Canon vydáva nový firmvér pre EOS R5 – verziu 1.1.0

Canon vydáva nový firmvér pre EOS R5 – verziu 1.1.0

Novinky  /  Tlačová Správa / 31.08.2020 / 10:05

BRATISLAVA, 28. augusta 2020 – Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila vydanie firmvéru verzie 1.1.0 pre fotoaparát EOS R5. Aktualizácia opravuje niektoré nedostatky a prináša nové vylepšenia. Sťahovať ju možno od dnešného dňa.

 

V režimoch záznamu videa zlepšuje aktualizácia firmvéru detekciu teploty a dobu záznamu. Aktualizácia firmvéru taktiež nedeaktivuje čidlo prehriatia pri použití externého monitora/rekordéra. Bola zvýšená presnosť údajov o zostávajúcej dobe záznamu videa v situáciách, keď je prístroj často vypínaný a zapínaný pri filmovaní krátkych videosekvencií. Tieto opravy môžu v niektorých situáciách pomôcť predĺžiť dobu záznamu videa.

 

EOS R5 je hybridný prístroj primárne určený profesionálnym fotografom a hybridným filmárom alebo ako doplnok ku kamerám radu Cinema EOS. EOS R5 kombinuje funkcie fotoaparátu s pokročilými schopnosťami záznamu videa. Aby sme pri tele týchto rozmerov a hmotnosti zachovali odolnosť proti poveternostným vplyvom a mechanickému namáhaniu, ako požadujú naši zákazníci, zvolili sme systém pasívneho chladenia namiesto interného ventilátora. Teplo vzniká v režime spánku aj pri zázname videa. Zaviedli sme preto obmedzenia doby záznamu pri nastaveniach, ktoré kladú najväčšie nároky na spracovanie dát, a to na základe viacerých faktorov, ako je vnútorná či vonkajšia teplota, spôsob používania a nastavenie prístroja.

 

Richard Shepherd, Pre Product Marketing Senior Manager spoločnosti Canon Európa, povedal: „Od predstavenia fotoaparátu EOS R5 tento rok v júli sme sa stretli s vynikajúcimi ohlasmi zo strany fotografov i filmárov. Vyzdvihujú predovšetkým schopnosti systému automatického ostrenia a obrazovú kvalitu ako pri fotení, tak aj filmovaní. Žasneme nad fenomenálnymi fotografiami a filmami, ktoré sa už podarilo zrealizovať. Dopyt neustále prevyšuje ponuku a my sa snažíme dodávať prístroje do rúk fotografických a filmových tvorcov čo najrýchlejšie. Uvítali sme pripomienky a návrhy používateľov na vylepšenie prístroja EOS R5. Aj naďalej  im načúvame a zohľadňujeme ich pri vývoji súčasných i budúcich produktov, aby sme vyhoveli ich meniacim sa potrebám. Do spomínanej aktualizácie firmvéru sme začlenili aj drobné, ale užitočné vylepšenia filmových schopností, ktoré vychádzajú z prvotnej spätnej väzby od používateľov.“

Okrem firmvéru 1.1.0 pre EOS R5 spoločnosť Canon už pracuje na ďalších aktualizáciách, ktoré vychádzajú z pripomienok používateľov modelov EOS-1D X Mark III a EOS R5. Postupne pre nich ponúkne nižšie uvedené funkcie pre záznam videa.

 

Canon EOS-1D X Mark III

  • Možnosť tónovej krivky Canon Log 3
  • Možnosť nižšieho dátového toku pri zázname videa v režime 5,5K RAW
  • Možnosť nižšieho dátového toku pri všetkých režimoch záznamu videa s kompresiou

 

Canon EOS R5

  • Možnosť tónovej krivky Canon Log 3
  • Možnosť nižšieho dátového toku pri zázname videa v režime 8K RAW
  • Možnosť nižšieho dátového toku pri všetkých režimoch záznamu videa s kompresiou IPB
  • Možnosť záznamu v rozlíšení Full HD (1080p) so snímkovou frekvenciou 119,88 sn./s

 

Aktualizácie sú k dispozícii zdarma na internetovej stránke používateľskej podpory spoločnosti Canon Europe. Aktualizácia firmvéru fotoaparátu EOS R6 sa v súčasnej dobe pripravuje.

 

Verzia pre Windows: EOS R5 Firmware Update, Version 1.1.0 [Windows]

Verzia pre Mac OS X: EOS R5 Firmware Update, Version 1.1.0 [Mac OS X]

 

 

Canon vydáva nový firmvér pre EOS R5 – verziu 1.1.0
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...