LEICA X VARIO (Typ 107)

Novinka  /  Tlačová Správa / 17.06.2013 / 00:00
Spoločnosť Leica Camera AG s hrdosťou predstavuje nového člena rodiny : Leica X Vario
 
Nový model Leica X Vario je revolučným produktom: jediný kompaktný fotoaparát na svete kombinujúci snímač formátu APS-C  a zoomový objektív – dokonalý doplnok k Leice X2 v portfóliu modelového radu X.
 
LEICA X Vario (Typ 107)
 
Model Leica X Vario ponúka zákazníkom najvyššiu možnú kvalitu a všestrannosť fotografie v jednom unikátnom kompaktnom fotoaparáte. Dopĺňa veľmi úspešný a populárny model Leica X2 logickým a zmysluplným spôsobom. Zákazníkom milujúcim fotografiu prináša niekoľko význačných technických, dizajnových a ovládacích vlastností našej neprekonateľnej modelovej rady Leica M.

AF objektív Leica Vario s ohniskovým rozsahom 28-70mm a schopnosť videozáznamu s rozlíšením Full-HD rozširuje možnostitvorivého vyjadrovania. Výsledkom sú snímky neporovnateľnej kvality v tejto triede. Ľahko dosiahnuteľné každému – vďaka nesmierne jednoduchému ovládaniu a automatickým režimom, ktorými sú fotoaparáty Leica X známe.

Novým modelom Leica X Vario spoločnosť Leica opäť dokazuje schopnosť navrhnúť a vyvinúť fotoaparát, ktorý sa iní neodvážili zostrojiť kvôli jeho zložitosti a fyzikálnym výzvam.
Leica X Vario je skutočná Leica – skrz naskrz. Made in Germany.
 
 
LEICA X VARIO a LEICA X2 – dokonalý tím 
 
Základné vlastnosti: Výhody Leica X Vario 
 
-­       Novo vyvinutý objektív Leica Vario Elmar 1:3.5-­6.4 / 28-70mm (ekviv.) 
-­       APS-­C CMOS snímač s efektívnym rozlíšením 16.1 MPx 
-       Prvotriedne materiály – frézovaný hliníkový horný kryt 
-       Ikonický dizajn 
-       Jednoduché ovládanie a možnosť manuálneho nastavenia 
-       Konektor pre pripojenie elektronického hľadáčika s vysokým rozlíšením 
-       Obrazová kvalita a Full HD video najlepšie vo svojej triede 
-       Presné a rýchle automatické zaostrovanie 
-­       Univerzálne príslušenstvo 
-       Made in Germany 
-       Adobe Photoshop Lightroom, komplexné riešenie pre modernú digitálnu fotografiu 
 
 
Najdôležitejšie vlastnosti podrobnejšie 
 
Spracovanie obrazu a objektív – APS-C snímač a objektív Leica Vario-Elmar 18-46mm f/3.5-6.4 ASPH
Kombinácia snímača veľkosti APS-C so zoomovým objektívom v kompaktnom fotoaparáte je úžasným umením konštruktérovtohto modelu. Leica X Vario je jediným kompaktým fotoaparátom na svete ponúkajúcim túto unikátnu kombináciu. Rozmery a kvalita snímača poskytujú extrémne nízku úroveň šumu, vysoký dynamický rozsah a presné farebné podanie. V kombinácii s výkonným objektívom Leica Elmar 28-70mm f/3.5-6.4 ASPH. (35mm. ekviv.) zabezpečí zábery neprekonateľnej krásy. Dokonca primaximálnej sveteľnosti f/3.5 poskytuje táto kombinácia kreatívne použitie hĺbky ostrosti na dosiahnutie plastičnosti a priestorovosti snímok. Rozsah objektívu Leica X Vario od širokouhlého po tele ohnisko ponúka obrovský priestor pre kreatívnu tvorbu. Či už pri zachytávaní interiérových snímok, ktoré sú priestrannejšie, pôsobivých krajiniek alebo detailných portrétov, je k dispozícii užívateľom možnosť rýchlej zmeny ohniskovej vzdialenosti pre spontánne zachytenie toho správneho okamihu v každej situácii v celej jeho pravosti. Autofokus modelu Leica X vario je rýchly, veľmi presný a takmer bezhlučný. Prechod z automatickéhona manuálne ostrenie je veľmi intuitívne: jediné, čo potrebujete spraviť, je pohnúť ostriacim prstencom z polohy AF do polohy manuálneho ostrenia. 
 
