Canon predstavil novinky v kompaktných a systémových fotoaparátoch

Canon predstavil novinky v kompaktných a systémových fotoaparátoch

Novinky  /  Tlačová Správa / 13.10.2015 / 10:00

Výkon DSLR a malé rozmery – EOS M10 a EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM

Bratislava, 13. október 2015 Canon dnes predstavuje EOS M10 – úplne nový fotoaparát, ktorý integruje to najlepšie z DSLR fotografie v kompaktnom tele. Ak vás už neuspokojujú bežné momentky zo smartfónu a chcete prejsť na vyššiu úroveň, fotoaparát EOS M10 je ideálny na dokumentovanie sveta okolo vás. Je kombináciou procesora DIGIC 6, najpokročilejšieho procesora z dielne Canon, 18-megapixelového snímača a technológie Hybrid CMOS AF II. Vďaka tomu ponúka rýchlu odozvu a špičkovú obrazovú kvalitu pri fotografovaní aj pri nakrúcaní Full HD videa.

Dnes zároveň uvádzame na trh nový štandardný objektív so zoomom
EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM pre model EOS M10, a tiež pre všetky fotoaparáty série EOS M. Objektív EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM je ľahký a skladací, preto je ideálnym spoločníkom na cesty.

Vysoká ostrosť a dobré vykreslenie detailov na každej fotografii

Fotoaparát EOS M10 s procesorom DIGIC 6 vám poskytne tvorivú slobodu a umožní vám zachytiť krásu v jasnom osvetlení aj v horších svetelných podmienkach – pixely snímača dokážu zachytiť viac svetla s nižším obrazovým šumom. Okrem dobrých obrazových výsledkov aj v zložitých svetelných podmienkach a živých farieb vám 18-megapixelový snímač formátu APS-C umožní získať skutočne detailné zábery. Výsledkom budú úžasné a originálne snímky, či už sa ich rozhodnete vytlačiť, alebo zdieľať s priateľmi v elektronickej podobe.

Prázdninové dobrodružstvá alebo zábery vašich detí – nový fotoaparát dokonale zachytí rýchle akcie a spontánne momenty. Vďaka technológii Hybrid CMOS AF II a 49-bodovému autofokusu dokáže EOS M10 zaostriť presne a okamžite, s využitím súvislého zaostrovania počas nakrúcania videa. To znamená, že už nezmeškáte žiaden záber a k dispozícii máte bohaté možnosti pri tvorbe kompozície. Ak používate kompatibilné objektívy, napríklad EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM, dynamický systém stabilizácie potláča chvenie fotoaparátu, takže získate stabilný videozáznam aj pri nakrúcaní v pohybe.

Intuitívny dizajn, prispôsobiteľné ovládanie

Fotoaparát EOS M10, inšpirovaný digitálnymi zrkadlovkami EOS, ponúka intuitívnu manipuláciu prostredníctvom minimalistických ovládacích prvkov a 7,5 cm (3,0”) dotykového LCD displeja s upravovateľným systémom menu. Ovládanie fotoaparátu si tak môžete prispôsobiť vlastným potrebám. V režime Creative Assist aj menej skúsení fotografi jednoducho zvládnu jednotlivé ovládacie prvky a najčastejšie používané nastavenia fotoaparátu – vďaka zrozumiteľnému jazyku, ktorému porozumie každý. Pre skúsených fotografov, ktorí požadujú vyššiu mieru samostatnosti, ponúka EOS M10 ergonomický predný ovládač, umožňujúci rýchly prístup k pokročilým nastaveniam vrátane clony a expozičného času.

Skutočne kreatívne zábery umožňuje vyklopenie displeja až o 180 stupňov, takže môžete fotografovať aj z neobvyklých uhlov či nízko pri zemi. Pri vyklopení displeja na maximálnych 180 stupňov navyše fotoaparát automaticky spustí režim Self Portrait, v ktorom si vytvoríte pôsobivé „selfíčka“.

