FUJIFILM predstavuje nový fotoaparát X-A2

Novinka  /  Tlačová Správa / 16.01.2015 / 00:00

Prémiový fotoaparát s výmenným objektívom s vyklápacím LCD displejom v rozsahu 175 ° a novým automatickým zaostrovaním s detekciou očí pre dokonalé selfie!

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Shigehiro Nakajima) oznámila, že uvedie nový fotoaparát FUJIFILM X-A2. Model X-A2, ponúkne mimoriadnu reprodukciu farieb, vylepšené automatické zaostrovanie a špičkové rozlíšenie, čo fotografom umožní ešte lepšie ako kedykoľvek predtým dosiahnuť vynikajúcu kvalitu obrazu, ktorá sa stala synonymom radu X Series spoločnosti Fujifilm.


 
Fotoaparát X-A2 disponuje novo vyvinutým automatickým zaostrovaním s detekciou očí, automatickým zaostrovaním v režime makro a "viacnásobným automatickým zaostrovaním" na viac cieľov pre rýchly a presný autofokus. Zároveň ide o prvý model radu X Series vybavený naklápacím LCD displejom v rozsahu 175 stupňov, ktorý umožňuje jednoduché zhotovovanie autoportrétov, a je dodávaný s novým setovým objektívom XC16-50mm F3.5-5.6 OIS II, ktorý ponúka najlepšiu minimálnu vzdialenosť zaostrenia vo svojej triede od 15 cm (pribl. 7 cm od okraja objektívu) pre makrofotografiu.

Hlavné nové *1 rysy fotoaparátu X-A2

Automatické ostrenie s detekciou očí, automatické ostrenie v režime makro a "viacnásobné automatické ostrenie" na viac cieľov"
Fotoaparát disponuje automatickým zaostrovaním s detekciou očí, automatickým zaostrovaním v režime makro a "viacnásobné automatické ostrenie" na viac cieľov, ktoré upravujú nastavenie automatického ostrenia podľa fotografovaného objektu. To umožňuje ľahšie fotografovanie rozličných tém.

Autoportréty špičkovej kvality s výklopným LCD displejom v rozsahu 175°
X-A2 je prvým modelom v rade X Series, ktorý je vybavený naklápacím LCD displejom v rozsahu 175°, ktorý umožňuje vytváranie kvalitnejších autoportrétov, čiže selfie. Otočením naklápacieho LCD displeja o 175° aktivujete nový režim automatického ostrenia s detekciou očí, ktorý automaticky zaostrí na oči objektu. To vám umožňuje zhotovovať autoportréty, ktoré maximálne využijú povestnej kvality obrazu radu X Series, s dôrazom na reprodukciu rovnomerných a mäkkých pleťových tónov.

Úplne nové setový objektívy s minimálnou ostriacou vzdialenosťou od 15 cm pre fotografovanie v režime makro
Spoločnosť Fujifilm vyvinula dva nové setové objektívy - XC16-50mm F3.5-5.6 OIS II a XC50-230mm F4.5-6.7 OIS II - ktoré sa vyznačujú inovovaným dizajnom a lepším výkonom. Objektív XC16-50mmF3.5-5.6 OIS II ponúka minimálnu ostriacu vzdialenosť od 15 cm (pribl. 7 cm od predného okraja objektívu) *2, najkratší vo svojej triede, pre zhotovovanie úchvatných záberov zblízka. Objektív XC50-230mm F4.5-6.7 OIS II ponúka optickú stabilizáciu obrazu s účinnosťou asi 3,5 EV *3, ktorý uľahčí robenie snímok v režime teleobjektívu a nočných záberov z ruky.

Unikátny režim simulácie filmu "CLASSIC CHROME"
Bol pridaný najnovší režim simulácie filmu "CLASSIC CHROME" spoločnosti Fujifilm. Vďaka hlbším farbám a bohatším tónom zvyšuje výber reprodukcie farieb a tónov.

(* 1) V porovnaní s fotoaparátom FUJIFILM X-A1: (* 2) Pri fotografovaní na širokom konci bola minimálna ostriaca vzdialenosť od snímača skrátená z 30 cm na 15 cm. (* 3) Zlepšenie z pribl. 3 EV na 3,5 EV.


1. Vlastnosti produktu

(1) Mimoriadna kvalita fotografií a všestranné kreatívne funkcie využívajúce technológie reprodukcie farieb vyvíjanej 80 rokov
Veľký 16,3 megapixlový snímač APS-C a jednotka spracovania obrazu EXR Processor II vytvárajú špičkovú kvalitu obrazu napriek kompaktným rozmerom fotoaparátu X-A2. Snímač tiež poskytuje nádherne hladký efekt bokeh pre portréty a makrosnímky pri použití nízkej clony.

