Hory a mesto 2016

Hory a mesto 2016

Novinky  /  FOTOma.sk / 11.02.2016 / 07:20

17. ročník festivalu Hory a mesto sa koná 6.-10. apríla 2016 v multiplexe Cinema City v bratislavskom Auparku. Hlavnými hosťami festivalu budú: rakúsky legendárny himalájsky lezec Kurt Diemberger, filmár, fotograf a publicista, ktorý uskutočnil sedem výstupov na šesť osemtisícoviek, pričom na dvoch - Broad Peak a Dhaulágirí - bol medzi úplne prvými; mladá španielska charizmatická lezkyňa Daila Ojeda, ktorá v súčasnosti patrí k špičke ženského športového lezenia; zo slovenských hostí sa bude prezentovať lezec Martin Krasňanský z nedávnej lezeckej výpravy v Čile; profesionálna potápačka Katka Linczényiová; legendárny tradičný slovenský lezec Stano Glejdura a ďalší.  

Filmová prehliadka okrem lezeckých filmov zahŕňa aj filmy o lyžovaní a skialpovaní, horskej cyklistike, cestovaní, kajakovaní, lietaní a horskej kultúre. V rámci obľúbených cestoklubov „Kino SVET“ sa predstaví vyše dvadsať prednášajúcich, ktorí divákom priblížia zážitky z cestovania a ponytu v najrôznejších krajinách sveta.

Počas piatich dní festivalu je pripravených mnoho sprievodných akcií pre deti aj dospelých ako súťaž Bratislava dobýja Everest či lezenie na lanových prekážkach, tematické fotovýstavy, lezecké preteky a bohatý kultúrny program na pódiu BASE CAMP.

Medzinárodná fotografická súťaž Hory a mesto 2016

 

Medzinárodný filmový festival Hory a mesto už tradične vyhlasuje fotografickú súťaž pre všetkých nadšencov a milovníkov hôr, prírody a adrenalínového športu, ktorá sa teší každý rok väčšiemu záujmu fotografov a verejnosti.

Propozície:

Fotografie sa môžu prihlasovať od 15.1. – 15.3.2016 v troch tematických kategóriách:

  • Horská kultúra / ľudia,
  • Horská krajina (panoráma, flóra, fauna),
  • Horské a „outdorové“ športy.

 

Každý súťažiaci môže  prihlásiť najviac 10 (desať) fotografií a len v digitálnej forme a to nahratím na webstránku festivalu Hory a mesto.

Každá kategória  bude mať ocenené 3 miesta, ktoré vyberie odborná porota.

Zároveň spúšťame hlasovanie o najlepšiu fotografiu. Webové hlasovanie o najlepšiu fotografiu podľa počtu hlasov na web stránke Hory a mesto bude ukončené 4.4.2016. Cenu získa fotografia s najväčším počtom hlasov a vylosujeme aj jedného z hlasujúcich.

Zverejnenie výsledkov fotosúťaže sa uskutoční na slávnostnom otvorení festivalu, na vernisáži  6.4.2016  v Bratislave v obchodnom centre  Aupark, v Petržalke.

Širší výber z prihlásených fotografií bude vystavený počas trvania festivalu v priestoroch OC Aupark, v Bratislave.

 

Odbornú porotu budú zastupovať: Paľo Breier, Ivan Čaniga, Dodo Lietavec a Bohunka Koklesová.

 

Víťazi v kategóriách sa môžu tešiť na hodnotné ceny od našich partnerov: zľavové poukážky na produkty Fotolab, predplatné časopisu Krásy Slovenska, zľavové poukážky firmy Copex a veľa ďalších zaujímavých cien. 

 

Viac informácií a podmienky súťaže nájdete na http://www.horyamesto.sk/fotosutaze/

 

Ak máte ďašie otázky ohľadne fotosúťaže, kontaktujte nás na fotosutaz@horyamesto.sk

 

 

 

Hory a mesto 2016
5 5 with 2
 
počet hodnotení: 2

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...