Februárové novinky spoločnosti Nikon (2014)

Novinka  /  Tlačová Správa / 07.02.2014 / 00:00

Amsterdam, Holandsko, 7. februára 2014 – Spoločnosť Nikon Europe dnes predstavila dva odolné kompaktné fotoaparáty z radu COOLPIX. Oba sú skonštruované tak, aby boli doplnkom aktívneho životného štýlu. 16-megapixelový fotoaparát COOLPIX AW120 so svetelným objektívom s 5-násobným optickým priblížením, vodotesný do hĺbky 18 m, odolný voči pádom z výšky až 2 m a odolný voči mrazu do –10 °C zvládne aj tie najextrémnejšie expedície. 13-megapixelový fotoaparát COOLPIX S32, ktorého používanie je zábavou, je naproti tomu určený pre celú rodinu bez ohľadu na to, aký dobrodružný život vedie.

Nikon COOLPIX AW120 – váš robustný spoločník na cesty

Fotoaparát COOLPIX AW120 určený pre ľudí, ktorí chcú zachytiť dobrodružstvo v závratných výškach alebo odvážnych hĺbkach, spôsobil medzi robustnými zariadeniami od spoločnosti Nikon veľký rozruch. 16-megapixelový fotoaparát COOLPIX AW120 je dostatočne robustný na to, aby bol spoľahlivým spoločníkom na cestách. Je vybavený funkciami, ktoré vylepšia každý aktívny životný štýl. Tento fotoaparát zostrojený pre dobrodružstvá, pri ktorých je miesto pre súpravu obmedzené, je dôležitým nástrojom pre každého extrémneho bádateľa.

Je vodotesný do hĺbky 18 m, odolný voči pádom z výšky až 2 m a odolný voči mrazu do –10 °C. Umožňuje presne lokalizovať prieskum pomocou vstavaných systémov GPS a GLONASS, mapy sveta a kompasu, vďaka čomu je ideálny na sledovanie cestovných trás. Vstavaný modul Wi-Fi umožňuje zdieľať celú akciu v reálnom čase prostredníctvom inteligentného zariadenia. Navyše môžete snímať videosekvencie s rozlíšením Full HD. Extrémne širokouhlý objektív 24 mm f/2,8 s 5-násobným optickým priblížením poskytuje optimálnu svetelnosť, čo umožní zachytiť snímky aj pri tých najtmavších scénach, na súši aj pod vodou.

Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, 16-megapixelový snímač CMOS typu Back-illuminated zaručuje vysoký výkon a brilantné snímky s nízkou úrovňou šumu, dokonca aj pri snímaní pri slabom osvetlení, napríklad v jaskyni alebo dažďovom pralese, zatiaľ čo veľký 7,5-centimetrový/3-palcový displej OLED s 921 000 bodmi poskytuje výnimočný jas a viditeľnosť na jasné prehrávanie, dokonca aj pod vodou alebo na priamom slnečnom svetle. Ak dobrodružstvo vyžaduje video, fotoaparát AW120 sníma pohyb s kvalitou 1 080/60i, optickým priblížením a automatickým zaostrovaním. Bádatelia môžu dokonca snímať spomalený alebo zrýchlený záznam frekvenciou 15 až 240 snímok za sekundu, aby mohli znova prežiť každú sekundu svojho veľkého dobrodružstva.

Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Odolný fotoaparát COOLPIX AW120 doslova dvíha fotografovanie do nových výšok, pretože vďaka funkciám, ako je napríklad Zobrazenie mapy sveta, je ľahko prístupná mapa sveta, pričom sa zobrazenie dá zväčšiť zatrasením fotoaparátom. Môžete dokonca sledovať svoju trasu a zaznamenať až 30 miest, na ktorých ste snímky zhotovili. Rozsah svetelného objektívu s 5-násobným optickým priblížením sa dá pomocou funkcie Dynamic Fine Zoom* rozšíriť až na 10-násobné priblíženie bez straty rozlíšenia, vďaka čomu máte k dispozícii výnimočné detaily. Zároveň môžete zobraziť na monitore alebo zahrnúť do snímok polohu GPS, informácie z kompasu a údaje o atmosférickom tlaku, hĺbke a nadmorskej výške. Rýchle zobrazenie umožňuje pohotové overenie dôležitých údajov, aby ste boli pripravení na každé prostredie.“

Fotoaparát COOLPIX AW120 bude dostupný za odporúčanú maloobchodnú cenu 329 €.


 

Nikon COOLPIX S32 – navrhnutý pre celú rodinu

13-megapixelový fotoaparát COOLPIX S32 sa jednoducho používa, je zábavný a je dostatočne odolný pre celú rodinu. Je to fotoaparát, o ktorý sa môžu podeliť všetci. Vďaka prvotriednemu dizajnu sa jednoducho drží a ovláda – v rukách dieťaťa aj dospelej osoby. Tento kompaktný fotoaparát, ktorý je odolný voči otrasom, prachu a vode, sa dokonale hodí pre aktívny rodinný životný štýl.

Objavujte zábavné funkcie prostredníctvom prehľadných, farebných a zrozumiteľných ponúk. Vďaka hladkému zaoblenému ergonomickému dizajnu je tento fotoaparát ideálny pre všetkých, od detí až po starých rodičov. Jednoúčelové tlačidlá zjednodušujú snímanie a filmovanie. Vďaka zábavným filtrom si môžu všetci užívať osobný nádych na fotografiách.

Jednoduché ovládanie sa spája s fantastickými výsledkami. S fotoaparátom COOLPIX S32 vždy získate brilantné, ostré fotografie. Tento kompaktný fotoaparát je vytvorený tak, aby zvládol všetko, čomu ho život vystaví. Je odolný voči prachu, pádu z výšky až 1,5 m a vodotesný do hĺbky 10 m, aby ste ho mohli zobrať kamkoľvek.

Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Používanie fotoaparátu COOLPIX S32 na zachytávanie okamihov v kruhu rodiny, ktoré si budete navždy ceniť, už nemôže byť jednoduchšie. Samostatné tlačidlo pre každú funkciu znamená, že je vždy jednoduché zaznamenať dôležité momenty vo forme statických fotografií alebo videosekvencií. Zábavné špeciálne filtre v kombinácii s objektívom s 3-násobným optickým priblížením a jasným 6,7‑centimetrovým/2,7-palcovým displejom LCD s 230 000 bodmi robia zo snímania a prezerania skvelých fotografií druhú prirodzenosť, takže vám ostáva viac času na rodinnú zábavu.“

Fotoaparát COOLPIX S32 bude dostupný za odporúčanú maloobchodnú cenu 99 €.


 

Nikon COOLPIX P340

Amsterdam, Holandsko, 7. februára 2014 – Spoločnosť Nikon Europe dnes predstavila vysokokvalitný 12-megapixelový fotoaparát COOLPIX P340, ktorý umožňuje ostré snímky pri vysokých rýchlostiach. Fotoaparát COOLPIX P340 je šik a kompaktný a jeho objektív s 5-násobným optickým priblížením a vysokou svetelnosťou f/1,8 v širokouhlej polohe je rozšíriteľný na 10-násobný zoom s využitím funkcie Dynamic Fine Zoom*. Přístroj je vybavený 1/1,7-palcovým snímačom CMOS typu Back-illuminated, čo umožňuje zaznamenávať pôsobivé snímky.

