Fujifilm GFX100 II a tri nové objektívy

Fujifilm GFX100 II a tri nové objektívy

Fujifilm predstavuje vlajkovú loď radu GFX a naviac aj tri nové GF objektívy.  /  Tlačová Správa / 12.09.2023 / 16:00

 

Fujifilm GFX100 II

FUJIFILM Corporation (prezident a CEO, zástupca riaditeľa: Teiichi Goto) s potešením oznamuje uvedenie FUJIFILM GFX100 II (GFX100II). Ide o najnovší prírastok do GFX série bezzrkadlových digitálnych fotoaparátov s veľkoformátovým obrazovým snímačom*1

 

 

GFX100 II je vybavený novým 102MP vysokorýchlostným obrazovým snímačom „GFX 102MP CMOS II HS“ a vysokorýchlostným procesorom na spracovanie obrazu „X-Processor 5“, ktorý poskytuje až dvojnásobnú rýchlosť čítania signálu v porovnaní so súčasným modelom*2. Nový vlajkový model radu GFX poskytuje výrazné zlepšenie výkonu pri kontinuálnom snímaní, AF a nahrávaní videa.

GFX100 II sa môže pochváliť vynikajúcou kvalitou obrazu vďaka použitiu veľkoformátového snímača, ktorý vytvára bohatú reprodukovateľnosť tónov a silné trojrozmerné rozlíšenie. Najnovší obrazový snímač v spojení s rýchlym procesorom na spracovanie obrazu umožnil priniesť automatické zaostrovanie s detekciou objektu na základe AI pomocou technológie Deep Learning, ako aj inovovaný algoritmus predikčného automatického zaostrovania. Zlepšil sa aj výkon sériového snímania zo súčasných*4 5,0 snímok za sekundu na 8,0 snímok za sekundu*3.

Použitie nového snímača tiež viedlo k výraznému zlepšeniu výkonu pri nahrávaní videa. Fotoaparát dokáže interne nahrávať 4K/60P 4:2:2 10-bitové video a po prvýkrát v sérii GFX podporuje 8K/30P video. Ponúka nové režimy „Video Format“, ktoré využívajú vlastnosti veľkoformátového snímača. Fotoaparát podporuje rôzne formáty filmového záznamu, vrátane Premista, 35mm a anamorphic (35mm) s adaptérom.

Zlepšenie výkonu sa týka aj rozšírenia systému. Telo GFX100 II je vybavené ethernetovým portom, ako aj konektormi HDMI typu A a USB-C pre pridanú konektivitu externých zariadení. Podporuje cloudovú službu „Frame.io Camera to Cloud“ a synchronizáciu časového kódu s ATMOS AirGlu™*5 BT.

Kvalita obrazu bola tiež vylepšená zavedením štandardnej citlivosti ISO80 a režimu simulácie filmu „REALA ACE“. Medzi hardvérové vylepšenia patrí až 8-kroková*6 päť-osá stabilizácia obrazu v tele (IBIS), 1,0-násobné zväčšenie hľadáčika a EVF s vysokým rozlíšením 9,44 milióna bodov. Medzi nové dizajnové prvky tela fotoaparátu patrí veľký sub-LCD, naklonený horný panel a nová textúra.

 

 1. *1: Obrazový snímač s uhlopriečkou 55mm (43,8mm x 32,9mm) s plochou približne 1,7-krát väčšou ako 35mm plnoformátový snímač
 2. *2: V porovnaní so snímačom v GFX100S
 3. *3: Pri použití mechanickej uzávierky
 4. *4: V porovnaní s GFX100S
 5. *5: AirGlu™ je ochranná známka a registrovaná ochranná známka spoločnosti Atomos.
 6. *6: V súlade s normou CIPA v smere sklonu/vybočenia pri nasadení objektívu Fujinon GF63mmF2.8 R WR

 

(1) Najvyššie sériové snímanie a výkon AF v histórii série GFX vďaka úplne novému vysokorýchlostnému obrazovému snímaču „GFX 102MP CMOS II HS“ a vysokorýchlostnému procesoru na spracovanie obrazu „X-Processor 5“

