Letné novinky spoločnosti Nikon 2013

Novinka  /  Tlačová Správa / 06.08.2013 / 00:00

AF-S DX NIKKOR 18–140 mm f/3,5–5,6G ED VR

Amsterdam, Holandsko, 6. augusta 2013 – Spoločnosť Nikon dnes ohlásila nový objektív formátu DX s veľkým rozsahom ohniskových vzdialeností od širokouhlej pozície až po telezoom, s kompaktným telom a stabilizáciou obrazu.

Tento univerzálny objektív je skvelý na každé použitie, napríklad na panoramatické fotografovanie krajín, zhotovovanie detailných záberov vzdialených objektov a ostrých HD videosekvencií. Nový NIKKOR, ktorého veľký rozsah ohniskovej vzdialenosti 18–140 mm umožňuje voľnosť pri snímaní širokej škály objektov bez zmeny objektívu, je ideálny pre začiatočníkov. Je praktický a prenosný a je veľmi vhodnou voľbou, keď chcete cestovať naľahko, ale zároveň chcete využiť veľké spektrum možností snímania.

Zurab Kiknadze, produktový manažér pre objektívy, príslušenstvo a softvér spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Univerzálnosť, dostupnosť, prenosnosť a optimálna obrazová kvalita boli hlavnými prioritami pri vývoji tohto objektívu. Je veľmi výhodné používať na konkrétne účely rôzne objektívy, ale keď si okolnosti vyžadujú prenosnosť a flexibilitu, niektorí fotografi uprednostňujú jeden objektív. Okrem rozsiahleho sortimentu zoomových objektívov spoločnosti Nikon je tento nový objektív NIKKOR ideálny pre fotografov, ktorí chcú univerzálne riešenie. Bude sa predávať ako súčasť súprav objektívov k vybraným fotoaparátom formátu DX, čo majiteľom týchto prístrojov umožní pustiť sa do fotografovania rôznych objektov okamžite.“

Všestranné použitie

Ľahko prenosný objektív je pre svojho majiteľa neuveriteľne praktickým vybavením. Vďaka veľkému rozsahu 18–140 mm, ktorý s ľahkosťou pokrýva najpoužívanejšie ohniskové vzdialenosti, je tento objektív NIKKOR skutočne všestranným pomocníkom. Pri panoramatickom snímaní krajiniek na širokouhlej pozícii alebo pri využití jeho možností ako teleobjektívu na priblíženie a zachytenie detailu fotografovaného objektu z diaľky ocenia začínajúci fotografi a príležitostní víkendoví filmári možnosť zhotovovať vysokokvalitné fotografie a videosekvencie bez potreby meniť objektívy.

Fotografovanie z ruky

Univerzálnu ohniskovú vzdialenosť dopĺňa technológia stabilizácie obrazu (VR) spoločnosti Nikon, ktorá fotografom umožňuje používať až štyrikrát dlhšie časy uzávierky. Tie umožňujú efektívnejšie snímanie pri slabom osvetlení a v celom rozsahu zoomu zabezpečujú podstatne ostrejšie snímky pri fotografovaní z ruky. Výrazne sa tým znižuje rozmazanie snímok, najmä pri použití dlhších ohniskových vzdialeností. Technológia VR tiež zabezpečuje stabilný obraz v hľadáčiku – aj pri zhotovovaní videosekvencií – a takisto zlepšuje komfort pri panoramatickom snímaní. Objektív je tichý pri snímaní fotografií aj filmovaní.

Optimálna kvalita snímky

Tento objektív zhotovuje prvotriedne snímky v celom rozsahu zoomu a je optimalizovaný tak, aby spĺňal požiadavky súčasných snímačov jednookých zrkadloviek s vysokým počtom megapixelov. Optická konštrukcia sa skladá zo 17 členov v 12 skupinách. Jeden sklenený člen s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED) a jedna asférická šošovka objektívu zaručujú vysoké rozlíšenie a kontrast a zároveň minimalizujú väčšinu foriem farebnej vady.

Priaznivá hmotnosť na cesty

Objektív NIKKOR 18–140 mm f/3,5–5,6G VR ponúka výborný pomer ceny, hmotnosti a kvality obrazu. Vďaka tomu predstavuje cennú kombináciu presnej optiky NIKKOR, širokého rozsahu ohniskových vzdialeností a ľahkého (490 g) tela pre tých, ktorí často cestujú. Kovový bajonet a gumené tesnenie odolné voči vplyvom počasia zabezpečujú mimoriadnu odolnosť pri cestovaní.

 

Blesk SB-300

Amsterdam, Holandsko, 6. augusta 2013 – Spoločnosť Nikon Europe predstavuje novú zábleskovú jednotku Nikon SB-300 pre začiatočníkov.

