Canon predstavuje kompaktný ultraširokouhlý objektív EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM

Novinka  /  Tlačová Správa / 06.06.2013 / 00:00

EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM ponúka univerzálny širokouhlý rozsah zoomu, prvotriednu optiku a nový dizajn s mechanizmom zasunutia. Je skvelým nástrojom pre používateľov kompaktných fotoaparátov so systémom vymeniteľných objektívov - EOS M, ktorí chcú dosiahnuť čo najlepšie výsledky pri fotografovaní krajiny alebo architektúry.

 

Zábery mesta, krajiny, sveta okolo vás

Objektív EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM rozširuje tvorivé možnosti využitia a umožňuje fotografovanie rôznorodých objektov; disponuje rozsahom zaostrenia 11 22 mm, ktorý ponúka neuveriteľne široké zorné pole. Používatelia tak môžu zachytiť širšiu panorámu prostredia a súčasne si dostatočne priblížiť snímaný objekt ideálny spôsob, ako pridať snímkam dramatický nádych.

 

Prvotriedna optika prináša neuveriteľné výsledky

S objektívom EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM, vybavenom najmodernejšími optickými technológiami, zhotovíte neuveriteľne detailné snímky vo vysokej kvalite. Bol vyrobený s prihliadnutím na prísne normy kvality spoločnosti Canon. Jeho povrchová vrstva Super Spectra minimalizuje zobrazovanie tieňov a odleskov, takže výsledkom sú nádherné zábery v každej situácii. O ostré a zreteľné snímky sa stará optický stabilizátor obrazu z dielne Canon, ktorý koriguje chvenie fotoaparátu, aby sa zabránilo rozmazaniu snímok.
Výhoda 3-krokového nastavenia expozi
čného času je prísľubom vysokokvalitných fotografií aj v zhoršenom osvetlení.


Nakrúcanie hladkého Full HD videa je jednoduché vďaka pokročilému režimu Dynamický IS, ktorý potláča výraznejšie trasenie pri nakrúcaní počas chôdze. Takmer nepočuteľný krokový motorček (STM) od Canon znamená minimálny hluk pri zaostrovaní počas nakrúcania videa, takže diváci si pri jeho sledovaní budú môcť vychutnať krištáľovo čistý zvuk, zodpovedajúci vysokej kvalite obrazu.

 

Vysoký výkon, štýlový dizajn

Neuveriteľne kompaktný a ľahký objektív EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM sa jednoducho vojde aj do najmenších priestorov, takže si ho môžete brať prakticky kamkoľvek. Nový dizajn s mechanizmom zasunutia prvýkrát v sérii objektívov EF a tlačidlom uzamknutia v požadovanej polohe umožňuje zasunutie objektívu dovnútra, ak sa práve nepoužíva. To prispieva k vysokej kompaktnosti objektívu jeho dĺžka sa tak zmenší o 13 mm. Integrovaný zaostrovací krúžok umožňuje plne manuálne zaostrovanie a jemné dolaďovanie zaostrenia.


EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM skvele dopĺňa elegantný štýl fotoaparátov EOS M. Má kovový, grafitovo-strieborný dizajn s vypuklými krúžkami zaostrovania a zoomu, ktoré dobre padnú do ruky a zaisťujú jednoduchú manipuláciu.

 

EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM – základné charakteristiky:

 • Ultraširokouhlý objektív 11-22mm EF-M so zoomom

 • Kompaktný dizajn s mechanizmom zasunutia

 • Plynulé a tiché STM zaostrovanie pri nakrúcaní videa

 • Dynamický IS zaistí stabilné video

 • 3-krokový optický stabilizátor obrazu

 • Vysoká kvalita snímok

 • Minimálna vzdialenosť zaostrenia 0,15 m

 • Krúžok na manuálne zaostrovanie

 

Galéria k článku


Canon predstavuje kompaktný ultraširokouhlý objektív EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Milosh Milosh Milosh Milosh
  Milosh Milosh / 17.06.2013 10:48:00
  Zatiaľ som spokojný s Powershot G15, nepotrebujem so sebou vláčiť ďalšie objektívy, ale externý blesk by som chcel. :)
 • julo kotus julo kotus
  julo kotus / 17.06.2013 11:01:00
  No, všetko má svoje pre a proti. Tento objektív ponúka oveľa širší uhol záberu ako Vaša inak veľmi vydarená G15-ka. Ide práve o to, že je EOS M je systémový fotoaparát, ktorý je flexibilnejší, ponúka viac možností a v budúcnosti aj viac objektívov EOS-M. Samozrejme ale je, že vzhľadom na omnoho väčší snímač a výmenné objektívy má aj väčšie rozmery a váhu. Externý blesk vrelo odporúčam, je to úplne iné svietenie ako vstavaným bleskom, hlavne v interiéri, keď si blesk odrazíte od stropu alebo steny.
 • Repovský Andrej Repovský Andrej
  Repovský Andrej / 30.06.2013 15:41:00
  Kedy si ho budem môcť kúpiť ? A za akú cenu ?
 • Martin Farkas Martin Farkas
  Martin Farkas / 01.07.2013 11:18:00
  Dobrý deň, tento objektív bol zatiaľ iba predstavený. Bohužiaľ v tejto chvíli nepoznáme odhadovanú cenu ani dostupnosť tohto objektívu.
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...