Canon predstavuje kameru EOS C400 s bajonetom RF a objektív Cine Servo

Canon predstavuje kameru EOS C400 s bajonetom RF a objektív Cine Servo

Canon Europe rozširuje svoj rad filmových kamier o nový model EOS C400.  /  Tlačová Správa / 06.06.2024 / 08:05

Spoločnosť Canon Europe rozširuje svoj rad filmových kamier o nový model EOS C400 vybavený bajonetom RF a objektív CN7x17 KAS T navrhnutý pre zdokonalenie výsledkov rozsiahlych projektov.

Canon EOS C400

Model EOS C400 reaguje na meniace sa potreby trhu a bol navrhnutý pre maximálnu všestrannosť. Ponúka komplexné riešenie pre najrôznejšie typy produkcií od nezávislej kinematografie a dokumentaristiky cez živé a virtuálne prenosy po elektronické spravodajstvo.

EOS C400 je prvou špičkovou kamerou radu EOS s bajonetom RF, čím zahajuje novú éru produktov Canon v rámci systému EOS R. Kompaktná, ale výkonná inovatívna konštrukcia spája pokročilé funkcie a vlastnosti, ktoré sa obvykle vyskytujú u väčších kamier, do praktického hranatého dizajnu, ktorý uprednostňuje jednoduché použitie a ovládanie bez obmedzenia funkcionality. Okrem toho špecifické funkcie konektivity v kamere, ako sú genlock, spätný vstup a 12-kolíkový konektor objektívu, podporujú živú produkciu s viacerými kamerami.

Snímač BSI a trojnásobná citlivosť ISO

Kamera EOS C400 je vybavená špičkovým plnoformátovým snímačom CMOS (BSI) 6K s podsvietením a dynamickým rozsahom 16 EV. Táto technológia zvyšuje účinnosť zachytávania svetla a urýchľuje meranie, čím zaisťuje vynikajúcu kvalitu obrazu.

Kamera zavádza nový štandard technológií Canon s výberom z troch základných citlivostí ISO (Base ISO), ktorý bol vytvorený pre optimálny výkon v prostredí so slabým osvetlením a poskytuje najčistejšie optické výsledky. Vďaka základným úrovniam ISO 800, 3200 a 12 800 pri natáčaní v režime Canon Log 2 alebo 3 majú používatelia väčšiu flexibilitu pri natáčaní v náročných svetelných podmienkach.

Aby bol proces záznamu ešte jednoduchší, režim automatického prepínania vyhodnocuje okolité osvetlenie a podľa toho upravuje základnú úroveň ISO, čím uľahčuje prácu kameramana.

Bajonet RF

Kamera EOS C400 má bajonet Canon RF, takže sa dá ľahko používať so širokou ponukou objektívov RF s pevnou aj premenlivou ohniskovou vzdialenosťou, hybridnými objektívmi, objektívmi cinema i VR. Pre väčšiu flexibilitu, bez potreby príslušenstva, tretích strán podporuje fotoaparát taktiež možnosť použitia vlastných adaptérov EF-EOS R aj nového adaptéra PL-RF. Ďalej sú tu rozšírené funkcie pre metadáta a pripojenia, ktoré uľahčujú snímanie snímok po snímke v reálnom čase, čo vylepšuje pracovné postupy VFX aj virtuálnej produkcie.

CMOS AF II s duálnymi pixelmi

Novinkou v systéme Cinema EOS je aj snímač CMOS AF II so zdvojenými pixelmi, ktorý vylepšuje automatické zaostrovanie. Vďaka komplexnému 100% pokrytiu celej plochy snímača poskytuje technológia CMOS AF II so zdvojenými pixelmi rýchly a presný výkon, zvyšuje čistotu obrazu aj spoľahlivosť pri natáčaní a zároveň zaručuje kvalitné zaobstaranie každého záberu.

Najnovší systém ponúka aj ďalšie výhody, ako sledovanie tváre/očí/tela, detekciu a sledovanie zvierat, čo je užitočné najmä pri samostatnej práci v dynamickom prostredí.

Formáty záznamu

Užívatelia si teraz môžu vybrať z viacerých interných formátov záznamu podľa svojich špecifických potrieb. Pre potreby rôznych profesionálov je tu napríklad škálovateľný 12-bitový formát Canon Cinema RAW Light LT/ST/HQ, spoľahlivý 10-bitový formát XF-AVC 4:2:2 aj úplne nové formáty XF-AVC S a XF-HEVC S založené na štandarde MP4. Všetky umožňujú detailné filmové pracovné postupy s podporou profesionálnych názvov súborov a metadát.

Kompaktný dizajn

Užívatelia, ktorí sú oboznámení s kamerou EOS C500 Mark II, ocenia osvedčený dizajn kamery EOS C400 vylepšený o ešte kompaktnejšie prevedenie a lepšie možnosti pripojenia. To umožňuje prístup k celej sade funkcií, ktoré sú obvykle bežné u oveľa väčších produkčných kamier, ktorých hmotnosť a veľkosť či nutnosť pripájania ďalších modulov môže komplikovať prácu.

Nový kompaktný dizajn a vylepšené príslušenstvo, ako sú všestranný držiak LCD, praktická horná rukoväť a vylepšený úchop, umožňujú natáčanie najrôznejšími spôsobmi, či už z ruky, s gimbalom, z dronu alebo s ramennou opierkou.

Predstavujeme najnovší objektív Cine Servo

Úplne nový objektív CN7x17 KAS T, dostupný s bajonetom RF alebo PL, je súčasťou radu Canon Cine Servo a nadväzuje na predchádzajúci model Cn7x, oproti ktorému ponúka vyšší prevádzkový výkon a väčšiu kompatibilitu s virtuálnymi a VFX workflow.

7-násobný optický zoom a rozsah ohniskových vzdialeností 17–120 mm osloví kameramanov živých športových prenosov a spravodajstva, dokumentaristov, filmárov i tvorcov využívajúcich vzdialené či virtuálne produkcie. 11-lamelová clona umožňuje jemné rozptýlenie svetla pre hodvábne rozostrené pozadie.

Medzi ďalšie jedinečné funkcie patrí vylepšená konektivita medzi objektívom a fotoaparátom, čo optimalizuje procesy ako korekcia skreslenia objektívu v reálnom čase, metadáta objektívu pri natáčaní snímky po snímke či virtuálny produkčný workflow s plug-inom Unreal Engine prispôsobeným pre EOS C400. Variant objektívu s bajonetom PL podporuje ako technológiu Cooke /i TechnologyTM, tak ZEISS eXtended DataTM pre metadáta objektívu a korekciu skreslenia/tieňovania.

CN7x17 KAS T ​​je vybavený najmodernejšou digitálnou pohonnou jednotkou novej generácie e-Xs V a ponúka pokročilé funkcie vrátane optickej korekcie rozostrenia pri zmene ohniska (tzv. focus breathing), rýchlejšieho ovládania clony a pohodlného rozhrania USB-C pre diaľkové ovládanie a prenos užívateľských nastavení.

Aktualizácia firmvéru kamery EOS C300 Mark III

Canon tiež vydal bezplatnú aktualizáciu firmvéru pre kameru EOS C300 Mark III, ktorá pridáva 12-bitové formáty Cinema RAW Light: LT (Light), ST (Standard) a HQ (High Quality) pre väčšiu flexibilitu workflow a viac možností postprodukcie. K dispozícii bude tiež funkcia Auto ISO pre plynulé prispôsobenie zmenám svetelných podmienok počas súvislého záberu.

Canon predstavuje kameru EOS C400 s bajonetom RF a objektív Cine Servo
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...