Tento kompaktný, ľahký a všestranný blesk je ideálny pre fotografov–nováčikov, ktorí chcú prekročiť hranice vstavaného blesku vo fotoaparáte a rozšíriť kreatívne možnosti osvetlenia. Je kompatibilný s digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon a fotoaparátmi COOLPIX vybavenými sánkami na príslušenstvo, umožňuje ovládať kvalitu a smer svetla a tak zvyšuje pôsobivosť snímok.

Blesk SB-300 dokážu jednoducho ovládať aj začiatočníci. Pomáha im rozvíjať kreatívne zručnosti a jednoduchým spôsobom umožňuje zvyšovať pôsobivosť snímok zhotovovaných za denného svetla, odhaľovať detaily predmetu aj pri snímaní objektov v protisvetle alebo zmäkčovať svetlo odrazom záblesku od stropu miestnosti.

Zurab Kiknadze, produktový manažér pre objektívy, príslušenstvo a softvér spoločnosti Nikon Europe, sa vyjadril: „Zábleskové jednotky dokážu oveľa viac, než len osvetliť objekty v tmavých priestoroch. Nový blesk SB-300 je skvelou príležitosťou, aby to začínajúci fotografi zistili. Predstavuje jednoduchý spôsob, ako môžu používatelia získať kontrolu nad osvetlením v situáciách, kedy trvalé alebo prirodzené svetlo dopadá z neželaného uhla, prípadne má nevhodnú farbu, teplotu či intenzitu. Aj keď je pre vás fotografovanie s bleskom a práca v sťažených podmienkach osvetlenia novinkou, dokážete prekonať nepriaznivé svetlo a získať snímky presne podľa svojich predstáv.“

Kontrola osvetlenia

Fotografovanie je umenie tvorby snímok pomocou svetla a blesk SB-300 je jednoduchou a dostupnou možnosťou objaviť kvalitu, ktorú môže snímkam dodať externý blesk. Vďaka smernému číslu 18 (m pri citlivosti ISO 100) môžete osvetľovať predmety aj pri nízkom osvetlení, používať ho ako doplnkový blesk na zvýraznenie nepatrných detailov predmetu a zjemnenie tieňov, ktoré vytvára okolité osvetlenie. Môžete ho tiež využiť na korekciu silného protisvetla.

Univerzálne prevedenie

Hlavu blesku možno vyklopiť nahor až do uhla 120°, čo dodáva väčšiu flexibilitu pri snímaní širokej škály scén. Vyhnite sa fádnym snímkam pomocou odrazu záblesku od stropu alebo stien. Hlavu blesku možno nastaviť tak, aby objekt získal jemnejší a prirodzenejší vzhľad, čím vytvoríte nádherné interiérové portréty. Podpora riadenia záblesku i-TTL od spoločnosti Nikon umožňuje optimálne automatické vyváženie zábleskovej expozície a používatelia digitálnych jednookých zrkadloviek tak môžu z tela fotoaparátu jednoducho nastaviť synchronizáciu blesku s dlhými časmi uzávierky, redukciu červených očí a iné režimy na prirodzene pôsobiace osvetlenie.

Jednoduchosť

Model SB-300 poskytuje vysoký svetelný výkon v malom balení a je ideálnym spoločníkom na cestovanie. Snímanie s bleskom je hračka – jednoducho ho pripojte priamo k sánkam na príslušenstvo na fotoaparáte a zapnite. Nie je potrebné oboznamovať sa s novými ponukami a učiť sa ich používať. Blesk SB-300 napájajú dve batérie veľkosti AAA, ktoré sa bežne predávajú na celom svete, takže si používatelia môžu vychutnávať fotografovanie s bleskom kdekoľvek.
Blesk SB-300 sa dodáva spolu s mäkkým puzdrom.


Hlavné vlastnosti

Prenosná záblesková jednotka: ideálne zariadenie v situáciách, keď potrebujete doplnkové osvetlenie, alebo chcete tvorivým spôsobom pracovať so svetlom. Kompatibilita s režimom i-TTL.

Kompatibilita: s digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon a fotoaparátmi COOLPIX vybavenými sánkami na príslušenstvo.

Všestranné pokrytie: smerné číslo 18 (m pri citlivosti ISO 100) umožňuje osvetliť vzdialené objekty aj pri slabom svetle.

Nasmerovanie svetla: hlavu blesku môžete vyklopiť až o 120° a získate tak voľnosť, vďaka ktorej nastavíte požadovaný uhol osvetlenia. Buďte kreatívni pri snímaní so zábleskom odrazeným od stropu alebo stien.

