky Nikon a nadšených fotografov, ktorí môžu získať ceny vrátane fotoaparátov Nikon. Súťaž vyzýva fotografov, aby zhotovili fotografiu, ktorá je odrazom ich samých a ich fotoaparátov Nikon. Súťažiaci, ktorí zhotoví najlepší autoportrét s Nikonom pred zrkadlom, odrazom v skle, v mláke alebo s využitím inej invencie, budú mať šancu vyhrať množstvo cien vrátane fotoaparátov Nikon D500 a D7500. Ďalšie informácie na instagramovom profile @NikonEurope.

Ďalšie informácie o 100. výročí spoločnosti Nikon a prístup k výročnému obsahu získate na výročnej stránke

Nikon dnes oslavuje 100. narodeniny a oznamuje vývoj fotoaparátu D850
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

  • František Koneval / 25.07.2017 12:26:23
    Dosť trápne od nikonu bohužial, a to sám od neho vlastním niekoľko kusov techniky. Tajne som dúfal že všetkým to dnes pekne natrie , no nestalo sa...
  • František Koneval / 25.07.2017 12:26:23
    Dosť trápne od nikonu bohužial, a to sám od neho vlastním niekoľko kusov techniky. Tajne som dúfal že všetkým to dnes pekne natrie , no nestalo sa...
    Lukáš Nagy / 25.07.2017 14:02:37
    a tak, 100 rokov, to už je tak najvyšší čas poberať sa :P ale nie, je škoda že to nikon takto fláka, pretože si len pohnevá zákazníkov. čakal som, že predstavia nový špičkový ff, nejaké retro na spôsob df-ka a konečne nejaký poriadny csc systém, ktorý by ostatným vytrel kocúra :( v tej fototechnike sa už dlhšie nič poriadne a prevratné neudialo
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...