Keď rozhoduje čas, fotoaparát COOLPIX P340 zachytáva snímky obrovskou rýchlosťou vďaka inteligentnému algoritmu automatického zaostrovania a multitaskingu pri spracovaní údajov. Fotoaparát je navrhnutý pre nadšencov fotografie, ktorí hľadajú prémiový kompaktný fotoaparát. Vstavaný modul Wi-Fi umožňuje ukladať a zdieľať snímky jednoducho pomocou inteligentného zariadenia. Multifunkčný krúžok na objektíve pritom ponúka rýchly prístup k rôznym nastaveniam, ako je manuálne zaostrovanie, čas uzávierky alebo citlivosť ISO. Okrem toho veľký a vysokocitlivý snímač zachytáva ostré snímky dokonca aj pri slabom osvetlení, čo je vynikajúce pre kreatívne nočné snímky miest. Môžete dokonca presne určiť, kde boli snímky zhotovené, pretože do fotografií možno vložiť údaje systému GPS z inteligentného zariadenia.

Fantastické okamihy si vyžadujú fantastické snímky

Fotoaparát COOLPIX P340 pôsobí prvotriedne pri každej príležitosti. Aktívna stabilizácia obrazu (VR) poskytuje stabilitu, zatiaľ čo inteligentný algoritmus automatického zaostrovania je vysokoefektívny pri slabom osvetlení, čo zaručuje, že vždy získate snímky, ktoré hľadáte. Keď na kvalite záleží, môžete zachytávať snímky vo formáte RAW (NRW), aby ste na maximum využili potenciál snímača, a dokonca môžete spracovávať snímky vo fotoaparáte, skôr ako ich zobrazíte na jasnom 7,5-centimetrovom/3,0-palcovom displeji RGBW s 921 000 bodmi.

Objektív fotoaparátu s vysokým rozlíšením zaručuje ostrosť a jemné detaily od stredu až po okraje obrazového poľa. Zatiaľ čo 7-segmentová irisová clona poskytuje snímky s fantastickým rozostrením pozadia. Vstavaný filter ND vám umožňuje predĺžiť časy uzávierky dokonca aj v situáciách s jasným svetlom a kreatívne upravovať úroveň rozostrenia, čo je vynikajúce pre expresívne snímky tečúcej vody, napríklad dramatické vodopády. Keď príde čas prepnúť zo statických snímok na video s rozlíšením Full HD (1 080/60i/50i), môžete funkcie prepnúť jediným stlačením osobitného tlačidla záznamu videosekvencií, aby ste mohli filmovať s frekvenciou 30 alebo 25 snímok za sekundu. Navyše môžete počas zaznamenávania pokračovať v snímaní fotografií alebo v používaní automatického zaostrovania a optického priblíženia.

Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Fotoaparát COOLPIX P340 je plný inovatívnych funkcií, ako je napríklad funkcia zaostrovania „focus peaking“, ktorá umožňuje jednoducho vidieť zaostrené oblasti a upravovať úrovne intenzity na dosiahnutie jemných detailov. Ďalšou novinkou je multitasking pri spracovaní údajov, čo vám umožňuje začať snímať druhý záber, kým sa prvá snímka spracováva, čím sa výrazne skracuje čakanie pri snímaní vo formáte RAW. 18 režimov motívových programov prináša možnosť automaticky optimalizovať nastavenia pre obľúbené fotografické štýly a miesta. Rozsiahla ponuka úprav a efektov filtra vrátane selektívnej farby, maľby a efektu rybieho oka zároveň znamená, že úprava snímok bude rovnako zábavná ako snímanie. Fotoaparát dokonca umožňuje rýchle nabíjanie batérie prostredníctvom portu High-speed USB. COOLPIX P340 je pohotový fotoaparát pre rýchly životný štýl a tiež ponúka vysokorýchlostné sériové snímanie na zachytávanie pohybujúcich sa objektov.“

Fotoaparát COOLPIX P340 bude k dispozícii v čiernej farbe za odporúčanú maloobchodnú cenu 349 €.


