Kompaktné novinky od spoločnosti Canon

Kompaktné novinky od spoločnosti Canon

Novinky  /  Tlačová Správa / 09.01.2017 / 11:15

Elegantný, tenký a štýlový – Canon uvádza PowerShot G9 X Mark II

BRATISLAVA, 4. januára 2017 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes rozširuje uznávaný rad PowerShot G o nový a veľmi tenký výkonný fotoaparát PowerShot G9 X Mark II v prevedení ideálnym do vrecka. Tento najnovší model sa môže pochváliť rýchlym kontinuálnym snímaním až 8,2 snímok za sekundu, veľkým snímačom typu 1,0 s rozlíšením 20,1 megapixelov a obrazovým procesorom DIGIC 7 spoločnosti Canon. PowerShot G9 X Mark II tak ponúka dostatočný výkon a vynikajúce výsledky pri každom stisnutí spúšte. Novinka je ideálna pre všetkých pokročilých používateľov túžiacich po spoľahlivom fotoaparáte, ktorý môžu mať neustále pri sebe – napríklad ako lepšiu fotografickú alternatívu k smartfónu.

Skvelý výkon i presnosť

Canon PowerShot G9 X Mark II vďaka obrazovému procesoru DIGIC 7 i snímaču CMOS prináša výrazne vyšší výkon a podstatne lepšie výsledky. Súčasťou nového modelu je stabilizácia obrazu s technológiou dual sensing, ktorá pomocou paralelnej stabilizácie zaisťuje korekciu až 3,5 EV a umožňuje vytváranie nerozmazaných snímok v pohybe. Používatelia majú k dispozícii kontinuálne snímanie rýchlosťou až 8,2 snímok za sekundu, ktoré umožňuje zachytiť akýkoľvek spontánny moment. Nový fotoaparát v sebe skrýva objektív s trojnásobným optickým zoomom a s ohniskovou vzdialenosťou začínajúcou na širokouhlých 28 mm. Je ideálny pre výnimočné portréty i nádherné snímky krajiny. Vďaka všetkým týmto vlastnostiam a rýchlemu automatickému zaostrovaniu pod 0,14 sekundy je Canon PowerShot G9 X Mark II fotoaparátom, ktorý bude vždy pripravený splniť priania používateľov a zaistí, že nepremeškajú žiadny dôležitý okamih.

Pomocou nového fotoaparátu používatelia zachytia všetky dôležité okamihy do podoby perfektne čistých snímok, a to bez ohľadu na konkrétne svetelné podmienky. Snímač výrazne znižuje šum a vylepšuje dynamický rozsah – Canon PowerShot G9 X Mark II preto môže ponúknuť konzistentné výstupy ako v priebehu dňa, tak i pri nočnom fotení. Na skvelých výsledkoch má podiel i objektív, ktorý vďaka svetelnosti f/2,0 dodáva snímaču viac svetla a umožňuje používať nižšie hodnoty citlivosti ISO alebo rýchlejšiu uzávierku a vytvárať snímky s nádherne rozostreným pozadím. Užitočný je i nový automatický neutrálny filter, ktorý naopak množstvo svetla redukuje, a dovoľuje tak používať dlhšie časy bez rizika preexponovania, napríklad pri vytváraní snímok s rozmazaním pohybujúcich sa objektov.

Filmy v profesionálnej kvalite

S novým fotoaparátom môžu nádejní filmári jednoducho popustiť uzdu svojej fantázie a vytvárať pôsobivé filmy vo Full HD rozlíšení. Súčasťou obrazového procesoru DIGIC 7 je vylepšená technológia sledovania objektov, čo znamená, že autori filmov môžu svojimi snímkami zachytiť prakticky čokoľvek, od výrazných pohybov až po drobné zmeny vo výraze tváre.

Canon PowerShot G9 X Mark II využíva technológiu dynamickej stabilizácie obrazu Canon, ktorá automaticky koriguje chvenie fotoaparátu a zjednodušuje vytváranie snímok z rôznorodých uhlov alebo v priebehu pohybu. Používatelia tak s novým modelom nemusia stáť na mieste, ale môžu svoje spomienky zaznamenávať napríklad v priebehu horolezeckého výstupu alebo prechádzky mestom. Najnovší model z dielne spoločnosti Canon podporuje i tvorbu časozberných filmov, takzvaných time-laps, pre ktoré ponúka škálu rôznorodých nastavení umožňujúcich maximálnu kontrolu nad tvorivými nápadmi.

