Fujifilm uvádza dva nové objektívy

Fujifilm uvádza dva nové objektívy

Novinky  /  Tlačová Správa / 18.07.2019 / 10:20

Najmenší objektív GF pre stredoformátový systém GFX: FUJINON GF50mmF3.5 R LM WR

 

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) oznamuje, že v polovici septembra 2019 vydá „FUJINON GF50mmF3.5 R LM WR“, a rozšíri tak radu objektívov GF pre systém GFX. Nový GF50mmF3.5 R LM WR je najmenší a najľahší (335g) GF objektív s maximálnou clonou F/3,5 a ohniskovou vzdialenosťou 50mm (ekvivalent 40mm vo formáte 35mm filmu). Po nasadení na model GFX 50R táto kombinácia váži iba 1110g, čo z neho robí najľahši set GFX a je ideálnou voľbou pre street a cestovné fotografie.

 

 

FUJINON GF sú objektívy najvyššej kvality od spoločnosti Fujifilm, ktoré prinášajú neuveriteľný obrazový výkon a bohatú tonálnu reprodukciu. To je možné vďaka vynikajúcim optickým výrobným technológiám, ktoré leštia povrchy šošoviek s presnosťou sub-mikrónov. Odborné znalosti pochádzajú z rokov vývoja špičkových objektívov FUJINON, vrátane televíznych objektívov, ktoré nedávno získali ocenenie Engineering Emmy® Award od americkej televíznej akadémie. Objektívy GF môžu využiť plný potenciál digitálnych fotoaparátov FUJIFILM GFX 100, GFX 50S a GFX 50R. V kombinácii s unikátnou technológiou reprodukcie farieb spoločnosti Fujifilm poskytujú tieto objektívy najvyššiu kvalitu obrazu na svete.

 

Model GF50mmF3.5 R LM WR nadväzuje na predchádzajúce objektívy GF a ponúka úžasný obrazový výkon a bohatú tonálnu reprodukciu, ktorá pomáha zachytiť atmosféru akejkoľvek scény. Objektív je utesnený vďaka čomu je odolný voči prachu a poveternostným vplyvom a schopný pracovať pri teplotách až do -10°C.

 

 

Vlastnosti produktu

 

Vynikajúca kvalita obrazu

Objektív pozostáva z 9 prvkov v 6 skupinách, vrátane jedného asférického prvku. Táto konfigurácia minimalizuje sférickú aberáciu a skreslenie, ktoré zaručuje vynikajúci obrazový výkon a bohatú tonálnu reprodukciu.

 

Kompaktný

Je malý a ľahký s rozmermi Φ84x48mm a hmotnosťou len 335g.

V kombinácii s GFX 50R je to kompaktný a je ideálny set pre street fotografiu či cestovanie.

 

 

Vysoký výkon

Lineárny motor, ktorý poháňa ľahké optické prvky vo vnútri, poskytuje vysokú presnosť, vysokú rýchlosť a je tichý, čo umožňuje automatické zaostrovanie aj počas nakrúcania videa.

 

Odolnosť

Objektív je utesnený na desiatich miestach, vďaka čomu je odolný voči prachu a poveternostným vplyvom, pričom je schopný pracovať aj pri teplotách do -10°C.

 

 

Kompaktný objektív s konštantnou clonou F/4- predstavujeme nový “FUJINON XF16-80mmF4 R OIS WR”

 

  • Najnovší prírastok do radu objektívov radu X je kompaktný objektív s 5x zoomom, ktorý pokrýva rozsah ohniskových vzdialeností od širokouhlého po stredný teleobjektív s konštantnou clonou F4
  • Najmodernejšia stabilizácia obrazu vo vymeniteľnom objektíve OIS s účinnosťou až 6 EV

 

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) oznamuje, že kompaktný objektív s 5-násobným priblížením, „FUJINON XF16-80mmF4 R OIS WR“, sa na konci septembra 2019 pripojí k radu vymeniteľných objektívov pre digitálne fotoaparáty radu X. Objektív disponuje konštantnou svetelnosťou F4 v rozsahu 16-80 mm (ekvivalent 24-122 mm vo formáte 35 mm filmu). Tento objektív má minimálnu vzdialenosť snímania 35 cm v celom rozsahu priblíženia, čo umožňuje maximálne zväčšenie záberu 0,25x. Kompaktný a ľahký objektív váži iba 440g, čiže je približne o 40% ľahší ako objektív pre full-frame.