 

Amsterdam, Holandsko, 7. februára 2014 – Spoločnosť Nikon Europe dnes predstavila dva nové fotoaparáty s ultrazoomom z radu COOLPIX: fotoaparát COOLPIX P600 s mimoriadnym objektívom so 60-násobným optickým priblížením a ultrapresný fotoaparát Nikon COOLPIX P530 s objektívom so 42-násobným optickým priblížením. Fotoaparáty ponúkajú neuveriteľnú rovnováhu medzi malým telom a vysokovýkonným priblížením. Obidva majú 16-megapixelový snímač CMOS typu Back-illuminated a vstavaný elektronický hľadáčik, čo kreatívnym fotografom umožňuje zachytávať nádherne ostré snímky s jemnými detailmi v pohybe dokonca aj pri slabom osvetlení.

Nikon COOLPIX P600 – sofistikovaný výkon pre lepšiu kreativitu

Prenosný, no zároveň výkonný fotoaparát COOLPIX P600 vytvorený pre tých, ktorí radi zachytávajú každý detail, kombinuje výnimočnú presnosť a objektív so superzoomom a nádherný dizajn tela fotoaparátu.

Jeho objektív NIKKOR so 60-násobným optickým priblížením rozšíriteľným na 120-násobok pomocou funkcie Dynamic Fine Zoom* pokrýva ohniskové vzdialenosti 24 – 1 440 mm a využíva sklo Super ED pre výnimočnú kvalitu snímok. Ako dokonalý doplnok k extrémnym možnostiam priblíženia má fotoaparát COOLPIX P600 veľký výklopný a otočný monitor LCD s vysokým rozlíšením (921 000 bodov) a technológiou RGBW, čo pomôže umeleckým fotografom získať jedinečný uhol pohľadu a kreatívnejšie komponovať snímky. Pokročilá optická stabilizácia obrazu (VR) zároveň zaručuje ostré snímky dokonca aj pri 60-násobnom priblížení teleobjektívom a aktívny režim minimalizuje chvenie fotoaparátu pri chôdzi alebo snímaní z pohybujúceho sa vozidla. Stabilné snímky a videosekvencie sú preto zaručené aj v rukách toho najdynamickejšieho akčného fotografa.

Nové funkcie ako „focus peaking“ zvýrazňujú okraje zaostrenej oblasti, vďaka čomu ich budete môcť jednoducho vidieť na displeji a upraviť intenzitu, aby ste dosiahli jemnejšie detaily. Inteligentný algoritmus automatického zaostrovania a procesor umožňujúci multitasking zároveň zaručuje, že vždy budete môcť zachytiť dôležité momenty s dokonalým zaostrením vďaka výrazne skrátenému času čakania medzi zábermi. Vstavaný modul Wi-Fi zjednodušuje zdieľanie všetkých vašich dobrodružstiev dokonca aj vtedy, keď ich ešte stále prežívate, vďaka možnosti odosielať snímky priamo z fotoaparátu do inteligentného zariadenia, odkiaľ ich možno okamžite prenášať prostredníctvom e-mailu alebo do sociálnych sietí**.

Ďalšou výhodou pre tých, ktorí majú radi prenosné fotoaparáty pri skúmaní prírody, je sériové snímanie frekvenciou až 7 snímok za sekundu, čo je ideálne pre fotografov, ktorí sa snažia zachytiť rýchle zviera alebo zrýchľujúce auto. Nádejným filmárom fotoaparát COOLPIX P600 umožňuje zaznamenávať videosekvencie s rozlíšením Full HD 1 080/60i so stereozvukom jedným stlačením tlačidla. Umožní vám to zdokumentovať scény vo vysokej kvalite z ľubovoľného uhla. Prispôsobiteľné funkčné tlačidlo poskytuje rýchly prístup k nastaveniam ako citlivosť ISO, vyváženie bielej farby alebo meranie expozície, aby ste mali úplnú kreatívnu kontrolu.

Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe, povedal: „COOLPIX P600 poskytuje rovnováhu medzi vynikajúcou kvalitou snímok a ohromujúcim priblížením vďaka objektívu NIKKOR s vysokým rozlíšením, s ktorým dosiahnete nádherne ostré výsledky. Možnosti viacúčelového fotoaparátu z neho robia popredný produkt v rade COOLPIX vďaka užitočným funkciám, ako je zaznamenávanie videosekvencií s rozlíšením Full HD jedným dotykom, funkcia „focus peaking“, nový inteligentný algoritmus automatického zaostrovania a výklopný a otočný monitor, ktoré umožňujú dosiahnuť tie najlepšie výsledky pri fotografovaní a snímaní videosekvencií.“

Fotoaparát COOLPIX P600 bude dostupný za odporúčanú maloobchodnú cenu 429 €.


 

Fotoaparát Nikon COOLPIX P530 – presnosť a výkon na dosah

Fotoaparát COOLPIX P530 je ideálny spoločník na zachytávanie dokonalých okamihov a zaručuje, že aj vzdialené objekty zachytíte jednoducho s jasnými ostrými jemnými detailmi vďaka jeho fantastickému 42-násobnému optickému priblíženiu, ktoré je rozšíriteľné až na 84-násobok pomocou funkcie Dynamic Fine Zoom*, a 16-megapixelovému snímaču CMOS typu Back-illuminated.

Nikdy nezmeškáte žiadnu akciu vďaka videosekvenciám s rozlíšením Full HD, od ktorých vás delí jediné stlačenie tlačidla. A vďaka pokročilej optickej stabilizácii obrazu (VR), ktorá potláča účinky chvenia fotoaparátu, môžete sebaisto snímať plynulé videosekvencie a ostré snímky dokonca aj vtedy, keď ste v pohybujúcom sa vozidle.

Užite si širokouhlé prezeranie na veľkom 7,5-centimetrovom/3,0-palcovom displeji LCD s 921 000 bodmi, pričom jeho antireflexná vrstva a regulácia jasu zaručí, že zreteľne uvidíte, čo snímate, dokonca aj pri jasnom slnečnom svetle. Môžete však jednoducho prepnúť na elektronický hľadáčik, aby ste mohli presnejšie komponovať alebo ak to lepšie vyhovuje vášmu spôsobu snímania.

Pre náročné zábery ako vzdialené divé zvieratá alebo situácie s vysokým kontrastom fotoaparát COOLPIX P530 ponúka režimy motívových programov prispôsobené pre veľké priblíženie, ktoré vám pomôžu dosiahnuť záber, o ktorý sa pokúšate.

Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Fotoaparát COOLPIX P530 má ergonomický dizajn, je výkonný a kompaktný. Je nabitý výkonom vďaka funkcii superzoomu a vstavanému elektronickému hľadáčiku na zachytávanie snímok s neuveriteľnými detailmi. Tento fotoaparát je nevyhnutným doplnkom zbierky každého nadšenca fotografie a zachytáva všetko od rýchlej akcie až po ostré a jasné snímky vzdialených objektov a pri každom cvaknutí poskytuje výkon a presnosť.“

Fotoaparát COOLPIX P530 bude dostupný za odporúčanú maloobchodnú cenu 329 €.


 

Amsterdam, Holandsko, 7. februára 2014 – Spoločnosť Nikon Europe dnes obohatila rad COOLPIX o dva nové štýlové a tenké fotoaparáty. Vysokovýkonné kompaktné fotoaparáty vytvorené s ohľadom na zdieľanie – fotoaparát COOLPIX S9700 ponúka 30-násobné optické priblíženie* a fotoaparát COOLPIX S9600 ponúka 22-násobné optické priblíženie**. Preto, ak chcete zachytiť kapelu zo zadného radu alebo ak chcete nasnímať videosekvenciu vzdialeného objektu, tieto fotoaparáty to zvládnu. S cieľom zaručiť ostré snímky a stabilné videoklipy majú obidva fotoaparáty 16-megapixelový snímač CMOS typu Back-illuminated a 5-osovú hybridnú stabilizáciu obrazu (VR), ktorá kombinuje optickú a elektronickú stabilizáciu obrazu na potlačenie efektov chvenia fotoaparátu a poskytnutie vynikajúcej stability. Vstavaný modul Wi-Fi tiež umožňuje používať inteligentné zariadenie ako diaľkový ovládač a automaticky prenášať snímky do inteligentného zariadenia na jednoduchý prenos online a zdieľanie***.