Technológia projekcie obrazu, vytvorená prostredníctvom vývoja fotografických filmov, poskytuje úchvatnú reprodukciu farieb, ktorá je pre produkty Fujifilm špecifická. Akúkoľvek scénu možno nádherne zachytiť tak, ako ju vidíte vlastnými očami, vrátane teplých tónov ľudskej pleti, jasne modrej oblohy a červených odtieňov zapadajúceho slnka.·
Normálny rozsah citlivosti siaha od ISO200 do ISO6400, pričom môžete zvoliť rozšírené nastavenia citlivosti ISO 12800 alebo dokonca ISO25600, ak chcete minimalizovať roztrasenie fotoaparátu. Fotoaparát X-A2 vytvára čisté snímky s úžasne nízkou úrovňou šumu dokonca aj na snímkach nočnej krajiny a v interiéri, kde je vysoká citlivosť ISO nevyhnutná

(2) Teraz si špičkovú kvalitu obrazu môžu užiť aj noví používatelia fotoaparátov s výmennými objektívmi
Volič režimov umožňuje rýchlo vybrať režim fotografovania. Režim Advanced SR Auto zisťuje typ scény a automaticky použije optimálne nastavenie fotografovania pre zábery vysokej kvality.
Fotoaparát ponúka režimy automatického ostrenia s detekciou očí, automatického ostrenia v režime makro a "viacnásobného automatického ostrenia" na viac cieľov, aby ste mohli zvoliť najvhodnejšiu možnosť pre váš objekt a súčasne využiť pokročilého výkonu autofokusu vrátane oneskorenia uzávierky len 0,05 sekundy, intervalu snímania 0,4 sekundy *4 a doby zapnutia 0,5 sekundy *5, takže nikdy nezmeškáte príležitosť na fotografovanie.
Použitie dvoch ovládacích voličov znamená, že k rýchlemu nastaveniu clony, rýchlosti uzávierky a expozície vám stačí len palec. Často používané funkcie, ako vyváženie bielej, kontinuálne snímanie a samospúšť, možno priradiť samostatným funkčným tlačidlám, čím je eliminovaná nutnosť pohybu na obrazovke s ponukou vždy, keď potrebujete zmeniť nastavenia.

(* 4) Pri vypnutom živom náhľade. (* 5) Pri zapnutí režimu rýchleho spustenia.

(3) Naklápací LCD displej v rozsahu 175 stupňov s vysokým rozlíšením umožňuje zhotovovanie kreatívnych snímok z viacerých uhlov
Fotoaparát disponuje 3-palcovým LCD displejom s vysokým jasom a vysokým rozlíšením 920 000 bodov, ktorý je možné vyklopiť v uhle 175°. Táto funkcia je užitočná pri fotografovaní detí a domácich maznáčikov z nízkeho uhla, z vysokého uhla nad veľkými davmi alebo prekážkami alebo pre zhotovovanie autoportrétov.
Pri úplnom sklopení LCD displeja sa fotoaparát prepne do režimu automatického ostrenia s detekciou očí pre zhotovovanie kvalitných autoportrétov sa zaostrením na vaše oči.

(4) Superinteligentný blesk optimalizuje svetelný výkon podľa príslušnej scény
Vstavaný Superinteligentný blesk presne reguluje svetelný výkon podľa príslušnej scény. Pri fotografovaní portrétov v interiéri za slabého svetla, malých predmetov alebo jedla obmedzí systém blesku prepaly, aby výsledné snímky vyzerali presne tak, ako ich vidia vaše oči. Prirodzených farieb a jasu je dosiahnuté tiež pri fotografovaní scén v protisvetle alebo osôb v silnom slnečnom svetle, ktoré vrhá na tvár výrazné tiene.

(5) Bohatá ponuka režimov snímania: Simulácia filmu, pokročilé filmy a viacnásobná expozícia
Fotoaparát X-A2 ponúka unikátne režimy simulácie filmu spoločnosti Fujifilm, ktoré boli vytvorené s použitím skúseností zozbieraných počas viac ako 80 rokov vývoja filmov. Môžete si vybrať zo šiestich možností: realistické farby filmov PROVIA (štandardné), živé tóny a sýte farby filmov Velvia (živé), mäkké tóny filmov ASTIA (mäkké) alebo plnokrvné farby a jemné tiene filmov CLASSIC CHROME. K dispozícii je tiež čiernobiely režim a sépiové odtiene.
Funkcia pokročilých filtrov vám umožní pridávať kreatívne efekty priamo vo fotoaparáte. Môžete si vybrať z filtrov TOY CAMERA, MINIATURE, DYNAMIC TONE, POP COLOR, SOCUS, HIGH KEY, LOW KEY a PARTIAL COLOR.
Taktiež môžete zlúčiť dva snímky do jedného záberu pomocou režimu viacnásobnej expozície.

(6) Snímanie filmov v rozlíšení Full HD
Fotoaparát je schopný zhotovovať filmy v plnom HD rozlíšení (30 snímok za sekundu) s využitím farebných efektov z režimov simulácie filmu a nádherného rozostrenia bokeh, ktorého je dosiahnuté kombináciou veľkého snímača a nastavení nízkej clony.

