Canon predstavuje nové 4K kamery a referenčné monitory

Canon predstavuje nové 4K kamery a referenčné monitory

Novinky  /  Tlačová Správa / 05.09.2016 / 13:00

Canon uvádza novú vlajkovú loď systému Cinema EOS pre 4K rozlíšenie – dvojicu filmových kamier EOS C700 (EF/PL) a EOS C700 GS PL

 

BRATISLAVA, 2. septembra 2016 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes rozšírila svoj uznávaný systém filmových kamier Cinema EOS o dva nové prvotriedne modely – EOS C700 (EF/PL) a EOS C700 GS PL. Obe kamery sú pripravené pre 4K generáciu a umožňujú špičkovým produkčným i televíznym spoločnostiam intuitívne a jednoducho vytvárať zábery so širokým dynamickým rozsahom a v najlepšej možnej kvalite. Kamery Canon EOS C700 umožňujú vytvárať spomalené zábery v 4K rozlíšení pri internej záznamovej rýchlosti až 59,94P a 50P alebo v 2K rozlíšení rýchlosťou až 200p a 240p (v režime orezania na snímači). Pri použití voliteľného dokovateľného záznamového zariadenia Codex1 je k dispozícii i formát 4K RAW, a to pri maximálnej rýchlosti až 100p alebo 120p.

Nové výkonné kamery stavajú na vlastnostiach produktového radu Cinema EOS a sú zo svojej podstaty vysoko modulárne. Používatelia majú k dispozícii zariadenia, ktoré splnia všetky požiadavky spojené s vytváraním filmových záberov a vôbec po prvýkrát prinášajú podporu formátu Apple ProRes. Najnovšie kamery značky Canon sú ideálne na snímanie rýchlo sa pohybujúcich objektov i nakrúcanie akčných scén. Model EOS C700 GS PL je navyše prvou kamerou systému Cinema EOS, ktorá využíva technológiu globálnej uzávierky.

Kvalita a univerzálnosť pre všetky typy produkcie

Spoločnosť Canon obidva nové modely vytvorila v spolupráci s filmovými kameramanmi a špičkovými profesionálmi z oblasti televíznej produkcie. Vďaka tomu môžu EOS C700 (EF/PL) a EOS C700 GS PL ponúknuť všestrannosť vyžadovanú filmovým a televíznym priemyslom. Srdcom nových kamier je CMOS snímač Super 35 mm, ktorý v prípade modelu EOS C700 (EF/PL) disponuje 4,5 tisícmi pixelov2 a v prípade EOS C700 GS PL 4,2 tisícmi pixelov. Používatelia tak môžu vytvárať zábery v rozlíšení 4K DCI alebo 4K UHD s neuveriteľnou rýchlosťou 810 Mb/s. Vďaka spojeniu s trojicou obrazových procesorov DIGIC DV5 umožňuje tento snímač zachytiť prirodzenú podobu aktuálneho diania i úchvatné príbehy okolo nás s úžasnou mierou detailov – dokumentaristi môžu vytvárať nádherné zábery vo vysokom rozlíšení, s nízkym šumom a s malou hĺbkou ostrosti.

Uvedené vlastnosti spolu s vysokou citlivosťou ISO až 102 400 a so vstavaným neutrálnym šedým filtrom pre zmenu úrovne osvetlenia v rozsahu až 10 EV umožňujú obom kamerám ponúknuť vyššiu flexibilitu a ohromujúce filmové detaily – a to dokonca i pri zlých svetelných podmienkach.

Canon EOS C700 EF využíva systém CMOS AF s dvojitými pixelmi, ktorý je neuveriteľne efektívny pri zaostrovaní so sledovaním, a umožňuje tak kameramanom, aby sa plne sústredili na samotný záber. Pri práci v teréne táto technológia výrazne zjednodušuje vytváranie spravodajských záberov vo filmovej kvalite. Kameramani z oblasti výpravnej produkcie určite ocenia všeobecne uznávanú funkciu sprievodcu pre prácu s dvojitými pixelmi, ktorá je skvelá pre väčšiu kontrolu nad záberom vrátane zaistenia vysokej presnosti. Vďaka podpore profilov Canon Log 3, Log 2 a Log Gamma môže kamera EOS C700 (EF/PL) vytvárať zábery vo vysokom dynamickom rozsahu až 15 EV (model EOS C700 GS PL zvláda rozsah 14 EV) s presnejším odstupňovaním jasu a s možnosťou vysokej flexibility pri HDR postprodukčných úpravách.