Jednoduché ovládanie: jednotka sa ľahko ovláda a pripája sa k sánkam na príslušenstvo na fotoaparáte.
Tepelná poistka: zabraňuje poškodeniu blesku z dôvodu prehriatia počas intenzívneho odpaľovania.

Batérie veľkosti AAA: blesk SB-300 napájajú dve batérie veľkosti AAA, ktoré sa bežne predávajú na celom svete.

Firmvér možno aktualizovať pomocou tela fotoaparátu.

 

Spoločnosť Nikon predstavuje fotoaparát COOLPIX S6600 s Wi-Fi a fotoaparát COOLPIX L620 s veľkým priblížením

Amsterdam, Holandsko, 6. augusta 2013 – Spoločnosť Nikon Europe dnes predstavuje dva nové kompaktné fotoaparáty z radu COOLPIX: Nikon COOLPIX S6600 s výklopným displejom LCD, objektívom NIKKOR s 12-násobným priblížením a vstavaným rozhraním Wi-Fi, vďaka ktorému je možné vykonať napríklad tiež synchronizáciu s GPS smartphonov; a fotoaparát Nikon COOLPIX L620 s dobrou ergonómiou, vylepšeným priblížením a videosekvenciami v rozlíšení Full HD.

 

Nikon COOLPIX S6600 – pozrite sa na svet z novej perspektívy

Snímanie úchvatných autoportrétov je odteraz ľahšie vďaka novému výklopnému a otočnému displeju fotoaparátu COOLPIX S6600, ktorý je špeciálne navrhnutý tak, aby pomáhal pri komponovaní snímok a pri snímaní z nadhľadu alebo podhľadu, čím odstraňuje odhady potrebné na zhotovenie autoportrétu na dĺžku ruky. Funkcia Ovládanie gestami (Gesture Control) navyše umožňuje snímať fotografie alebo videosekvencie a dokonca pritom ovládať zoom gestami rúk, keď je displej v polohe pre autoportrét.

Okrem toho, že umožňuje vytváranie dokonalých autoportrétov, fotoaparát COOLPIX S6600 kombinuje niekoľko funkcií na zabezpečenie neuveriteľnej kvality obrazu vo všetkých podmienkach. 16-megapixelový snímač CMOS typu Back-Illuminated spoločne s 12-násobným optickým priblížením poskytujú živé fotografie a videosekvencie, dokonca aj pri najjasnejšom dennom svetle alebo pri nočných scénach so slabým osvetlením. Videosekvencie v rozlíšení Full HD so stereofónnym zvukom a optickým zoomom poskytujú ešte viac kreatívnych možností, najmä vzhľadom na fakt, že výklopný a otočný displej umožňuje sledovať akciu z ľubovoľných uhlov.

Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Fotoaparát COOLPIX S6600, ktorý je dostatočne tenký na nosenie vo vrecku, avšak zároveň dostatočne vyspelý na to, aby zapôsobil každou fotografiou a videosekvenciou, je ideálny vo všetkých situáciách, od dokonalých portrétov až po úžasné snímky krajiny. Tento COOLPIX s výklopným displejom je predurčený na to, aby zaujal každého nádejného fotografa, ktorý chce získať nadpriemerné fotografie.“

Fotoaparát zhotovuje snímky, na ktoré môžete byť hrdí. Je tiež vybavený množstvom filtrov a efektov, ktoré im dodajú jedinečný nádych. Režim rýchlych efektov dokáže použiť špeciálny efekt bezprostredne po nasnímaní záberu stlačením tlačidla, čím sa zjednodušuje tvorivá úprava pred okamžitým prenosom záberu. Fotoaparát tiež obsahuje 30 rozličných efektov a 18 motívových programov pre jedinečné možnosti. Fotoaparát COOLPIX S6600, ktorý je skvelým spoločníkom na cestách, tiež ponúka režim Jednoduchá panoráma na bezproblémové snímanie ohromujúcich záberov, ako aj obmedzenie rozmazania a stabilizáciu obrazu (VR) na zabezpečenie ostrých a stabilných snímok. Tento fotoaparát dostupný v štyroch farbách (čierna, červená, fialová a biela) bude vyzerať rovnako úchvatne všade, kde sa len budete pohybovať.

 

Nikon COOLPIX L620 – veľký zoom, pôsobivý dizajn

Predstavený bol aj fotoaparát COOLPIX L620 – nový prírastok do série L s veľkým priblížením. 18-megapixelový snímač CMOS typu Back-Illuminated v kombinácii so širokouhlým objektívom NIKKOR so 14-násobným priblížením zabezpečujú, že COOLPIX L620 vždy poskytne výsledky najvyššej kvality, pričom jednoduchosť jeho používania prináša do fotografovania zábavu a slobodu.

Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Fotoaparát COOLPIX L620 s jasným 3-palcovým displejom LCD, ktorý sa pohodlne drží a jednoducho používa, je vhodný pre každého, kto hľadá inteligentný fotoaparát poskytujúci veľké priblíženie, kreatívne efekty a videosekvencie v rozlíšení Full HD. Ergonomický dizajn, ktorý je vždy a všade užitočný, zahŕňa grip s priestorom pre dve batérie veľkosti AA, vďaka čomu sa batérie dajú jednoducho vymeniť, aby ste mohli pokračovať v snímaní. O základy je dobre postarané prostredníctvom 18 motívových programov a automatického výberu motívov v jednoduchom automatickom režime, ktorý umožňuje sústrediť sa na komponovanie snímky a užívať si danú chvíľu.“

S cieľom čo najviac sprístupniť kvalitné fotografovanie je fotoaparát COOLPIX L620 vybavený režimom Jednoduchá panoráma, obmedzením rozmazania, optickou stabilizáciou obrazu (VR) a automatickým zaostrovaním s vyhľadaním cieľa, ktoré automaticky identifikuje objekty. Umožňuje fotografovať spôsobom „zamier a stlač“, pričom si môžete byť istí, že získate ten najlepší možný záber bez ohľadu na úroveň vašich skúseností.

Fotoaparát COOLPIX L620 bude k dispozícii v čiernej a červenej farbe.

Galéria k článku


Letné novinky spoločnosti Nikon 2013
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Horna Nina Horna Nina
  Horna Nina / 07.08.2013 13:06:00
  to by som chcela vidieť v praxi
 • Janovský Ivan Janovský Ivan
  Janovský Ivan / 08.08.2013 11:46:00
  Vážení priatelia,som Váš sem-tam zákazník.Mám D80 a tieto objektívy:AFS Nikkor 70-300 č,ť-5.6 G ED VR,AF Nikkor 28-200 3,5-5,6 D,Sigma 12-24 D 4,5-5,6 DG HSM,a Nikkor 50mm 1,8 AF.Všetko som kúpil u Vás/s Palom Breierom/. Keďže som starší idem do nového foto +optiky.Mám dilemu D5200 vs.D7200?.-s tým,že by som kúpil 2 optiky FX f 1,4...do 2...,lebo ich budem používať do mojej Sony NEX FS100...full HD profi kamery. Fotím poloprofi pamiatky,prírodu.....Na D5200 sa mi páči pohyblivý display,lebo fotím v zlož.situáciach pamiatok. Čiže ide mi o využitie starých optík a nový foto ma zarazil vo vašom hodnotení ,že D5200 je hračka a 7100 je profi???!!!Pomôžte až môžte.Behám na internete...čo strana ...iný názor!...s vďakou čakám na Váš názor...
 • Martin Farkaš Martin Farkaš
  Martin Farkaš / 09.08.2013 12:39:00
  Dobrý deň, odpovede na vaše otázky sú komplexnejšie. Myslím, že jednoznačná odpoveď by sa hľadala veľmi ťažko. Ak si nájdete do cestu do nášho obchodu, kolegovia na predajni Vám radi zodpovedajú vaše otázky a pomôžu Vám s výberom fotoaparátu, objektívov a iného fotopríslušenstva.
 • Martin Farkas Martin Farkas
  Martin Farkas / 20.08.2013 16:50:00
  Dobrý deň pán Janovský, Vaša otázka je zaujímavá a preto som si našiel trošku času na dlhšiu odpoveď. Fotoaparáty sú rozdelené do niekoľkých kategórií. Vami uvedené fotoaparáty Nikon spadajú do nasledovných: Nikon D5200 – amatérska zrkadlovka, Nikon D7100 – pokročilá zrkadlovka. To však ale nutne neznamená, že fotoaparát v nižšej kategórii fotí horšie. Tieto dva modely, ktoré ste uviedli, majú napríklad rovnaký snímací senzor (D7100 nemá akurát Low Pass filter, ale rozdiel je takmer nebadateľný). Rozdiel je predovšetkým v možnostiach fotoaparátu, nie však v jeho obrazovej kvalite. Nikon D7100 Vám ponúkne rýchlejšie automatické zaostrovanie a snímanie, robustnosť tela fotoaparátu, či utesnenie vhodné do nepriaznivých poveternostných podmienok. D5200 vám zase ponúkne pohodlie pri komponovaní snímky cez výklopný a otočný displej, čo je napríklad pri fotografovaní pamiatok a prírody výhoda. Môj názor teda je, že sa netreba báť nižšieho zaradenia fotoaparátu. Vyberte si taký, ktorý Vám bude pri fotení vyhovovať z hľadiska používania.
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...