Dokument Linka „očami“ Panasonic LUMIX GH5

Dokument Linka „očami“ Panasonic LUMIX GH5

Novinky  /  Tlačová Správa / 15.10.2018 / 10:20

V piatok 12.10.2018 večer o 21:15 odštartoval na programe ČT art premiérový diel talk show Linka II, v ktorom jazzový gitarista Rudy Linka predstaví desať výrazných hudobných osobností, napr. Luboša Andršta, Jaroslava Hutku, David Kollera či Adama Plachetku. Rovnako ako prvá séria (z roku 2017) bola aj táto natočená fotoaparátmi Panasonic LUMIX GH, tentokrát modelmi GH5.

 

 

Druhá séria úspešnej hudobnej talk show Linka prináša aj rozhovory so zahraničnými hosťami ako sú Randy Brecker, Bill Frisell, Tonya Graves alebo Mike Stern. Rovnako ako českí muzikanti vedú aj oni s moderátorom a uznávaným hudobníkom Rudym Linkom prirodzený a priateľský rozhovor nielen o hudbe. Relácia sprístupňuje ich názory a informácie z umeleckého sveta z perspektívy, ktorá je veľmi ojedinelá.

„Keď sme mali začať točiť prvú sériu, riešil som ako na každom začiatku, ako na to. Hľadal som priestor, tím a techniku, ktorá by dokumentárnemu formátu najviac vyhovovala. Prial som si maximálne zachovať bezprostrednosť, prirozenosť a radosť z týchto stretnutí,“ hovorí Rudy Linka a dodáva: „Vybral som preto domácke prostredie našej chalupy na juhu Čiech, získal skúsený tím, ktorý má cit pre zachytenie unikátnych okamihov a techniku, ktorá nám zaistila profesionálny záznam, a pritom svojou veľkosťou nedesila, nevytvárala dojem veľkého natáčania, kde všetci a všetko musí byť vopred do detailov pripravené.“

 

 

Rudyho tím:

Jiří Hubač - producent

Jan Malíř a Ervin Sanders - kameramani

 

Rudyho technika:

- Minulý rok začínal s Lumixami GH4, ktoré mu pre tento typ natáčania odporučili v predajni v New Yorku.

- V tomto roku sa stal jedným z ambasádorov spoločnosti Panasonic v Českej republike a s jej podporou natočil 12 dielov novej série. Hlavný materiál pre reláciu Linka II bol natočený na fotoaparáty LUMIX GH5 rovnako ako záznam tohtoročného Bohemia Jazzfestu, ktorý je jeho ďalším českým projektom.

 

 

Na záver každého dielu dokumentárneho cyklu si moderátor a hosť spoločne zahrajú, často spontánne zaimprovizujú. A moderátor a autor celej série k tomu dodává: „Medzi žánrami hudby nie je taký veľký rozdiel, ako si mnohí myslia. Hudba je spôsob komunikácie, ktorý je oveľa priamejší ako slovná komunikácia. Presne ako linka.“ Premiéra prvej časti cyklu prebehla v piatok 12.10. o 21:15, repríza bude 16.10. po polnoci. S hosťami Rudyho Linku sa budeme na programe ČT art stretávať pravidelne každý týždeň až do Vianoc.

 

Reláciu môžete sledovať aj v archíve Českej televízie. Prvú časť nádete tu: www.ceskatelevize.cz

Panasonic Lumix DC-GH5 nájdete u nás v obchode.

Dokument Linka „očami“ Panasonic LUMIX GH5
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...