Festival a fotografická súťaž Hory a mesto 2013

Novinka  /  PRO.Laika / 12.02.2013 / 00:00
14. ročník Hory a mesto sa uskutoční v už tradične rozšírenom 5-dňovom vydaní, 10.-14. apríla 2013 v Cinema City v Auparku Bratislava. Festival navštívi niekoľko veľkých hostí z rôznych outdoor a horských oblastí. Hlavným lezeckým hosťom bude nebojácny Alex Honnold z USA. Príde tiež najlepší lezec na svete – mladý Čech Adam Ondra, poľský legendárny himalájista Alek Lwow či taliansky skalný klasik Maurizio "Manolo" Zanolla, o ktorom sa hovorí, že je mág z iného sveta. Bajkerov budú zastupovať tento rok dve zvučné mená – slovenský najlepší cyklista Filip Polc a švajčiarsky showman Hans Rey.
 
 
 
Na divákov čaká množstvo slovenských aj zahraničných filmov, ktoré sa premietnu vo filmových blokoch ZEM, VODA, SKALA, VZDUCH, SNEH, BICYKLE. Pripravené sú aj dve špeciálne ENVIRO sekcie – jedna venovaná eko-drevo-architektúre a druhá sa bude zaoberať divočinou, na čele s najväčším odborníkom na divočinu Jurajom Lukáčom z lesoochranárskeho zoskupenia VLK.
           
Okrem filmov okorenia festival Hory a mesto cestokluby Kino SVET, so zaujímavými prednáškami a premietaniami cestovateľov. V priestoroch Auparku a CINEMA CITY bude možné vzhliadnuť niekoľko tematických fotovýstav. Bohatý program čaká deti, ich rodičov, ako aj širšiu verejnosť na pódiu BASE CAMP vo foyer Auparku počas celého trvania festivalu.
 
Viac informácií o festivale nájdete na www.horyamesto.sk
 
 

Fotografická súťaž

Medzinárodný filmový festival Hory a mesto už tradične vyhlasuje fotografickú súťaž pre všetkých nadšencov a milovníkov hôr, prírody a adrenalínového športu, ktorá sa teší každý rok väčšiemu záujmu fotografov a verejnosti.
 
Rok 2012 sme mali mimoriadne úspešný. 2/3 predstavení bolo vypredaných a o sprievodné podujatia bol taktiež veľký záujem. Do fotosúťaže nám prišlo cez 1500 fotografií.
 
Nasledujúci ročník 2013 prichádza s novinkou. Fotosúťaž získala prestížnu cenu. Ide o hlavnú cenu fotosúťaže  – Grand Prix, ktorou je 2-týždňový zájazd do Severného Pakistanu - oblasti údolia Hunza a k základného tábora Diran Peak, v hodnote $2500. Veríme, že fotosúťaž bude ešte viac atraktívnejšia pre milovníkov fotografie a športu.
 
 
Fotografie sa môžu prihlasovať od 1.2. – 15.3.2013 v štyroch tematických kategóriách: Horská kultúra / ľudia, Horská krajina (panoráma, flóra, fauna), Horské a „outdorové“ športy, Humor v horskej fotografii.

Každý súťažiaci môže  prihlásiť najviac 10 (desať) fotografií a len v digitálnej forme nahratím na web stránku festivalu Hory a mesto.
 
V každej kategórii budú ocenené 3 miesta, ktoré vyberie odborná porota.
Zároveň spúšťame hlasovanie o najlepšiu fotografiu podľa počtu hlasov na web stránke Hory a mesto. Cenu získa fotografia s najväčším počtom hlasov a vylosujeme aj jedného z hlasujúcich.
 
Zverejnenie výsledkov fotosúťaže sa uskutoční na slávnostnom otvorení festivalu, na vernisáži  10.4.2013 v Bratislave, obchodné centrum Aupark. Širší výber z prihlásených fotografií bude vystavený počas trvania festivalu 10.4.-14.4.2013 v priestoroch OC Aupark, v Bratislave.
 
Odbornú porotu budú zastupovať: Paľo Breier, Peter Kubalák, Dodo Lietavec, Zuzana Halanová a Zuzana Homolová.
 
Viac informácií a podmienky súťaže nájdete na www.horyamesto.sk
 
Spoločnosť PRO.Laika je mediálnym partnerom projektu.
Festival a fotografická súťaž Hory a mesto 2013
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...