Integrácia s profesionálnym workflow

Filmová kamera EOS C700 (EF/PL) ponúka širokú škálu možností ako pre prácu s farebnými priestormi, a to vrátane Canon Cinema Gamut, BT.2020 a DCI-P3, tak i pre integráciu s profesionálnym workflow ACES 1.0. Kamera podporuje i zobrazenie v režime HDR podľa štandardu SMPTE ST.2084. Všetky verzie kamery EOS C700 umožňujú priame prepojenie s novým 4K monitorom značky Canon – DP-V2420. Tento monitor s vysokým jasom je kompatibilný s novým štandardom ITU-R BT.2100, ktorý definuje podmienky pre výstupy s vysokým dynamickým rozsahom. Nové kamery EOS C700 sú tak ideálne pre plne integrovaný, efektívny a spoľahlivý HDR workflow.

Kamera Canon EOS C700 je skvelá na produkciu vo vysokom rozlíšení – interne zvláda ukladať súbory s obsahom v 4K rozlíšení na dve pamäťové karty štandardu CFast 2.0 vo formáte XF-AVC i ProRes. Dovoľuje snímky súčasne ukladať i vo formáte RAW v 4K rozlíšení na externé záznamové zariadenia. A vďaka prítomnosti konektoru pre sieť Ethernet (RJ45) môžu televízne spoločnosti priamo prenášať živý obraz vo Full HD rozlíšení na internete. Novú kameru môžu používatelia navyše pomocou voliteľnej jednotky pre bezdrôtový prenos súborov (WFT-E6B/WFT-E8) pripojiť tiež k bezdrôtovej sieti.

S cieľom ešte viac rozšíriť skvelé možnosti novej kamery spolupracoval Canon so spoločnosťou Codex na sprístupnení plne integrovaného produkčného workflow vrátane nahrávacieho riešenia. Spojenie dokovateľného záznamového RAW zariadenia Codex (CDX-36150) s kamerou Canon EOS C700 umožňuje vysokorýchlostný záznam vo formáte 4K RAW rýchlosť až 120 snímok za sekundu (sn./s). Plánovaná aktualizácia firmware3 umožní i vytváranie záznamu vo formáte RAW s rozlíšením 4,5 tisícov pixelov s rýchlosťou až 100 sn./s, vo formáte Apple ProRes s rozlíšením 4K s rýchlosťou až 60 sn./s a vo formáte Apple ProRes s rozlíšením 2K s rýchlosťou až 120 sn./s. Pre záznam vo formáte RAW i pre rýchlejší variant formátu ProRes využíva ucelené riešenie v produkčnej praxi overené úložisko značky Codex – Codex Capture Drives. Popri vlastnom obrazovom obsahu je možné s každým záberom uchovávať i metadáta, ako sú napríklad údaje o použitom objektíve. Všetky tieto informácie výrazne zjednodušujú samotnú produkciu i postprodukčné úpravy a šetrí tak čas i náklady.

Kamera podľa vlastných predstáv

Používatelia si môžu novú kameru prispôsobiť ako svojim individuálnym požiadavkám, tak i potrebám každej filmovej scény. K dispozícii je rozsiahla škála príslušenstva vrátane EVF-V70 – nového elektronického hľadáčika s technológiou OLED a s uhlopriečkou 1,78 cm (0,7 palca), ktorý ponúka Full HD rozlíšenie (1920 x 1 080 pixelov) a široký farebný gamut. Medzi príslušenstvom nechýba ani diaľkový ovládač OU-700, pomocou ktorého môžu používatelia ovládať kameru vzdialene pri nakrúcaní vo viacčlennom tíme. Autori spravodajských snímok a špičkoví dokumentaristi určite ocenia i pripravované príslušenstvo pre zjednodušenie nakrúcania s kamerou na ramene – najnovším kamerám prispôsobenú opierku SU-15 a novú rukoväť SG-1.

