Canon predstavuje nové profesionálne videokamery. Ponúka tiež modely pre rozlíšenie 4K/50p

Canon predstavuje nové profesionálne videokamery. Ponúka tiež modely pre rozlíšenie 4K/50p

Novinky  /  Tlačová Správa / 13.09.2017 / 13:30

BRATISLAVA, 12. septembra 2017 - Spoločnosť Canon rozšírila produktovú radu profesionálnych videokamier o štyri nové modely - XF405 a XF400 s rozlíšením 4K/50p a kamery XA15 a XA11 podporujúce rozlíšenie Full HD.

 

Kľúčové vlastnosti modelov XF405 a XF400:

  • Možnosť záznamu na pamäťové karty SD v rozlíšení 4K UHD/50p s vysokou rýchlosťou snímania

  • 4K objektív s 15-násobným zoomom

  • Sieťové funkcie vrátane vzdialeného ovládania alebo prenosu pomocou FTP

 

Kľúčové vlastnosti modelov XA15 a XA11:

  • Vysoký optický výkon

  • Obrazová kvalita v rozlíšení Full HD

  • Vlastnosti a funkcie pre profesionálny záznam

 

XF405 a XF400 - všestranné kompaktné videokamery s rozlíšením 4K

Videokamery XF405 a XF400 sa môžu pochváliť úplne novým objektívom s 15-násobným zoomom (ekvivalent k 35 mm filmu: 25,5 až 382,5 mm), snímačom CMOS typu 1,0 a dvojicou obrazových procesorov DIGIC DV 6, ktoré dovoľujú robiť špičkové záznamy v rozlíšení 4K/50p v celom rozsahu ohniskových vzdialeností. K dispozícii je aj natáčanie v rozlíšení Full HD rýchlosťou až 100 snímok za sekundu. Táto rýchlosť je ideálna pre záznam spomaleného videa. Všetky tieto funkcie špecialisti spoločnosti Canon zabudovali do kompaktného a ľahkého tela.

Vďaka vstavaným neutrálnym šedým filtrom (Neutral Density, ND) videokamery XF405 a XF400 vytvárajú zábery s malou hĺbkou ostrosti aj v nepriaznivých svetelných podmienkach. Nechýba ani možnosť súčasného natáčania a odovzdávania obsahu prostredníctvom dvojice slotov na pamäťové karty SD, ktoré zvyšujú aj maximálnu dobu záznamu a ponúkajú okamžitú zálohu vytvorených záberov. Majitelia môžu využiť aj širokú škálu rozhraní, ako je HDMI, profesionálny zvukový konektor XLR, LAN alebo podpora pre vzdialené ovládanie. Súčasťou videokamery XF405 je tiež konektor 3G-SDI. Vstavaná Wi-Fi konektivita umožňuje prenos súborov pomocou protokolu FTP a vzdialené ovládanie z mobilného zariadenia prostredníctvom aplikácie Browser Remote.

 

Vysokorýchlostný záznam na pamäťové karty SD v rozlíšení 4K UHD/50p

Videokamery XF405 a XF400 vytvárajú záznam vo formátoch MP4 v rozlíšení UHD/50P a XF-AVC1 (rýchlosťou 150 Mb/s). Poradia si aj s kontinuálnymi spomalenými zábermi rýchlosťou až 100 snímok za sekundu. Spojenie snímača CMOS typu 1,0 s dvojicou obrazových procesorov DIGIC DV 6 zaisťuje videokamera nízky šum a vysokú citlivosť. Výsledné zábery sú vďaka tomu veľmi kvalitné, čisté a plné detailov. K dispozícii je navyše aj režim Wide Dynamic Range ponúkajúci snímanie v širokom dynamickom rozsahu až 800 percent, vďaka ktorému sú snímky veľmi podrobné aj v oblastiach so strednými tónmi
a vysokými jasmi.

 

Vysoko kvalitný 4K objektív s 15-násobným zoomom

Vďaka kombinácii úplne nového 4K objektívu, snímača CMOS typu 1,0 a prvkov Super UD si modely XF405 aj XF400 poradia s chromatickou vadou a vytvoria tak úplne čisté výstupy. Najnovší ultra širokouhlý objektív ponúka ohniskovú vzdialenosť začínajúcu na 25,5 mm pri veľkom priblížení v podobe
15-násobného optického zoomu a plnej podpore rozlíšenia 4K. Bez zníženia kvality obrazu je možné
v rozlíšení Full HD využívať dokonca až 30-násobný pokročilý zoom. A vďaka zosilnenému stabilizátoru obrazu sú ostré aj snímky zhotovené v situáciách, ktoré vyžadujú pohyb kamery. V prípade požiadaviek na ďalšie zvýšenie flexibility a pokrytia v rozlíšení 4K aj Full HD možno použiť aj 0,8-násobnou širokouhlú predsádku alebo 1,5-násobný telekonvertor.

