Canon získava šesť ocenení EISA 2020

Canon získava šesť ocenení EISA 2020

Svetová špička a trieda sama pre seba  /  PRO.Laika / 18.08.2020 / 11:40

BRATISLAVA, 15. augusta 2020 – Spoločnosť Canon opäť zvyšuje latku technických inovácií a optickej kvality. Jej bezzrkadlové a DSLR prístroje a objektívy tento rok získali šesť prestížnych ocenení odbornej asociácie pre obrazovú a zvukovú techniku EISA. Napriek tohtoročným bezprecedentným komplikáciám priniesla spoločnosť Canon na trh nové produkty, ktoré posúvajú hranice a otvárajú fotografom a filmárom nové možnosti.

 

Nový revolučný bezzrkadlový fotoaparát EOS R5 získal spoločnosti Canon prestížne ocenenie EISA v kategórii inovatívnych fotoaparátov. Zrkadlovka Canon EOS-1D X Mark III získala ocenenie EISA v kategórii profesionálnych fotoaparátov a posilnila tak svoju reputáciu špičkového fotografického prístroja vyhľadávaného profesionálnymi fotografmi na celom svete. EOS 90D si taktiež odnáša cenu, a to v kategórii prístrojov formátu APS-C. Ocenenie EISA získali aj štyri objektívy Canon radu RF – RF 70-200mm F2.8L IS USM, RF 24-70mm F2.8L IS USM, RF 600mm a RF 800mm F11 IS STM.

 

Tieto úspechy potvrdzujú dlhoročné úsilie spoločnosti Canon prinášať špičkové technológie na poli optiky, vďaka intenzívnemu výskumu a vývoju za súčasného zohľadňovania spätnej väzby od zákazníkov. Ocenené produkty sú dôkazom pokračujúcej podpory nielen zrkadloviek, ale aj bezzrkadlových systémov, a fotografom a filmárom ponúka konkurencieschopnú, ucelenú ponuku, ktorá im umožní dosahovať doteraz nemožné.

 

Zoznam produktov Canon, ktoré získali ocenenie EISA 2020:

  • Canon EOS R5 – Ocenenie EISA 2020-2021 – inovatívne fotoaparáty
  • Canon EOS-1D X Mark III – Ocenenie EISA 2020-2021 – najlepší profesionálny fotoaparát
  • Canon EOS 90D – Ocenenie EISA 2020-2021 – najlepší fotoaparát formátu APS-C
  • Canon RF 70-200 mm F2.8L IS USM – Ocenenie EISA 2020-2021 – objektív roka
  • Canon RF 24-70 mm F2.8L IS USM – Ocenenie EISA 2020-2021 – najlepší štandardný objektív s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou
  • Canon RF 600 mm and RF 800 mm F11 IS STM – Ocenenie EISA 2020-2021 – inovatívne objektívy

 

Issei Morimoto, Senior Vice President spoločnosti Canon Europe, hovorí: „Tieto prestížne ocenenia sú jednoznačným dôkazom, že porota EISA zložená z uznávaných odborníkov považuje výkon, konštrukciu, inovatívnosť a technické schopnosti našich produktov za mimoriadne. Napriek tohtoročným bezprecedentným globálnym problémom spoločnosť Canon na trh uviedla rad špičkových produktov založených na jej vlastných technológiách, ktoré prekonávajú očakávania zákazníkov z celého sveta. Máme čo ponúknuť každému profesionálnemu aj amatérskemu fotografovi či filmárovi.“

Minulý mesiac spoločnosť Canon predstavila doteraz najväčšiu skupinu produktov – dva nové bezzrkadlové prístroje EOS R5 a EOS R6, štyri nové objektívy radu RF a dva nové telekonvertory, ktoré rozširujú dostupný rozsah ohniskových vzdialeností v prípade objektívov RF a profesionálnu tlačiareň imagePROGRAF PRO-300. Začiatkom roka sme predstavili najvyšší model – zrkadlovku EOS-1D X Mark III, na ktorú netrpezlivo čakali profesionálni športoví a wild life fotografi.

Ocenenie EISA 2020-2021 – inovatívne fotoaparáty Canon EOS R5

Fotoaparát EOS R5 – plnoformátový bezzrkadlový prístroj založený na revolučnom systéme EOS R sa môže pochváliť niekoľkými svetovými prvenstvami, ktoré posúvajú hranice možností tohto typu fotoaparátov. Ide o vôbec prvú plnoformátovú bezzrkadlovku, ktorá podporuje záznam videa v rozlíšení 8K RAW pri snímkovej frekvencii až 29,97 sn./s interne a 4K pri 120 sn./s. Statické snímky s rozlíšením 45 megapixelov dokáže zaznamenávať rýchlosťou až 20 sn./s. Predstavuje teda ideálny hybridný prístroj pre profesionálne použitie. Je vybavený najrýchlejším automatickým zaostrovaním na svete[1], ktoré ostrí za 0,05 sekundy. Využíva algoritmy hĺbkového učenia k rozpoznaniu nielen ľudskej tváre a očí, ale aj zvieracích, a to ako v režime fotografie, tak aj videa. Prístroj EOS R5 je vybavený najlepším stabilizačným systémom na svete[2], ktorý dokáže korigovať až o neuveriteľných 8 expozičných hodnôt. Ponúka tak novú úroveň kreativity pri fotografovaní z ruky s dlhým časom alebo pri filmovaní bez statívu.