‧ GFX100 II je vybavený novovyvinutým 102MP obrazovým snímačom „GFX 102MP CMOS II HS“, ktorý sa môže pochváliť až dvojnásobnou rýchlosťou čítania signálu v porovnaní so súčasným modelom, čo umožňuje sériové snímanie rýchlosťou až 8,0 snímok za sekundu. Používatelia si môžu vychutnať sériové snímanie v rýchlych intervaloch úplne bez stresu aj vďaka posilnenej vyrovnávacej pamäti. V oblasti športovej fotografie, ktorá bola predtým v prípade minulých modelov série GFX obtiažna, GFX100 II zachytáva rozhodujúce fotografické momenty a zároveň zachováva vysoké rozlíšenie a vysokú kvalitu obrazu, ktoré sú synonymom pre veľkoformátový snímač.

‧Použitím vylepšeného algoritmu sa vyvinulo automatické zaostrovanie na tvár/oko a zaviedlo sa automatické zaostrovanie s detekciou predmetov na základe AI, vyvinuté pomocou technológie Deep Learning. Sila AI znamená, že fotoaparát teraz dokáže rozpoznať zvieratá, vtáky, autá, motocykle, bicykle, lietadlá, vlaky, hmyz a drony*7. Rozpoznaný objekt je automaticky sledovaný, zatiaľ čo je zaostrený, aby sa používatelia mohli sústrediť na nastavenie snímania a kompozíciu.

‧Fotoaparát je vybavený EVF s vysokým zväčšením a vysokým rozlíšením 9,44 milióna bodov s 1,0-násobným zväčšením. Potláča paralaxu a skreslenie, ku ktorému zvyčajne dochádza pri zmene polohy oka pri používaní hľadáčika, čím poskytuje výbornú viditeľnosť. EVF sa môže pochváliť plynulou obnovovacou frekvenciou cca. 120fps na presnú identifikáciu rýchlych pohybov objektu.

 

‧Funkciu Zone AF fotoaparátu je teraz možné prispôsobiť. Tvar oblasti automatického zaostrovania je možné upraviť tak, aby vyhovoval situácii pri snímaní pre presnejšie automatické zaostrovanie.

 

 1. *7: Na detekciu hmyzu použite nastavenie „Bird“ a na detekciu dronov nastavenie „Lietadlo“.

 

(2) Širší rozsah s citlivosťou ISO80 a novým režimom simulácie filmu „REALA ACE“

‧Zlepšenie štruktúry pixelov zvýšilo počet nasýtených elektrónov nového snímača, čím umožnilo použitie ISO80 ako štandardnej citlivosti. Keď je citlivosť snímača nastavená na ISO80, fotoaparát dokáže snímať snímky s väčším dynamickým rozsahom a nižším šumom ako pri predchádzajúcom modeli*8.

‧Mikrošošovky nového snímača sú vylepšené, aby sa zvýšila efektivita využitia svetla na okrajoch snímača, čím sa zlepšila kvalita obrazu na okrajoch a presnosť automatického zaostrovania v porovnaní s predchádzajúcim modelom.

‧GFX100 II prichádza s celkom 20 režimami simulácie filmu, vrátane nového „REALA ACE“, ktoré poskytujú obrazom rozmanitú škálu charakteristických tónov. „REALA ACE“ ponúka vernú reprodukciu farieb a tonalitu s vysokým kontrastom, vďaka čomu je vhodný pre akékoľvek objekty a situácie.

‧Fotoaparát je vybavený funkciou Pixel Shift Multi-Shot, ktorá umožňuje 4x zvýšiť rozlíšenie. Mechanizmus IBIS je presne ovládaný tak, aby posunul obrazový snímač o 0,5 pixela a nasnímal 16 snímok RAW v rýchlom slede. Špecializovaný softvér „Pixel Shift Combiner“ sa potom použije na spojenie 16 súborov RAW na vytvorenie snímky s rozlíšením 400MP. Je to ideálna voľba pre komerčné fotografovanie alebo digitálnu archiváciu kultúrnych predmetov.

‧Fotoaparát podporuje formát súboru HEIF, ktorý poskytuje 10-bitovú farebnú hĺbku pri zachovaní veľkosti súboru na 70 % údajov JPEG, čo umožňuje ukladanie obrázkov vo vyššej kvalite a efektívnosti.

