Kvalita nadovšetko: DJI Mavic 3

Kvalita nadovšetko: DJI Mavic 3

Novinky  /  Ivan Malárik / 05.11.2021 / 15:00

DJI Mavic 3 je najnovším špičkovým DJI dronom. V porovnaní s DJI Mavic 2 má Mavic 3 podstatne vylepšený výkon kamery, vďaka 4/3 CMOS snímaču, kamere Hasselblad a ľahkej telekamere ekvivalentnej 24mm. Mavic 3 je schopný nakrúcať videá v rozlíšení 5,1 K/50 fps a 4K/120 fps.

Verzia Mavic 3 Cine podporuje dokonca kódovanie Apple ProRes 422 HQ, ktoré ponúka vyššiu kvalitu obrazu a väčšiu flexibilitu počas následného spracovania. Okrem kamerového systému prináša Mavic 3 aj komplexne vylepšený zážitok z letu. Doba letu bola predĺžená na 46 minút a dosah prenosu videa na maximálnu vzdialenosť 15 km. Snímanie prekážok sa vyvinulo do skutočne všesmerového systému s výkonnejším APAS 5.0 a Advanced RTH, ktoré používateľom poskytnú väčší pokoj a bezpečnosť počas letu. V porovnaní s Mavic 3 podporuje DJI Mavic 3 Cine kódovanie Apple ProRes 422 HQ a je dodávaný so vstavaným 1TB SSD pre vysokorýchlostné ukladanie dát.

DJI Mavic 3 prichádza v troch verziách:

 

DJI Mavic 3 - 2099€

 DJI Mavic 3 Fly More Combo - 2799€

DJI Mavic 3 Cine Premium Combo- 4799€

DJI Mavic 3 dokáže detekovať prekážky vo všetkých smeroch s extrémnou presnosťou. Viac snímacích kamier so širším rozsahom detekcie pomáha Mavicu 3 reagovať na prekážky skôr ako dôjde ku nehode. V dobre osvetlenom prostredí sa Mavic 3 dokáže rýchlejšie a plynulejšie vyhýbať prekážkam a bezpečne robiť stabilné zábery aj pri lete do strany alebo dozadu, čo bolo pri modeli DJI Mavic 2 Pro riskantná záležitosť.


ActiveTrack 5.0

ActiveTrack 5.0 sleduje objekty, bez ohľadu na to, či sa dron pohybuje dopredu, dozadu, doľava alebo doprava. ActiveTrack 5.0, obsahuje najnovšie technológie rozpoznávania predmetov, využíva niekoľko senzorov súčasne na rozpoznanie predmetu, jeho odlíšenie od ostatných objektov a uzamknutie predmetu v zábere. Mavic 3 je schopný sledovanie vo všetkých smeroch a plynule upravuje uhly sledovania pre prirodzenejšie výsledky. Vďaka novému prostrediu a algoritmom snímania objektu reaguje Mavic 3 na pohyby objektu a informácie o prostredí skôr a vopred naplánuje optimálnejšiu trasu letu a sledovania.

Zachyťte svoje životné zábery s kamerou Hasselblad so 4/3 CMOS senzorom a užite si plynulý a hladký let s rozpoznávaním prekážok. Každé vylepšenie na Mavic 3 predstavuje nový štandard toho, čo všetko môže ponúknuť letecká fotografia. Lietajte s dronom Mavic 3 a objavujte v nekompromisnej kvalite.

Dedičstvo pokračuje: Hasselblad L2D-20c Camera 

Ikonická švédska značka Hasselblad upravila svoju L2D-20c kameru špeciálne pre DJI Mavic 3. Prísne štandardy značky Hasselblad sú aplikované ako na výkon hardvéru, tak na softvérové ​​algoritmy, čo posúva kvalitu obrazu na úplne novú úroveň.

Hlavné vlastnosti:

  • 4/3 CMOS Hasselblad kamera
  • 20MP fotografie
  • 12.8 Stôp dynamického rozsahu
  • f/2.8-f/11 upraviteľná clona
  • ohnisková vzdialenosť ekvivalentná 24 mm
  • Vision Detection Auto Focus (VDAF)

4/3 CMOS

Väčší senzor neprináša pre Mavic 3 iba vyššie rozlíšenie a dynamický rozsah, ale hlavne znižuje šum v zlých svetelných podmienkach, čo je oproti svojmu staršiemu bratovi DJI Mavic 2 Pro obrovský krok vpred.

12.8 Stôp dynamického rozsahu

4/3 CMOS senzor prichádza s 12.8-stopami dynamického rozsahu pre lepšie uchovanie detailov v tieňoch a svetlách, čo posúva obraz na úplne novú, živú úroveň.

Vision Detection Auto Focus (VDAF)

Hasselblad kamera na Mavic 3 poskytuje technológiu VDAF, ktorá funguje s niekoľkými senzormi na využitie dát o vzdialenosti a optimalizácii rýchlosti ostrenia.