 

Kreatívnu slobodu maximalizuje i široká škála podporovaných objektívov. Nové kamery umožňujú využívať ako niektorý z ohromeného množstva objektívov radu EF alebo PL, tak i anamorfické objektívy a kompatibilné televízne objektívy značky Canon (s voliteľným adaptérom pre bajonet B4, vo Full HD rozlíšení). Požívatelia kamery EOS C700 v prevedení EF s aretáciou Cinema Lock a modelu EOS C700 PL s technológiou Cook/i si môžu v servise nechať zmeniť typ bajonetu.

 

Kľúčové vlastnosti filmovej kamery EOS C700:

 • Vytváranie videa v 4K rozlíšení (4 096 x 2 160 pixelov) s rýchlosťou až 810 Mb/s

 • Interný 10/12bitový záznam vo formáte XF-AVC alebo ProRes

 • Interný záznam v 4K rozlíšení s rýchlosťou až 59,94p alebo 50p, prípadne s voliteľným záznamovým zariadením Codex s rýchlosťou až 100p alebo 120p

 • Dynamický rozsah až 15 EV

 • Model s technológiou CMOS AF s dvojitými pixelmi (EOS C700) a model s globálnou uzávierkou

1 Voliteľné špecializované a dokovateľné záznamové zariadenie CODEX CDX-36150 pre formát RAW vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Canon.

2 Záznam vo formáte RAW s rozlíšením 4,5 tisícov pixelov bude podporovať i nasledujúcu aktualizácie firmware, ktorú Canon uvoľní koncom marca 2017.

3 Aktualizácia firmware je naplánovaná na marec 2017 

 

 

Canon predstavuje XC15 – profesionálnu kompaktnú videokameru so 4K rozlíšením a špičkovým rozhraním pre záznam zvuku

BRATISLAVA, 2. septembra 2016 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes predstavila XC15 – novú kompaktnú videokameru pre 4K (UHD) a Full HD rozlíšenie, ktorá umožňuje i vytváranie fotografií. Canon svoju novú videokamerou cieli na tvorcov obsahu, ako sú reportéri, nezávislí filmári alebo tvorcovia dokumentov. Kamera XC15 ide v stopách obľúbeného modelu XC10 a spája v sebe najlepšie vlastnosti tohto predchodcu s novými možnosťami a funkciami. Medzi najnovšie vylepšenia patrí adaptér mikrofónu s dvojicou XLR vstupov pre profesionálny záznam zvuku, rýchle automatické zaostrovanie a možnosť snímkovej frekvencie 24p, ktorá je vhodná pre filmovú produkciu.

Rozsiahle možnosti nahrávania alebo jednoduchá integrácia s profesionálnym workflow

Canon XC15 perfektne zastane úlohu druhej alebo tretej kamery v oblasti filmovej produkcie, a to i vďaka podpore korekcie Canon Log. Táto technológia prináša rovnako pôsobivý dynamický rozsah, ktorý je k dispozícii v prípade filmovej kamery Canon EOS C500 – celých 12 EV (800 percent). V prípade záznamu na internú pamäťovú kartu typu CFast 2.0 dovoľuje videokamera vytvárať zábery v UHD 4K rozlíšení (3 840 x 2 160 pixelov) so snímkovou frekvenciou až 25p alebo 24p, a to s impozantnou prenosovou rýchlosťou až 305 Mb/s. Pri záznamoch vo Full HD rozlíšení ukladanom na pamäťovú kartu SD majú používatelia k dispozícii rýchlosť až 50 Mb/s. Možnosť vytvárať záznamy so snímkovou frekvenciou 24p je spolu s režimom ‘Look’ perfektnou funkciou pre tvorcov filmov – nová videokamera umožňuje jednoduché prepojenie so zábermi z ďalších filmových kamier, a významne tak vylepšuje aktuálny workflow. Nový model navyše ponúka i režimy umožňujúce meniť rýchlosť a uhol uzávierky, a kameramani tak môžu pracovať spôsobom, na ktorý sú zvyknutý.

