Canon predstavuje nový EF 50mm f/1.8 STM

Canon predstavuje nový EF 50mm f/1.8 STM

Novinka  /  Tlačová Správa / 11.05.2015 / 00:00

Vysokokvalitný a cenovo dostupný objektív, ktorý je ideálny na snímanie kreatívnych portrétov a fotografií pri slabom svetle. Rozostrite pozadie, aby váš objekt vynikol a vychutnajte si plynulé a tiché zaostrovanie STM počas snímania videozáznamov.

Výhody

 • Fantastický objektív na snímanie portrétov
 • Rýchle a prakticky tiché zaostrovanie
 • Skvelý výkon aj pri slabších svetelných podmienkach
 • Mimoriadne ostrá kvalita obrázka
 • Kompaktný dizajn, s ktorým sa môžete vydať kamkoľvek

 

Detailné vlastnosti

Fantastický objektív na snímanie portrétov

Objektív EF 50mm f/1.8 STM rozostrí pozadie za objektom, čím umožní vyniknutie objektu. Taktiež sa postará o vyplnenie záberu bez nutnosti narúšania osobnej zóny daného človeka, čím sa postaráte o prirodzený výraz na jeho tvári.
V prípade jeho využitia na full-frame fotoaparáte EOS sa objektív EF 50mm f/1.8 STM bude správať ako štandardný objektív, ktorý vám poskytne perspektívu podobnú ľudskému oku – perspektívu ideálnu na snímanie vysokokvalitných každodenných fotografií.

Rýchle a prakticky tiché zaostrovanie

Technológia tichého zaostrovania STM je pri zhotovovaní statických záberov extrémne rýchla a poradí si tak aj s náhlymi pohybmi pri zachytávaní momentiek. V prípade, že je zaostrovanie počas snímania videa hladšie a pomalšie, získané zábery nadobudnú profesionálny filmový vzhľad.

Skvelý výkon aj pri slabších svetelných podmienkach

Objektív EF 50mm f/1.8 STM vpúšťa množstvo svetla, takže môžete pokračovať v snímaní aj keď sa svetelné podmienky zhoršia. Zachyťte atmosféru daného okamihu pomocou dostupného svetla – výsledok si zamilujete!

Mimoriadne ostrá kvalita obrázka

Tento pevný objektív bez možnosti približovania sa postará o skvelé zábery či už zhotovujete fotografie alebo videozáznam. Lepšia ostrosť, vyšší kontrast a zníženie skreslenia sa postarajú o prirodzenejší výsledok.
Sklenené prvky použité v objektíve EF 50mm f/1.8 STM sú vrstvené do povrchovej vrstvy Super Spectra šitej na mieru spoločnosťou Canon. Táto vrstva poskytuje ochranu pred oslnením a zdvojením obrazu počas snímania v protisvetle.

Kompaktný dizajn, s ktorým sa môžete vydať kamkoľvek

Miniatúrny objektív EF 50mm f/1.8 STM váži iba 160 g a má dĺžku len 40 mm, preto budete mať pre neho vo svojej taške vždy priestor. Manuálny zaostrovací prstenec sa ľahko hľadá a používa bez toho, aby ste museli fotoaparát odtiahnuť od oka.

Canon predstavuje nový EF 50mm f/1.8 STM
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Michal Lindner Michal Lindner
  Michal Lindner / 11.05.2015 12:32:00
  MTF ako by z oka vypadla starej verzii, takze optika vyzera byt rovnaka a kusok lepsie vysledky budu asi antireflexnou upravou, alebo novsou technologiou vyroby. Dolezite je, ci sa zlepsilo mechanicke prevedenie a AF koli ktorym som starsiu verziu predal
 • Roman Halás Roman Halás
  Roman Halás / 18.05.2015 17:57:00
  myslím, že na tento objektív naozaj čakalo najviac Canoňákov :-)
 • Michal Kepenes / 23.02.2016 17:46:29
  tuto fotku som fotil týmto obiektívom ja som sním spokojný
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...