 

 1. *8: Pri nahrávaní do 16-bitového RAW

 

(3) Rozsiahly video výkon, ktorý uspokojuje potreby profesionálnej video produkcie

‧Použitie nového snímača dalo možnosť interne nahrávať 4K/60P video a dokonca aj 8K/30P 4:2:2 10-bitové video. Rýchlosť snímania snímača bola zvýšená, aby sa potlačil efekt rolovania závierky pre prirodzené filmovanie pohybujúceho sa objektu. ISO100 je k dispozícii aj v režime videa pre filmovanie v ešte vyššej kvalite obrazu.

‧GFX100 II podporuje tri kodeky Apple ProRes*9, t.j. Apple ProRes 422 HQ, Apple ProRes 422 a Apple ProRes 422 LT. Pri snímaní v Apple ProRes môže kamera využívať nahrávanie videa cez proxy, ako napríklad Apple ProRes 422 Proxy, čo znižuje záťaž pri úprave videa a zefektívňuje celkový pracovný postup od natáčania až po postprodukciu.

‧Podporuje rôzne formáty filmového záznamu, vrátane Premista, 35mm a anamorphic (35mm) s adaptérom. Video sa nahráva v optimalizovaných nastaveniach, ktoré sú prispôsobené rôznym obrazovým prejavom.

‧Pribudla funkcia tracking AF pre nahrávanie videa. Používatelia môžu dotykom obrazovky určiť objekt, ktorý sa má sledovať počas filmovania v režime AF-C + Wide / Tracking AF. To umožňuje fotoaparátu sledovať správny objekt v situáciách, keď je v zábere viacero objektov.

‧Toto je prvý fotoaparát série GFX, ktorý obsahuje F-Log2 s dynamickým rozsahom rozšíreným až na 14+ krokov*10. Dané vylepšenie umožňuje nahrávanie videa s lepšou tonalitou, čím sa výrazne rozširuje postprodukčný potenciál.

‧V kombinácii s kompatibilným zariadením ATOMOS HDMI je možné video výstup RAW z GFX100 II zaznamenať ako 12-bitový Apple ProRes RAW s rozlíšením až 8K a snímkovou frekvenciou 29,97 snímok za sekundu. S Blackmagic Design Video Assist 12G HDR je možné zaznamenať RAW video výstup z fotoaparátu ako Blackmagic RAW s rozlíšením až 8K a snímkovou frekvenciou 29,97 fps.

‧Fotoaparát podporuje synchronizáciu časového kódu s ATOMOS AirGlu™ BT. To umožňuje bezproblémovú synchronizáciu časového kódu s viacerými kamerami.

 

‧Na uľahčenie snímania videa sú k dispozícii nasledujúce funkcie:

(1) Zobrazenie vektorskopu

(2) Pridáva sa nová mapa zaostrenia s asistenčnou funkciou MF

(3) Pridanie F-log2 D*11

 

 1. *9: Apple ProRes je ochranná známka spoločnosti Apple Inc. registrovaná v USA a ďalších krajinách.
 2. *10: Pri použití režimu priority rozsahu F-log2 D podľa interných meraní spoločnosti Fujifilm
 3. *11: Dostupné len pri použití režimu GF/Premista pri DCI4K/4K a 29,97P/25P/24P/23,98P; To môže spôsobiť efekt rolovania.

 

4. Rozsiahla rozšíriteľnosť systému

‧Telo fotoaparátu je vybavené ethernetovým portom, ako aj konektormi HDMI typu A a USB-C, ktoré výrazne rozširujú možnosti pripojenia s externými zariadeniami pre rôzne kombinácie periférnych zariadení.

‧Externý SSD je možné pripojiť cez USB-C a nahrávať fotografie a video dáta priamo na externý SDD v akomkoľvek režime alebo formáte vrátane 4K/60P a 8K/30P.*12

‧ Kamera podporuje cloudovú službu „Frame.io Camera to Cloud“, takže súbory Apple ProRes Proxy a množstvo ďalších videosúborov možno nahrať priamo do Frame.io, čím sa dramaticky zjednoduší pracovný tok od snímania až po úpravu.

