Evolúcia objektívu Fujinon XF56mm f/1.2 R WR

Evolúcia objektívu Fujinon XF56mm f/1.2 R WR

Novinky  /  Tlačová Správa / 19.09.2022 / 10:25

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident a generálny riaditeľ, zástupca riaditeľa: Teiichi Goto) s potešením oznamuje uvedenie objektívu FUJINON XF56mm F1.2 R WR.

Evolúcia stredného teleobjektívu s bajonetom X

 
XF56mm F1.2 R WR je svetelný objektív s ohniskovou vzdialenosťou 56mm (ekvivalent 85mm vo formáte 35mm). Nahrádza populárny portrétny objektív FUJINON XF56mmF1,2 R („predchádzajúci model“), no vyznačuje sa výrazným zlepšením minimálnej zaostrovacej vzdialenosti, výkonom pri vysokom rozlíšení obrazu a príjemným vykreslením rozostreného pozadia. Zaostrené oblasti zobrazujú každý detail vo vysokom rozlíšení, zatiaľ čo jeho otvorená clona môže vytvoriť krásny bokeh.

 

 

XF56mm F1.2 R WR pozostáva z 13 prvkov v ôsmich skupinách vrátane jedného prvku ED a dvoch asférických prvkov na dosiahnutie lepšieho výkonu pri vysokom rozlíšení v porovnaní s predchádzajúcim modelom. V zaostrovacej skupine sa používa osem prvkov na minimalizáciu chromatickej aberácie, sférickej aberácie a komatickej aberácie, aby sa kvalita obrazu zachovala od minimálnej vzdialenosti až po nekonečno.

 

Minimálna zaostrovacia vzdialenosť je znížená na 50cm od povrchu snímača, teda o 20cm kratšia ako predchádzajúci model. Asférické prvky sú tiež spracované s vyššou presnosťou, aby sa znížil efekt „mačacích očí“ v bokehu.

 

Toto je prvý objektív Fujifilm, ktorý využíva 11 lamelovú clonu na dosiahnutie takmer dokonalého kruhu. V porovnaní so sedemlamelovou clonou predchádzajúceho modelu poskytuje nový model takmer dokonalý kruh, aj keď je objektív len mierne priclonený.

 

 

Použitie ložiskového mechanizmu úspešne znížilo trenie, ktoré vzniká, keď DC motor poháňa prvky šošovky. Minimalizácia trenia znamená zníženie hluku motora.

 

 

Objektív je navrhnutý tak, aby maximálne využíval výhody kompaktného a ľahkého systému bajonetu X. Objektív váži len 445g a meria 76mm napriek tomu, že ide o rýchly objektív s vysokou svetelnosťou F1,2.

 

Tubus objektívu je utesnený na 9 miestach, aby bola zaistená odolnosť voči prachu a poveternostným vplyvom, ako aj schopnosť pracovať pri teplotách až -10°C. Na predný prvok šošovky je aplikovaná fluórová vrstva, ktorá odpudzuje vodu a ponúka ochranu pred nečistotami.

 

Dostupnosť a cena: Október 2022 / 1 199€

Evolúcia objektívu Fujinon XF56mm f/1.2 R WR
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...