Kompaktný, ľahký a robustný - nový fotoaparát FinePix XP 90

Kompaktný, ľahký a robustný - nový fotoaparát FinePix XP 90

Novinky  /  Tlačová Správa / 15.01.2016 / 05:30

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Shigehiro Nakajima) s hrdosťou oznamuje uvedenie nového fotoaparátu FinePix XP90 na trh. Je ideálnym fotoaparátom pre dovolenky a voľnočasové aktivity. Hmotnosť kompaktného a ľahkého tela fotoaparátu XP90 je len 203 g *1.

Odolný voči všetkým živlom

Fotoaparát FinePix XP90 je ideálny pre snowboarding, lyžovanie, jazdu na horskom bicykli a ďalšie športové aktivity v prírode a spĺňa požiadavky noriem IP68 *2. Je vodotesný do hĺbky 15 m, odolá pádu z výšky až 1.75 m *3, je schopný pracovať aj pri teplotách až -10°C a je odolný proti vniknutiu prachu a piesku. Ďalej je chránený proti poveternostným vplyvom dvojitým uzamykacím mechanizmom, ktorý zabraňuje náhodnému otvoreniu priestoru batérie / pamäťovej karty a aparát je tiež vybavený predným úchytom a opierkou palca pre spoľahlivé držanie.

 

Vysoká rýchlosť fotografovania a fotografické funkcie zaisťujú vynikajúce výsledky

XP90 je vybavený 1/2.3“ 16.4 megapixelovým senzorom BSI CMOS, ktorý zaisťuje pôsobivé výsledky. Fotoaparát je spojený s výkonným procesorom a zaisťuje tak vysokú kvalitu snímok, umožňuje robiť fotografie rýchlosťou až 10 snímok za sekundu pri plnom rozlíšení a neuveriteľných 60 snímok za sekundu pri zníženom rozlíšení (2 MP). Okrem toho sa fotoaparát XP90 tiež dodáva s intervalovým časovačom pre vyhotovenie snímok v nastavených intervaloch 10 minút, 5 minút, 60 sekúnd, 30 sekúnd a 15 sekúnd na funkciu Time-Lapse Video, ktorá automaticky prevádza sekvencie snímok na video. Tieto funkcie umožňujú snímanie stavov, ako je západ slnka alebo otváranie kvetov. Je možné zvoliť rýchlosť 10 snímok za sekundu, 30 snímok za sekundu alebo 60 snímok za sekundu a tiež tri rôzne veľkosti videa vrátane najvyššieho rozlíšenia.

Vysoká kvalita, ostré snímky

Fotoaparát XP90 ponúka objektív s premenlivou 5x ohniskovou vzdialenosťou, ktorý obsahuje širokouhlé nastavenie 28 mm *4 pre fotografovanie malebných krajiniek. Rozsah nastavenia ohniskovej vzdialenosti je možné zdvojnásobiť na 10x pomocou inteligentnej digitálnej technológie spoločnosti Fujifilm - Intelligent Digital Zoom, funkcia optickej stabilizácie obrazu zaisťuje minimalizáciu vplyvov otrasov fotoaparátu.

 

Kompaktný a univerzálný

FinePix XP90 váži len 203 g vrátane batérie a pamäťovej karty, ľahko sa nosí a zmestí sa do vrecka a akejkoľvek tašky. Aj napriek svojej kompaktnej veľkosti je fotoaparát XP90 vybavený 3.0 palcovým LCD monitorom, 920k pixelov, s vysokým rozlíšením, čo uľahčuje fotografovanie a prezeranie snímok. Displej z tekutých kryštálov je opatrený antireflexným povrchom, ktorý zaisťuje jasné zobrazenie snímok dokonca aj pri jasnom slnečnom počasí alebo pod vodou. Jas LCD monitoru sa automaticky upravuje podľa hladiny okolitého svetla a udržuje tak optimálnu viditeľnosť a zabraňuje zbytočnému vybíjanie batérie.

Veľkosť a umiestnenie funkčných tlačidiel zaisťuje jednoduchú obsluhu i v rukaviciach a aparát má tiež dostatočne veľký úchop pre obsluhu jednou rukou.