‧ Kamera je vybavená duálnymi slotmi pre karty podporujúce CFexpressTM Type B a SD karty. Použitie karty CFexpressTM typu B s vysokou rýchlosťou zápisu prináša plný výkon videa GFX100 II.*13 *14

‧Metadáta IPTC*15 je možné pridávať do snímok počas ich snímania. Metadáta je možné kontrolovať a upravovať v aplikácii pre digitálny fotoaparát „FUJIFILM XApp“.

 

 1. *12: V závislosti od typu SSD existujú niektoré režimy a formáty, ktoré nemožno nahrávať. Skontrolujte zoznam kompatibility pre SSD.
 2. *13: CFexpress je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti The CompactFlash Association
 3. *14: Na webovej stránke Fujifilm nájdete zoznam kompatibilných kariet, u ktorých sa potvrdilo, že fungujú správne.
 4. *15: Metadáta IPTC sa týkajú metaúdajov obsiahnutých v digitálnych obrázkoch v súlade so štandardmi stanovenými IPTC (International Press Telecommunications Council).

 

5. Hardvér, ktorý poskytuje vysoký výkon a dizajn, ktorý stelesňuje funkčnú krásu

‧GFX100 II má nový mechanizmus IBIS, ktorý zvyšuje presnosť stabilizácie pomocou obrazových informácií na detekciu chvenia fotoaparátu. Výsledkom je až 8EV päťosovej stabilizácie, najlepší spomedzi fotoaparátov Fujifilm. Používatelia môžu ľahko snímať z ruky aj pri slabom osvetlení, ako je nočná krajina. Tento mechanizmus IBIS sa tiež používa na posúvanie obrazového snímača s vysokou presnosťou pri funkcii Pixel Shift Multi-Shot.

‧Telo fotoaparátu bolo navrhnuté s viacerými vylepšeniami oproti predchádzajúcim modelom v snahe o praktickosť. Nová textúra BISHAMON-TEXTM*16 sa používa na maximalizáciu priľnavosti fotoaparátu pri držaní v ruke v rôznych uhloch. Horný panel je mierne naklonený smerom k používateľovi, takže nastavenia fotoaparátu možno skontrolovať veľmi rýchlym pohľadom. Sub-LCD monitor v hornej časti je väčší ako predchádzajúce modely s aktualizovaným dizajnom GUI pre lepšiu viditeľnosť.

‧Zlepšila sa funkčnosť rôznych tlačidiel. Tri tlačidlá Fn s pokročilou obsluhou sú umiestnené v hornej časti fotoaparátu, aby sa zabezpečilo bezchybné fungovanie fotoaparátu pri zmene podmienok snímania.

 

 1. *16: BISHAMON-TEX je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti FUJIFILM Corporation.

 

3. Voliteľné príslušenstvo

(1) Vertikálny batériový grip „VG-GFX II“ (určený pre GFX100 II)

‧Tento batériový grip je odolný voči prachu a poveternostným vplyvom a je schopný prevádzky pri teplotách až -10 ℃. Pojme dve veľkokapacitné batérie „NP-W235“.

‧Tlačidlá sú umiestnené na prístupných miestach pre snímanie tak jednoducho a pohodlne, ako keď je fotoaparát držaný vodorovne.

(2) Chladiaci ventilátor „FAN-001“ (určený pre GFX100 II, X-H2S, X-H2 a X-S20)

‧Chladiaci ventilátor, ktorý pomáha pri natáčaní videa po dlhšiu dobu alebo v prostredí s vysokou teplotou

‧Dá sa pripevniť na zadnú stranu tela fotoaparátu a prijímať napájanie úplne bez kábla, aby sa predĺžila doba nepretržitého natáčania videa pri vysokých teplotách bez obáv z poruchy súvisiacej s teplom.

(3) Hľadáčikový výklopný adaptér EVF „EVF-TL1“ (určený pre GFX100 II, GFX100 a GFX 50S)

‧Namontovaním tohto príslušenstva medzi telo fotoaparátu a jednotku EVF je možné zmeniť náklon  EVF na uhly od 0°~90° pri horizontálnom snímaní a od -45°~+45° pri snímaní vertikálne. Používateľom to umožní snímať z rôznych uhlov pri použití hľadáčika.

 

Fujifilm FUJINON GF55mmF1.7 R WR

Nový objektív sa pripája k radu objektívov GF, t.j. vymeniteľné objektívy pre bezzrkadlové digitálne fotoaparáty radu GFX stredoformátových digitálnych fotoaparátov Fujifilm vybavených veľkoformátovým snímačom*1, ktorý je 1,7-krát väčší ako 35mm full frame snímač.