 

 

Tento nový štandardný objektív so zoomom disponuje funkciou OIS s 6,0 stopami, čo znamená, že môžete pohodlne snímať v širokej škále situácií s nedostatočným osvetlením.

 

Objektív XF16-80mmF4 R OIS WR je štandardný objektív s 5-násobným zoomom, ktorý sa skladá zo 16 prvkov v 12 skupinách. Sústava zahŕňa tri asférické prvky šošoviek a jednu asférickú šošovku ED pre kontrolu zakrivenia poľa a sférických aberácií, ktoré poskytujú pokročilé úrovne ostrosti v celom rozsahu. Systém AF s vnútorným zaostrením*1 využíva krokový motor*2 na tiché a rýchle ovládanie zaostrovacej skupiny prvkov objektívu.

 

 

Konštrukcia objektívu sa vyznačuje kovovým tubusom, ktorý zaručuje prvotriedne spracovanie a vysokú odolnosť. Prstence zoomu, clony a zaostrenia boli navrhnuté pre optimálnu manipuláciu a pohodlie používateľa. Objektív je tiež odolný voči prachu a poveternostným vplyvom a pracuje pri teplotách až -10°C.

____________________

*1 Systém AF, ktorý posúva relatívne malé prvky objektívu v strede alebo vzadu na zaostrenie bez pohybu prednej skupiny.

*2 Typ motora, ktorý sa otáča len v pevnom uhle ako odozva na elektrický impulzný signál, vďaka čomu je schopný presných pohybov

 

Vlastnosti produktu

 

Pokročilá kvalita obrazu

Objektív sa skladá zo 16 prvkov v 12 skupinách, vrátane troch asférických šošoviek a jednej ED asférickej šošovky. Asférické prvky šošoviek sú kontrolované s vysokou presnosťou, aby sa znížilo skreslenie a sférická aberácia, čo má za následok pokročilú úroveň ostrosti obrazu naprieč celým rozsahom.

Použitím ED asférickej šošovky ako OIS šošovky je potlačené kolísanie aberácie spôsobené stabilizáciou obrazu.

Navyše, tento objektív má minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť len 35cm v celom rozsahu priblíženia. Objektív má veľmi malé „dýchanie“, čo ho robí vhodným pre nakrúcanie videí.

 

Kompaktný, ľahký a štýlový dizajn pre vynikajúcu ovládateľnosť

Kompaktný 5-násobný transfokátor váži len 440g. Celková dĺžka je len 88,9 mm. Je približne o 40% ľahší ako objektív určený pre 35mm snímače.

Kovové prvky tubusu dosahujú štýlový vzhľad, ktorý poskytuje dodatočnú kvalitu a odolnosť.

Prstence pre zoom, clonu a zaostrenie majú správny rozsah krútiaceho momentu pre lepšiu manipuláciu.

 

 

Výkonná optická stabilizácia OIS

Najvýkonnejšia optická stabilizácia OIS s rozsahom až 6,0 EV štandardu CIPA. Fotoaparát automaticky zistí, kedy je pripevnený na statív alebo rozpozná paningový pohyb. Podľa toho upraví funkciu stabilizátora.

 

Rýchle a tiché automatické zaostrovanie

Objektív využíva vnútorný zaostrovací AF systém, ktorý riadi menšie a ľahšie zaostrovacie prvky. Využíva krokový motor, známy pre jeho tichú prevádzku a presnosť, aby sa dosiahlo rýchle a tiché automatické zaostrenie.

 

Pokročilá konštrukcia

Objektív je utesnený na 10 miestach, čo ho robí odolným voči poveternostným vplyvom a prachu. Je schopný prevádzky pri nízkych teplotách až -10°C.

 

Fujifilm uvádza dva nové objektívy
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...