Ďalšie podrobnosti: https://www.prolaika.sk/e-shop/canon-eos-r5-telo/p-4814687.xhtml

 

Ocenenie EISA 2020-2021 – najlepší profesionálny fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III

Fotoaparát EOS-1D X Mark III je ideálny prístroj pre športových a wild life fotografov, ktorý profesionálnym fotografom ponúka takmer neobmedzené možnosti a mimoriadnu rýchlosť. Dokáže snímať sériovo bezkonkurenčnou rýchlosťou až 20 sn./s s automatickým zaostrovaním so sledovaním objektu. To spolu s lepším výkonom pri vysokých hodnotách ISO dáva fotografom istotu, že im nikdy neunikne neopakovateľný záber. EOS-1D X Mark III využíva nový snímač pre automatické zaostrovanie, ktorý má v strede 28-násobné rozlíšenie oproti predchádzajúcemu modelu, a vychádza tak v ústrety požiadavkám profesionálnych fotografov na vyššiu presnosť ostrenia za rôznych situácií a podmienok. Ako prvý nekinematografická fotoaparát radu Canon EOS ponúka navyše interný záznam videa vo formáte RAW v rozlíšení 5.5K s 12-bitovou farebnou hĺbkou a umožňuje tak profesionálom zhotovovať okrem špičkových statických snímok aj mimoriadne kvalitný záznam videa.

Ďalšie podrobnosti: https://www.prolaika.sk/e-shop/canon-eos-1d-x-mark-iii-telo/p-4654403.xhtml

Ocenenie EISA 2020-2021 – najlepší fotoaparát formátu APS-C Canon EOS 90D

Canon EOS 90D je rýchla a spoľahlivá digitálna zrkadlovka s tradičným robustným telom, ktorá je ideálna pre športovú a wild life fotografiu a fotoamatérom pomáha dosiahnuť novú kvalitatívnu úroveň. Zrkadlovka je vybavená obrazovým procesorom Canon DIGIC 8, ktorý zabezpečuje rýchle spracovanie obrazu a bleskovú odozvu a ponúka špičkové funkcie pre vytváranie fotografií i záznam videa. Fotoaparát podáva vysoko kvalitné, detailne prekreslené snímky bez známok chvenia a artefaktov. Je osadený snímačom CMOS typu APS-C s rozlíšením 32,5 milióna bodov, teda porovnateľným s plnoformátovými prístrojmi, avšak s výhodami formátu APS-C. Canon EOS 90D je ideálny pre fotografovanie rýchlo sa pohybujúcich objektov, a to vďaka sériovému snímaniu rýchlosťou 10 snímok za sekundu s automatickým posunom bodu zaostrenia a 11 snímkami za sekundu pri živom náhľade. Tento všestranný prístroj podporuje tiež video záznam v rozlíšení 4K s využitím plného uhla záberu nasadeného objektívu a rýchle Full HD video so snímkovou frekvenciou až 120 FPS. Ponúka teda široké možnosti pri filmovaní vrátane spomaleného záznamu, orezu alebo záznamu vo vysokom rozlíšení.

Ďalšie podrobnosti: https://www.prolaika.sk/e-shop/canon-eos-90d-telo-cashback-100-eur/p-4535910.xhtml

Ocenenie EISA 2020-2021 – objektív roka Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM

Objektív RF 70-200mm F2.8L IS USM je nevyhnutnou súčasťou každej fotobrašne. Profesionálnym aj amatérskym fotografom umožňuje zachytiť prakticky akúkoľvek scénu vďaka vysokej svetelnosti f/2.8 a univerzálnemu rozsahu ohniskových vzdialeností. Tento kompaktný objektív je najkratší a najľahší[3] výmenný objektív s ohniskovou vzdialenosťou 70-200 mm a svetelnosťou f/2.8 na trhu. RF 70-200 mm F2.8L IS USM je prvý objektív značky Canon vybavený systémom elektronicky riadeného plávajúceho ostrenia, kde sa dve skupiny šošoviek pohybujú samostatne pomocou motorov Dual Nano USM. Dosahuje tak tichý chod, energetickú úspornosť a vysokú rýchlosť ostrenia, a to pri zachovaní kompaktných rozmerov objektívu. Prevedenie je odolné voči vode a prachu, a preto obstojí aj v najnáročnejších poveternostných podmienkach a dáva používateľovi istotu kvalitných záberov za všetkých okolností.