GF55mmF1.7 R WR je objektív s vysokou svetelnosťou a štandardnou ohniskovou vzdialenosťou 55mm (ekvivalent 44mm vo formáte 35mm filmu). Disponuje príjemným krémovým bokehom charakteristickým pre tento typ objektívov, vďaka čomu hlavný objekt vynikne na rozostrenom pozadí. Ohnisková vzdialenosť objektívu poskytuje zorné pole blízke ľudskému videniu, čím vytvára prirodzenú perspektívu. Ohnisková vzdialenosť 55mm je rovnaká ako uhlopriečka charakteristického veľkoformátového snímača série GFX, ktorý má rozmery 43,8mm x 32,9mm. Prvotriedny objektív GF55mmF1.7 R WR je novým prírastkom do radu výmenných objektívov Fujifilm, ktorý prináša to najlepšie z veľkoformátových fotoaparátov.

Objektív GF55mmF1.7 R WR pozostáva zo 14 prvkov v 10 skupinách vrátane dvoch prvkov ED a dvoch asférických prvkov, ktoré poskytujú vysoký výkon pri rozlíšení obrazu a krémový bokeh. Objektív obsahuje optimálne umiestnené asférické prvky a veľkoryso využíva osemčlennú skupinu zaostrovacích šošoviek vrátane jedného z asférických prvkov a dvoch prvkov ED. To efektívne riadi posuny v chromatickej aberácii, sférickej aberácii a komatickej aberácii pri zmene polohy zaostrenia.

 

*1 Obrazový snímač s uhlopriečkou 55mm (43,8mm x 32,9mm) s plochou približne 1,7-krát väčšou ako 35mm plnoformátový snímač

 

(1) Pokročilý výkon pri rozlíšení obrazu a nádherný bokeh

 • Asférické prvky boli vyrobené s ultra vysokou presnosťou, aby sa minimalizoval efekt „cibuľových krúžkov“ pomocou formy spracovanej s toleranciou 1/100 000 milimetra. Jeden z týchto prvkov je umiestnený hneď za clonou na kontrolu sférickej aberácie a zároveň zjemňuje rozmazanie zadnej strany. Druhý asférický prvok je umiestnený vzadu, bližšie k bajonetu objektívu, na ovládanie svetelných lúčov a dosiahnutie ostrosti od okraja po okraj.
 • Skupina zaostrovacích šošoviek obsahuje osem prvkov vrátane jedného asférického prvku a dvoch prvkov ED na dosiahnutie pokročilého výkonu pri rozlíšení obrazu v celom rozsahu zaostrovania.
 • Vysoko refrakčné prvky, ktoré potláčajú kolísanie aberácie, typicky používané vo filmárskych objektívoch, sa používajú ako predný prvok a tiež v zaostrovacej skupine na zníženie aberácie. To riadi sférickú aberáciu a znižuje výkonnostné posuny, ku ktorým dochádza pri pohybe zaostrovacej skupiny, aby sa zachoval pokročilý výkon rozlíšenia obrazu bez ohľadu na polohy zaostrenia.
 • Toto je prvý objektív GF, ktorý využíva 11 lamiel clony na dosiahnutie takmer dokonalého kruhu v clone (*2). To je dôvod, prečo môže objektív produkovať krásny bokeh, aj keď je objektív mierne priclonený.

*2 Od 12. septembra 2023

                                                                                  

(2) Sloboda fotografovania pri štandardnej ohniskovej vzdialenosti vďaka vysokej svetelnosti

 • Objektív má ohniskovú vzdialenosť 55mm (ekvivalent 44mm vo formáte 35mm filmu), vďaka čomu je veľmi univerzálny vo všetkých situáciách. Používatelia si môžu vychutnať plnú príťažlivosť veľkoformátového snímača v žánroch od bežných každodenných momentiek až po street fotografie, ktoré zachytávajú vzťah hlavného objektu k pozadiu, pričom naplno využívajú vysokú svetelnosť F1,7.

