Nikon AF-S 35mm f/1,8G pre FX zrkadlovky

Novinka  /  Tlačová Správa / 14.01.2014 / 00:00

Amsterdam, Holandsko, 7. januára 2014 – Spoločnosť Nikon dnes predstavila špičkový objektív formátu FX, na ktorý čakali všetci priaznivci street fotografie – objektív AF-S NIKKOR 35 mm f/1,8G.
Vďaka vysokej svetelnosti objektívu a optike navrhnutej pre digitálne jednooké zrkadlovky s vysokým rozlíšením umožňuje tento nový 35-mm objektív od spoločnosti Nikon zachytávať pôsobivé fotografie s úžasnou čistotou a kontrastom. Tento objektív je ideálny na street fotografovanie a fotografovanie krajiny, prírody a mestských pohľadov. Stredne širokouhlý objektív umožňuje použiť nadčasový prístup ku kompozícii objektov a umožňuje zachytávať kontext v pozadí bez straty blízkosti k objektu. Objektív NIKKOR 35 mm f/1,8G je ľahší, kompaktnejší   cenovo dostupnejší, než jeho profesionálna verzia, a isto sa rýchlo stane obľúbeným objektívom nadšených fotografov, ktorí chcú pracovať s klasickou ohniskovou vzdialenosťou 35 mm.
Zurab Kiknadze, produktový manažér pre objektívy, príslušenstvo a softvér spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „35-mm ohnisková vzdialenosť má osobitné miesto v srdci mnohých street, dokumentárnych a reportážnych fotografov už od začiatkov fotografovania. Po nedávnej modernizácii profesionálneho objektívu NIKKOR 35 mm f/1,4 od spoločnosti Nikon sme chceli urobiť rovnakú službu aj pre nadšencov fotografovania. Významným spôsobom sme vylepšili optickú konštrukciu, ktorá je určená pre moderné digitálne jednooké zrkadlovky s vysokým rozlíšením, a tiež sme nový objektív vybavili vyššou svetelnosťou f/1,8 – a to všetko za dostupnú cenu, ktorá umožní oveľa väčšiemu počtu ľudí zistiť, prečo ohnisková vzdialenosť 35 mm právom zastáva klasické miesto vo fotografovaní.“

Klasická estetika a klasická ohnisková vzdialenosť

Nový objektív NIKKOR 35 mm f/1,8 umožňuje nádherne zachytiť akékoľvek prostredie alebo objekt, od rušnej ulice po portréty z miest a od krajiniek za denného svetla po nočné pohľady na mesto. Ohnisková vzdialenosť 35 mm vždy zastávala významné miesto vo fotografovaní pre spôsob, akým umožňuje vytvoriť kompozíciu. Pre fotografov, ktorí chcú zachytiť energiu a rytmus ulíc, predstavuje stredne široké zorné pole emocionálne pútavú perspektívu, ktorá umožňuje uviesť diváka priamo do stredu akcie. A fotografi, ktorí chcú vyjadriť vzťah medzi objektom a jeho prostredím, môžu snímať z veľkej blízkosti a zároveň zahrnúť do fotografie pozadie rozširujúci kontext. Vďaka svojej rýchlosti, všestrannosti, nečakanej prenosnosti, vynikajúcej optickej konštrukcii a nízkej hmotnosti je isté, že tento objektív NIKKOR nebudete chcieť nechať doma.

Rýchly a kvalitný

Vďaka vysokej svetelnosti f/1,8 ponúka tento objektív vynikajúcu kontrolu nad hĺbkou ostrosti pre jedinečné oddelenie objektu a pozadia. Ako sa dá očakávať od svetelného objektívu NIKKOR s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, osobitnú pozornosť sme venovali jeho kresbe: Rozostrenie pozadia (bokeh) je kruhové a nádherne plynulé vďaka zaoblenej clone a jemnej gradácii rozmazania obrazu od roviny zaostrenia až k pozadiu. Vysoká svetelnosť objektívu tiež umožňuje pružne snímať s kratším časom uzávierky, získať jasné výsledky za slabých svetelných podmienok a vychutnať si jasnejší obraz hľadáčika pre presnejšiu kompozíciu.

Renomovaná kvalita NIKKOR

Nový objektív NIKKOR 35 mm f/1,8 bol vytvorený tak, aby sa hodil k súčasným snímačom s vysokým rozlíšením a poskytuje vynikajúci kontrast a čistotu na celej ploche snímky. Pretože optická konštrukcia vychádza zo sesterského objektívu (profesionálneho objektívu NIKKOR 35 mm f/1,4), zdroje bodového svetla sú reprodukované s minimálnym rozptylom. Vďaka tomu je možné snímať úžasné fotografie nočnej krajiny. Optická konštrukcia sa skladá z 11 prvkov v 8 skupinách a využíva jednu asférickú šošovku a jeden prvok zo skla s extrémne nízkym rozptylom svetla, vďaka čomu minimalizuje farebné aberácie a zabezpečuje ostré výsledky s bohatým kontrastom. Automatické zaostrovanie je plynulé, tiché a rýchle vďaka ultrazvukovému zaostrovaciemu motoru SWM od spoločnosti Nikon. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť je 0,25 m.

Voľnosť pohybu

Ľahký, kompaktný a cenovo dostupný objektív NIKKOR 35 mm f/1,8 si zaslúži miesto
v taške každého fotografa s vycibreným vkusom. Tento prenosný objektív, ktorý sa vyznačuje nižšou hmotnosťou   vyššou rýchlosťou fotografovania, môže predstavovať rozdiel medzi rozhodnutím ísť domov a rozhodnutím preskúmať ešte niekoľko ulíc, kde sa môže stať čokoľvek. Objektív NIKKOR 35 mm f/1,8 je optimalizovaný pre fotoaparáty spoločnosti Nikon formátu FX, predstavuje však tiež vynikajúcu voľbu pre fotografov používajúcich fotoaparáty formátu DX od spoločnosti Nikon, ktorí hľadajú rýchly objektív na snímanie klasických fotografií s úžasnou farebnosťou a kontrastom.

Objektív AF-S NIKKOR 35 mm f/1,8G sa dodáva s pružným puzdrom CL-0915 a slnečnou clonou HB-70.

Nikon AF-S 35mm f/1,8G pre FX zrkadlovky
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

  • Majky Kováč Majky Kováč
    Majky Kováč / 14.01.2014 12:25:00
    podla mna dobry krok ponuknut za normalnu cenu svetelnu 35ku, AFD je uz stara a hlucna
  • Nina Horna Nina Horna
    Nina Horna / 14.01.2014 12:39:00
    ďakujem Nikon, presne na toto som čakala :-O
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...