Fotografovanie na diaľku a zdieľanie videí

Fotoaparát FinePix XP90 je vybavený wifi ovládaním pomocou aplikácie Fujifilm Camera Remote. Ak chcete použiť väčšinu bezdrôtových funkcií aparátu, proste len stlačte na tento účel vyhradené tlačidlo na fotoaparáte. Tieto funkcie nezahŕňajú len fotografovanie na diaľku pomocou externého zariadenia, ale tiež zoom pre fotografovanie alebo filmovanie videí.

Okrem fotografovania na diaľku umožňuje bezdrôtové pripojenie aparátu XP90, aby si užívateľ zvolil snímky alebo videá *5, ktoré chce preniesť do svojho inteligentného telefónu, tabletu *6 alebo osobného počítača.

Rozšírené funkcie filmovania videa

XP90 ponúka možnosť vytvárania videí v plnom rozlíšení (1920 x 1080) a má funkciu rozlíšenia prostredie pre optimálne nastavenie vyspelých filtrov pre vytvorenie pútavých efektov. Hluk vetra, čo je častý problém, ktorému je potrebné čeliť pri natáčaní filmu v exteriéri, je možné obmedziť voľbou nastavenia zvukového filtra. Samotné nahrávanie videí je jednoduché a vykonáva sa pomocou špeciálneho tlačidla pre natáčanie videa a fotoaparát má dokonca aj niekoľko funkcií k editácii videa vrátane funkcie Movie Trimming (strih videoklipov), kde je možné odstrániť nežiaduce sekvencie a funkcie Movie Join, pomocou ktorej je možné zostrihať niekoľko videí do jedného súboru.

 

Univerzálne fotografické funkcie

Univerzálnosť fotografovania zvyšuje režim rozpoznania scény (Scene Recognition), ktorý rýchlo posúdi prostredie a potom optimalizuje nastavenia zaostrenia, expozície a času uzávierky tak, by sa dosiahol najlepší možný výsledok. K dispozícii sú aj funkcie fotografovania pod vodou a makro fotografovanie pod vodou.

Kreativita je zabezpečená 11 vyspelými funkciami filtrov, pričom sa používa spracovanie niekoľkých snímok na zachytenie dvoch alebo viac snímok na účely snímke vo vysoko dynamickom rozsahu (HDR), ktorý si uchováva detaily ako v temných, tak aj svetlých miestach. Funkcia Motion Panorama 360° ponúka možnosť robiť vynikajúce panoramatické zábery stlačením jediného tlačidla.

Hlavné vlastnosti a funkcie fotoaparátu FinePix XP90:

• Odolnosť proti vode do 15m, odolnosť proti pádu z výšky 1.75 m, odolnosť proti mrazu do -10°C a odolnosť proti prachu

• Snímanie fotografií podľa nastaveného časového intervalu a funkcie vytvorenie videa z urobených snímok (Time-Lapse Movie)

• Bezdrôtové pripojenie k inteligentným telefónom a tabletom

• Snímanie videí v plnom rozlíšení

• Senzor 16.4 megapixelov, 1/2.3" BSI CMOS

• Objektív 5x zoom, od 28 mm

• Optická stabilizácia obrazu

• 11 vyspelých umeleckých filtrov

• Snímanie záberov v HDR

• Funkcia Motion Panorama 360° pre vytváranie panoramatických záberov

 

* 1 Vrátane batérie a pamäťovej karty.

* 2 Normy upravujúce odolnosť výrobkov proti vode a prachu pozri IEC (International Electrotechnical Commission).

* 3 Použitie meracie metódy MIL - Norma 810F Metóda 5 16.5-Náraz podľa normy "MIL" a norma stanovujúca trvanlivosť dodávok americkej armáde podľa Ministerstva obrany USA.

* 4 Ekvivalent formátu 35 mm.

* 5 Niektoré videá, ktorá nie je možné prehrať na inteligentných telefónoch, nemôžu byť ukladané pomocou verzie iOS aplikácie FUJIFILM Camera Remote. Za takýchto okolností skúste použiť režim videa veľkosti menšej ako HD (1280 x 720).

* 6 Koncové zariadenia inteligentných telefónov a tabletov s OP Android ™, iPhone / iPad

Kompaktný, ľahký a robustný - nový fotoaparát FinePix XP 90
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...