(3) Funkcia AF poháňaná DC motorom pre rýchle a presné automatické zaostrovanie

 • GF55mmF1.7 R WR využíva DC motor, ktorý presne riadi zaostrovaciu skupinu obsahujúcu clonovú jednotku a osem prvkov, ktoré poskytujú pokročilé rozlíšenie obrazu a nádherný bokeh. Motor umožňuje objektívu rýchlo a presne automaticky zaostriť na objekt, a to aj pri snímaní s malou hĺbkou ostrosti, aby používatelia zachytili rozhodujúce fotografické príležitosti.

(4) Odolnosť voči prachu a poveternostným vplyvom a schopnosť prevádzky pri -10 pre lepšie praktické využitie

 • Tubus objektívu je na deviatich miestach utesnený proti poveternostným vplyvom, aby bola zaistená odolnosť voči prachu a poveternostným vplyvom a schopnosť pracovať pri teplotách až -10°C.
 • Použitie mimoriadne presných asférických prvkov a optimalizovaného dizajnu objektívu znamená, že tento objektív váži iba 780g a meria 99,3mm na dĺžku, napriek tomu, že ide o veľkoformátový objektív s väčšou clonou a maximálnou clonou F1,7.

 

Fujifilm FUJINON GF30mmF5.6 T/S a FUJINON Lens GF110mmF5.6 T/S Macro

Nové objektívy s možnosťou tilt-shift fotografovania sa pripájajú k radu objektívov GF, t.j. objektívy pre bezzrkadlové digitálne fotoaparáty Fujifilm série GFX vybavené veľkoformátovým snímačom*1, ktorý je 1,7-krát väčší ako 35mm plnoformátový snímač.

GF30mmF5.6 T/S a  Macro GF110mmF5.6 T/S ponúka funkciu naklonenia optickej osi a posunu pohybu optickej osi paralelne, aby sa zmenil vzťah optickej osi k rovine zobrazenia. To vyhovuje potrebám profesionálnych fotografov, ktorí sa venujú napríklad architektúre, krajine a komerčnej fotografii. Tilt shift objektívy majú optický dizajn, ktorý zaisťuje cca. 85mm obrazový kruh na pokrytie rozsahu nastavenia posunu až do ± 15mm.

GF30mmF5.6 T/S je širokouhlý tilt shift objektív s ohniskovou vzdialenosťou 30mm (ekvivalent 24mm vo formáte 35mm filmu). Potláča skreslenie, ktoré sa zvyčajne vyskytuje pri širokouhlých objektívoch, aby sa dosiahla vysoká úroveň rozlíšenia obrazu. Tento objektív spĺňa profesionálne potreby pri fotografovaní architektúry s korekciou skreslenia charakteristického pri fotografovaní vysokých architektúr.

GF110mmF5.6 T/S Macro je stredný tilt shift teleobjektív s ohniskovou vzdialenosťou 110mm (ekvivalent 87mm vo formáte 35mm filmu) a maximálnou makro reprodukciou 0,5x. Potláča rôzne typy aberácií vrátane skreslenia, laterálnej chromatickej aberácie a axiálnej chromatickej aberácie, aby sa dosiahla pokročilá úroveň rozlíšenia obrazu.

Súčasne s oznámením týchto produktov spoločnosť Fujifilm predstavila aj plán vývoja objektívov GF, ktorý obsahuje nové prírastky vrátane veľmi žiadaného ultra-teleobjektívu a objektívu s výkonným zoomom, ktorý bude vhodný na video produkciu.

 

*1 Obrazový snímač s uhlopriečkou 55mm (43,8mm x 32,9mm) s plochou približne 1,7-krát väčšou ako 35mm plnoformátový snímač

 

(1) Širokouhlý tilt shift objektív „GF30mmF5.6 T/S“

 1. Pokročilý optický dizajn, ktorý minimalizuje rôzne formy aberácie a zároveň poskytuje vynikajúci výkon pri vysokom rozlíšení obrazu
 • Objektív pozostáva zo 16 členov v 11 skupinách vrátane troch asférických členov, dvoch členov ED a jedného člena Super ED. Jeho veľkorysá konfigurácia s použitím asférického prvku ako predného prvku, ako aj troch prvkov ED, poskytuje pokročilý optický dizajn, ktorý eliminuje potrebu elektronickej korekcie skreslenia a bočnej chromatickej aberácie.
 • Použitie jedinečnej technológie Nano GI Coating spoločnosti Fujifilm mierne reguluje index lomu na povrchu šošovky, aby sa zabránilo zbytočnému odrazu svetla a znížili sa duchovia a odlesky, ktoré sa zvyčajne vyskytujú u širokouhlých objektívov.