Zdieľanie a ukladanie snímok po pripojení fotoaparátu

Vďaka rozhraniu Wi-Fi je prenos a ukladanie fotografií aj videa priamo z fotoaparátu do cloudových služieb, vrátane služby irista od Canon, úplne bezproblémové. Technológia Dynamic NFC tiež umožňuje pripojenie k smartfónu jednoduchým poklepaním, takže snímky môžete prenášať a zdieľať prostredníctvom svojho telefónu prakticky okamžite.
S aplikáciou EOS Canon Camera Connect máte navyše možnosť bezdrôtového diaľkového snímania s plne manuálnym ovládaním.

Skvelý objektív na cesty: EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM

Objektív EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM je dokonalý spoločník fotoaparátu EOS M10 a vďaka nízkej hmotnosti len 130 g si ho môžete vziať so sebou kamkoľvek. Či sa rozhodnete fotografovať detailné portréty alebo krajinu v diaľke, univerzálny rozsah ohniskových vzdialeností 24 – 72 mm (ekvivalent 35 mm) vám dovolí vytvoriť množstvo rôznorodých záberov bez potreby meniť objektív. Aby sa zaistila maximálna ostrosť a detailnosť vašich snímok, EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM obsahuje tri asférické šošovky, ktoré prinášajú výnimočnú obrazovú kvalitu aj napriek malým rozmerom objektívu. O zachytenie rýchlej akcie sa stará 3,5-krokový optický stabilizátor obrazu, ktorý vám poskytne vyššiu obrazovú kvalitu potlačením chvenia fotoaparátu. Pre začínajúcich filmárov je objektív
EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM taktiež vybavený technológiou STM, ktorá zaručuje plynulé a takmer nepočuteľné zaostrovanie počas nakrúcania videa.

 

Hlavné prednosti fotoaparátu EOS M10:

 • Kompaktný fotoaparát s výkonom DSLR

 • Mimoriadne jednoduché a kreatívne ovládanie

 • Bezdrôtové pripojenie, snímanie a zdieľanie snímok

 • Priestor pre vašu tvorivosť a rozvíjanie fotografických zručností

 • Nakrúcanie videa je rovnako jednoduché ako fotografovanie

 

Hlavné prednosti objektívu EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM:

 • Univerzálne využitie, ideálny pre používateľov modelov EOS M

 • Jednoduché prenášanie vďaka nízkej hmotnosti a skladaciemu dizajnu

 • Jednoduchá tvorba hladkého a stabilného videozáznamu

 • Optický stabilizátor sa postará o superostrý obraz

 • Rýchly autofokus vám umožní zachytiť spontánne momenty 

 

Špičková kvalita, profesionálne ovládanie: Canon predstavuje PowerShot G5 X a PowerShot G9 X

Bratislava, 13. október 2015 – Canon dnes rozširuje svoju prestížnu sériu PowerShot G o dva nové prírastky, PowerShot G5 X a PowerShot G9 X. Oba modely ponúkajú nekompromisnú obrazovú kvalitu, mimoriadnu rýchlosť a vysoký výkon. Sú vybavené podsvieteným 20,2-megapixelovým snímačom typu 1.0 CMOS a procesorom DIGIC 6 – to všetko v nádherne kompaktnom tele vreckových rozmerov.

Fotoaparát PowerShot G5 X je ideálny pre fotografických nadšencov, ktorí požadujú kvalitu a profesionálne ovládanie na úrovni DSLR. PowerShot G9 X je zas vhodný pre používateľov, ktorí chcú rozvíjať vlastnú kreativitu so špičkovým vreckovým fotoaparátom schopným zachytiť každý spontánny moment.

Vreckové rozmery, úžasné výsledky

Či fotografujete panoramatické snímky krajiny alebo detailné portréty, širokouhlý 24 mm objektív prístroja PowerShot G5 X s vysokou svetelnosťou f/1,8 – 2,8, 4,2x zoomom a clonou s 9 lamelami vám umožní jednoduchú tvorbu nádherných záberov s krásne rozostreným pozadím (tzv. bokeh). No a širokouhlý 28 mm objektív s 3x zoomom fotoaparátu PowerShot G9 X so svetelnosťou f/2 – 4,9 vás obdarí ostrými a mimoriadne detailnými snímkami dokonca aj v pohybe alebo v náročných svetelných podmienkach.