Ďalšie podrobnosti: https://www.prolaika.sk/e-shop/canon-rf-70-200mm-f28l-is-usm/p-4592293.xhtml

Ocenenie EISA 2020-2021 – najlepší štandardný objektív s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM

Objektív RF 24-70mm F2.8L IS USM je vysoko výkonný štandardný zoom, ktorý vyhovuje nárokom profesionálnych fotografov. Optická konštrukcia s tromi členmi s veľmi nízkym rozptylom a tromi asférickými členmi z liateho skla koriguje aberácie, skreslenie a astigmatizmus a umožňuje v celom rozsahu ohniskových vzdialeností robiť vysoko kontrastné, rovnomerne ostré snímky. RF 24-70mm F2.8L IS USM je univerzálny, všestranný, štandardný zoom pre profesionálnych fotografov, ktorí potrebujú krajinkársky a portrétny objektív pre fotografovanie na cestách. Je taktiež ideálnou voľbou pre portrétnych fotografov, vďaka pôsobivému rozostreniu pozadia, charakteristickému pre objektívy s vysokou svetelnosťou.

Ďalšie podrobnosti: https://www.prolaika.sk/e-shop/canon-rf-24-70mm-f-28-l-is-usm/p-4535918.xhtml

Ocenenie EISA 2020-2021 – inovatívne objektívy Canon RF 600mm a RF 800mm F11 IS STM

RF 600mm F11 IS STM a RF 800mm F11 IS STM sú najľahšie objektívy s ohniskovou vzdialenosťou 600 mm[4], respektíve 800 mm[5], s automatickým zaostrovaním na trhu a predstavujú pre fotoamatérov cenovo dostupnú variantu. Telo objektívu sa pri použití roztiahne a pre uloženie jednoducho zasunie do seba. Ideálne riešenie pre fotografov na cestách, ktorí nemajú vo fotobatohu miesta nazvyš. Oba objektívy sú vybavené optickou stabilizáciou obrazu a pri použití s ​​bezzrkadlovými telami systému Canon EOS R spolupracujú so systémom automatického ostrenia Dual Pixel CMOS AF, a to aj po pripojení telekonvertorov 1.4x alebo 2x. To všetko umožňuje s týmito dlhými teleobjektívmi vytvárať dokonale ostré snímky aj pri fotografovaní z ruky.

Ďalšie podrobnosti: https://www.prolaika.sk/e-shop/canon-rf-600mm-f-11-is-stm/p-4815076.xhtml a https://www.prolaika.sk/e-shop/canon-rf-800mm-f-11-is-stm/p-4815077.xhtml

 

[1] Automatické ostrenie za 0,05 s – najrýchlejší na svete.

Medzi digitálnymi bezzrkadlovými fotoaparátmi s výmennými objektívmi využívajúcimi plnoformátový obrazový snímač 35 mm s automatickým zaostrovaním na báze detekcie fázového posunu v rovine obrazu a automatickým zaostrovaním na báze detekcie kontrastu. Schopnosti automatického ostrenia pri prístroji EOS R5 sú totožné s EOS R, EOS RP a EOS R6. Na trhu od 9. júla 2020. (Podľa výsledkov výskumu spoločnosti Canon). Vypočítané podľa výslednej rýchlosti automatického ostrenia meraného v súlade s pravidlami CIPA. (Hodnoty sa môžu líšiť podľa fotografických podmienok a úžitkového objektívu.) Interná metóda merania.

[Podmienky merania]

Jas pre ostrenie: EV 12 (izbová teplota, ISO 100)

Fotografický režim: M

Použitý objektív: RF24-105mm F4L IS USM (ohnisková vzdialenosť 24 mm),

Fotografovanie statických snímok pomocou tlačidla spúšte

Spôsob ostrenia: jednobodové automatické (stred)

Režim automatického ostrenia: jednorazové

[2] Najúčinnejšia stabilizácia obrazu na svete o cca 8,0 EV

Medzi všetkými digitálnymi fotoaparátmi s výmennými objektívmi. Údaj k 9. júlu 2020 (výskum spoločnosti Canon). Podľa štandardu CIPA, 8,0 expozičných hodnôt s objektívom RF 24-105mm F4 L IS USM pri ohniskovej vzdialenosti 105 mm. Podľa dátumu snímania môže byť potreba aktualizovať softvér objektívu. Schopnosti stabilizácie obrazu pri prístroji EOS R5 sú totožné s EOS R6.

[3] Podľa výsledkov výskumu spoločnosti Canon, údaje k októbru 2019.

[4] Medzi objektívmi s automatickým zaostrovaním vrátane ohniskovej vzdialenosti 600 mm pre fotoaparáty s výmennými objektívmi. Od júna 2020. Podľa výsledkov výskumu spoločnosti Canon.

[5] Medzi objektívmi s automatickým zaostrovaním vrátane ohniskovej vzdialenosti 800 mm pre fotoaparáty s výmennými objektívmi. Od júna 2020. Podľa výsledkov výskumu spoločnosti Canon.

Canon získava šesť ocenení EISA 2020
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...