Nekomprimované RAW video a 3D LUT tabuľka pre Nikon Z 6 a Z 7

Nekomprimované RAW video a 3D LUT tabuľka pre Nikon Z 6 a Z 7

Novinky  /  Tlačová Správa / 27.08.2019 / 11:40

Bratislava, 27. augusta 2019: Spoločnosť Nikon ohlasuje špecializovanú tabuľku LUT (vyhľadávaciu tabuľku) na úpravu videosekvencií vo formáte N-Log pre fotoaparáty Nikon Z 7 a Z 6. Koncom tohto roka bude uvedená nová aktualizácia firmvéru pre fotoaparáty Z 7 a Z 6, ktoré budú podporovať videovýstup vo formáte RAW priamo z fotoaparátu. Tento firmvér umožní nahrávanie vo formáte videa ProRes RAW pomocou monitora/rekordéra Ninja V 4K HDR od spoločnosti ATOMOS, ktorá spolupracuje so spoločnosťou Nikon pri vývoji technológie videovýstupu vo formáte RAW.

S touto verziou firmvéru sa fotoaparáty Nikon Z 7 a Z 6 stanú prvými spotrebiteľskými fotoaparátmi podporujúcimi videovýstup vo formáte RAW, ktorý je momentálne k dispozícii iba pri profesionálnych fotoaparátoch. Videosúbory RAW poskytujú najbohatšie informácie, rovnako ako statické snímky vo formáte RAW. Videovýstup vo formáte RAW prináša ešte viac flexibility do postprodukčnej gradácie farieb a zabezpečuje mirrorless fotoaparátom Nikon pevné miesto medzi profesionálnymi kinematografickými kamerami, čo z nich robí cenovo dostupnú voľbu pre plnohodnotnú filmovú produkciu. Funkcia videovýstupu vo formáte RAW bude vyžadovať ďalší interný zásah, ktorý bude vykonaný v miestnom servisnom stredisku Nikon za príslušný poplatok.

Aplikácia LUT vo video editore DaVinci

Špecializovaná tabuľka LUT pre Nikon N-Log je kompatibilná s farebným priestorom Rec. 709. Ide o 3D tabuľku LUT, ktorá okrem farieb RGB umožňuje úpravu jasu, sýtosti a odtieňa. LUT sú vlastné prednastavené údaje o farebných hodnotách RGB, ktoré sa používajú na transformáciu vzhľadu videozáznamu pri postprodukčnej gradácii farieb. Záznam na výstupe HDMI s protokolom N-Log vo fotoaparátoch Z 7 a Z 6 je optimalizovaný pre 10-bitové nahrávanie, čím umožňuje plné využitie dynamického rozsahu obrazového snímača. Zaznamenáva bohaté informácie o gradáciách v zvýraznených oblastiach a tieňoch, čím umožňuje flexibilnejšiu gradáciu farieb.

Hore surový obraz bez aplikácie LUT, dole s aplikáciou LUT tabuľky. LUT tabuliek môže byť veľa a môžu mať rôzny účinok so špecifickým výsledkom a charakterom obrazu. 

 

Tabuľka LUT bude dostupná bezplatne na stránkach fotoaparátov Nikon Z 6 a Z 7 v centre sťahovania Nikon: https://downloadcenter.nikonimglib.com/.

Poznámka

Upozorňujeme, že interné nastavenie fotoaparátu sa musí počas servisu v autorizovanom stredisku Nikon revidovať, aby bolo možné povoliť videovýstup vo formáte RAW. Táto služba zahŕňa miestne poplatky.

Nekomprimované RAW video a 3D LUT tabuľka pre Nikon Z 6 a Z 7
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...