Veľmi rýchle a presné automatické zaostrovanie s duálnymi pixelmi CMOS

Systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS je k dispozícii pre modely XF405 a XF400. Obe videokamery sa tak môžu pochváliť rýchlym a presným automatickým zaostrovaním v približne
80 percentách plochy záberu. Súčasťou najnovších zariadení je aj dotykový displej, vďaka ktorému majú používatelia nad zaostrovaním ešte väčšiu kontrolu a môžu ťažiť z akýchkoľvek výhod intuitívneho ovládania. V prípade automatického zaostrovania majú kameramani na výber z viacerých režimov vrátane priority tváre alebo ostrenia len na tvár. Využívať môžu aj intuitívneho sprievodcu, ktorý odhalí všetky zákutia technológie automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi.

 

XA15 a XA11 - profesionálny výkon a funkcionalita

Canon XA15 a XA11 sú videokamery s rozlíšením Full HD a vďaka objektívu s 20x optickým zoomom (rozsah ohniskových vzdialeností 26,8 mm až 576 mm) ponúka vysokú flexibilitu a súčasne špičkovú obrazovú kvalitu pri natáčaní rôznorodých scén. Vďaka optickému prvku s mimoriadne nízkym rozptylom svetla (Hi-UD) objektív významne eliminuje chromatickú vadu a zabezpečuje živé podanie farieb.

Srdcom nových videokamier je snímač HD CMOS a výkonná platforma pre spracovanie obrazu založená na procesore DIGIC DV4. Videokamery Canon XA15 aj XA11 tak ponúkajú vynikajúci výkon aj pri zlých svetelných podmienkach a majú schopnosť vytvárať skvelé snímky v rozlíšení Full HD pri snímkovacej frekvencii 50p a prenosovej rýchlosti 35 Mb/s. Režim Wide Dynamic Range podporuje jemnú kompresiu veľmi jasných oblastí a ponúka široký dynamický rozsah až 600 percent, a teda aj plynulé škálovanie farieb a ochranu pred preexponovaním. Široký dynamický rozsah nájde uplatnenie všade tam, kde vďaka súčasnému výskytu tmavých aj svetlých oblastí hrozí riziko preexponovania. Nové videokamery podporujú tiež spomalený a zrýchlený záznam s možnosťou 0,4 až 1200-násobného zrýchlenia.

Obe videokamery si poradia so súčasným záznamom vo formáte AVCHD aj MP4 v rôznych prenosových rýchlostiach, a to na dve pamäťové karty SD. Súčasťou modelov XA15 a XA11 je široká škála rôznorodých rozhraní vrátane HDMI, profesionálnych zvukových konektorov XLR a výstupu pre slúchadlá. K dispozícii je aj voliteľná podpora GPS a v prípade XA15 nechýba ani výstup SDI. Vďaka kompaktnému a ľahkému telu sú najnovšie modely ideálne na natáčanie dynamických akcií, v ktorých rýchlosť aj mobilita videokamery hrajú dôležitú úlohu. Užívatelia ocenia aj dynamický režim so stabilizáciou obrazu v piatich osiach - pri otáčaní, v horizontálnom i vertikálnom smere a pri bočnom a prednom/zadnom náklone. Vďaka dynamickému režimu sú výsledné zábery rýchlo sa meniacich scén absolútne ostré a plynulé bez ohľadu na štýl natáčania.

1 Podpora formátu XF-AVC bude k dispozícii v novom servisnom rozšírení technických možností, ktoré je plánované na prvú polovicu roka 2018.

 

Full HD už nestačí. Legria GX10 Canon umožňuje natáčať v rozlíšení 4K
 

  • Nová videokamera umožňuje natáčať v štyrikrát väčšom rozlíšení oproti Full HD

  • Legria GX10 je prvá kamera s technológiou automatického zaostrenia s duálnymi pixelmi CMOS

  • Súčasťou LEGRIA je veľký a otočný dotykový displej s rýchlym prístupom k základným funkciám

 

BRATISLAVA, 12. septembra 2017 - Canon predstavuje novú videokameru určenú pre všetkých milovníkov tvorby video obsahu. Ľahká a kompaktná videokamera Legria GX10 ponúka pokročilé funkcie, spoľahlivosť aj rozlíšenie 4K pri snímkovacej frekvencii 50p. Legria GX10 je prvá videokamera
so snímačom typu 1.0, ktorá využíva technológiu automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS, ponúka všetky výhody malej hĺbky ostrosti aj rýchleho, presného a prispôsobiteľného zaostrovania. Pochváliť sa môže tiež dvojpásmovou Wi-Fi konektivitou.