 
“Ingenieurskunst” – Umenie konštruktérov, Made in Germany 
 
Dizajn a prevedenie fotaparátu odráža to najlepšie z umenia konštruktérov. Fotoaparát je konštruovaný so starostlivou pozornosťouku každému detailu a iba z najlepších materiálov. Leica X Vario je zážitok sám o sebe – pre oči, pre ruky a pre vyjadrenie svojej kreatívnej vízie. Dokonca aj na prvý pohľad je zrejmé, že Leica X Vario obsahuje DNA modelového radu Leica M. Leica X Vario je ďalším vyvojovým krokom modelu Leica X2 a má význačné dizajnové vlastnosti súčasného modelu Leica M. Horná časť je vyrobené z masívneho hliníka rovnakým procesom, ktorý je použitý pri výrobe modelu Leica M. Telo z hliníka  a horčíka sedí v rukách pevne ale súčasne pohodlne. K pohodliu prispieva aj mäkká koža s vlastnosťou ideálnej priľnavosti. Tento fotoaparát je zážitkom pre zrak aj hmat – skutočná Leica, vyrobená v Nemecku. 
 
 
INTUITÍVNE OVLÁDANIE 
 
Ovládanie modelu Leica X Vario nasleduje ovládanie modelu Leica M a ponúka presvedčivo jednoduchý koncept ovládania, ktorý sa sústreďuje na to najnutnejšie v každom smere. Vďaka tomuto konceptu sa môžu aj neskúsení užívatelia sústrediť na to najpodstatnejšie: ich obrázky. Všetky funkcie a ovládacie prvky sú prehľadne usporiadané. Nastavenia je možné meniť vokamihu tak , aby vyhovovali každej fotografickej situácii. Súčasne užívateľské prostredie zobrazené na 3” displeji s vysokým rozlíšením poskytuje rýchly prehľad o nastaveniach. 
 
 
FULL HD VIDEO 
 
Leica X Vario umožňuje fotografom zachytiť drobné príbehy rozprávané životom. To vďaka možnosti záznamu Full HD videa s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov pri 30 snímkach za sekundu. Nahrávanie videa je možné spustiť a zastaviť jednoduchým stlačením tlačidla na hornej strane fotoaparátu. Obzvlášť praktickou je možnosť uložiť video do formátu MP4 vhodného pre zdielanie na internete, sociálnych sieťach, mobilných zariadeniach bez nutnosti ďalšej konverzie. Zabudovaný Low-­‐cut filter zaisťuje vynikajúcu čistotu zvuku. Leica X Vario – dokonalý fotoaparát pre ľudí na cestách. 
 
 
PRÍSLUŠENSTVO 
 
Leica ponúka celý rad technického a netechnického príslušenstva dokonale doplňujúceho model Leica X Vario. 
 
 
Handgrip
 
Voliteľná rukoväť umožnuje fotografovi držať fotoaparát jednou rukou a poskytuje lepšiu stabilitu pri ovládaní fotoaparátu. Tak ako je to známe z modelu Leica M (typ 240), rukoväť umožňuje fotografovi pripojiť tri rôzne veľkosti slučiek pre prsty. 
 
LEICA X VARIO a handgrip 
 
Slnečná clona 
Slnečná clona nasadená na závite objektívu Leica X Vario zlepšuje kontrast minimalizáciou rozptýleného svetla. Slnečná clona je dodávaná s celokovovou krytkou objektívu. 
 
