Druhá generácia profi kompaktu Panasonic Lumix LX100 II

Druhá generácia profi kompaktu Panasonic Lumix LX100 II

Novinky  /  Tlačová Správa / 22.08.2018 / 10:00

Techno&Art v druhom dejstve

 

•   Veľký m4/3 snímač s vysokou citlivosťou a rozlíšením 17 megapixelov (pri pomere strán 4:3)

•   Špičkovo svetelný širokouhlý objektív Leica DC Vario-Summilux f1,7 pre príjemné rozostrenie pozadia

•   Hľadáčik a nový dotykový LCD pre flexibilné použitie

 

 

Bratislava, 22. augusta 2018  Spoločnosť Panasonic predstavuje nový kompaktný fotoaparát pre najnáročnejších Lumix LX100 II.

Model siedmej generácie obľúbeného radu LX je ideálnym spoločníkom najmä pre street fotografiu a ako každodenný spoločník - je malý a ľahký - pritom ponúka špičkové technické parametre.

Fotoaparát je vybavený unikátne veľkým snímačom Micro 4/3 s variabilným pomerom strán a maximálnym efektívnym rozlíšením 17 megapixelov (celkom 21,8 M). Medzi ďalšie prednosti patrí skvelý, vysoko svetelný objektív Leica DC VARIO-SUMMILUX f1,7-2,8 s ohniskovou vzdialenosťou zodpovedajúcou 24-75 mm pri klasickom fotoaparáte.

K tvorbe kompozície slúži tak elektronický hľadáčik triedy LVF (Live View Finder), ako aj nový dotykový displej s uhlopriečkou 7,6 cm. Okrem toho fotoaparát umožňuje natáčať videozáznamy v rozlíšení 4K a podporuje funkciu4K FOTO. K dispozícii sú čiernobiele filtre a efekty, Bluetooth, Wi-Fi a možnosť rýchleho dobíjania cez USB štandardným konektorom.

Lumix LX100 II – základné parametre

 

1. Veľký snímač Micro 4/3 s vysokou citlivosťou a obrazový procesor Venus Engine 

 

Lumix LX100 II je vybavený veľkým snímačom m4 /3 s celkovým rozlíšením 21,77 megapixelov a unikátnym variabilným pomerom strán. Najvyššie reálne rozlíšenie 17 M dosahuje fotoaparát pri pomere strán 4: 3. Okrem toho možno mechanickým prepínačom nastaviť pomer strán 3: 2, 1: 1 alebo 16: 9 pri zachovaní ohniskovej vzdialenosti. Snímač je teda vyšší a širší ako snímané pole a pri zmene pomeru strán nedochádza k orezu, ale sa obraz roztiahne v požadovanom smere.

Snímač typu Micro 4/3 je cca 1,6x väčší než bežný jednopalcový snímač používaný v lepších kompaktoch, čo prináša veľmi dobrý odstup signálu od šumu a teda nižšiu šumovú hladinu pri vyšších citlivostiach až po ISO 25 600.

Nový obrazový procesor Venus Engine sa stará o mimoriadne kvalitné a realistické snímky s výbornou kresbou detailov, výraznými kontrastmi a jemným neagresívnym farebným podaním, tak typickým pre rad LX.

 

 

2. Objektív LEICA DC VARIO-SUMMILUX s vysokou svetelnosťou f1,7-2,8, prepočítanou ohniskovou vzdialenosťou 24-75 mm a možnosťou ostriť už od 3 cm

 

3,1x optický zoom ponúka efektívnu ohniskovú vzdialenosť 24-75 mm, čo sa veľmi blíži obľúbenému rozsahu 24-70 mm.

Táto ohnisková vzdialenosť umožňuje fotografovať celý rad motívov a žánrov od krajiniek po portréty a art. Veľkou výhodou je aj vynikajúca svetelnosť f1,7-2,8, ktorá umožňuje kreatívnu prácu s hĺbkou ostrosti aj vylepšený výkon v slabom svetle.

Objektív je vybavený výkonným optickým stabilizátorom Power O.I.S. Optickú zostavu tvorí 11 členov v 8 skupinách, medzi nimi 2 ED členy a 5 asférických členov s 8 asférickými povrchmi, čo prináša ostrú kresbu, jemný prenos kontrastu a minimum optických chýb.

Veľkou výhodou je aj schopnosť makro ostrenia už od 3 cm na najširšom ohnisku (alebo 30 cm na najdlhšom). Tieto možnosti ocenia predovšetkým milovníci makrofotografie.

 

 

3. Intuitívne ovládanie, jednoduchá tvorba kompozície a rýchle reakcie

 

K dispozícii je elektronický hľadáčik Live View Finder s vysokým rozlíšením 2,76 M. Pokrýva 100% scény a má vynikajúci pomer zväčšenia 0,7x, (ekv. 35 mm). Okrem toho výrobcovia výrazne vylepšili aj dotykový LCD na zadnej strane.