Skutočný pracant do vrecka

Canon PowerShot G9 X Mark II prináša perfektný výkon v minimalistickom prevedení s dôrazom na retro štýl. Jeho elegantné a kompaktné hliníkové telo je o celú štvrtinu tenšie než fotoaparát PowerShot G7 X MARK II. Nový fotoaparát váži iba 206 gramov, hodí sa teda do akéhokoľvek vrecka, a môže tak byť neustále poruke. Canon PowerShot G9 X Mark II stelesňuje spojenie minimalistického designu s intuitívnym dotykovým displejom LCD, ktorý prináša maximálnu kontrolu nad prístrojom bez potreby využívať tlačidlá. Používanie výrazne zjednodušuje i krúžok objektívu pre širšie možnosti ovládania clony, rýchlosti uzávierky i zoomu.

Neustále pripojenie a jednoduché zdieľanie kreatívnych fotografií

Vďaka tlačidlu Wi-Fi majú používatelia k dispozícii bezdrôtovú konektivitu doslova na dosah prstov. Canon PowerShot G9 X Mark II sa chváli aj funkciou Dynamic NFC, ktorá ponúka jednoduchší spárovanie s kompatibilnými chytrými zariadeniami vrátane Canon Connect Station. Používatelia tak môžu svoje fotografie i filmy veľmi jednoducho zdieľať a prinášať na bezpečné úložisko. Fotoaparát je navyše kompatibilný i s technológiou Bluetooth dovoľujúcou neustále prepojenie s telefónom či tabletom i pri prehliadaní alebo zdieľaní snímok v prípade, kedy je fotoaparát napríklad ukrytý vo vrecku. Tým ale možnosti tejto technológie nekončia. Chytré zariadenia je možné využiť i pre vzdialené bezdrôtové fotografovanie a nakrúcanie v situáciách, ako je vytváranie skupinových záberov alebo netradičných selfie snímok. Výhodou je rovnako nabíjanie prostredníctvom USB rozhrania, ktoré ponúka pohodlné dočerpanie energie kedykoľvek v priebehu dobrodružných výprav.

Kľúčové vlastnosti fotoaparátu PowerShot G9 X MARK II:

 • Model vhodný do vrecka, ktorý zaisťuje vysokú obrazovú kvalitu snímok pri akýchkoľvek svetelných podmienkach

 • Jednoduché ovládanie

 • Jednoduché vytváranie vynikajúcich filmov vo Full HD rozlíšení

 • Predurčený na zjednodušenie kreatívnej tvorby

 • Možnosť okamžitého zdieľania snímok 

 

Nové kompakty značky Canon pre jednoduché zachytenie všetkých dôležitých okamihov

BRATISLAVA, 4. januára 2017 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes uvádza tri nové kompaktné fotoaparáty, ktoré zjednodušia zachytenie akéhokoľvek okamihu – tenké a štýlové modely IXUS 185 a IXUS 190 a superzoom typu mini bridge PowerShot SX430 IS. Najnovší členovia radu IXUS sú najtenšími zariadeniami tohto produktového radu a predstavujú ideálne zariadenia, ktoré môžu mať používatelia neustále pri sebe a ktoré ohromia skvelou obrazovou kvalitou. Obrovský 45-násobný zoom modelu PowerShot SX430 IS je ideálny pre rodiny túžiace po fotoaparáte, ktorý dovolí byť čo najbližšie všetkým ich výnimočným okamihom – tak, aby si ich mohli všetci kedykoľvek verne pripomenúť.