Obrazová kvalita s výhľadom do budúcnosti

Full HD už nestačí. Legria GX10 prichádza s možnosťou vytvárať snímky v rozlíšení 4K/50p, teda v štyrikrát väčšom ako v prípade 1 080p (Full HD). Výsledkom je reprodukcia aj tých najjemnejších detailov na obrazovkách televízií a monitorov. Najnovšie Legria GX10 podporuje rôzne spôsoby vytvárania záberov. Umožňuje natáčanie vo formáte MP4 v rozlíšeniach Full HD pri prenosovej rýchlosti 35 Mb/s a 4K pri prenosovej rýchlosti 150 Mb/s. Vďaka týmto možnostiam je skvelým nástrojom pre záznam dynamických akcií. Kameramani môžu plne využívať všetky výhody rýchlosti až 100 snímok za sekundu, ktorá tejto videokamere umožňuje vytvárať rôznorodý obsah od časozberných snímok až po zábery s efektmi spomaleného pohybu nasnímané 0,25-násobnou rýchlosťou.

 

Jednoduchá cesta k profesionálnej kvalite

Najnovší prírastok do portfólia značky Canon umožňuje jednoduché vytváranie video obsahu
v profesionálnej kvalite. Canon Legria GX10 je prvá videokamera so snímačom typu 1.0, ktorá využíva technológiu automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS. Užívatelia tak majú k dispozícii všetky výhody malej hĺbky ostrosti aj rýchleho, presného a prispôsobiteľného zaostrovania. Tri optické ND filtre ponúkajú kompenzáciu expozície o 2, 4 alebo 8 EV, a teda aj možnosť robiť kvalitné snímky za veľmi zlého alebo úplne jasného osvetlenia. Pozornosť si určite zaslúži aj nový širokouhlý 4K objektív s 15-násobným zoomom.

Nová videokamera sa môže pochváliť tiež režimom Wide Dynamic Range (DR), ktorý rozširuje dynamický rozsah na 800 percent a zaisťuje čistý obraz a živé podanie farieb v tieňoch aj jasných oblastiach. Užívatelia tak môžu výsledné snímky zdieľať ihneď bez toho, aby ich museli upravovať. Súčasťou novej LEGRIA je aj veľký, intuitívny otočný dotykový displej, ktorý ponúka rýchly a jednoduchý prístup
k základným funkciám. K dispozícii je aj stabilizácia obrazu v piatich osiach, ktorú Canon optimalizoval tak, aby zabezpečila stabilné zábery v celom rozsahu zoomu.

Praktická a spoľahlivá

Legria GX10 je kompaktná, ľahká a odolná a svojim ergonomickým dizajnom vychádza
z profesionálnych modelov. Jej súčasťou je napríklad nastaviteľný výklopný hľadáčik, kolískový ovládač zoomu alebo užívateľské tlačidlá. Vďaka úplnej kontrole nad nastaveniami si môžu používatelia videokameru prispôsobiť svojim individuálnym požiadavkám a skúsenostiam, prípadne sa môžu spoľahnúť aj na automatický režim. Nechýbajú ani dva sloty pre pamäťovú kartu SD umožňujúce jednoduché zálohovanie aj nepretržité natáčanie.

Legria GX10 dostala do vienka aj dvojpásmovú Wi-Fi konektivitu, ktorá podporuje vzdialené natáčanie aj prenos súborov na cestách a umožňuje tak ľahké zachytenie a zdieľanie všetkých dôležitých okamihov. Videokamera navyše ponúka tiež vzdialené bezdrôtové ovládanie.

 

Podporí váš rast

Súčasťou modelu Legria GX10 je nielen vstavaný stereofónny mikrofón, ale aj mikrofónny vstup v podobe miniatúrneho 3,5 mm portu a miniatúrnej pätice. Všetky tieto rozhrania umožňujú prispôsobiť novú videokameru požiadavkám na zvukovú zložku výsledných záberov a amatérskym tvorcom obsahu ponúka priestor k tomu, aby svoju vášeň a záľubu premenili na profesionálnu kariéru.

 

Technické špecifikácie k najnovšej videokamere Canon Legria GX10 sú k dispozícii na https://www.canon.sk/press-centre/

Canon predstavuje nové profesionálne videokamery. Ponúka tiež modely pre rozlíšenie 4K/50p
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...