LEICA X VARIO a slnečná clona 
 
Puzdro Ever ready case 
Puzdro Ever ready case je vyrobené s vysokokvalitnej kože a dokonale kopíruje tvary fotoaparátu. Poskytuje perfektnú a elegantú ochranu vo veľmi peknom dizajne. Puzdro je v ponuke vo farebnom prevedení čierna (black) a koňaková (cognac). 
 
Ever ready case black a cognac 
 
 
Protector 
Puzdro Protector bolo navrhnuté s dôrazom na optimálnu ochranu tela fotoaparátu. Vyrobené je z vysokokvalitnej kože, ponúka výrazné úchyty na prednej a zadnej strane pre ergonomické držanie fotoaparátu. Protector je k dispozícii vo farbe čiernej (black) a koňakovej (cognac). 
 
LEICA X VARIO a ochranné puzdro Protector 
 
 
Wrist and neck strap with protection flap 
Sme hrdí, že môžeme predstaviť prémiový popruh na zápästie a krk kombinujúci vysokú kvalitu a perfektnú ergonómiu. Je môžné ich pripevniť na všetky modely série Leica X a Leica M. Vďaka priloženým ochranným klapkám sú fotoaparáty navyše chránené voči poškriabaniu. Kožené popruhy sú dostupné v čiernej (black) a koňakovej (cognac) farbe. 
 
LEICA X VARIO a Wrist and neck strap 
 
 
System bag small 
Táto nádherne navrhnutá brašňa perfektne obsiahne všetko voliteľné príslušenstvo a poskytuje vynikajúcu ochranu pri cestovaní. Materiál je odolný voči vode a je veľmi robustný. 
 
 
LEICA EVF 2 
Elektronický hľadáčik s uchytením do sánok fotoaparátu Leica X vario ponúka vysoké rozlíšenie 1,4 MP a je vyklopiteľný nahor o 90°. Všetky údaje sa zobrazia ihneď po pripojení k fotoaparátu. 
 
 
Blesk LEICA SF 24D 
Elektronický blesk SF 24D je navrhnutý s dôrazom na kompaktné rozmery a takisto čo najväčšiu vzdialenosť medzi reflektorom blesku a objektívom fotoaparátu, čo minimalizuje riziko vzniku červených očí pri fotografovaní ľudí a zvierat. Blesk je ideálnym doplnkom k modelu Leica X Vario. 
 
LEICA X VARIO a EVF2 
 
LEICA X VARIO (Typ 107)
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Milosh Milosh Milosh Milosh
  Milosh Milosh / 17.06.2013 15:58:00
  neviem, môj 500€ Canon G15 má lepšiu svetelnosť...
 • julo kotus julo kotus
  julo kotus / 17.06.2013 17:01:00
  To je síce pravda, ale Leica X-Vario má niekoľkonásobne väčší senzor. Nie je to prístroj na divokú reportáž v znížených svetelných podmienkach, ale možno to bude dobrý cestovateľský kompakt alebo kompakt pre krajinkárov - objektív bude podľa mňa veľmi ostrý. Uvidíme, necháme sa prekvapiť. Možno ho dostaneme na test...
 • Milosh Milosh Milosh Milosh
  Milosh Milosh / 17.06.2013 17:05:00
  Dajú sa na tento aparát použiť filtre? To je dôležité pre krajinára.
 • julo kotus julo kotus
  julo kotus / 17.06.2013 17:14:00
  No, ako pozerám, tak pozerám, nikde tento údajov filtrovom závite nevidím. Ani podľa obrázkov to nemožno potvrdiť ani vyvrátiť.
 • julo kotus julo kotus
  julo kotus / 17.06.2013 17:18:00
  Tak, niečo som našiel na Leica stránkach: A lens hood is also available, screwing onto the lens' filter thread to block stray light and reduce flare. Čiže voliteľné príslušenstvo - kovová slnečná clona sa upevňuje do filtrového závitu, z čoho vyplýva, že objektív má filtrový závit. Len neuvádzajú, aký priemer.
 • R Tono R Tono
  R Tono / 22.06.2013 09:09:00
  Voľakedy sa inšpirovala Fuji Leicou, dnes by sa mala Leica inšpirovať u Fuji...
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...