FUJIFILM GFX100 dostal nový firmvér

FUJIFILM GFX100 dostal nový firmvér

Nový firmvér s funkciou Pixel Shift Multi-Shot pre pre 400MPix zábery  /  Tlačová Správa / 26.11.2020 / 17:30

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) s potešením oznamuje firmvér verzie 3.00 pre fotoaparáty FUJIFILM GFX100 (GFX100), ktorý pridáva funkciu Pixel Shift Multi-Shot . Update umožňuje vytvárať zábery s rozlíšením až 400Mpix. Dnes je tiež k dispozícii nová softvérová aplikácia FUJIFILM Pixel Shift Combiner (Pixel Shift Combiner), ktorá kombinuje 16 snímok RAW vytvorených novou funkciou Pixel Shift Multi-Shot do jedného 400Mpix obrázka.

Tento jednoduchý pracovný postup snímania a úpravy je skvelým riešením pre fotografov výtvarného umenia alebo zátiší, pretože vyššie rozlíšenie vytvára fotografie s neuveriteľne presnou farebnou reprodukciou, ktoré sú vysoko detailné a bohaté na tonalitu.

Použite funkciu Multi-Shot s technológiou Pixel Shift na vernú reprodukciu všetkých detailov a dosiahnutie špičkovej kvality obrazu s rozlíšením 400 megapixelov.

Použitie najmodernejších technológií na vytvorenie obrazu: Vďaka použitiu stredoformátového snímača 102 MP*1 GFX100, vysoko presného mechanizmu stabilizácie obrazu v tele (IBIS) a výkonného obrazového procesora X Processor 4, funkcia Pixel Shift Multi-Shot mierne posúva obrazový snímač o 0,5 pixela, aby postupne zaznamenávala informácie o pixeloch RGB s vysokým rozlíšením v priebehu vytvárania 16 fotografií RAW. Tieto fotografie je potom možné importovať do aplikácie Pixel Shift Combiner a vytvoriť tak jeden obrázok s rozlíšením 400Mpix a odoslať ich ako súbor DNG RAW na ďalšie spracovanie v aplikácii Capture One*2 alebo inom kompatibilnom editovacom softvéri.

Zachovanie detailov, jeden pixel po druhom: Funkcia Pixel Shift Multi-Shot reprodukuje jemné detaily a presnosť farieb posunutím obrazového snímača tak, aby každý pixel zaznamenával obrazové údaje červenou, zelenou a modrou farbou. To umožňuje bezkonkurenčnú reprodukciu farieb, pričom nedochádza k žiadnym falošným farbám, a to ani pri tých najmenších detailoch. Táto výhoda z neho robí dokonalú voľbu pre digitálnu archiváciu a uchovanie umeleckých, kultúrnych diel a iných aplikácií, ktoré si vyžadujú nesmiernu farebnú vernosť a reprodukciu jemných detailov.

Jednoduchý pracovný tok pre tethering alebo bez tethering prepojenia: Okrem kombinovania a výstupu súborov DNG RAW zo snímok vytvorených pomocou funkcie Pixel Shift Multi-Shot poskytuje Pixel Shift Combiner fotografom aj funkciu rýchleho snímania, ktorá umožňuje plynulý prechod od vytvárania fotografií ku kombinovaniu a ich následnej úprave v aplikácii Capture One*2 alebo akomkoľvek inom kompatibilnom programe.

 

Nie len pre tých, ktorí pracujú v oblasti archívneho alebo kultúrneho uchovávania, sú tieto nové funkcie obzvlášť cenné, pretože je možné ich uchovať digitálne pri 400MPix s farebnou reprodukciou, ktorú môže poskytnúť iba spoločnosť Fujifilm. Vďaka funkcii Pixel Shift Multi-Shot je možné teraz pomocou GFX100 presne zaznamenať tieto artefakty, aby ich bolo možné zdieľať s budúcimi generáciami skôr, ako budú navždy stratené.

GFX100 Firmware update: https://fujifilm-x.com/sk-sk/support/download/firmware/cameras/gfx100/

FUJIFILM GFX100 dostal nový firmvér
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...