Intuitívne ovládanie, nadčasový dizajn

PowerShot G5 X hojne čerpá zo slávnej série G, umožní využívať širšiu paletu funkcií a nastavení, a to všetko v praktickom kompaktnom tele. Pre pokročilejších fotografov ponúka PowerShot G5 X vysoké rozlíšenie, displej typu OLED a elektronický hľadáčik s ovládaním ako na digitálnej zrkadlovke, s maximálnym pohodlím pri snímaní – ideálne pre fotografov, ktorí uprednostňujú tento spôsob komponovania záberu. Či sa chystáte zachytiť detailné snímky architektúry alebo prírodných scenérií, výklopný dotykový displej fotoaparátu PowerShot G5 X maximálne zjednoduší tvorbu unikátnych záberov z najrôznejších uhlov.

PowerShot G9 X poskytuje všetky funkcie, ktoré fotograf potrebuje na vyjadrenie vlastnej tvorivosti a na zachytenie spontánnych momentov. Je o 25 % tenší než PowerShot G7 X, čo znamená ešte lepšiu kompaktnosť a dokonalé využitie pre fotografov, ktorí požadujú špičkovú obrazovú kvalitu na svojich cestách. Veľký, intuitívny 3,0” dotykový displej s vysokým rozlíšením umožňuje jednoduché a kreatívne ovládanie končekmi prstov a rýchly prístup k nastaveniam a funkciám fotoaparátu, ktoré sú ukryté v jeho štýlovom a ľahkom tele. Oba modely disponujú ovládacím prstencom objektívu, ktorému sa dá rýchlo priradiť ovládanie rôznych fotografických funkcií vrátane clony a expozičného času.

Urobte zo svojich priateľov a blízkych hercov svojho nového filmu

PowerShot G5 X a PowerShot G9 X z vás môže urobiť nádejného filmára – rozvíjajte vlastnú kreativitu v manuálnom režime nakrúcania videa a vytvorte videozáznam v úžasnej kvalite Full HD 60p s úplným ovládaním clony, expozičného času a ISO. Aby sa zaistil stabilný záznam aj pri nakrúcaní počas behu alebo rýchleho pohybu, oba fotoaparáty sú vybavené 5-osovým stabilizátorom obrazu typu Advanced Dynamic IS. Používatelia požadujúci ešte vyššiu úroveň kontroly dosiahnu dokonalé zaostrenie s funkciou MF Peaking, môžu využívať selektívne zaostrovanie počas videozáznamu z dotykového displeja alebo premenlivú snímkovaciu frekvenciu.

Podeľte sa o svoje výtvory

Modely PowerShot G5 X a PowerShot G9 X sú vybavené množstvom pokročilých kreatívnych režimov a možností pripojenia, ktoré vám umožnia tvorivú sebarealizáciu – či už pri snímaní žiarivej nočnej oblohy v zdokonalenom režime Star Mode, alebo automatickým pridávaním „retro“ filtrov jednoduchým stlačením tlačidla v režime Creative Shot. Počas diaľkového nakrúcania videa prostredníctvom Wi-Fi má fotograf k dispozícii plne manuálne ovládanie hlavných funkcií fotoaparátu zo svojho smartfónu. Technológie pripojenia cez rozhranie Wi-Fi a Dynamic NFC zjednodušujú prenos fotografií aj videa do mobilných zariadení a ich priame zdieľanie na sociálnych sieťach. Snímky je tiež možné zálohovať prostredníctvom cloudových služieb typu irista alebo Google Drive priamo zo svojho fotoaparátu.

Základné vlastnosti a funkcie fotoaparátu PowerShot G5 X:

 • Špičková obrazová kvalita a ovládanie ako na DSLR

 • Okamžité zdieľanie nádherných snímok

 • Vysoká rýchlosť a profesionálne ovládanie

 • Video vo vynikajúcej kvalite Full HD

 

Základné vlastnosti a funkcie fotoaparátu PowerShot G9 X:

 • Štíhly fotoaparát vreckových rozmerov, špičková obrazová kvalita

 • Video vo vynikajúcej kvalite Full HD

 • Mimoriadne jednoduché ovládanie

Canon predstavil novinky v kompaktných a systémových fotoaparátoch
5 5 with 2
 
počet hodnotení: 2

Komentáre

 • Marek Truchlik / 13.10.2015 12:46:05
  Ja by som vymenil M-ko za M10 ak je kompatibilny s hladacikom co ponukaju.....
 • Marek Truchlik / 13.10.2015 12:46:05
  Ja by som vymenil M-ko za M10 ak je kompatibilny s hladacikom co ponukaju.....
  Michal Lindner / 13.10.2015 13:46:20
  M10 nema sanky na blesk, kde by sa dal ten hladacik nasadit - Ak chces upgrade, tak skor M3,
 • Marek Truchlik / 13.10.2015 12:46:05
  Ja by som vymenil M-ko za M10 ak je kompatibilny s hladacikom co ponukaju.....
  Martin Farkaš / 13.10.2015 13:50:47
  Zatiaľ lem M3 ponúka možnosť nasadenia ext hľadáčika.
 • Ďuro Mika / 13.10.2015 15:06:00
  G5 X je super mašinka, teda bude. Škoda, že Nikňákom podobný model chýba. :(
 • Ďuro Mika / 13.10.2015 15:06:00
  G5 X je super mašinka, teda bude. Škoda, že Nikňákom podobný model chýba. :(
  Michal Lindner / 13.10.2015 15:14:53
  Nikonu ako firme mozno, pouzivatelom techniky Nikon moze byt jedno ci si kupia kompakt rovnakej znacky ako je ich system zrkadlovky.
 • Drsnak Jake / 13.10.2015 15:55:14
  Drsne kompakty!
 • Ján Villím / 13.10.2015 18:24:53
  Dobre ide tato rada s 1' snímačom...G7X, G3X, G5X, G9X, dobré parametre, prevedenie. Aj to eM-ko je pre niekoho fajn pristroj a tiež rozširuje radu...pre manželku ;). PS: To ten snimač BSI (Back-illuminated sensor) sa fakt prekladá "podsvietený"? Nestačí dať skratku BSI? Ved ide hlavne o to, že elektronika a obvody snímača sú pod fotodiodami! V ostatných sú nad nimi a tým pádom trochu 'tienia' (zjednodušene).
 • Michal Lindner / 13.10.2015 13:46:20
  M10 nema sanky na blesk, kde by sa dal ten hladacik nasadit - Ak chces upgrade, tak skor M3,
  Marek Truchlik / 13.10.2015 21:49:05
  Aky detail.... tak nic, M3 je drahe, cakal som ze M10 bude za polovicu, takze ostane na ten hladacik....
 • Marek Truchlik / 13.10.2015 21:49:05
  Aky detail.... tak nic, M3 je drahe, cakal som ze M10 bude za polovicu, takze ostane na ten hladacik....
  Roman Lacko / 14.10.2015 04:50:11
  Okrem iného má M10 pravdepodobne starý snímač ešte z prvej rady EOS M 18Mpx. Neviem prečo ten downgrade ale asi to bude stáť 5 korún. Alebo Canon robí čo sa týka označenia produktov aj z csc plnohodnotný balík. Tým pádom XX rada bude základná a X rada bude vyššia resp. najvyššia.
 • Michal Lindner / 13.10.2015 15:14:53
  Nikonu ako firme mozno, pouzivatelom techniky Nikon moze byt jedno ci si kupia kompakt rovnakej znacky ako je ich system zrkadlovky.
  Ďuro Mika / 16.10.2015 12:37:27
  To je pravda, ale externý blesk mi na to pasovať nebude. :(
 • Ďuro Mika / 16.10.2015 12:37:27
  To je pravda, ale externý blesk mi na to pasovať nebude. :(
  Michal Lindner / 16.10.2015 18:38:29
  Tiez som si s tym odovodnenim kupival Canon G1X mark II, aby mi pasovali externe blesky, ale nakoniec som na kompakte externe blesky pouzil len manualne (pod vodou, ked bol kompakt vo vodotesnom puzdre). Ak chcem fotit s bleskom, tak som vzdy siahol po zrkadlovke a nikdy nie po kompakte aj napriek tomu, ze kompakt ma pri foteni s bleskom vyraznu vyhodu X-Sync cas zvlada aj 1/2000s (paradoxne nie s Canon bleskom v TTL - musim pouzit nie-Canon blesk, alebo s Canon bleskom pouzit len sync kontakt).
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...