Hasselblad Natural Colour Solution

Mavic 3 ponúka známe Hasselblad Natural Colour Solution (HNCS), ktoré je výsledkom desaťročí skúseností s fotografovaním. Táto funkcia zabezpečuje presné a prirodzené farby, ktoré vyzerajú úžasne aj bez presetov a úprav.

 

Kalibrácia na úrovni pixelov

Aby sme zaistili, že DJI Mavic 3 bude zaznamenávať farby s rovnakou kvalitou ako to robia ostatné Hasselblad kamery, L2D-20c používa rovnaké vysoké štandardy, s každým pixelom skalibrovaným a zabudovanou HNCS. RGB farebné dáta zachytené senzorom sa konvertujú pomocou unikátneho Hasselblad algoritmu tak, aby sme dosiahli najprirodzenejšie farby v každej scéne.

Profesionálne vlastnosti pre video:

  • 5.1K rozlíšenie videa
  • DCI 4K/120fps
  • Apple ProRes 422 HQ [1]
  • 10-bit D-Log farebný profil

 

Mavic 3 využíva svoj profesionálny obrazový výkon na nahrávanie videí vo vysokom rozlíšením a snímkovacej frekvencii. Jeho kamera tiež nahráva až 1 miliardu farieb vďaka 10-bitovému D-Log profilu, ktorý ponúka prirodzené farby a pokročilú flexibilitu v úprave a color gradingu. Verzia Mavic 3 Cine podporuje Apple ProRes 422 HQ kódovanie s maximálnou rýchlosťou 3,772 Mbps. Tiež podporuje zabudované 1TB SSD uložisko a 10Gbps super rýchly kábel na prenos dát pri profesionálnej tvorbe.

28x Hybridný Zoom

Unikátna tele kamera robí režim preskúmavania tým perfektným režimom na zmapovanie a plánovanie trasy. Keď sú objekty alebo scény ďaleko, použitie tele kamery pre priblíženie sa môže hodiť.

Mnohosmerná detekcia prekážok

Pokročilé funkcie na DJI Mavic 3 vám dovolia sa plne venovať zachyteniu toho najlepšieho záberu. Niekoľko širokouhlých vision senzorov spolupracuje s výpočtovým procesorom, aby sa precízne vyhli prekážkam vo všetkých smeroch. Ukončite každý let v pokoji vďaka pokročilému RTH, ktorý dovoľuje Mavicu 3 automaticky určiť optimálnu cestu späť na bod vzletu a pomáha mu sa bezpečne vrátiť.

APAS 5.0 - Užite si Váš let bez strachu zo zrážky, aj keď lietate v komplikovanom prostredí.

Lietanie s dronom Mavic 3 sa posunulo na novú úroveň a váš dokonalý záber už nepreruší žiadna prekážka. Mavic 3 pri lete kontinuálne detekuje prekážky vo všetkých smeroch, ktoré rýchlo a hladko prekonáva. Výsledok je stabilný prenos bez stráty prenosu.

Predĺžená doba letu

Vykonajte každý krok od plánovania po kompozíciu a ešte k tomu si natočte Hyperlapse, všetko počas jedného letu. Odolnosť voči vetru Mavicu 3 je o 50 % silnejšia ako u jeho predchodcov, a to vďaka efektívnejšiemu systému motorov a batérii s vysokou kapacitou, ktorá dobu letu predlžuje až na neuveriteľných 46 minút.

Lietajte ďalej, tvorte viac, prekonávajte limity s Mavicom 3

S prenosom až na vzdialenosť 15 km lieta Mavic 3 nielen ďalej, pilot vôbec po prvý krát získava kľudný pocit na duši počas letu vďaka vysoko výkonnému a stabilnému prenosu. Video lagy, straty prenosu, výpadky obrazu a iné nepríjemnosti sú pri tomto drone minulosťou. Vám ostáva len prekonávať svoje schopnosti a limity.

FHD video prenos s vysokou snímkovacou frekvenciou a stabilným obrazom

Mavic 3 je prvý dron od DJI, ktorý vie vysielať živé video v 1080p/60fps. To znamená, že na ovládači vidíte obraz v oveľa reálnejšom podaní. Vďaka tomu je aj Mavic 3 lepšie ovládateľný v reálnom čase.

Nová vrstva bezpečnosti vo vzduchu: DJI Cellular Transmission Dongle

S pripojeným Cellular Transmission Dongle, Mavic 3 môže prepínať na 4G siete pre hladké a stabilné pripojenie v prípade, že je signál O3+ blokovaný budovami, stromami alebo inými štruktúrami. Počas letu sa vysielanie O3+ a 4G skoordinuje, teda medzi nimi dron automaticky a bezproblémovo prepína, vďaka čomu zaistí nerušený a precízny zážitok.

Link na drony v prolaika: https://bit.ly/Drony_Prolaika

 

Kvalita nadovšetko: DJI Mavic 3
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...