Fujifilm predstavuje FUJIFILM GFX100 IR

Fujifilm predstavuje FUJIFILM GFX100 IR

Umožňuje vytváranie infračerveného obrazu  /  Tlačová Správa / 26.11.2020 / 17:50

TOKYO, 25. novembra 2020 - Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) s potešením oznamuje uvedenie modelu FUJIFILM GFX100 IR (GFX100 IR), novej verzie stredoformátového bezzrkadlového digitálneho fotoaparátu GFX100, ktorý teraz umožňuje vytváranie infračerveného obrazu. To je ideálne na použitie vo forenzných, vedeckých a kultúrnych aplikáciách.

Infračervené fotografie je možné teraz vytvárať pri rozlíšení 100Mpix - a dokonca pri rozlíšení 400 MP s pomocou novej funkcie Pixel Shift Multi-Shot, aby ste zaznamenali zložité detaily v objekte alebo scéne, ktoré možno bežne vidieť iba cez infračervené spektrum.

 

Vytvárajte obrázky v infračervenom spektre v neuveriteľnom rozlíšení 100 alebo 400Mpix

Zábery zhotovené v rámci infračerveného spektra môžu odhaliť detaily, ktoré bežný (non-IR) digitálny fotoaparát alebo voľné oko nevidí. Napríklad v oblasti súdneho lekárstva to môže byť dôležitý nástroj, ktorý pomáha pri identifikácii falošných dokladov. Pre jednotlivcov pracujúcich v kultúrnej digitalizácii môže byť GFX100 IR použitý na analýzu pigmentov, umeleckých diel a historických artefaktov, aj keď sa časom degradovali. Použitím funkcie Pixel Shift Multi-Shot na fotoaparáte GFX100 IR môžete vytvoriť 400Mpix obrázky s neuveriteľnými detailmi

 

Používanie GFX100 IR s funkciou Pixel Shift Multi-Shot je pre kultúrny výskum neoceniteľné, pretože kontrola fotografií subjektu v infračervenom spektre by v konečnom dôsledku mohla viesť k potenciálnemu odomknutiu nevýslovných tajomstiev niektorých z najcennejších artefaktov histórie. Môže to byť tiež neuveriteľne mocný nástroj pre výskumníkov, ktorí používajú obrázky na hodnotenie umeleckých diel alebo dôkazov.

Na vytvorenie snímok s konkrétnymi vlnovými dĺžkami použite špeciálne filtre

Na vytváranie snímok s rôznymi vlnovými dĺžkami, ktoré umožňujú odhaliť rôzne detaily objektu, je možné použiť rôzne infračervené filtre pred objektívom fotoaparátu. Použitie vhodného filtra na zníženie infračerveného žiarenia však umožní, aby sa model GFX100 IR používal normálne (rovnako ako štandardný model GFX100) na vytváranie bežných farebných obrázkov vo viditeľnom spektre.

Navyše, keď je fotoaparát prepojený s programom Capture One alebo s podobnou kompatibilnou softvérovou aplikáciou, ktorá umožňuje využívať funkciu zdieľaného záznamu, môžu používatelia vytvárať snímky s rovnakým uhlom pohľadu a udržiavať jednoduché snímanie s maximálnym pracovným tokom.

 

Tento produkt je navrhnutý pre účely forenznej, vedeckej a kultúrnej dokumentácie a nebude poskytnutý bežným zákazníkom na osobné použitie. Predaj modelu GFX100 IR je možné uskutočniť, iba ak je k nemu podpísaná zmluva s používateľom GFX100 IR, ktorá stanovuje podmienky používania fotoaparátu.

Fujifilm predstavuje FUJIFILM GFX100 IR
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...