Fujifilm predstavuje nový objektív FUJINON XF10-24mmF4 R OIS WR

Fujifilm predstavuje nový objektív FUJINON XF10-24mmF4 R OIS WR

Nový ultraširokouhlý zoom s odolnosťou proti poveternostným vplyvom  /  Tlačová Správa / 15.10.2020 / 16:00

15. október, 2020 - Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: KenjiSukeno) s potešením oznamuje uvedenie objektívu FUJINON XF10-24mm F4 R OIS WR (XF10-24mm F4 R OIS WR), ktorý je zároveň aktualizáciou objektívu FUJINON XF10-24mmF4 R OIS.

XF10-24mm F4 R OIS WR je objektív so širokouhlým zoomom pokrývajúci ohniskové vzdialenosti od 10mm do 24mm (ekvivalent 15mm - 36mm vo formáte 35mm), ktorý využíva rovnaký optický dizajn ako pôvodný objektív XF10-24mm OIS. Podobne ako pri jeho predchodcovi je maximálna clona F4.0 v celom rozsahu ohniskovej vzdialenosti objektívu. Nový objektív má na svojom clonovom krúžku stupnicu clonových čísel, zámok Auto-position a je utesnený proti poveternostným vplyvom. Ďalej bola prepracovaná vnútorná štruktúra, aby boli prstence zaostrenia a transfokácie tenšie, čo znižuje celkovú hmotnosť objektívu o 25g. Napokon bola optická stabilizácia obrazu tiež vylepšená o 1 krok, čím sa celkový stabilizačný efekt zvýšil na 3,5EV.

 

 

Nový dizajn odolný voči poveternostným vplyvom a niekoľko ďalších vylepšení

 

Vylepšený clonový krúžok so stupnicou f-stop a automatickým blokovaním polohy

Clonový prstenec bol vylepšený pomocou stupnice f-stop, aby fotografi mohli vizuálne skontrolovať, na akú clonu je objektív nastavený, čo eliminuje potrebu kontroly cez EVF alebo LCD displej. Prstenec je tiež vybavený automatickým blokovaním polohy, podobne ako u objektívov GF, ktoré zabraňuje neočakávaným pohybom clonového krúžku a v konečnom dôsledku zvyšuje efektivitu používania.

 

Zvýšená odolnosť proti poveternostným vplyvom

Nový objektív je teraz odolný voči prachu aj vlhkosti, je schopný pracovať pri teplotách až do -10°C a napriek pridaniu utesnenia teraz váži o 25 gramov menej ako predchádzajúci model.

 

Vylepšená optická stabilizácia obrazu

Nový prepracovaný gyroskopický snímač použitý v tomto objektíve zlepšuje stabilizáciu obrazu o 1,0 EV oproti predchádzajúcemu modelu, na 3,5 EV. Pri použití s aktuálnym fotoaparátom série X, ako je napríklad FUJIFILM X-T4, objektív a fotoaparát spolupracujú tak, aby dosiahli približne 6,5 EV.

 

Štíhlejší a štýlovejší dizajn

Zaostrovací prstenec a prstenec transfokácie boli v porovnaní s predchádzajúcim modelom zmenšené o 3mm a 2mm, čo vytvára kompaktnejší a štýlovejší dizajn.

 

Optický dizajn, ktorý poskytuje pokročilý výkon pri riešení obrazu

Nový objektív sa skladá zo 14 prvkov objektívu, vrátane štyroch asférických prvkov a štyroch prvkov s mimoriadne nízkym rozptylom, v 10 skupinách. Použitie asférických prvkov znižuje sférickú aberáciu, zakrivenie poľa a skreslenie, zatiaľ čo použitie prvkov s veľmi nízkou disperziou koriguje chromatickú aberáciu a poskytuje ostrosť od okraja po okraj. Napriek svojmu kompaktnému formátu dokáže objektív udržať maximálnu clonu F4.0 v celom rozsahu svojich ohniskových vzdialeností od ultraširokouhlého 10mm až po širokouhlý 24mm (ekvivalent 15 - 36mm vo formáte 35mm), pričom stále umožňuje používateľom udržiavať konštantnú hodnotu f-stop pri akejkoľvek ohniskovej vzdialenosti.

Predný prvok objektívu je potiahnutý, aby sa minimalizovalo vytváranie odleskov, ktoré sa zvyčajne vyskytujú u extrémne konkávnych prvkov, ktoré sa bežne nachádzajú na objektíve so širokouhlým zoomom, a poskytuje vyššiu úroveň ostrosti a čistoty obrazu.

S minimálnou pracovnou vzdialenosťou iba 24cm je objektív vhodný aj na fotografovanie v makro štýle.


Rýchle a takmer nehlučné automatické zaostrovanie

Objektív využíva systém interného zaostrovania (*6) na dosiahnutie rýchleho automatického zaostrovania. Použitie ľahkých zaostrovacích prvkov a vysoko presného motorčeka umožňuje rýchle a takmer nehlučné automatické zaostrovanie, a to aj pri použití s funkciami AF / Face AF u fotoaparátov série X.

 

 

CENY A DOSTUPNOSŤ

Produkt

Farba

Dostupnosť

Doporučená MOC

FUJINON XF10-24mmF4 R OIS WR

čierna

 

Koniec Nov. 2020

999,- €

 

 

Technická špecifikácia

Type

FUJINON Lens XF10-24mmF4 R OIS WR

Lensconfiguration

14 elements in 10 groups (includingfourasphericalelements and four extra-lowdispersionelements)

Focallength

f=10-24mm (equivalent to 15-36mm in the 35mm film format)

Angle of view

110° - 61.2°

Max. aperture

F4

Min. aperture

F22

Aperturecontrol

Number of blades

7 (roundeddiaphragmopening)

Step size

1/3EV (16 steps)

Focusrange

Standard: 0.5m~∞
Macro: 24cm~∞

Max. magnification

0.16x (Telephoto end)

Externaldimensions: Diameter × Length (approx.)
(Distancefromcameralensmountflange)

φ78mm × 87mm (Wide-angle end) / 87mm (Telephoto end)

Weight (approx.) (excludingthelens cap)

385g

Filter size

φ72mm

 

Fujifilm predstavuje nový objektív FUJINON XF10-24mmF4 R OIS WR
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...