Jeho rozlíšenie narástlo na 1,24 M a svižný dotykový systém výrazne vylepšuje užívateľský komfort.

O intuitívne ovládanie sa okrem displeja stará aj šikovný systém mechanických ovládacích prvkov, v ktorom nechýba clonový prstenec, príkazové koliesko či voliče pre priame nastavenie expozičného času alebo korekcia expozície.

Logika ovládania expozičných režimov vychádza priamo z klasických filmových fotoaparátov. Nie je potrebné žiadne „pátranie“ v menu alebo špeciálny volič programov. Stačí len pootočiť clonovým, či expozičným prstencom a hneď máte časový / clonový automat / program / manuál.

LUMIX LX100 II dokáže automaticky ostriť za cca 0,1 s¹. V sekvenčnom snímaní zvláda urobiť 11 snímok za sekundu s konštantným zaostrením alebo 5,5 obr / s pri kontinuálnom preostrovaní. Vďaka režimu Starlight AF možno automatické ostrenie použiť aj pri nočnom fotografovaní hviezd (fotoaparát dokáže vyhodnotiť pomer kontrastu aj na veľmi malej ploche).

 

 

4. Videozáznam v najvyššom dostupnom rozlíšení 4K a funkcia 4K FOTO

 

Vďaka funkcii 4K FOTO nikdy nepremárnite vhodný okamih na stlačenie spúšte. Prístroj natáča videozáznam v rozlíšení 4K rýchlosťou 30 obr/s² a jednotlivé okienka je možné následne uložiť ako samostatné fotografie s 8 megapixelmi. Medzi ďalšie novinky patrí funkcia Auto Marking, umožňujúca jednoduchý prechod na vybrané okienko, alebo Sequence Composition, vďaka ktorej je možné spájať viac okienok do jednej fotografie (rozfázovanie pohybu).

K dispozícii sú aj funkcie Post Focus (priebežné ostrenie do rôznych miest a následný výber najvhodnejšie zaostreného okienka) a Focus Stacking (skladané snímky s rôznou rovinou ostrenia). Režim Light Composition uľahčuje fotografovanie ohňostrojov alebo nočných záberov.

 

 

5. Vylepšené kreatívne možnosti, nový režim L.Monochrome D a efekt filmového zrna

 

Do čiernobielych kreatívnych režimov pribudol nový režim L.Monochrome D s dynamickými kontrastmi medzi jasmi a tieňmi pri zachovaní všetkých detailov. Okrem toho možno voliť rôznu intenzitu zrna kvôli autentickému filmovému vzhľadu.

6. Ďalšie funkce

 

- Bluetooth 4.2* a Wi-Fi 2.4GHz (IEEE802.11b/g/n/)³

Lumix LX100 II ponúka podporu Bluetooth i Wi-Fi, čo umožňuje jednoduché zdieľanie fotografií. Vďaka podpore štandardu Bluetooth Low Energy môže fotoaparát udržiavať konštantné spojenie s telefónom alebo tabletom a pritom spotrebovávať len minimum energie.

- Dobíjanie zo siete aj štandardným USB

Batériu možno dobíjať tak z bežnej siete, ako aj cez USB port Micro C (rovnaký ako v bežných telefónoch), čo oceníte najmä na cestách.

 

 

¹ Standard CIPA, na širokom konci pri použití elektronického hľadáčiku s frekvenciou 60 obr/s.

 

² Týka sa natáčania v 4K / funkcie 4K Photo. Pri natáčaní vo formáte MP4 (použite pamäťovú kartu "UHS-I UHS Speed Class 3 (U3)" alebo vyššom.
- Natáčanie sa zastaví, ak súvislý čas presiahne 15 minút (platí pre formát [MP4] vo 4K.
Pri použití pamäťovej karty SDHC:
Možné natáčať bez prerušenia aj pri prekročení dátového objemu 4 GB, súbor sa však rozdelí na 2 samostatné časti.
Pri použití pamäťovej karty SDXC: Možno natáčať bez prerušenia.
Ak je okolitá teplota príliš vysoká alebo natáčanie príliš dlhé, môže sa fotoaparát zastaviť, aby nedošlo k poškodeniu. Počkajte, kým nevychladne.
(skladané snímky s rôznou rovinou ostrenia). Režim Light Composition uľahčuje fotografovanie ohňostrojov alebo nočných záberov.

 

³ Logo Wi-Fi CERTIFIED™ je známkou Wi-Fi Alliance®. Bluetooth® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Bluetooth SIG, Inc., využitie spoločnosťou Panasonic podlieha licencii. Ďalšie ochranné známky patria právoplatným držiteľom.

 

Panasonic Lumix by mal byť dostupný začiatkom Októbra 2018 v cene 999€.

Predobjednať si ho môžete tu.

Druhá generácia profi kompaktu Panasonic Lumix LX100 II
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...