 

 1. Mechanizmy sklápania a posúvania, ktoré využívajú väčšinu výhod veľkoformátového snímača
 • Naklonenie o ±8,5° a posun až o ±15 mm ovládajú ohniskovú rovinu a perspektívu objektu. Otočná základňa nakláňania a posúvania v rozmedzí ±90° je kombinovaná s možnosťou otáčania T/S.
 • Objektív má zabudovaný senzor, ktorý deteguje mieru posunu a otáčavých pohybov. Tieto údaje sú viditeľné v režime Live View a zaznamenajú sa do obrazových dát, aby sa dali použiť počas spracovania RAW*3.

 

 1. Kompaktný dizajn, ktorý zohľadňuje jednoduché používanie počas snímania
 • Širokouhlé objektívy majú tendenciu byť veľké. Novinka má dĺžku iba 138,5mm a hmotnosť 1,340g. Je to spôsobené optimálnym umiestnením 16 prvkov objektívu v 11 skupinách vrátane asférických prvkov a prvkov ED. Okrem toho sa ako predný člen používa asférický prvok, ktorý udržuje závit filtra objektívu na všestranných 105mm*4, čo používateľom umožňuje používať rôzne filtre.
 • Objektív je dodávaný so statívovým golierom, ktorý je špeciálne navrhnutý pre tento objektív. Dokonca aj počas posúvania pomáha golier udržiavať polohu objektu vo vzťahu k objektívu, aby sa zabránilo paralaxe.

 

*3 Túto funkciu možno použiť so súčasne vydaným „FUJIFILM GFX100 II“ a novším. Budúca aktualizácia firmvéru je potrebná pre FUJIFILM GFX100, FUJIFILM GFX100S, FUJIFILM GFX50S II, FUJIFILM GFX 50S a FUJIFILM GFX 50R.

*4 Ak chcete použiť 105 mm filter, použite dodaný adaptérový krúžok.

 

(2) Stredný tilt shift teleobjektív „GF110mmF5.6 T/S Macro“

 1. Optický dizajn, ktorý vytvára neuveriteľnú ostrosť obrazu
 • Tento objektív sa skladá z 11 členov v deviatich skupinách vrátane jedného asférického člena a dvoch členov ED. Asférický prvok riadi komatickú aberáciu a zakrivenie poľa, zatiaľ čo prvky ED minimalizujú axiálnu chromatickú aberáciu. Okrem toho konfigurácia objektívu s clonou v strede potláča skreslenie a bočnú chromatickú aberáciu, aby sa dosiahla ostrosť od okraja po okraj bez spoliehania sa na elektronickú korekciu.
 • Tento objektív dosahuje maximálny pomer zväčšenia 0,5x pri fotografovaní zblízka. Používatelia si môžu vychutnať ovládanie zaostrenia naklonením do blízkosti objektu, čo je funkcia užitočná pri komerčnom fotografovaní predmetov.

 

 1. Mechanizmy sklápania a posúvania, ktoré využívajú väčšinu výhod veľkoformátového snímača
 • Naklonenie o ±10° a posun až o ±15mm ovládajú ohniskovú rovinu a perspektívu objektu. Otočenie smeru nakláňania a posúvania v rozmedzí ±90° je kombinované s otáčaním T/S.
 • Objektív má zabudovaný senzor, ktorý deteguje mieru posunu a otáčavých pohybov. Tieto údaje sú viditeľné v režime Live View a zaznamenajú sa do obrazových dát, aby sa dali použiť počas spracovania RAW*3.

 

 1. Kompaktný dizajn
 • Tento objektív meria 149mm a váži 1 255g s veľkosťou závitu filtra 72mm.
 • Veľká pozornosť bola venovaná návrhom ovládacích častí, aby sa dosiahol vysoko funkčný dizajn, ktorý znižuje záťaž pri dlhšom fotografovaní.
Fujifilm GFX100 II a tri nové objektívy
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...