Nikon COOLPIX S9700 – tenký fotoaparát nabitý výkonom

Pre tých, ktorí sa chcú pri fotografovaní baviť, tenký fotoaparát COOLPIX S9700 kombinuje výkon a jednoduché používanie.

Jeho objektív s 30-násobným optickým priblížením s neuveriteľným rozsahom 25 – 750 mm rozšíriteľný na 60-násobok pomocou funkcie Dynamic Fine Zoom* vás dostane až k akcii, takže zachytíte každý detail. Pri fotografovaní ľudí systém inteligentného portrétu od spoločnosti Nikon (s funkciami ako samospúšť s detekciou úsmevu, kontrola žmurknutia a korekcia efektu červených očí) pomáha získať dokonalé portréty. Keď získate záber, ktorý chcete, rozsiahla ponuka úprav na 7,5-centimetrovom (3-palcovom) OLED monitore s 921 000 bodmi znamená, že môžete pridávať zábavné efekty alebo používať funkciu skrášľovania, aby vaše objekty vyzerali ešte lepšie. Rýchle rozoznávanie objektov znamená, že vždy budete rýchlo pripravení snímať. Predbežné automatické zaostrovanie sa aktivuje okamžite, aby sa skrátil čas automatického zaostrovania a bolo možné získať ostré výsledky dokonca aj pri najväčšom priblížení alebo pri slabom osvetlení.

Vstavaný modul Wi-Fi otvára ďalšie zábavné možnosti. Môžete pripojiť svoje inteligentné zariadenie a používať ho ako diaľkový ovládač, aby ste získali dokonalé autoportréty bez vašej ruky v zábere. Prípadne môžete používať pripojenie inteligentného zariadenia na prenos a okamžité zdieľanie fotografií s rodinou a priateľmi prostredníctvom e-mailu alebo sociálnych sietí.

Funkcie GPS a GLONASS fotoaparátu znamenajú, že v každej fotografii možno zaznamenať podrobné informácie o polohe. Vaše cestovanie sa dokonca môže zaznamenávať pomocou funkcie mapy sveta, takže nikdy nezabudnete, kde ste zhotovili svoje nádherné fotografie. Automatický výber motívov optimalizuje nastavenia fotoaparátu a umožňuje vám, aby ste sa koncentrovali na komponovanie svojich nádherných fotografií. Optická stabilizácia obrazu zároveň potláča vplyv chvenia fotoaparátu a umožňuje ostrejšie snímky.

16-megapixelový snímač CMOS typu Back-illuminated umožňuje fotografie s ostrými detailmi a displej s vysokým rozlíšením poskytuje jasnú viditeľnosť ponuky aj snímok počas snímania a prehrávania. Manuálne expozičné režimy (P, S, A a M) a motívové programy môžete nastavovať jednoduchým otáčaním voliča a videosekvencie s rozlíšením Full HD môžete zaznamenávať jedným stlačením tlačidla, pričom zvuk sa zaznamená v stereofónnej kvalite. Funkcia jednoduchej panorámy venuje úžasnej scenérii pozornosť, ktorú si zaslúži, a vysokorýchlostný režim sériového snímania vám umožňuje zachytiť ten správny okamih: rýchlu akciu, perfektný úsmev alebo výraz tváre.

Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Fotoaparát COOLPIX S9700 je inteligentný a štýlový a pýši sa zábavnými funkciami, vysokým výkonom a širokými možnosťami zdieľania. Je to všetko, čo začínajúci alebo príležitostný fotograf môže chcieť. Vstavaný modul Wi-Fi, funkcia GPS a mapy sveta znamenajú, že môžete zdieľať a sledovať svoje cesty s každým, na kom vám záleží.“

Fotoaparát COOLPIX S9700 bude dostupný v červenej, čiernej a bielej farbe za odporúčanú maloobchodnú cenu 329 €.


 

Nikon COOLPIX S9600 – dokonalý obraz

Fotoaparát COOLPIX S9600 s veľkým priblížením poskytuje zo svojho tenkého ľahkého tela bezchybné fotografie. Tento širokouhlý fotoaparát s 22-násobným optickým priblížením (rozšíriteľným na 44-násobok pomocou funkcie Dynamic Fine Zoom) a s funkciou Wi-Fi zaručuje, že fotografie a videosekvencie budú ostré, jasné a vždy vhodné na zdieľanie.

Citlivý obrazový snímač zaručuje, že vaše fotografie budú ostré a s dokonalými detailmi. Dokonca aj tie, ktoré boli nasnímané pri slabom osvetlení, ako je napríklad večerný koncert alebo športové podujatie. Vstavaný modul Wi-Fi vám umožňuje jednoducho prenášať fotografie do inteligentného zariadenia, aby ste ich mohli okamžite zdieľať v sociálnych sieťach alebo prostredníctvom e-mailu. Prípadne môžete pripojenie použiť na to, aby ste svoje inteligentné zariadenie zmenili na diaľkový ovládač a ohúrili priateľov svojimi dokonalými autoportrétmi.

Stabilné snímky a videoklipy sú zaručené vďaka hybridnej stabilizácii obrazu (VR), ktorá kombinuje optickú a elektronickú stabilizáciu obrazu na vysokoefektívne potlačenie účinkov chvenia fotoaparátu. Znižuje sa tým rozmazanie a vznikajú ostrejšie snímky dokonca aj vtedy, keď snímate videosekvenciu pri chôdzi. 7,5-centimetrový displej LCD pomáha skomponovať dokonalý záber. Prezeranie snímok na tomto veľkom displeji LCD s antireflexnou vrstvou, ktorá umožňuje jasné zobrazenie pri silnom slnečnom svetle, je jednoduché.

Zastavte a uložte akciu ako snímku počas snímania videosekvencií so špičkovou kvalitou Full HD pomocou režimu pokročilých funkcií videosekvencií. Popritom funkcia priority tváre automaticky identifikuje objekt. Výsledkom je ostré a presné zaostrenie. Ochotné objekty budú vždy vyzerať fantasticky vďaka pokročilej funkcii skrášľovania, pomocou ktorej môžete vybieliť zuby, rozjasniť oči alebo dokonca pridať mejkap. Jednoduchá panoráma a rýchle sériové snímanie ponúkajú skvelé možnosti rôznych spôsobov snímania a systém inteligentného portrétu zaručuje, že na vašich snímkach budú dokonalé úsmevy a nebudú na nich žiadne červené oči.

Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Fotoaparát COOLPIX S9600 poskytuje dokonalé fotografie. Vďaka funkciám ako 22-násobné optické priblíženie, pokročilá funkcia skrášľovania a vstavaný modul Wi-Fi vo fotoaparáte neexistuje lepší spôsob, ako zhotovovať a okamžite zdieľať úžasné snímky so svojimi priateľmi a ľuďmi, ktorí vás v sociálnych sieťach sledujú.“

Fotoaparát COOLPIX S9600 bude dostupný v bielej, červenej a čiernej farbe za odporúčanú maloobchodnú cenu 249 €.

Galéria k článku


Februárové novinky spoločnosti Nikon (2014)
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...