Monštruózne rozlíšenie v kompaktnom tele Sony α7R IV

Monštruózne rozlíšenie v kompaktnom tele Sony α7R IV

Novinky  /  FOTOma.sk / 16.07.2019 / 17:00

Spoločnosť Sony dnes predstavila novú vlajkovú loď medzi svojimi Full Frame mirrorless fotoaparátmi s extrémnym rozlíšením Sony α7R IV.

Senzor a rozlíšenie

 

Nový back-illuminated CMOS senzor má rozlíšenie 61MPix a extrémny dynamický rozsah 15 EV (expozičných stupňov). Už len tieto údaje by stačili, aby sa nový fotoaparát Sony α7R IV stal hitom krajinárskych fotografov. Spájaním 16 obrázkov vyhotovených mikroposunom snímača (sensor shift) o pol pixela dosiahnete obrie rozlíšenie 240MPix z pôvodne nasnímaných 960MPix!!!

Dokonca aj v APS-C režime pri fotení typicky wildlife alebo šport máte stále k dispozícii 26MPix rozlíšenie.

Zaostrovanie

 

567 AF bodov s fázovou detekciou kontrastu pokrýva 75% Full Frame obrazu a 325 AF bodov takmer 100% obrazovej scény v APS-C móde. Real-time AF je opäť vylepšený a sleduje nielen tváre a očí ľudí ale i zvierat a funguje pri zaostrovaní single i kontinuálnom a to aj pri snímaní fotografií ako aj videa.

 

Rýchlosť

 

Sony α7R IV dokáže v rade nasnímať 68 obrázkov v rýchlosti 10 obr./s v plnom rozlíšení!

Spája tak v sebe nekompromisnú kvalitu obrazu aj rýchlosť vhodnú na fotografovanie športu, divokej prírody.

 

Zvuk

 

Po prvý krát je vo fotoaparáte použitý profesionálny konverzný algoritmus a analógovo – digitálny konvertor pre profesionálny zvuk nahratý priamo s videom v jednom zariadení. Aj profesionálni tvorcovia videa tak budú môcť osobitné video záznamníky nechať doma a pracovať jednoduchšie a ľahšie.

Dizajn

 

Redizajnovaný grip pre ešte bezpečnejšie a komfortnejšie držanie fotoaparátu a podobne redizajnované ovládacie prvky. Voliteľný vertikálny batériový grip VG-C4EM pojme 2 náhradné batérie a zväčší tak výdrž na 3 násobok. Aj fotoaparát aj grip sú odolné voči nepriaznivým poveternostným vplyvom.

OLED hľadáčik UXGA (Ultra-XGA) OLED Tru-Finder™ s extrémnym rozlíšením 5,76 miliónov pixlov a samozrejme vyklopiteľný zadný displej po pohodlné komponovanie z netradičných uhlov.

 

Senzor je stabilizovaný v 5 osiach a fotoaparát disponuje kompletnou pripojiteľnosťou, ktorá mu umožňuje diaľkové ovládanie a priame fotografovanie do počítača, posielanie fotografií na FTP server, či pripojenie k SMART zariadeniam (WIFI, Bluetooth s NFC, USB C konektor, X sync konektor…).

Samozrejmosťou sú dva sloty pre extrémne rýchle a odolné SD karty (UHS-II) s rýchlosťou až do 277MB/s.

Mikrofón

Sony zároveň prestavuje Mikrofón ECM-B1M s prémiovou kvalitou zvuku. O záznam zvuku sa v ňom stará 8 mikrokapsúl snímajúcich zvuk s kontrolou nad smerovaním a s filtrom šumu a vetra. Najdôležitejší je však profesionálny prevodník analógového signálu na digitálny.

 

Prvé ukážky vo vysokom rozlíšení

 

Produktové video

 

 

Dostupnosť

Sony α7R IV by mal byť dostupný na jeseň (približne september) 2019 v očakávanej cene cca 4000€.

 

Sony Alpha A7R Mk. IV - Telo v obchode PRO.Laika

Monštruózne rozlíšenie v kompaktnom tele Sony α7R IV
5 5 with 2
 
počet hodnotení: 2

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...