Fujifilm rozširuje svoju ponuku fotoaparátov s veľkým snímačom

Fujifilm rozširuje svoju ponuku fotoaparátov s veľkým snímačom

Fuijifilm GFX100S  /  Tlačová Správa / 28.01.2021 / 14:35

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) s potešením oznamuje uvedenie modelu FUJIFILM GFX100S (GFX100S), štvrtého veľkoformátového bezzrkadlového fotoaparátu v systéme GFX spoločnosti FUJIFILM. 

GFX100S stavia na priekopníckych nápadoch modelu FUJIFILM GFX100 s filozofiou mobility a kompaktnosti. Je pokrokovejší ako ktorýkoľvek iný systémový fotoaparát GFX doteraz a kombinuje to najlepšie zo zobrazovacej technológie Fujifilm do fotoaparátu, ktorý váži iba 900g. Veľkosťou sa podobá väčšine full-frame fotoaparátov, ale je navrhnutý na umiestnenie senzora s rozlíšením 102MP – ktorý je 1,7-krát väčší*2 ako full-frame snímač. GFX100S tiež ponúka až 6EV*1 5-osovú stabilizáciu obrazu (IBIS), neuveriteľne rýchle a presné automatické zaostrovanie a jedinečnú reprodukciu farieb.

*1 Pri použití objektívu FUJINON GF63mmF2.8 R WR

*2 Obrazový snímač modelu GFX100S má uhlopriečku 55 mm (43,8 mm x 32,9 mm) a poskytuje približne 1,7-násobok plochy 35 mm full-frame snímača

Hlavné vlastnosti:

 

102MP fotografie, ktoré dokáže poskytnúť iba stredný formát.

・Model GFX100S, má vysokovýkonný štvorjadrový procesor X-Processor 4 od spoločnosti Fujifilm, a 102MP BSI stredoformátový snímač CMOS na vytváranie snímok v ohromujúcej kvalite. V porovnaní s menšími snímačmi s nižším rozlíšením, ktoré sa bežne vyskytujú v tradičných full-frame zrkadlovkách a bezzrkadlovkách, je obrazový snímač fotoaparátu GFX100S približne 1,7-krát väčší a je vylepšený tak, aby bol neuveriteľne citlivý na svetlo. To mu poskytuje významnú výhodu oproti menším snímačom, pokiaľ ide o produkciu snímok s neuveriteľne malou hĺbkou ostrosti, fantastickým dynamickým rozsahom, vernou reprodukciou farieb a vynikajúcim výkonom s vysokým ISO.

・Odborné znalosti spoločnosti Fujifilm v oblasti farieb sú medzi fotografmi legendárne. Už viac ako 86 rokov je spoločnosť Fujifilm zodpovedná za niektoré z najikonickejších fotografií a filmov na svete. Model GFX100S vám umožní prístup k tomuto množstvu skúseností jednoduchým stlačením spúšte. Vďaka výberu z 19 exkluzívnych režimov filmovej simulácie FUJIFILM je ľahké dosiahnuť fantastické farby priamo z fotoaparátu. GFX100S obsahuje nový režim filmovej simulácie - Nostalgic Neg. Jeho jedinečná tonalita dodáva jantárový tón pre jemnejší vzhľad a zvyšuje sýtosť tieňov, pričom zachováva detaily a dodáva fotografiám lyrický dojem.

Vysokovýkonný AF aj pri slabom osvetlení

・ Na rozdiel od mnohých iných stredoformátových fotoaparátov, pixely fázovej detekcie na snímači pokrývajú takmer 100% obrazového snímača GFX100S. Fotoaparát dokáže zaostriť už za 0,18 sekundy, a to aj pri úrovniach jasu až -5,5 EV*4. X-Processor 4 je schopný efektívne využívať aktualizovaný algoritmus sledovania zaostrenia, ktorý pri použití funkcií Tracking AF a Face / Eye AF udržuje objekty zaostrené.

*4 Pri použití objektívu FUJINON GF80mmF1.7 R WR

Kompaktná 5-osová stabilizácia v tele zaisťuje až 6EV

・Fotoaparát je vybavený novo navrhnutým systémom stabilizácie obrazu v tele (IBIS), ktorý výrazne rozširuje schopnosť spoľahlivo vytvárať fotografie z ruky. V porovnaní s konštrulciou použitou u GFX100 je mechanizmus IBIS o 20% menší a o 10% ľahší. Napriek tomuto zmenšeniu veľkosti však 5-osový systém poskytuje 6EV stabilizácie obrazu s hodnotením CIPA, čo je zlepšenie o 0,5EV oproti GFX100.

