Natáčajte profi videá vlastným telefónom...

Natáčajte profi videá vlastným telefónom...

Novinky  /  PRO.Laika / 15.08.2018 / 16:50

Čo si budeme nahovárať, popularita mobilných telefónov ako zariadení na zachytávanie snímok stúpa z roka na rok exponenciálne.

Kým pri fotografovaní mobily v porovnaní s najlacnejšími zrkadlovkami alebo mirrorlessmi stále narážajú v prípade niektorých žánrov na limity (malý senzor, veľká hĺbka ostrosti, zvýšený šum v slabom svetle…), v porovnaní s donedávna populárnymi malými videokamerami majú oveľa menej nedostatkov. Aj malé videokamery mali malý senzor a veľkú hĺbku ostrosti podobne ako mobily. Čím bežné mobily zaostávajú je optické priblíženie (zoom) a stabilizácia obrazu. Zoomovať nohami sa dá, ale ustabilizovať viac či menej akčné video je bez príslušenstva náročné, ak nie nemožné.

A naopak, pomocou vhodného príslušenstva dodáte svojim videozáberom úplne iný výraz.

 

 

O akom príslušenstve je reč? O stabilizátoroch pre mobilné telefóny, ktoré toho dokážu omnoho viac ako len potlačiť chvenie mobilu pri fotení alebo natáčaní.

 

Plynulosť nadovšetko

Samozrejme, urobiť plynulé videá a ostré fotografie je ich hlavná funkcia.

A súčasné modely stabilizátorov si ju plnia geniálne! Pomocou nich budú vaše domáce videosekvencie, dovolenkové videá, dokumentárne či reportážne zábery ako od profíka.

Stabilizátory účinne potláčajú chvenie rúk, kolísanie pri chôdzi či vibrácie pri pohybe na dopravnom prostriedku. Pri rýchlom sledovaní pohybujúcich sa objektov zjemnia štart sledovania i jeho zastavenie plynulým zrýchľovaním a spomaľovaním. Táto funkcia sa dá aj vypnúť pre rýchle a bezprostredné zmeny záberu.

 

Sledovanie objektu

Ak sa nechcete obťažovať manuálnym sledovaním objektu, môžete ho označiť na obrazovke vášho telefónu a celú starosť o jeho sledovanie prevezme stabilizátor. Uľahčí vám tak výrazne prácu alebo ho jednoducho s telefónom umiestnite na statív a môžete tak točiť samých seba.

 

Time laps snímanie je hračkou.

Najnovšie stabilizátory s pomocou svojho softvéru dokážu snímať obyčajný Timelaps i pohyblivý Timelaps, aby ste efektne zobrazili plynutie času.

Panoráma z ruky

Veľa stabilizátorov umožňuje v súčasnosti snímať panorámu veľmi jednoducho, Zvolíte režim panoráma, stlačíte fotografovanie a stabilizátor sa sám posúva a zachytí i poskladá zábery do finálnej panorámy.

 

Energia nadlho

Nevýhodou snímania s telefónmi je rýchle vyčerpanie energie z batérie telefónu. Aj preto umožňujú nové stabilizátory plynulé dobíjanie energie telefónu aj počas natáčania. Výdrž ich batérie sa prehupla cez 12 hodín prevádzky. Navyše samotný stabilizátor môže byť dobíjaný z externého zdroja (napríklad výkonnej powerbanky).

Pokročilé a intuitívne ovládanie

Či už štvorsmerové tlačidlá alebo kotúče s funkciou zmeny nastavení, zoomu alebo dokonca zaostrovania, všetko viete ovládať tak, že sa vám to po čase stane úplne prirodzeným.

Tak čo, chcete povýšiť svoje videá a Timelapsy z telefónu na novú úroveň?

DJI Osmo Mobile 2 v obchode

 

ZHIYUN Smooth 4 v obchode

 

Alebo chcete natáčať ešte kvalitnejšie svojím fotoaparátom alebo kompaktnou kamerou?

Aj pre tieto aplikácie existujú stabilizátory obrazu.

 

Feiyu Tech G6 Plus v obchode

Alebo môžete siahnuť po hotovom riešení známej spoločnosti DJI v podobe kvalitnej kamery a stabilizátora v jednom:

Sú to napríklad produkty DJI Osmo, Osmo +, Osmo Pro a Osmo Pro RAW. Prvé dve kamery majú senzor o veľkosti 1/2“ a Osmo Pro varianty dokonca profi kameru so snímačom 4/3“ (Zenmuse X5 a X5R) , čo je rovnako veľký senzor ako u mirrorless fotoaparátov Olympus a Panasonic.

 

Stabilizátory videa v obchode Prolaika

Natáčajte profi videá vlastným telefónom...
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...