Naplnenie potrieb dnešných autorov

Reportéri i filmári rozumejú tomu, že kvalita je pri zvuku rovnako dôležitá ako pri obraze, a stále viac preto vyžadujú kamery, ktoré ponúkajú omnoho viac možností práve z pohľadu audia. Spoločnosť Canon sa pri vývoji XC15 inšpirovala spätnou väzbou od celosvetovej komunity používateľov kamery XC10 a súčasťou nového modelu je preto napríklad adaptér mikrofónu MA-400. Vďaka tomuto adaptéru s dvojicou konektorov XLR pre symetrické i nesymetrické mikrofóny a linkové audio vstupy môže nová videokamera zaznamenať zvuk v skutočne profesionálnej kvalite.

Reportérov popri zvukových možnostiach určite osloví i vysoká flexibilita novej videokamery. Canon XC15 umožňuje pri nahrávaní v 4K (UHD) režime získať fotografie v rozlíšení 8,29 megapixelov, ktoré môžu používatelia vytlačiť alebo zverejniť na internete. Nová videokamera disponuje i rýchlym automatickým zaostrovaním a podporuje zaostrovanie s detekciou tváre – ponúka teda vlastnosti, ktoré sú veľmi dôležité pri zachytení akejkoľvek dramatickej udalosti a ktoré ešte viac zjednodušujú komponovanie záberu.

Viac detailov i pri zlom osvetlení

Model XC15 sa môže vďaka širokému rozsahu hodnôt citlivosti ISO od 100 do 20 000 pochváliť skvelým výkonom pri zlých svetelných podmienkach. Nová kamera je tak ideálna napríklad pre nakrúcanie rozhovorov v lokalitách so slabým osvetlením. Obdobne užitočný je i vstavaný neutrálny šedý filter, ktorý je výhodný v priebehu vytvárania záberov pri príliš jasnom osvetlení. Videokamera XC15 v sebe kombinuje rýchlosť s kvalitou a jej základ tvorí snímač CMOS typu 1.0 a obrazový procesor Canon DIGIC DV5. Vďaka týmto technológiám môžu používatelia vytvoriť záznam v 4K rozlíšení, a to s minimálnym šumom i s malou hĺbkou ostrosti. Používatelia majú k dispozícii objektív s desaťnásobným optickým zoomom a s prvotriednou technológiou značky Canon pre stabilizáciu obrazu. Nová videokamera tak umožňuje nakrúcať širokú škálu scén – od portrétov až po zábery rozľahlej krajiny.

Jednoduché nakrúcanie vďaka ľahkému a kompaktnému designu

Vďaka kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti je videokamera XC15 ideálny spoločník pre tvorbu dokumentov a nakrúcanie rozhovorov do správ. Autori nový model ocenia najmä v situáciách, ktoré vyžadujú netradičný uhol pohľadu - ako je tomu u nakrúcaní v neobvyklých a náročných lokalitách, napríklad vo vnútri automobilu. Canon ergonomické telo XC15 navyše navrhol tak, aby nová videokamera používateľom ponúkla maximálny komfort – súčasťou je preto i rotačná bočná rukoväť. Najnovší model sa môže tiež pochváliť otočným displejom LCD pre jednoduché prehliadanie scény i záberu a lupou, ktorá zjednodušuje nakrúcanie pri jasnom svetle alebo pri vytváraní záberov s využitím hľadáčika.

Neustále pripojenie

Model XC15 dostal do vienka i dvojpásmovú Wi-Fi konektivitu, ktorá umožňuje efektívne využívať režim živého náhľadu i diaľkové ovládanie videokamery z prostredia prehliadača alebo pomocou chytrého zariadenia. Teda vlastnosti, ktoré ocení určite každý kameraman.

 

Kľúčové výhody videokamery XC15:

 • Vytváranie profesionálnych záznamov v rozlíšení 4K a Full HD

 • Dvojica profesionálnych audio konektorov XLR

 • Profesionálne vlastnosti a funkcie i jednoduchá integrácia s aktuálnym workflow

 • Diskrétne a vysoko univerzálne zariadenie

 • Jednoduché používanie 

 

Canon rozširuje svoj rad profesionálnych 4K monitorov o 24palcový model s vysokým jasom a prvý 17palcový model pre televíznu a filmovú produkciu

 

BRATISLAVA, 2. septembra 2016 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavila dva nové profesionálne monitory, ktoré navrhla tak, aby spĺňali požiadavky televíznej a filmovej produkcie pre prácu v 4K rozlíšení. Nový 24palcový referenčný monitor DP-V2420 s vysokým jasom je ideálny na zobrazenie obsahu v režime High Dynamic Range (HDR) a prvý 17palcový profesionálny monitor DP‑V1710 je predurčený na prácu v exteriéroch a prenosových vozoch. Nové monitory v sebe spájajú technológiu značky Canon pre spracovanie obrazu s jedinečným systémom podsvietenia a s IPS LCD panelom. Vďaka tejto kombinácii obidva nové modely prinášajú neuveriteľne kvalitnú reprodukciu farieb, špičkové rozlíšenie i vysoko kontrastné podanie obrazu.