Vysoký výkon; Navrhnuté pre prenosnosť

・Kompaktné telo fotoaparátu GFX100S s hmotnosťou 900g a rozmermi 15cm x 10,4cm x 8,7cm je veľkosťou porovnateľné s mnohými full-frame fotoaparátmi. Napriek svojej kompaktnej veľkosti je však stále schopný ponúknuť výkonný IBIS a 102MP obrazový snímač, ktorý je takmer dvojnásobný oproti fyzickému rozmeru typického full-frame snímača. Model GFX100S má prepracovanú jednotku závierky a úplne novú jednotku IBIS, pričom využíva výhody menšej, ale veľmi efektívnej Li-Ion batérie. Výsledkom je telo fotoaparátu, ktoré je približne o 6cm kratšie a o 500g ľahšie ako model GFX100, ale dokáže si zachovať rovnakú úroveň kvality záberov a výkonu videa. Z tohto dôvodu je zníženie veľkosti modelu GFX100S dobre vyvážené robustným gripom s pohodlným držaním.

・GFX100S je vyrobený tak, aby pracoval pri teplotách aj  -10°C a bol odolný voči prachu a vlhkosti. Telo je vyrobené z horčíkovej zliatiny, ktorá je zámerne pevnejšia okolo bajonetu objektívu o 1mm v porovnaní s objektívom GFX100, čo poskytuje väčšiu podporu pre väčšie objektívy s bajonetom G.

Intuitívne ovládanie

・GFX100S má ovládacie prvky, ktoré budú známe novým aj existujúcim fotografom systému GFX. Napríklad volič PASM so šiestimi programovateľnými možnosťami poskytuje rýchly a priamy prístup k často používaným nastaveniam, zatiaľ čo prepínač, ktorý je pohodlne umiestnený vedľa voliča režimov umožňuje používateľom rýchlo prepínať medzi režimom fotografie a videa.

・ Fotoaparát je vybavený 3,2-palcovým LCD monitorom na zadnej strane a 1,8-palcovým sub LCD monitorom na jeho hornej strane, ktorý je možné prispôsobiť tak, aby zobrazoval kľúčové nastavenia fotoaparátu - ako je rýchlosť závierky, clona, citlivosť ISO a kompenzácia expozície. 3,2-palcový dotykový LCD displej má rozlíšenie 2,36 milióna bodov so 100% pokrytím, ktorý sa dá nakloniť v troch smeroch (90° hore, 45° dole a 60° vpravo).

Stredoformátový systém poskytujúci plynulé video 4K30P

・ Vďaka svojmu veľkému snímaču dokáže GFX100S zaznamenávať neuveriteľne videá v rozlíšení 4K/30p, ktoré sa vyznačujú malou hĺbkou ostrosti, pôsobivým výkonom vysokého ISO, širokou škálou tónov a celkovo bezkonkurenčnou kvalitou obrazu. Video je možné zaznamenávať pri bitových rýchlostiach 400 Mb/s v rôznych úrovniach kvality, od interného 10-bitového protokolu 4:2:0 F-log a 10-bitového videa 4:2:2 až po 12-bitové RAW prostredníctvom HDMI.

・Okrem toho, že dokáže nahrávať 4k zábery v pomere strán 16:9, podporuje GFX100S aj pomer strán 17:9, ktorý sa často používa v digitálnom kine. K dispozícii sú aj najbežnejšie používané kompresné kodeky, napríklad H.264 a H.265. Pre úplnú kreatívnu kontrolu je možné zvoliť profesionálne štandardy, ako napríklad hybridný gama protokol podporovaný REC.2100 alebo F-Log. V porovnaní s použitím bežne dostupných kompresných kodekov, ako je H.264, poskytuje záznam videa vo formáte F-Log alebo HLG filmárom oveľa väčšiu flexibilitu v postprodukcii.

Pre maximálnu flexibilitu s úpravami založenými na obraze a možnosťou farebného odstupňovania dokáže GFX100S tiež zaznamenávať 4K/30P na 12-bit RAW cez HDMI priamo do rekordéra monitora Atomos Ninja V a zaznamenávať ho ako súbory RAW od Apple ProRes.

Je tiež možný simultánny výstup záznamov RAW a záznamov v F-Log alebo Hybrid Log Gamma (HLG) s aplikovaným režimom Film Simulation.

Predobjednať nový Fujifilm GFX 100S v PRO.Laika

Fujifilm rozširuje svoju ponuku fotoaparátov s veľkým snímačom
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...