(7) Okamžitý prenos špičkových snímok s kvalitou radu X Series do vášho mobilného zariadenia a počítača
Stiahnite si bezplatnú aplikáciu FUJIFILM Camera Application do vášho smartphonu alebo tabletu *6, s ktorej pomocou môžete prenášať fotografie a videá do vášho zariadenia jednoduchým jedným dotykom - bez nutnosti zadávať ID alebo heslo! Takisto je možné prezerať a vyberať fotografie a videá vo fotoaparáte a importovať ich do vášho smartfónu alebo tabletu.
Snímky tiež môžete z fotoaparátu odoslať priamo na tlačiareň Instax SHARE SP-1 k okamžitému vytlačeniu.

Aparát podporuje pripojenie Wi-Fi *7 pre jednoduché zálohovanie dát vo fotoaparáte do vášho počítača *8.
Tiež je možné uložiť do každej snímky geografickej značky s informáciami o polohe, ktoré sú zistené z vášho smartphonu alebo mobilného zariadenia.

(* 6) Smartphony a tablety so systémom Android ™ a tiež zariadenia iPhone a iPad.
(* 7) Wi-Fi® je registrovaná ochranná známka organizácie Wi-Fi Alliance.
(* 8) Bezplatný softvér FUJIFILM PC AutoSave musí byť vopred nainštalovaný vo vašom počítači.

(8) Dostupné v dvoch sadách s objektívom
Kompaktný a ľahký štandardný zoom objektív ekvivalentný 24 mm *9 na širokom konci a teleobjektív so zoomom s rozsahom ohniskových vzdialeností od 76 mm *9 do 350 mm *9
Kompaktný fotoaparát X-A2 je k dispozícii v sade so štandardným zoom objektívom XC16-50mm F3.5-5.6 OIS II, ktorý využíva 12 celosklenených prvkov v 10 skupinách, vrátane 3 asférických prvkov a 1 prvku ED. Objektív používa clonu so siedmimi zaoblenými lamelami, ktorá umožňuje jemné ovládanie expozície v krokoch po 1/3 (celkom 17 krokov). Vďaka ľahkej zaostrovacej šošovke a presnému motoru dosahuje rýchleho a tichého automatického ostrenia, pričom minimálna ostriaca vzdialenosť od 15 cm umožňuje jednoduché zhotovovanie snímok v režime makro. Funkcia optickej stabilizácie obrazu znižuje chvenie fotoaparátu pri fotografovaní a nahrávaní videa z ruky.

Sada s dvoma zoom objektívmi je tiež dodávaná s teleobjektívom XC50-230mm F4.5-6.7 OIS II, ktorý využíva 13 celosklenených prvkov v 10 skupinách, vrátane 1 asférického prvku a 1 prvku ED. Objektív ponúka pokročilý optický výkon v celom rozsahu ostrenia a vytvára čisté snímky aj v prípade, že sa fotografovaný objekt nachádza vo veľkej vzdialenosti. Funkcia optickej stabilizácie obrazu (pribl. 3,5 EV) znižuje chvenie fotoaparátu pri fotografovaní a nahrávaní videa z ruky.

(* 9) ekvivalent 35mm formátu

Široká ponuka príslušenstva

Kožené puzdro "BLC-XM1": Táto sada púzdra a remienka na plece z pravej kože je dostupná v dvoch farbách (čierna / hnedá). Po vložení fotoaparátu do koženého puzdra možno vymieňať batérie aj pamäťovú kartu alebo upevniť fotoaparát na statív.

Grip "HG-XM1": Navrhnutá pre optimálne uchopenie

Makro medzikrúžky "MCEX-11" a "MCEX-16”: K dispozícii sú dva medzikrúžky (11mm a 16mm), ktoré sa vložia medzi telo fotoaparátu a výmenný objektív a umožňujú zhotovovanie makrosnímok s veľkým zväčšením.

 

Galéria k článku


FUJIFILM predstavuje nový fotoaparát X-A2
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Roman Halás Roman Halás
  Roman Halás / 20.01.2015 15:00:00
  Najprv som si myslel, že blbosť, načo obyčajný CMOS, keď fotografi milujú Xtrans CMOS... Ale keď si spomeniem na to, že s RAW nevie robiť dobre ani Lightroom a iné jednoduchšie programy, tak áno, obyčajný CMOS je vhodný pre širokú fotografickú verejnosť. Už viete ceny a dostupnosť?
 • Majky Kováč Majky Kováč
  Majky Kováč / 22.01.2015 11:33:00
  hehe, a ludia si mozu vesat na facebook dalsie samolube fotky :) V poslednom case sa to tu hemzi selfie friendly fotakmi...
 • Rocky B Rocky B
  Rocky B / 29.01.2015 14:38:00
  ja si myslim, ze prave Fujifilm robi najlepsi pomer velkosti / vahy / kvality, mensie pristroje su uz pre chlapske ruky nepohodlne na drzanie i ovladanie
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...