DP-V2420 – technológia novej generácie pre spracovanie obrazu

Model DP-V2420 je vlajkovou loďou značky Canon medzi monitormi pre 4K rozlíšenie. Spoločnosť Canon tento nový 4K referenčný monitor s vysokým jasom vyvinula v reakcii na rôznorodé požiadavky popredných firiem z oblasti televíznej a filmovej produkcie. Canon DP-V2420 spĺňa podmienky nového štandardu ITU-R BT.2100 pre obraz s vysokým dynamickým rozsahom a môže sa pochváliť úplne skvelou reprodukciou farieb, ktorú doposiaľ neponúkal žiadny monitor. Vďaka rozšírenému dynamickému rozsahu prináša model DP-V2420 väčší kontrast medzi svetlými a tmavými oblasťami obrazu, a ponúka tak pocit trojrozmernosti pri sledovaní scény.

Súčasťou monitoru je tiež vstavaná jednotka pre debayering, ktorá umožňuje zobraziť priamo z kompatibilných filmových kamier systému Cinema EOS obsah v natívnom 4K RAW formáte. Monitor teda šetrí náklady na externú jednotku pre debayering, a výrazne tak zlepšuje workflow pre prácu v 4K rozlíšení.

DP-V1710 – nový etalón pre 17palcové profesionálne 4K monitory

Canon DP-V1710 je prvým 17palcovým 4K (UHD) profesionálnym monitorom pre oblasť televíznej produkcie. V kompaktnom tele prináša úchvatné rozlíšenie 3 840 x 2 160 pixelov a vďaka hmotnosti iba 8 kilogramov je úplne perfektný pri nakrúcaní v exteriéroch. Malá veľkosť a možnosť montáže do 19palcového rozvádzača navyše z DP-V1710 robí ideálne zariadenie na použitie v prenosových vozoch s obmedzenými priestormi.

Monitor podporuje rozhranie HD/3G i 6G-SDI a pre prenos signálu v 4K rozlíšení si tak vystačí s jediným káblom. Vďaka optimalizácii pre podporu funkcií HDR EOTF prináša monitor DP-V1710 také podanie čiernej, ktoré spĺňa nároky televíznej produkcie. Canon DP-V1710 je teda vhodný pre profesionálov vytvárajúcich obsah s vysokým dynamickým rozsahom a v Full HD a 4K rozlíšení.

Maximálna spoľahlivosť

Spoločnosť Canon dala monitorom DP-V2420 a DP-V1710 do vienka elegantné a robustné telá i vlastnosti pre jednoduché používanie vrátane nastaviteľných tlačidiel, ktorým môžu používatelia priradiť mnoho rôznych funkcií.

 

V produktovom rade profesionálnych monitorov značky Canon pre 4K rozlíšenie zaujali nové modely pozíciu vedľa monitorov DP-V2410 a DP-V3010. Novinky sa môžu pochváliť širokou škálou možností zobrazení, vďaka ktorým spĺňajú všetky požiadavky televíznej i filmovej produkcie. 

Canon predstavuje nové 4K kamery a referenčné monitory
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Michal Lindner / 05.09.2016 13:13:40
  Konecne prisla elektronicka uzavierka aj na CMOS senzory. Uz sa tesim na prve fotoaparaty s touto technologiou.
 • Dominik Šima / 06.09.2016 13:07:14
  Sú to síce pekné kúsky, ale mne by sa páčilo keby už konečne vyplepšili radu XF, kde mi najviac vadí max. 50i snímkovanie (rada XA vie 50p, ale zas nemá kompresiu 4:2:2). Chcelo by to niečo s FullHD 100/120fps 4:2:2 70-100Mbps. To by sa mi páčilo.
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...