Vysoká kvalita a zoom vo vašom vrecku

Všetky nové fotoaparáty zvládnu zachytiť dôležitý okamih v pôsobivej 20-megapixelovej kvalite i nakrúcať filmy v rozlíšení HD 720p. Súčasťou uvádzaných noviniek je i výkonný optický zoom, v ktorom používatelia získavajú slobodu v podobe dostatočného priblíženia k detailu. Modely IXUS 185 (8-násobný optický zoom) a IXUS 190 (10-násobný optický zoom) umožňujú zatiahnúť objektív späť do tela fotoaparátu, vďaka čomu je ho možné jednoducho prepravovať napríklad vo vrecku či kabelke. Najnovšie prírastky v portfóliu značky Canon sa navyše môžu pochváliť i technológiou ZoomPlus, ktorá digitálne zdvojnásobuje rozsah zoomu a je teda ideálna i pri snímaní náročných záberov, a to pri zachovaní plného rozlíšenia. Záujemcovia o snímok zo skutočne veľkej vzdialenosti určite ocenia impozantný 45-násobný optický zoom fotoaparátu PowerShot SX430, ktorý fotografov prenesie do samého stredu diania. Navyše budú v spojení s technológiou ZoomPlus, zaisťujúcej 90-násobné priblíženie, objektom svojho záujmu ešte podstatne bližšie.

Nová funkcia radu IXUS s názvom Easy Auto vyberá automaticky najlepšie nastavenie fotoaparátu a vďaka zamknutiu tlačidiel znemožní náhodné zmeny. Výsledkom sú najlepšie možné snímky bez ohľadu na to, či ide o záber rodiny, priateľov, alebo  iného dôležitého okamihu. Fotografovanie i nakrúcanie filmov je navyše ešte jednoduchšie vďaka funkcii Auto Zoom, ktorá inteligentne vyberá najlepšiu podobu záberu podľa počtu ľudí v zamýšľanom snímku.

Vďaka inteligentnej stabilizácii obrazu z dielne spoločnosti Canon je výsledkom každého stlačenia spúšte dokonale ostrý snímok. Používatelia majú k dispozícii celkom osem režimov, ktoré sa automaticky prispôsobujú konkrétnej scéne – od fotografovania zo statívu až po sledovanie a vytváranie snímok bežiaceho dieťaťa. Nechýba ani technológia dynamického IS, ktorá zjednodušuje natáčanie filmov.

Vytvoriť, zdieľať a zaspomínať

Súčasťou všetkých najnovších modelov je nové tlačidlo Date, ktoré ponúka jednoduché pridanie časovej značky do snímku, a zjednodušuje tak pripomenutie vzácnych okamihov. Užívatelia modelov IXUS 190 a PowerShot SX430 IS sa môžu navyše rozlúčiť so zdĺhavými úpravami a pomalým nahrávaním – vďaka vstavanej konektivite Wi-Fi je možné teraz snímky na sociálnych sieťach zdieľať jednoducho a rýchlo priamo z fotoaparátu. Majitelia týchto prístrojov môžu využiť aj funkcie Dynamic NFC, ktorá umožňuje naviazať bezdrôtové spojenie vzájomným dotykom fotoaparátu a telefónu.

Kľúčové vlastnosti modelu IXUS 190:

 • DNA produktového radu IXUS alebo dôraz na štýl, jednoduché ovládanie a ultratenké prevedenie

 • Vysoko kvalitné snímky všetkých jedinečných okamihov

 • Bezproblémová konektivita pre jednoduché zdieľanie a vzdialené fotografovanie i natáčanie

 • Plne automatizovaná a jednoduchá tvorba kreatívnych snímok

 • Vynikajúce filmy v HD rozlíšení stisnutím jediného tlačidla

Kľúčové vlastnosti modelu IXUS 185:

 • Jednoducho použiteľný a tenký model značky IXUS je vhodný do každého vrecka

 • Perfektné výstupy pre najlepšie spomienky

 • Nádherné výsledky skutočne jednoducho – stačí zamieriť a stisnúť spúšť

 • Skvelá zábava vďaka jednoducho použiteľným kreatívnym režimom

 • Vynikajúce filmy v HD rozlíšení stisnutím jediného tlačidla

Kľúčové vlastnosti modelu PowerShot SX430 IS:

 • Veľký zoom vhodný na každú príležitosť

 • Úžasné výstupy pre všetky dôležité okamihy

 • Bezproblémová konektivita pre jednoduché zdieľanie

 • Jednoducho použiteľná automatika pre kreatívne výstupy

 • Vynikajúce filmy v HD rozlíšení stisnutím jediného tlačidla

Kompaktné novinky od spoločnosti Canon
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...